نظر منتشر شده
۶۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453824
مصباحی مقدم:
مردم از از رشد قیمتها، بیکاری، تبعیض و فساد ناراحتند/ مردمی که با ما رو به رو میشوند میپرسند: «چه کار میکنید؟! نظام در خطر است؛ احتمال بحران وجود دارد»
بخش سیاسی الف، 23 اسفند 95
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۸
غلامرضا مصباحی مقدم، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه ای با ایران درباره سازو کار جبهه مردمی نیروهای انقلاب برای تعیین نامزد یا نامزدهای نهایی می گوید: بنا نبوده کاندیدایی از بالا دیکته شود تا احیانا افرادی که جایگاه نامزد سیاسی دارند بخواهند نقش آفرینی کنند؛ بنابراین قرار است پایین ترین اقشار جامعه و توده مردم بتوانند معتمدین را معرفی کنند و طبعاً جذب اینها، مستلزم نداشتن یک موقعیت کاریزماتیک است تا تصور نکنند باز هم می خواهند از بالا به آنها دیکته دیکته کنند که چه باید بشود؛ پس کسانی به میدان آمدند تا این اعتماد را ایجاد کنند.

نماینده سابق مجلس در ادامه گفت: به عبارتی حرکتی از پایین به بالا آغاز شده؛ کسانی که در هرشهرستان مورد اعتماد مردم هستند اعم از گروه های اجتماعی، صنفی، دانشگاهیان، معلمان، پزشکان، ورزشکاران، هنرمندان، زنان، دانش آموزان و دانشجویان جمع شوند و بگویند به چه کسی رای بدهید... تاکید عمده این است این حرکت از پایین به بالا باشد؛ میخواهد به مردم بگوید: «نوبت شماست که شما به میدان بیایید و بگویید کاندیدای پیشنهادی شما کیست.» باید مردمی که روحیه انقلابی دارند به واقع احساس کنند به جای تأثیر پذیری، تأثیر گذارند.

حجت الاسلام مصباحی مقدم افزود: به اعتقاد ما آنچه که تا کنون کمتر به آن توجه شده است، تأکید بر اصل انقلاب، حفظ نظام و نشان دادن کارآمدی نظام است. باید نشان بدهیم ظرفیتهای کشور و ملت را نمیتوان در یک جریان سیاسی یا در مجموعه محدودی از شخصیتها و احزاب سیاسی منحصر کرد.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز گفت: اولویت اول جبهه مردمی حفظ نظام جمهوری اسلامی است؛ ولو به قیمت اینکه این حزب و آن حزب یا این جریان و آن جریان، رأی نیاورد یا رقیب رأی بیاورد. ما در راستای حفظ نظام، نگرانیم و میبینیم که مردم هم نگرانند. وقتی میگوییم جریان انقلاب، منظورمان جریانی است که روی ظرفیتهای ملی، توانایی مردم ایران و نخبگی جوانان اتکا  میکند و به جای اینکه نگاهش به بیرون باشد، به درون است؛ امام(ره) و رهبری را محور اندیشه و رفتار خودش را قرار میدهد؛ بنایش بر این است حداکثر رهنمودها را دنبال بکند. برای مدیریت اجرایی کشور کسی را می خواهد که ملتزم پروپاقرص راه امام و رهبری باشد و نظام جمهوری اسلامی را ارتقا بدهد؛ کارآمدی نظام را بهتر نشان دهد و قدرت رفع مشکلات اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی که جامعه از آن رنج میبرد را داشته باشد؛ از ظرفیت داخل به طور کامل استفاده کند و تعاملشان در سطح بین لمللی بر اساس منافع ملی، نگاه انقلابی، ارتقای جایگاه، قدرت و عزت نظام باشد نه چیز دیگری.
 
مصباحی مقدم در ادامه گفت: مردم ما در 38 سال گذشته، ناکارآمدیهای مدیریت اجرایی را تجربه و دائماً نارضایتی خود را اعلام کرده اند؛ از رشد قیمتها، بیکاری، تبعیض و فساد ناراحتند، ولی جایی که پای حفظ نظام به میان می آید، همه نارضایتی ها و انتقادها را کنار می گذارند و به میدان میآیند. شاهدش راهپیماییهای 22 بهمن و مواردی نظیر این است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: منظور ما از «جبهه مردمی نیروهای انقلاب»، همان توده عظیم بی نام و نشان و بدون تابلویی است که هوادار اصل و بقای نظام است؛ با تمام وجود از رهبری تبعیت میکند؛ به دنبال کارآمدی نظام است؛ معتقد است میتوانیم با ظرفیتهای داخلی کشورمان را بهتر اداره کنیم. الان مردمی که با ما رو به رو میشوند میپرسند: «چه کار میکنید؟! نظام در خطر است؛ احتمال بحران وجود دارد.» به عبارت دقیقتر این حس و درک مشترک میان مردم وجود دارد که باید کار را به دست کسانی بسپاریم که تواناتر، کارآمد تر، نسبت به اصول و مبانی نظام مقیدتر هستند و در مقابل دشمنان این نظام قویتر ظاهر شوند نه این که ضعف نشان بدهند.

