نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 439226
آغاز جذب مدرسان دانشگاه علمی کاربردی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: فرآیند جذب مدرسان برای واحدهای استانی این دانشگاه از روز چهارشنبه ۶ بهمن ماه آغاز شد.

به گزارش ایرنا، محمدعلی اخوان با اعلام اين خبر گفت: متقاضیان باید برای اطلاع از عناوین رشته‌های تحصیلی مورد نیاز و سایر شرایط شرکت در این فراخوان به سامانه اصلی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان مورد نظر مراجعه کنند، اما شرکت در این فراخوان هیچ‌گونه تعهد استخدامی و یا جذب را برای این دانشگاه نخواهد داشت.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: سامانه ثبت‌نام برای جذب مدرسان در این دانشگاه از روز چهارشنبه در دسترس قرار گرفته و ثبت‌نام برای این دوره آغاز شده است.

اخوان با اشاره به تصویب دستورالعمل بررسی صلاحیت علمی و عمومی و به کارگیری متقاضیان تدریس علمی کاربردی، گفت: این دستورالعمل با هدف اعلام سیاست‌های دانشگاه مبنی بر پذیرش مدرسان به تصویب رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این دستورالعمل، شناسایی و بکارگیری مدرسان دارای شرایط علمی با سابقه کار و تجربه مرتبط و نیز خبرگان و متخصصان مهارتی در حرف و مشاغل مختلف، انتقال و بسط تجربیات و تخصص مدرسان مجرب و متخصص به نیروهای بالفعل جامعه از طریق نظام علمی کاربردی و مهارتی، تسریع و تسهیل فرآیند به‌کارگیری مدرسان مورد نیاز و توجه به استفاده از مدرسان متناسب با شرایط بومی و مبتنی بر آمایش سرزمین تدوین شده است.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد: متقاضیان پذیرش باید دارای مدرک دکتری با سابقه تجربی و آموزشی مکفی و یا دارای مدرک کارشناسی ارشد با سه سال تجربه کاری در محیط کار و تدریس و یا دارا بودن شرایط خبرگی (تجربی) بر اساس آیین‌نامه خبرگی مصوب مورخ 2 خرداد 94 دانشگاه باشند.

اخوان اظهار داشت: مدرس علمی کاربردی آموزشی به شخصی اطلاق می‌شود که توانایی تدریس و تحقیق در دروس دوره‌های علمی کاربردی را داشته باشد.

وی تاکید کرد: در این دانشگاه مدرس خبره به فردی اطلاق می‌شود که در یک حرفه خاص دارای تجربه، مهارت و تسلط کافی بوده، توانایی انتقال تجربه و تخصص خود به صورت تدریس در دروس عملی، آزمایشگاهی کارگاهی و یا تخصصی علمی کاربردی را داشته و چهره شاخص در زمینه تخصصی خود باشد.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی خاطرنشان کرد: مدرس تجربی نیز به فردی اطلاق می‌شود که در یک زمینه یا حرفه خاص دارای تجربه، مهارت و تسلط کافی بوده، توانایی انتقال تجربه و تخصص خود را به صورت تدریس برای دروس عملی، آزمایشگاه و کارگاهی داشته باشد.

اخوان در خصوص مراحل پذیرش مدرسان دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: در ابتدا متقاضیان باید به پرتال واحد استانی دانشگاه جامع علمی کاربردی مراجعه و از شرایط، ضوابط و تخصص‌های مورد نیاز مطلع شوند.

وی عنوان کرد: همچنین متقاضیان باید در سامانه آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی به نشانی edu.uast.ac.ir درخواست خود را ثبت و کد رهگیری دریافت کنند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: پس از مراحل ثبت‌نام و پرداخت وجه ثبت‌نام زمان مراجعه برای مصاحبه علمی و عمومی به متقاضیان اعلام خواهد شد.

اخوان تاکید کرد در صورتی که تعداد متقاضیان هر رشته بیش از 3 برابر ظرفیت اعلام شده باشد، روند جذب متقاضیان از طریق برگزاری آزمون و سپس مصاحبه علمی و عمومی انجام خواهد شد.

وی افزود: اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی و پژوهشی متقاضی تدریس در دانشگاه جامع علمی کاربردی ضمن انجام تمامی مراحل ثبت‌نام همانند سایر متقاضیان در سامانه، از بررسی صلاحیت علمی و عمومی مستثنی هستند.
۱۳۹۶/۰۶/۱۱ ۰۸:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۸ ۰۹:۲۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۲:۱۹
 
۱۳۹۶/۰۶/۰۶ ۱۰:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۹ ۱۰:۰۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۲۱ ۱۰:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۲ ۱۴:۲۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۷ ۱۴:۴۷
 
۱۳۹۵/۱۱/۱۶ ۱۴:۳۲
 
۱۳۹۵/۰۷/۰۷ ۱۱:۱۰
 
 
کلمات کلیدی : دانشگاه علمی کاربردی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۱-۰۷ ۱۶:۲۶:۲۴
دانشگاههای ضعیف اینچنینی باید تجمیع و تعدیل شوند نه توسعه و جذب. وقتی امکانات اکادمیک ندارید چرا توسعه می دهید؟ (4137402) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.