نظر منتشر شده
۳۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508526
درد دل مردم /پاسخ مسولین
چرا یارانه ام را قطع کردید؟/حقوق شهروندی با طعم مگس سفید/نابودی طبیعت به چه قیمت؟
در این ستون مشکلات، ریز و درشت مردم منعکس می گردد. بدیهی است در بسیاری موارد امکان قضاوت برای الف ممکن نیست. به همین دلیل در صورت انتشار این پیام‌ها در انتظار پاسخ مسئولان و دستگاههای مربوطه خواهیم بود که در همین ستون منتشر خواهد شد. بدیهی است پیامهای حاوی توهین به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نخواهد شد. شما می توانید مسایل و مشکلات خود را به ایمیل الف به نشانی info@alef.ir ارسال نمایید .بدیهی است پیامهای دریافتی پس از بررسی در همین ستون منتشر خواهد شد. چند نکته : 1- مطالب حتی المقدور کوتاه و بودن حاشیه روی نوشته و به موضوع اصلی مورد نظر پرداخته شود. 2- در صورتی که مطلب نیازمند الصاق تصویری از مدارک بود حتما بپیوست ارسال گردد. 3- در مواردی ممکن است دستگاه مربوطه نیازمند ارتباط با نویسنده مطلب باشد در صورت تمایل نام و نام خانوادگی و شماره ای برای تماس اعلام نمایید. 4- با توجه به حجم زیاد ایمیل های ارسالی به الف لطفا در قسمت موضوع عبارت درد دل مردم را بنویسید تا تفکیک ایمیل ها براحتی صورت گیرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
چرا یارانه ام را قطع کردید؟

من یکی از بینندگان سایت الف هستم که روزانه سایت رو رصد میکنم و به سایت الف ایمان و اعتقاد به درستی دارم دو ساتل است که یارانه مار و قطع کردند اعتراض کردیم رسیدگی نکرند نزدیک انتخابات پیامکی برای ما ارسال شد و گفتند یارانه شما این ماه وصل می شود اما خبری نشد یک ماه بعد پیامک آمد که پرونده شما در حال رسیدگی می باشد. این بازیها یعنی چی؟ چرا باید به قول خود مسئولان از 80 میلیون نفر جمعیت ایران 3و نیم میلیون یارانشون قطع بشود؟ آیا من کارمند ساده دولت جزو مرفهینم؟چرا با مردم صادق نیستند چرا به هر مناسبتی از اعتماد مردم سو استفاده میکنند منی که جزو خانواده ایثارگرانم و مادر و دو خواهرم تحت تکفل من هستند چرا باید یارانه من قطع بشود آیا داشتن یک واحد آپارتمانی که دو فقره وام گرفتم و این ملک در رهن دو تا بانک می باشد و سه دانگ آن بیشتر به اسم من نیست . حالا من شدم جزو مرفهین این مملکت . خواهشمندیم این پیام من را که حرف دل خیلی از این مردم جامعه است منتشر کنید تا شاید آنهایی که خودشان را به خواب زدن بیدار بشوند . با تشکر /مهدی عابدی
 
قانون را اجرا کنید

نزدیک به دو سال است که قانون عدم نیاز به مدرک نظام وظیفه در اخذ گواهینامه توسط مجلس تصویب و به تایید شورای محترم نگهبان نیز رسیده که تا کنون این امر اجرا نگردیده، لذا از شما بعنوان یک فعال رسانه در خواست می گردد این امر را پیگیری نمایید. تا گره بزرگی از گره های زندگی این دسته افراد باز شود.با تشکر/نبی مهر
 

حقوق شهروندی با طعم مگس سفید و لالایی خواب با صدای ساخت و ساز

مهندس محسن هاشمی عزیز
ریاست محترم شورای شهر تهران
سلام
من یک شهروند تهرانیم . شهروند شهری که بدیهیات حقوق شهروندی در آن نادیده گرفته میشود . من هر روز 4 ساعت در ترافیک هستم یعنی حدود 17 درصد از بهترین ایام عمرم . سالانه حدود 2 ماه و در 60 سال چیزی حدود 10 سال !!! روزهایی همراه با دود و این روزها مگس سفید تنفس میکنم !!!! شبها هنگام خواب با سمفونی و لالایی گوش خراش ساخت و ساز به خواب میروم !! اینها تنها بخشی از حقوق شهروندی من هست . من یک تهرانی هستم .
من انتظار زیادی از شما ندارم فقط اولیه ترین حقوق انسانی من را برای من فراهم کنید آقا محسن .