مصباحی مقدم درباره برداشت ها از اندیشه ولایت فقیه گفت: حد حمایت و تبعیت از مواضع رهبری بین دو جریان متفاوت است. بد نیست مثالی بزنم؛ مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی دیدگاههای متفاوتی با رهبر معظم انقلاب داشتند و از خودشان شنیده بودیم که ایشان در جلسات  خصوصی با آقا، دیدگاههایشان را مطرح میکردند؛ اگر توانستند، همدیگر را قانع میکردند و اگر نمیتوانستند همدیگر را قانع کنند، آقای هاشمی از رهبر انقلاب اطاعت و تبعیت میکرد. این دیدگاه متفاوت است با دیدگاه شخصیتی مثل مرحوم آیتالله مهدوی کنی که نظرشان این بود ما علاوه بر تبعیت از فرامین رهبری باید اشارات رهبری را هم دنبال کنیم. ما معتقد به این نگاهیم. حرف ما متفاوت از دیدگاه کسانی است که میگویند ما فکرمان را تعطیل کنیم و ببینیم رهبری چگونه تفکر میکنند که این هم غلط است. بین کسی که میگوید من ذوب در رهبری هستم و کسی که میگوید رأی مستقل اشکالی ندارد و کسی که میگوید من اشارات رهبری را هم مد نظر قرار میدهم، تفاوت وجود دارد. البته هر سه به نحوی در دایره این نظام هستند؛هر چند که ما جریاناتی داریم که احیاناً خودشان را در چنین قلمرویی تعریف نمیکنند ومعتقد نیستند باید از تمام دستورهای رهبر معظم انقلاب تبعیت کرد.

مصباحی مقدم درباره خانه نشینی 11 روزه محمود احمدی نژاد گفت: تخلف کردند و با اینکه آقا دستور داده بودند در اجرا تعلل شد.
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۵:۴۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۲۱ ۰۶:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۳ ۱۳:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۱/۲۲ ۰۸:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۱/۰۳ ۱۷:۱۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۳۰ ۱۲:۴۵
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۷ ۱۲:۴۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۴ ۱۴:۴۶
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۳ ۱۰:۴۹
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۲:۲۴
 
 
کلمات کلیدی : جبهه مردمی نیروهای انقلاب، مصباحی مقدم، روحانی، احمدی نژاد
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۸:۵۹:۳۳
اقای مصباح عزیز و بزرگوار
دهها سال است اندیشه اقتصادی شما و همفکران جنابعالی جواب نداده و همچنین در تطبیق نظام سرمایه با اسلام ناموفق بوده اید
پبنظر شما چکار باید کرد؟!؟!؟
چرا بعد از بیش از 30 سال همچنان شعار میدهیم این باید اینطور باشد و ان انطور؟!؟!؟؟!؟؟ (4202089) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۳۱:۲۰
45 سال ذیگر هم همین را می گم!!!!!!!!!!!!! (4202248) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۰۰:۵۰
این مسایل یک شبه به وجود نیامده بلکه نتیجه 30 سال سیاست گذاری اقتصادی سیاسی است و من شخصا" هیچ کس را نمی شناسم که بتواند در مدت کوتاهی آنرا برطرف کند . (4202312) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۵۸:۳۰
هشت سال هم اجازه بدید اینها کار کنند.روحانی چهار سال فقط دنبال حل مشکلات و تحریم و.....بوده.چهار سال دوم دوره ی شکوفا یی است.یکبار هم که شده مسیر رفته رو دوباره برگردیم از اول شروع کنیم!بخدا عمر ما دهه ی شصتی ها تموم شد (4202443) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۴:۰۱:۳۲
میگن رشد قیمتها رو معمولا نمیشه با چشم دید ولی من به عینه در سال 91 میدیدم که صبح مثلا یک قیمت بود ظهر یک قیمت و داستان عجیبی داشتیم و برای من واقعا باعث تحیر هست که دوستان الزایمر اقتصادی گرفتن و اصلا یادشون نمیاد کشور رو به چه صورتی با چه تورمی و چه میزان تحریم و گرفتاری در سال 92 تحویل دادن الان هم همه طلبکارن که چی شد چرا اون مشکلی که ما درست کردیم رو حل نکردین!!! و این از عجایب روزگاره!!
در مورد دولت روحانی هم به نظر من مشکلات اینقدر زیاده و دولت قبل وضعیتی رو بوجود اورده که این دولت با این پیرمردهای کارگزاران سازندگی و..قادر به حلش نیستن و باید تیمی از اقتصاد دان های اصلاح طلب و دولت اصلاحات و ادمهای قوی وارد عمل بشن وگرنه حتی اوار برداری اون چند ساله مدتها طول میکشه لذا به این دولت روحانی اعتقادی ندارم اگر یک فرد از تیم دولت 76 تا 84 سرکار نیاد مشکلات به نظر من حل که نمیشه هیچ سهل است که بسیار بیشتر هم بشه
این دوستان اصولگرا هم که دارن از وضعیت کنونی انتقاد میکنن باید بدانند که این کارها رای اور نیست فقط باعث تعجب و تحیر میشه اگر قصد دارید مردم رو جذب کنید اول باید اشتباهاتون رو بپذیرید و بعد برنامه عملی ارائه کنید برنامه و طرح باید داشته باشید انتقاد یعنی چی؟ انتقاد لازم نداره شما طرحتون و پیشنهادتون چیه؟ (4202754) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۰۲:۳۴
شما چرا تا سال 92 نگران معیشت مردم نبودید؟ (4202095) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۵۹:۴۸
طرفداران جناح ها
تا کی میخواهید منافع ملی رو فدای جناح بازی کنید؟
اجازه بدید انتقاد یازنده توسط هر کس انجام بشه
شاید فرجی بشه و از اینوضع که سالیان مدید بوده خارج شیم. (4202307) (alef-3)
 
