نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 383327
توضیح تیم پیوند بیمارستان نمازی در خصوص مرگ دختر افغانی
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۴۸
عضو تیم پیوند بیمارستان نمازی در توضیح بروز حادثه مرگ دختر افغانی در این بیمارستان، تاکید کرد که به‌دلیل سرعت سیر بیماری کبد در این کودک ۱۲ ساله، امکان پیوند فراهم نشد و هیچ قصوری در کار نبوده است.

به گزارش ایسنا، دکتر سامان نیک‌اقبالیان در توضیح پیرامون انتشار خبر فوت، لطیفه رحمانی، دختر ۱۲ ساله تبعه افغانستان که پنج‌شنبه گذشته به‌دلیل نارسایی کبدی در بیمارستان نمازی شیراز حادث شده بود، گفت: "لطیفه رحمانی" بیمار تبعه افغان هجدهم مرداد برای دریافت خدمات درمانی در بیمارستان نمازی شیراز پذیرش و بستری شده بود اما با وجود تکمیل روند درمانی، به علت سیر سریع بیماری، جان خود را از دست داد.

عضو تیم پیوند بیمارستان نمازی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: این کودک ۱۲ ساله، هجدهم مرداد، با تشخیص بیماری "ویلسون"(Wilson) و سیروز کبدی، از دزفول به بیمارستان نمازی منتقل و همان روز در بخش گوارش کودکان بستری شد و با توجه به شرایط بیماری، به صورت همزمان درمان‌های دارویی و بررسی‌های پزشکی برای انجام پیوند کبد، برای وی انجام شد.

او ادامه داد: در این مدت، تمام اقدامات مورد نیاز برای بیمار انجام شده و در ادامه روند درمانی، به علت بدتر شدن وضعیت لطیفه، به سرعت به بخش ICU کودکان منتقل شد.

نیک اقبالیان افزود: در مدت بستری، بیمار چندین بار توسط گروه پیوند هم در بخش گوارش کودکان و هم در بخش ICU معاینه شده که از نظر پزشک معالج، به هیچ عنوان امکان پیوند وجود نداشت و بیست و هشتم مرداد، به دلیل افت بیشتر فشارخون، بیمار دچار ایست قلبی شده و جان خود را از دست می دهد.

این عضو تیم پیوند دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به لزوم انجام بررسی‌های کامل پزشکی، پیش از انجام هر گونه عمل پیوند، اضافه کرد: با توجه به سیر سریع و شدت بیماری، شرایط لازم پزشکی پیوند کبد، از بستگان درجه یک لطیفه برای او فراهم نبود.

او همچنین با اشاره به آمار بالای افراد در انتظار عمل پیوند در تمامی مراکز پیوند دنیا، یادآور شد: در تمامی این مراکز، امکان انجام پیوند، تنها برای بخشی از لیست افراد مورد انتظار فراهم می‌شود و متاسفانه، شاهد مرگ عده‌ای از بیماران، در طول طی شدن این مدت زمان هستیم.

نیک اقبالیان گفت: از سال ۷۲ تاکنون، ۳۵۱۸ مورد پیوند کبد در بخش پیوند بیمارستان نمازی شیراز انجام شده که از این تعداد، ۸۶۱ مورد برای کودکان بوده است.

این عضو تیم پیوند، در خصوص دیگر موارد پیوند در این بخش از سال ۷۲، به انجام ۳۹۲۰ مورد پیوند کلیه، ۲۰۵ مورد پیوند پانکراس و ۴۱ مورد پیوند روده اشاره کرد و افزود: بخش پیوند بیمارستان نمازی شیراز، از نظر تعداد پیوند کبد یک مرکز، برای سومین سال متوالی، توانسته است رتبه نخست دنیا را به خود اختصاص دهد.

سرپرست بیمارستان نمازی شیراز هم در این خصوص، با اشاره به اقامت غیررسمی بیمار در ایران و نداشتن دفترچه بیمه، گفت: هزینه‌های درمانی لطیفه، حدود ۱۷ میلیون تومان برآورد شده است.

دکتر "محمدرضا ادراکی" افزود: ظهر امروز، سی‌ام مرداد، پس از پیگیری مددکاری بیمارستان برای ترخیص جسد، هزینه‌های بیمارستان رایگان و جسد به خانواده رحمانی تحویل داده شد.

او با بیان اینکه انجام پیوند کبد این دختر افغان، هیچ‌گونه ارتباطی با ملیت بیمار نداشته است، اضافه کرد: بیمارستان نمازی شیراز، همواره به عنوان مرکزی برای ارائه خدمات درمانی به بیمارانی از سایر کشورهای منطقه، شناخته شده است و در این مورد هم، سیر سریع بیماری، مانع از انجام پیوند کبد، از یکی از بستگان او شده است.
 
کلمات کلیدی : بیمارستان شیراز+پیوند اعضا
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۶:۵۵:۱۸
باز جنایتی دیگر از کاسبان بیماری (3893736) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۵-۳۰ ۱۷:۰۳:۳۰
لطفا این بیمارستان توضیح دهد که براساس آئین نامه ای که خودت وزیر بهداشت هم در تصویب آن حضور داشت پیوند اعضا برای خارجیان را ممنوع کرده است. چگونه است ادعا می کنند قصد پیوند داشته اند وقتی اصولا مقررات اجازه پیوند را به ایشان نداده است. (3893748) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.