توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419327
تحریم‌های کره شمالی را تمدید شد
شورای امنیت سازمان ملل به اتفاق آراء تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی اعمال کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۲۷
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، شورای امنیت در نشست امشب خود در نیویورک، با اجماع آرای اعضای این شورا با تمدید تحریم های کره شمالی به علت برنامه هسته ای این کشور موافقت کرد. شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه به اتفاق آراء تحریم های جدیدی را علیه کره شمالی در واکنش به پنجمین آزمایش هسته ای این کشور در ماه سپتامبر اعمال کرد. شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه 11 تبعه کره شمالی ازجمله سفیران این کشور در مصر و میانمار را به همراه 10 شرکت در فهرست سیاه تحریم ها قرار داد.
 
براساس تحریم های جدید شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه کره شمالی صادرات زغال سنگ این کشور در سال به 400 میلیون و 900 هزار دلار محدود خواهد شد و صادرات نیکل ، نقره و مس برای این کشور ممنوع است.
 
در نشست شورای امنیت برای تمدید تحریم های کره شمالی بان کی مون دبیرکل سازمان ملل حضور داشت. قرار است اعضای شورای امنیت در این نشست که به ریاست سنگال برگزار می شود، همچنین درباره اوضاع شهر حلب سوریه گفتگو کنند.
 
کلمات کلیدی : کره شمالی+ تحریم‌+آزمایش هسته‌ای
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.