Bulgaria
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۰۰:۲۸
اینایی که میگن تا سال 92 کجا بودید احیانا آلزایمر ندارند؟پس کدام جناح بود تمام قد جلوی احمدی نژاد طی سالهای 89 تا 92 ایستاد؟اینقدر این جمله رو تکرار کرده اید که خودتون هم باور کرده اید آن چهارسال اصولگرایان سکوت کرده بودند..روزی نبود که یک سخنرانی یا یک فایل صوتی از طرف اصولگرایان در برابر ندانم کاریهای احمدی نژاد منتشر نشه (4202309) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۵۸:۳۹
بابا به پیر به پیغمبر اینا سال 92 و 84 و 86 و .. هم بودن اون موقع هم انتقاد به احمدی نژاد میکردن اون موقع هم یه عده ای میگفتن حرفاتون سیاسیه و... شد انچه نباید میشد الان هم دوباره اون چرخه از اوله (4202444) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۵:۵۵:۰۲
اونموقع مردم پای آرمانها ایستاده بودند! (4202768) (alef-3)
 
مشعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۰۴:۵۷
باید بگم با این موج نارضایتی مردم، آقای روحانی ضربه بزرگی به ایران زد‌. (4202100) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۱۴:۴۸
یعنی قبل از روحانی همه چیز گل و بلبل بود .. البته شاید برای شما بوده (4202468) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۴۰:۰۵
ريشه مشكلات امروز فاجعه ٨ سال دولت احمدى نژاد بوده است و انشاءالله بمرور حل خواهد شد
و ملت ايران هم بايد بداند دوران كار و تلاش است و روزگار مفتخورى و يارانه خورى تعطيل شد
البته اگر يكى از كانديداها بگويد نفرى ٢٥٠/٠٠٠ تومان يارانه ميدهم مطمئن باشيد او برنده انتخابات خواهد بود و از حالا بايد مجلس قانونى تصويب كند كه هيچ كانديدايى حق گفتن چنين
چيزى را ندارد . (4202529) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۲:۳۳:۵۶
داداش چشماتو باز کن. فساد برادر آقای رییس جمهور هم تقصیر احمدی نژاده؟ فساد صندوق فرهنگیان؟ حقوق نجومی؟ توزیع پول سهام عدالت اونم با 15 برابر عدد واقعیش هم تقصیر احمدی نژاده؟ اینکه هنوز توی دادن و گرفتن مجوز مشکل داریم هم تقصیر احمدی نژآده؟ اینکه هنوز شفافیت مالی نداریم و دارایی های وزرا اعلام نشده هم تقصیر اونه؟
احمدی نژآد مدیریت بدی داشت ولی اگر بخواهیم تا ابد هر مشکلی رو بگیم تقصیر اونه بی انصافی و دور از عقلانیته.


نکته دوم اینکه یه زمانی اقای کروبی میگفت نفری 50 تومن میدم. ولی مردم به کس دیگه رای دادن. شما فکر میکنید مردم احمقند.

نکته سوم ایشون و همفکراشون تا الان با کسانی که نظر مخالف داشتند از نظر اقتصادی تفاتی نداشتند. بهتر بگم چه آخوند با عمامه چه استاد دانشگاه شش تیغ همه از دم اقتصاد لیبرالی رو ترویج میکنند که عوارضش توی همه دنیا مشخصه. اقای احمدی نژاد بورس رو گسترش میداد که نهاد لیبراله و اقای روحانی هم ایضا. اقتصادی که که توش بانک و بورس و بیمه و ... نهادها یاین فرمی هست اقتصاد اسلامی نیست که پای انقلاب بنویسید. اقتصاد اسلامی بانک داری اوایل انقلاب بود که قرض و الحسنه رواج داشت و به جای بورس جهاد سازندگی و مشارکت مردمی.