نابودی طبیعت به چه قیمت؟
 
با سلام من یکی از اهالی گیلان هستم و بسیار دوستدار طبیعت . در گیلان منطقه حفاظت شده ای به نام گشت رود خان و سیا مزگی وجود دارد ، این منطقه حفاظت شده تاکنون بسیار مورد دست اندازی قرار گرفته است به طوری واژه حفاظت برای آن بسیار خنده دار به نظر میرسد .

آخرین بخش تاحدی دست نخورده این منطقه حفاظت شده بخش ییلاقات سیامزگی است که با عبور از کوهستان به آب بر زنجان ختم میشود .اخیرا با خبر شدیم مسولین گیلان و زنجان در حال تدارک برای جاده کشی از آب بر به شفت از طریق سیامزگی هستند تا به این طریق رونق به اصطلاح اقتصادی برای دو منطقه رقم بزنند.

با توجه به نفوذ گیلانی ها در دولت تلاشها برای این کار مضاعف شده .آیا طبیعت هیچ ارزشی ندارد و ما همه چیز را در این زمان باید پیش خور کنیم؟ به خوبی معلوم است بعد از جاده کشی چه اتفاقی در آنجا رخ خواهد داد !همان چیزی که برای قلعه رودخان رخ داد و یک شهر از درون جنگل سر برآورد .شهری که در تابستانها با کمبودآب مواجه است! از شما خواهش میکنم پی گیری کرده تااز این اتفاق نا گواربرای طبیعت منطقه جلوگیر شود.
 
 
 
 
کلمات کلیدی : درددل مردم + پاسخ مسئولین+ مشکلات+ستون الف+خودرو سازان+سرطان+سهام بانک
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۱۸:۳۹
یارانه ی ما هم قطع شده مادرم سرپرست خانواره . اما بخاطر اینکه یه خونه کوچیکو با وام بانکی گرفتیم یارانمون قطع شده! (4546716) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۶:۱۰
ما از اول هم یارانه نمی خواستیم و نمی خواهیم قیمتها را به قبل از یارانه ها برگردانید (4546725) (alef-2)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۲۷:۵۳
من نه خونه دارم نه ماشین کارمند قراردادی شرکت خصوصی هستم که چن ماه چن ماه هم حقوق نمی گیریم اون هم کمتر از ماهی 2 میلیون . فقط چون خانومم کارمنده و خونه به نامش داره یارانه من قطع شده . هر چی هم تو سایت اعتراض گذاشتم جواب نمیدن . این وسط پسر 10 سالم افسردگی گرفته که تو مدرسشون همکلاسیهاش با داشتن خونه و ماشین گرانقیمت یارانه می گیرن ولی ما یارانه نمیگیریم (4546727) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۷:۱۴
وااي خداي من چقدر مشكلات زيادن . نگرفتن يارانه باعث اقسردگي ميشه !!!!! (4546806) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۶:۳۲
نمیدونم ب شما مردم چی باید گفت !!!!!!

یعنی الان شما محتاج ماهی 45 هزار تومانی ؟؟؟؟

کار داری ، خانه داری ، زنت کار میکنه ، درد شما ملت چیه ؟؟؟ (4546857) (alef-2)
 
منصف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۲:۳۴:۲۹
دوست عزيز اولا برو خدا رو شكر كن كه هم خودت و هم همسرت كارمنديد و با اين اوصاف حدود 4 ميليون دو نفرتان حقوق مي گيريد. كه اين 120 هزار تومان يارانه ديگر فرقي برايتان ندارد. ثانيا از جمله آخرتان تعجب كردم. پسرتان افسردگي گرفته است چون شما يارانه نمي گيريد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4546909) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۰۹:۱۳:۲۸
قانون هدفمند سازی یارانه را توجه داشته باش منصف جان!!!!قانون میگه هر ایرانی میتواند عادلانه از یک سرانه برای مصرف انرژی برخوردار باشد چه ربطی به حقوق افراد دارد؟کلا قاطی کردی داداش.فلسفه هدفمندی بهره مندی برابر همه ایرانیان از یارانه سوخت بود !!جای اعمال عدالت اجتماعی اینجا نیست جاش در دریافت مالیات هاست. (4547939) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۱۹:۳۷
شما خانومت کارمنده و صاحب خونه و انتظار دارید دولت به شما یارانه هم بدهد ؟ این شما هستید که باید به دولت کمک کنید (4547247) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۳۷:۳۳
شهرداری نتونست با مگس های سفید مبارزه کنه، نمیدونم چطور میخواست با یقه سفیدها مبارزه کنه! (4546745) (alef-11)
 
