توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 424024
معلم فداکار جلوی تکرار حادثه شین آباد را گرفت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۶
بخاری نفتی بار دیگر در یکی از دبستان های اردبیل آتش گرفت، اما این بار معلم فداکار خودش در آتش سوخت تا از تکرار حادثه شین آباد جلوگیری کند.

به گزارش مهر، معلم مشگین شهری با مهار آتش، دانش آموزان را نجات داد. این معلم فداکار باعث شد تا آتش سوزی در مدرسه شهید کاتب روستای حماملو مشگین شهر مهار و از آسیب رسیدن به دانش آموزان جلوگیری شود.

 این حادثه براثر نقص فنی سیستم سوخت رسانی بخاری نفتی در کلاس درس به وقوع پیوست و معلم فداکار  علی رضا ساقی بلافاصله اقدام به مهار آتش کرد. با سرعت عمل آقای معلم همه دانش آموزان به موقع از کلاس درس خارج شدند و خوشبختانه  به هیچ کدام از دانش آموزان آسیبی نرسید و از تکرار حادثه وحشتناک شین آباد که در ۱۵ آذر ماه سال ۹۱ رخ داد و ۳۷ دانش آموز  دختر و پسر در آتش سوزی بخاری کلاس درس سوختند جلوگیری کرد.

ظاهر نوروزی بخشدار ارشق شهرستان مشگین شهر با تایید وقوع این حادثه وحشتناک در  دبستان  شهید کاتب گفت: در این حادثه دست معلم مدرسه آقای ساقی به شدت  سوخت اما آسیب جدی به هیچ یک از دانش آموزان وارد نشد.

وی افزود: این حادثه براثر نقص فنی سیستم سوخت رسانی بخاری نفتی در کلاس درس به وقوع پیوست و معلم فداکار بلافاصله اقدام به مهار آتش و خارج کردن دانش آموزان از کلاس کرد.

نوروی ادامه داد: با وجود گازرسانی به روستای حماملو و وجود علمک گاز در ورودی مدرسه، اکنون مدرسه شهید کاتب فاقد سامانه گرمایشی مناسب است.

وی افزود: در حال حاضر  برای گرمایش محیط در این مدرسه از نفت سفید استفاده می شود. 

پدر وومادرهای بچه های مدرسه عصر همان روز با حضور در بیمارستان از این معلم فداکار تشکر و قدردانی کردند. قرار است بعد از بهبودی علیرضا ساقی فرمانداری مشگین شهر طی مراسمی از ایثارگری این معلم فداکار قدردانی کند.
 
کلمات کلیدی : معلم فداکار
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.