توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 449928
سلفی پادشاه عربستان و نخست وزیر مالزی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۲
سلفی پادشاه عربستان و نخست وزیر مالزینخست وزیر مالزی پس از مذاکرات رسمی با پادشاه عربستان عکس سلفی گرفت و آن را در توئیتر منتشر کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، محمد نجیب عبدالرزاق، نخست وزیر مالزی پس از مذاکرات رسمی با سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در داخل خودرو عکس سلفی با بن عبدالعزیز گرفت و با انتشار آن در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت، عکس سلفی با پادشاه عربستان،‌ دوستی عمیق.
http://cdn.fararu.com/files/fa/news/1395/12/10/303771_484.jpg
دو کشور عربستان و مالزی در مذاکرات روز دوشنبه خود چهار یادداشت تفاهم در زمینه تقویت همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف به امضا رساندند.

این یادداشت‌های تفاهم پس از مذاکرات دو طرف در کوآلالامپور به امضا رسیدند.

پادشاه عربستان در اولین مقصد سفرهای منطقه‌ای خود عصر روز یکشنبه وارد مالزی شد.

این سفر پادشاه عربستان چهار روز ادامه خواهد داشت.

وی قرار است به مدت یک ماه به پایتخت‌های کشورهای مختلف منطقه سفر کند که آخرین ایستگاه آن امان، پایتخت اردن خواهد بود.

محمد پنجم، پادشاه مالزی عصر روز دوشنبه در ضیافت شامی میزبان پادشاه عربستان بود و عالی‌ترین نشان این کشور را به وی اعطا کرد.

قرار است محمد بن سلمان بن عبدالعزیز در سفر یک ماهه خود در منطقه علاوه بر مالزی به کشورهای اندونزی، برونئی، ژاپن، چین، مالدیو و در آخر اردن سفر کند.

این اولین سفر آسیایی پادشاه عربستان از زمان به قدرت رسیدن است.

مالزی یکی از اعضای ائتلاف موسوم به "ائتلاف اسلامی برای مبارزه با تروریسم" است که عربستان در دسامبر ۲۰۱۵ با بیش از ۴۰ کشور تشکیل داد.
 
کلمات کلیدی : پادشاه عربستان ، نخست وزیر مالزی، عکس سلفی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.