نکته چهارم زیاد توجهی به حرفهای اخیر ادمها نکنید. برید ببینید نظرات ایشون مثلا سال 91 یا 87 یا 93 یا ... چی بوده. اگر فردی نظراتش توی اون سالها با مزاجتون سازگار بود 96 رای بدید وگرنه نظر همه نزدیک انتخابات تقریبا یک چیز مشابهه (4202724) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۴۵:۲۳
اقاى مصباحى مقدم تلاش كنيد و به دولت كمك كنيد و جلوى اينهمه فشارهاى بيمورد به دولت را بگيريد و با برنامه ريزى به فكر حل اساسى مشكلات مردم باشيد ميتوانيد در مجلس سياست ارزان
سازى را دنبال نماييد و قوانينى تصويب كنيد
بنزين - برق - گمرگ - ماليات - و ماليات ارزش افزوده كاهش يابد حتى بسيارى از خدمات را ميتوانيد براى كارمندان و كارگران و كسانى كه ضعيف هستند قيمت بعضى از خدمات مانند مترو و اتوبوس و حمل و نقل را كاهش دهيد ، نزديك به چهل سال دولتها سياست گرانسازى را دنبال
كرده اند چه اشكالى دارد فكر كنيد براى ارزان شدن . (4202539) (alef-13)
 
مصطفی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۱۰:۲۸
چرا باید پس از چندین سال که مدیران بانکی زیان های خود را مخفی می کرده اند واز محل سود های کاذبی که ایجاد می کرده اند در چند سال گذشته پاداش های کلانی می گرفته اند به طور مثال در بانک ت مدیران بانک یک پاداش ویژه به خاطر تصویب همان بیلان های ساختگی در هر سال گرفته اند ویک پاداش دیگر که معادل 6 ماه حقوق ماهیانه در هرسال بوده از چندین سال پیش تا به حال گرفته اند انوقت بانک مرکزی تازه امسال امده واز بانک ها صورت های نالی واقعی خواسته وزیان بسیار سنگینی به سهامداران وارد کرده است از دولت باید پرسید دستگاههای نظارتی کشور چرا جلوی این فساد ها وتخلفات رادنگرفته اند mostafa.kamali95@yahoo.com (4202110) (alef-13)
 
پیمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۵۶:۴۵
دولت باید در چندین ماهی که به پایان دولت مانده تکلیف نجومی بگیران وپاداش بگیران را شفاف سازی کند والا رای بسیار بالایی را از دست خواهد داد مردم خواهان برخورد گسترده و واقعی با این زیاده خواهان واشرافی مسلکان هستند (4202178) (alef-3)
 
