توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435824
دستگیری مدیر سامسونگ به اتهام پرداخت رشوه به رئیس جمهور کره
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۵
دادستان‌های ویژه کره جنوبی به دنبال دستگیری مدیر کنونی شرکت سامسونگ این کشور به دلیل پرداخت رشوه به رئیس جمهور این کشور هستند.

به گزارش تسنیم به نقل از راشاتودی، دادستان‌های ویژه کره جنوبی قصد دارند مدیر کنونی گروه سامسونگ را به دلیل همکاری با رئیس جمهور این کشور در دریافت رشوه دستگیر کنند.

برهمین اساس جی‌وای‌لی متهم است 36.42 میلیون دلار به یکی از وابستگان رئیس جمهور این کشور برای دریافت مجوز ادغام برخی زیرمجموعه‌های خود پرداخت کرده است. چوی سون فیل یکی از وابستگان نزدیک پارک جئون هایه رئیس جمهور کره بوده است که نقش مؤثری را در رسوایی اقتصادی این مقام کره‌ای ایفا کرده است.

برهمین اساس رئیس جمهور این کشور و وابستگان نزدیک وی متهم هستند که پول دریافتی از شرکت‌‌های بزرگ را صرف منافع شخصی خود کرده‌اند. این مسئله مکرراً از سوی نزدیکان رئیس جمهور رد شده است.

بنا به مجوز دستگیری صادر شده از سوی دادستانی کره مدیر شرکت سامسونگ نیز به اختلاس و شهادت دروغ متهم شده است.

براساس ارزیابی‌های صورت گرفته دستگیری این مقام سامسونگ روز چهارشنبه انجام خواهد شد. سامسونگ هرگونه دخالت در این زمینه را رد کرده است و اعلام کرده درک اقدام دادستانی این کشور بسیار مشکل است.
 
کلمات کلیدی : رشوه+مدیر سامسونگ+رئیس جمهور کره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.