نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 239525
برنامه جديد توليد برق از زباله در ايران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۳
حميد چيت‌چيان، وزير نيرو از افزايش ساخت نيروگاه‌هاي برق زباله‌سوز به عنوان سياست جديد توسعه صنعت برق ايران خبر داد و اعلام كرد: با توجه به مشكلات انباشت زباله در شهرهاي حاشيه درياي خزر تعداد نيروگاه‌هاي زباله‌سوز در اين مناطق افزايش مي‌يابد.

به گزارش مهر، وي در ديدار با عدنان امين مديركل آژانس بين‌المللي انرژي‌هاي تجديد‌پذير جهان (IRENA) درباره مهم‌ترين سياست‌هاي افزايش ظرفيت و توسعه انرژي‌هاي پاك در ايران با بيان اينكه نيروگاه‌هاي برقابي براي ايران از اهميت ويژه‌يي برخوردار هستند، گفت: در شرايط فعلي ۱۵ درصد از ظرفيت نيروگاهي كشور معادل ۱۰ هزار و ۶۰۰ مگاوات مربوط به نيروگاه‌هاي برقابي است كه عمده نيروگاه‌هاي بزرگ برقابي در جنوب‌ غربي كشور احداث شده‌اند.

وزير نيرو با اعلام اينكه ايران به‌ دنبال توسعه نيروگاه‌هاي برقابي كوچك در سطح كشور است، خواستار مشاركت بيشتر آژانس بين‌المللي انرژي‌هاي تجديد پذير جهان براي افزايش ظرفيت توليد برق پاك در ايران ش.

بر اساس گزارش روابط عمومي وزارت نيرو، اين عضو كابينه دولت تدبير و اميد با تاكيد بر اينكه در شمال ‌غرب ايران پتانسيل خوبي براي انرژي زمين‌گرمايي وجود دارد، اظهار داشت: هم‌اكنون عمليات حفاري اين پروژه برقي در حال انجام است و تا چند روز آينده مناقصه نصب توربين پنج مگاواتي انجام مي‌شود. اين مقام مسوول با يادآوري اينكه ايده تبديل منطقه مشگين ‌شهر اردبيل به شهري عاري از سوخت‌هاي فسيلي را در دستور كار قرار داده‌ايم، تبيين كرد: قرار است مصرف برق و مصارف حرارتي منطقه مشگين شهر اردبيل بدون استفاده از سوخت فسيلي تامين شود.

چيت چيان با بيان اينكه در نقاط مختلف كشور توربين‌هاي بادي نصب شده و در آينده ظرفيت‌هاي بادي بيشتري نيز نصب خواهد شد، خاطرنشان كرد: همزمان با نصب و راه‌اندازي نيروگاه‌هاي برق بادي، خورشيدي و زمين گرمايي، احداث و توسعه نيروگاه‌هاي زباله‌سوز هم در اولويت توسعه صنعت برق قرار گرفته است. معضل مديريت ضايعات مواد جامد در برخي شهرها به‌ويژه شمال ايران وجود دارد و از اين رو به سمت توسعه نيروگاه‌هاي برق زباله‌سوز حركت كرده‌ايم.
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۰۹:۰۰:۲۴
امیدوارم تنها حرف نباشد و عملی و اجرایی شود. (2346061) (alef-10)
 
سراج الدین
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۲:۰۲:۱۲
در شمال کشور در شهرهای ساری و وشهر قرار است زباله سوز برای تولید برق احداث شود ولی این زباله سوزها از کشور چین قرار است وارد شود و کیفیت و کارایی بالایی ندارد و یک زباله سوز دیگر هم توسط شهرداری تهران در کهریزک در حال احداث است که این زباله سوزها گازهای سمی و خطرناک فوران و دی.کسین تولید میکنند. (2346454) (alef-3)
 
۱۳۹۳-۰۶-۰۶ ۱۶:۱۵:۳۱
درشهر وين پايتخت اطريش يک برج نيروگاه توليد برق زباله سوز وجود دارد که توليد هيچگونه آلودگي نميکند . ميتوان از تجربه موفق چنين شهرهائي هم استفاده کرد (2346786) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.