جعفریان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۰۶:۳۸
بسیاری از مدیران بانکی تنها هنرشان این بوده که وام های کلانی را به افرادی بدهند که در غیر محل خودش مصرف کنند و وثیقه لازم را هم نگیرند ودسته گل بعدیشان هم این وام های کلان را که همه ساله به معوقات میرفته با وام جدیدی تسویه میکرده اند واز محل این کار صوری سود های موهومی و کاذب می ساخته و پاداش های بسیار سنگین می گرفتهدوحقوق های نجومی که دیگع بر همگان اظهر من الشمس است منتهی هنوز مختاری پیدا نشده است که این پول های یامفت را از حلقومشان بیرون بکشد (4202198) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۱۱:۴۸
آقاي مصباحي مقدم
شما چند سال در اين مملكت صاحب مناصب بالا بوديد ؟ چرا طي آن سالها براي مردم كاري نكرديد پس الان هم گزارش مشكلات را ندهيد.
در كشور ما مسئولين گزارشگر مشكلات هستند و گويي خودشان در ايجاد اين مشكلات بي تقصير هستند.
آقاي مصباحي مقدم شما مسئول بوديد نه عامه مردم . پس شما مقصر گراني، بيكاري و ..... هستيد. خود را طلب كار فرض نكنيد. (4202115) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۱:۵۸:۳۶
انوقت که یارانه تصویب کردید یادتان هست (4204167) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۱۴:۵۱
جناب مصباحی مقدم هم مثل آقای روحانی فقط ذکر مصیبت میکنن.
ما شما را انتخاب کردیم که مشکل را حل کنید
وگرنه خودمان بهتر مشکل را میدانیم و بالاتر از اون، لمسش میکنیم
کرایه خانه سر به فلک زده
مسکن مهر راکد شده
حقوق کفاف زندگی حداقلی را نمیده (4202122) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۱۸:۱۵
آن مردمی که از شما می پرسند چه کار دارید می کنید احتمالا از شما نمی پرسند که چه جریانی مسبب این همه ناکارآمدی و فساد و رشد قیمتها و تبعیض و غیره و ذالک هستند ؟ از شما نمی پرسند شما که نماینده مردم بودید چه کار مفیدی کردید ؟ همین شما نبودید که در مجلس هفتم طرح تثبیت قیمتها را کلید زدید صرفا برای چوب گذاشتن لای چرخ دولت وقت ؟ از شما نمی پرسند مجالس 7و8و9 که در اختیار شما بود به علاوه 8سال ریاست جمهوری که کلا مملکت در اختیار شما بود چه گلی به سر این مردم زدید که حالا دم از نگرانی مردم می زنید ؟ این مردم مردم که می فرمائید مگر همانها نیستند که به شما و جناحتان رای ندادند تا سکان اداره کشور را دیگری بر عهده بگیرد ؟ اصولگرایان امتحان پس داده اند کافی است دیگر . (4202126) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۱:۳۴:۳۷
آدم های دولت روحانی کارشون منحصرا شده این که در فضای مجازی ، تکرار کنند که همه مشکلات مربوط به دولت قبل است و روحانی از هر تقصیری منزه است.و تکرار کنند که احمدی نژاد
۸۰۰ میلیارد دلار را چه کرد
من طرفدار احمدی نژاد نیستم، و درسال ۸۴ به هاشمی رای دادم، منتقد احمدی نژاد بودم الآن هم احمدی نژاد را قبول ندارم، و الآن هم حاضرم رای باطل بدهم ولی به احمدی رایرنمی دهم، برای اینکه قهر ۱۱ روزه احمدی نژاد هرگز برایم قابل هضم نیست، اما از نزدیک شاهد بوده ام که در استانداری ها احمدی نژاد همان غذایی را میرخورد که مردم عادی می خوردند، و صبحانه یک تکه نان ماشینی با یک تکه پنیر و یک چای شیرین،وقتی می بینم روحانی در کرج برای یک نهار هیئت دولت ۱ و نیم میلیارد تومان هزینه می کند مغزم از این نهار قارونی سوت می کشد
الحمد لله که ۸۰۰ میلیارد نصیب دولت روحانی نشد و الا اصلا معلوم نبود در کجا خرجش کنند
احمدی نژاد آن همه سازندگی کرد ، مسکن و جاده و سد و مراکز تولیدی ساخت ، مسکن رونق داشت میلیونها نفر در سایه آن نان می خوردند از کارگر و بنا و برق کار و لوله کش و صنایع فولاد و صنایع چوب و آلمینیوم و صدها شغل و حرفه دیگر ،جناب آقای روحانی قبرستانی از رکود ساخته ، دنبال مقصر می گردد ،
اصلا مگر شما اصلاح طلب ها و اعتدالی ها نمی گویید برای رونق اقتصادی آمدید ، پس کو؟؟؟!!!!! (4202712) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۲۱:۰۶
دولت دهم ویازدهم هر چه در چنته داشته اند رو کرده اند حال باید دید که مردم دیگر به این دولتها رای خواهند داد یا نه (4202130) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۳۵:۱۷
ای کیو دولت دهم با یازدم خیلی فرق داره .نهم ودهم دست یه نفر بود که امثال این اقایون فقط فکر لاپوشنی کاراش بودن (4202254) (alef-3)
 
امین
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۰:۵۸:۲۴
دولت فعلی رشد اقتصادی را از منفی چهار به مثبت پنج رساند. (4202694) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۲۱:۳۲
۴ سال پیش با تورم ۴۵ درصد و تهدیدهای روز افزون بین المللی این نگرانی ها کجا بود؟؟؟ (4202131) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۲۹:۱۵
دوست عزیز تورم 45 درصد شرف داشت به خاک سیاهی که دوران دولت کلید بر سر کسبه و بازاریان و همه صنعتگران و صاحب حرف به ان نشستند
اقای روحانی تا قبل برجام مسبب همه گرفتاری های کشور را تحریم و برنامه هسته ای میدانستند بعد از بتن کردن کل برنامه اتمی کشور و برجام گفتند زمان بدهید.
الان بش از یکسال است از برجام گذشته
چه اتفاقی افتاده که الان وضع کشور بسیار اسفبارتر از سال92 و 91 هست
بعنوان یک مغازه دار معمولی در یک شهر نه چندان بزرگ قاطعانه عرض میکنم وضعیت اقتصادی نسبت به قبل از برجام نه تنها تفاوتی نکرده بلکه حداقل 50 درصد بدتر شده. رکود وحشتناک حاکم بر اقتصاد کشور ضربه مهلکی به تولید زده.
تورم 50 درصدی که انهم درجای خودش مورد انتقاد است اینگونه تولیدکشور را باچالش مواجه نکرده بود
اقای روحانی و حامیان ایشان بهتر است به جای واژه تکراری دولت قبل کجا بودید؟
بفرمایند جواب همین یکسال هنرنماییشان بعد برجام را بدهند درحالی که درامد دولت ایشان در این چهار سال از محل هدفمندی یارانه ها و مالیات بر ارزش افزوده بسیار زیاد بوده!
چرا یکی از دولت نمیپرسد که با کدام منطق بودجه جاری کشور باید طی این چهار سال اینقد رشد کند در حالی که کشور نیازمند کار عمرانی اساسی است؟؟ (4202242) (alef-3)
 
مرتضی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۱۵:۰۰
تورم بود ولی تهدید روز افزون نبود
کشورهای عربی و منطقه جرات چپ نگاه کردن هم نداشتن چه برسد به تهدید
تازه خوبه به قول روحانی تحریم ها باعث مشکل اقتصادی شده
و حالا که تحریم ها (به قول روحانی) رفته باید اقتصاد درست بشه نه اینکه هر سال بگن سال بعد سال شکوفایی (البته شکوفایی بود برای نجومی بگیرها) (4202351) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۲:۱۸:۱۶
با تورم ۴۵ ٪ درصدی ،بنزین ۱۰۰ تومن بود
نان سنگک ۵۰ تومن بود
گوشت گوسفند ۱۳۰۰۰ تومان بود
روغن مایع ۸۰۰ تومن بود

حالا با تورم ۸٪ درصدی آقای روحانی
نان سنگک ۲۰۰۰ توان است،
بنزین ۱۰۰۰ تومان است
گوشت گوسفند ۶۰ هزار تومان است
روغن مایع ۵۰۰۰ تومان است،

فقط نجومی بگیران کاهش تورم به ۸٪ درصد را درک می کنند (4202718) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۴:۰۴:۴۸
انصاف داشته باش عدد از خودت درنیار
شما سال 91 و 92 ظاهرا یادت رفته که چطور همه قیمتها بالا رفتن سنگک 200 تومنی شد 800 تا 1200
روغن مایع 800 تومنی هم سال 92 شد 3000 تا 4000
تمام تورمهای 92 به بعد ماحصل همون اجرای هدفمندی یارانه ها بود که در دولت روحانی اجراش کند شد اون اقا نباید هدفمندی رو استارت میزد (4202756) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۰۰:۴۳
کدام گروهی باعث این گرانی شد همان که یارانه تصویب کرد (4204171) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۲۴:۵۷
این دولت استخونی دم سیاه را از احمدی نژاد کیلویی 6 هزار تومان تحویل گرفت وکلی هم از دلار های ازاد شده را وارد اقتصاد کشور کرد ولی با این حال دم سیاه استخونی را تا این لحظه به 14 هزار تومان رسانده واحتمالا تا پایان دولت به کیلویی 16 می رساند و دایم هم در بوق وکرنا می کند که شیبم ملایمه و تورم هم کمه واشتغال هم زیاد شده و مردم هم همه ثروتمند شده اند واقعا که به قوله رضا شاه باید گفت زکی (4202134) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۱۸:۳۶
دسترنج کشاورز را نباید مفت خرید. (4202219) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۳۵:۴۲
مرغ را روحانی 8000 تحویل گرفت والان زیر 8000 است. احمدی نژاد 2500 تحویل گرفت. (4202255) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۰۳:۰۲
جناب کامنت گذار محترم لطفا" از این برنج استخونی دم سیاه بگذر ! در چند کامنت این شده تنها معیار شما برای تحلیل مسایل اقتصادی ! (4202320) (alef-3)
 
سجاد ف
Canada
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۰۴:۵۴
شما اين قضيه برنج استخواني رو پاي همه خبرا به عنوان كامنت ميزاري، الف جان هم تاييد مي كنه. ولي نظر مني رو كه هم خبرا رو مي خونم هم كامنت ها رو مي خونم هم كامنت ميزارم توش هم به كسي توهين نمي كنم و تكراري هم نيست رو تاييد نمي كنه :))) (4202325) (alef-3)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۰۶:۳۷
عمو جان شما همش هستی؟؟؟؟؟؟؟؟؟ برنج صدری . هاشمی چند؟؟؟

یکبار برای همیشه جواب میدم

در زمان اقای احمدی نژاد باااااا ورود برنج هندی از رده خارج باد دار .... برنج ایرانی را به فلاکت کشاند..... اما وقتی وارادات افسار گسیخته رفت کنار...شالیکار جون گرفت...قیمت دقیق شد

در ضمن شما خیلی خوش خوراکی دم سیاه میخوری... نوش جان
مث ما ارزون بخر بخور (4202331) (alef-3)
 
سجاد ف
Canada
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۱۱:۴۰
عزيز دل شما راست مي گي قيمتا بالا رفته ولي در قياس با دوره ٨٨-٩٢ به اون شدت بالا نرفته. شما اينجا ميتوني قيمت كالاهاي ضروري رو از سال ٨٨ تا ٩٢ ببيني:
http://eghtesadgardan.ir/fa/news/23821
شما يه نگاه اجمالي بكن ببين همه چي قيمتش ٣ تا ٥ برابر شده!!! به همين خاطر الان اونقدر ها هم كه شما ميگيد بد نيس، ما بدتر از اينش رو ديديم! (4202343) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۰۱:۰۴
جناب دم سیاه استخونی زمان پایان دولت اصلاحات 1200تومن بود بعد تو دولت مهرورز پنج برابر شد شدش شش هزار تومن.شما تو هر جایی راجع به دم یاه استخونی کامنت میذاری و باعث شادی خوانندگان میشی (4202449) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۳:۴۹:۲۶
خوشم میاد کلا از اقتصاد و قیمت و اینا فقط برنج دم سیاه استخونی رو بلدی و تو این چند روزه این کامنت تکراریتو همه ا پر کردی...یه قیمتم از سال 84 بده ببینیم اون سال برنج چقد بوده پروفسور (4202620) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۳:۵۰:۰۸
اقی برنج دم سیاه استخانی شما پایین همه خبرای اقتصادی-انتخابی هستیا (4202621) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۰:۳۰:۵۳
تو هم همه جا می گی برنج استخوانی!!! زمان محمود پراید شد 20 تومن دلار 4 تومن برات مهم نبود!!!!!! (4202679) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۰:۵۵:۳۲
تو کشتیمون با این استخونی دم سیاه معلومم نیست منظورت چیه? (4202693) (alef-13)
 
Denmark
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۱:۲۷:۲۲
آقا یه کیسه برنج دم سیاه بریزین تو حلق یارو ....!!! هر مقاله ای میخونیم تهش این بابا اومده راجع به برنح استخوانی نوشته (4202708) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۴۵:۱۳
دوستان مهروزتان عامل شروع بحران ها بودن با نفت بشکه ای 140 دلار اونم طی 8 سال اقتصاد رو ویران کردن (4202159) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۱۹:۴۵:۵۹
اون موقع به نظر شما وقت داشتن که این چیزا یادشون بیاد؟!
همش داشتن نفت مجانی سر سفره میاوردن (4202163) (alef-3)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۰۷:۵۸
عجبا. مسولین منتقد شده اند. انگار فرازمینی ها در این مملکت مدیریت میکردند و این نتایج رو به بار آورده اند. (4202202) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۱۹:۰۳
یعنی شما خودتون بحران رو به چشم نمیبینید؟ مردم باید بهتون بگن؟!!! (4202220) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۰:۵۴:۲۲
حقیقت تلخ است ولی انچه گفته شده خارج از موضع سیاسی حقیقت است جامعه در حال از هم پاشیده شدن است (4202294) (alef-3)
 
امین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۰۱:۰۹
وااااااااقعا چقدر در دوران اقای احمدی نزاد گل و بلبل بود...که همه رو فقر 45هزاری رساند (4202315) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۴۷:۵۵
خدا وندا ! ما را از دست این دلسوزان نجات بده !الهی آمین! (4202426) (alef-3)
 
حافظ
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۴۹:۲۹
استاد گرانقدر! آیا بهتر نبود از همان ابتدا کار را به اهلش می سپردید و در امور اقتصادی و معیشتی دخالت نمی فرمودید تا اکنون شاهد چنین وضعی نباشیم؟! آیا در قبال این همه مسئولیتی که اتفاقا خود در راس قدرت به دوش کشیدید و از آن نمی توانید شانه خالی کنید، حاضرید از مردم یک کلام عذرخواهی کنید؟! (4202430) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۶:۰۵:۵۰
استاد!!! (4202772) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۱:۵۱:۳۱
اقای ما مردم میدانیم اگر این دولت روحانی نبود ما امروز گوشت گربه وروباه هم پیدا نمی کردیم (4202434) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۰۷:۱۹
آقای مصباحی مقدم دیر صدای مردم را شنیدید اینها مطالبات ۴ سال پیش مردم بود (4202457) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۱۸:۳۵
دو دولت و سه مجلس وقت داشتيد براي بهبود اوضاع .
چرا مردم بايد دوباره به شما روي بياورند ؟ (4202477) (alef-3)
 
dayani
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۳۲:۵۲
از آنچه که در عنوان آمده است ، به سهولت استنباط می شود که ما کسانی که سالها مسئول بوده ایم و امور را اداره می کرده ایم ، متوجه نبوده و نیستیم و نگران هم نبوده ایم ، بلکه اکنون که مردم نگرانی خود را بیان کرده اند، ما هم نگران شده ایم .

سایر موارد هم ، همچون آفتاب روشن است و بعداز اینهمه سالها نیازی نیست که مجددا خدا میداند برای جندمین بار، با صدای بلند و پرخاشگرانه بیان شود. قبلا فقط متن پرخاشگرانه بود، مدتی است که عکسهای مصاحبه شوندگان نیز بگونه ای است که تمام خشم را بر روی بیننده فرود می ریزد. بکبار دیگر به همین عکس و عکس که از آقای رضایی منتشر شده است، توجه کنید . این نوع قیافته های خشن و پرخاشگرانه برای روبرو شدن با صدام مناسب است و نه با مردمی که مصاحبه شونده سنگ آنها را به سینه می زند. (4202513) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۵۴:۲۶
جلوی رباخواری سیستماتیک بانکها
قاچاق سیستماتیک قاچاقچی و
فساد رو بگیرید
اکثر مشکلات دیگر خودبخود حل میشود (4202557) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۲:۵۴:۴۴
انتخابات نزدیک شده باز حرفهای خوب می زنند (4202559) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۳:۰۶:۰۳
آقای مصباحی مقدم، شما __ همسو با احمدی نژاد_ اقتصاد سوئیس را تحویل روحانی نداده اید. کاهش 30 درصدی تورم توسط این دولت کم دستاوردی نیست. تورم 40 درصدی زمان احمدی نژاد بیشتر است، یا تورم 8 درصدی کنونی؟. مردم عادی اگر از تورم 8 درصدی هم نالان باشند مشکلی ندارد، اشکال این است که روزنامه ها و تریبونهایی که در تورم 40 درصدی کوچکترین انتقادی از دولت قبل نکردند، امروز به طور ناجوانمردانه ای به دولت فعلی با کارنامه ی درخشان کاهش 30 درصدی تورم هجون می برند. اگر تورم 20 درصدی هم تحویل داده بودید، تورم کنونی بیشتر از 2 درصد نبود. حتی در تورم صفر درصد هم قیمتها بر مستصعفین فشار می آورد. واین گناه دولت فعلی نیست. ما بخش زیادی از تقصیر را با شجاعت به گردن دولتی می اندازیم که ارزش پول ملی را در دو ونیم سال، 350 درصد کاهش داد. می گوییم کاهش ارزش پول به دلیل هزینه های مسکن مهر بوده است. طرفداران دکتر می گویند:" ...خیر، به دلیل تحریم بانک مرکزی بوده است". اگر حرف اقایان را بپذیریم، پس دلیل ورق پاره دانستن قطعنامه ها وتحریمها توسط احمدی نژاد چه بود؟.اگر حرف آقایان را بپذیریم، پس آقایان باید به خاطر برجام ورفع تحریم بانک مرکزی، ممنون دولت فعلی باشند.اگر دستاورد برجام تقریبا هیچ بوده است وتحریمها کاهش نیافته است، پس به دلیل مدیریت عالی روحانی درحفظ ارزش پول_ به حکم اخلاق _باید مجسمه ی او را در میادین شهر نصب کنیم. متاسفانه مخالفان برجام متناقض سخن می گویند. (4202573) (alef-13)
 
گلچين
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۳:۲۰:۱۱
حاج اقاي مصباحي سلام و عرض ادب
ساعت خواب حاج اقا
دلار ٩٠٠ تومني شده ٤٠٠٠ هزار تومن؟
مرغ ٧٠٠ تومني شده ٥٠٠٠ تومن؟
نفت شده بشكهاي ١١٠دلار امريكا؟
تحريم هاي كاغذ پاره بي اثر شروع شده؟؟
رييس جمهور ١١ روز نرفته سر كار؟؟
نه
احتمالا شما كمي
فقط كمي دير بيدار شدين
يه چند سال ناقابل
مردم ناراضي ان؟؟؟خطر تهديد ميكنه؟ اقا نفرمايين
چيكاره هستيم ما مردم اخه؟
حاج اقا يه چند سال دير سنسور هاي خطر سنجتون فعال شده
واگذاري همه ما و شما به خون مقدس شهدا (4202585) (alef-13)
 
Sweden
۱۳۹۵-۱۲-۲۳ ۲۳:۵۴:۳۰
فکر کنم ایشان سال نود تا نود و دو در سوییسزندگی می کردن؟ (4202627) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۰:۴۳:۱۲
عجب مملکتیه مسئولین از بالا تا پایین همه ابراز نگرانی می کنند. چشم، من و بچه های محل فردا پا می شیم میریم خودمون مشکلات مملکتو حل می کنیم. دستون درد نکنه که به ما خبر دادید بریم برای حل مشکلات (4202687) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۱:۰۳:۱۱
دلواپس شده ؟ (4202697) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۱:۴۳:۲۵
یکی تکلیف مارو روشن کنه، قراره فقط دو وعده غذا بخوریم یا بریم اشکنه بخوریم؟ باد کدوم وریه؟ (4202714) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۱:۵۳:۲۶
یعنی امثال مصباحی مقدم و دوستانشون نظرات و کامنت های مردم رو میخونن که بفهمن مردم ... نیستن
بابا تو رو خدا مردم رو ... فرض نکنید مردم تا حدودی میفهمن (4202715) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۶:۰۱:۳۷
آقا کاممت ها خیلی باحال شده (4202770) (alef-3)
 
س
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۶:۳۱:۱۰
الان به قول خودت جو انتخاباتی دادی؟ یعنی مردم باور کنن که اصولگرایان دغدغه گرانی دارند و برنامه اقتصادی؟ بعد نمیپرسند چرا وقتی در قدرت بودند به مردم میگفتند اشکنه پیاز داغ بخورید؟؟ (4202780) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.