غلامی
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۴:۰۱
مسئولان محترم سایت الف من در سال 1375 در رشته مهندسی نساجی در دانشکاه امیر کبیر فارغ التحصیل شدم ولی متاسفانه به علت ورشکستگی کارخانجات نساجی نتوانستم کار مفید پیدا کنم و ناچار تدریس خصوصی بدون هیچ مانعی می کردم بعدها تصمیم گرفتم وارد شغل وکالت شوم و لذا کارشناسی ارشد حقوق خصوصی را گرفتم اما متاسفانه کانون وکلا گفت باید لیسانست هم حقوق باشد تا بتوانی شرکت کنید با کلی هزینه و اتلاف عمر در سن چند ماه بالای پنجاه سال نیز کانون وکلا ایندفعه به من اجازه شرکت در آزمون وکالت را به دلیل شرط سنی نداد در نتیجه حدود 10 سال از عمر من با احتساب ماندن در پشت کنکور ارشد و لیسانس حقوق از بین رفت در تعداد زیادی از کشورهای جهان از ورود چند رشته ای ها خصوصا مهندسان علاقه مند به شغل وکالت استقبال می شود اما متاسفانه کانون وکلای ایران مانع بزرگی را به خاطر شرط سنی یا ظرفیت کم در شغل ازاد وکالت برای حقوقدانان که در چند رشته تحصیلی مدرک دارند را بوجود اورده است لذا از این سایت محترم که درد دل امثال ما را برای مسئولان نشر می دهد خواهش می کنم سبب ساز حل مشکل من و هزاران نفر مثل من شود چه دلیلی دارد که من در دو رشته مهندسی و حقوق که مدرک دارم و به دلیل چند رشته بودن چون سنم چند ماه بالای 50 سال است از حق مسلم خود بر اساس اصل 28 قانون اساسی در اشتغال به شغل آزاد وکالت به دلیل انحصارگرایی و ترس از افزایش رقیب کاری برای وکلای کانون محروم شوم هزاران تشکر و ارزوی سلامتی برای کلیه کارکنان سایت الف که مشکلات امثال من را به مسئولین منعکس می کنند
غلامی انجیله (4546752) (alef-11)
 
Spain
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۰:۴۴:۲۸
وقتى مردم تهران ليستى و فله اى رأى دادن نوش جانشون مكس ها سفيد (4546755) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۰:۳۳
یعنی سال قبل مگس سفید نبود؟!؟!؟ (4546835) (alef-11)
 
طاها
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۱:۱۶
یه چیزی یاد گرفتید هی میگید.

هنوز یه هفته نشده شورا و شهردار جدید سر کار اومدن.

مگس سفید محصول دریاچه چیتگر و کاشت فله ای درخت های توت در بلوارها و بزرگراه ها است.

شاهکار محیط زیستی... (4546947) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۵:۲۱
داداش داری اشتباه میزنی!
مگس سفید پدیده دوره قالیباف بوده.
رای مردم تازه یه هفته است که منجر به تغییر در شهرداری شده! (4546958) (alef-11)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۶:۰۲:۳۸
اتفاقا یه عده هم هستند که در اینجا لیستی و فله‌ای نظر می‌دهند! مثل شما که در ظاهراً در اسپانیا نشسته‌ای و احتمالاً تا به حال مگس سفید ندیده‌ای و باز هم احتمالاً نمی‌دانی که این مگس‌های سفید ربطی به رأی لیستی و فله‌ایِ مردم ندارند و مدت‌هاست میهمان مردم تهرانند. من الیته به آن لیست رأی نداده‌ام اما انتقاد بی‌اساس از مخالفم را به هر بهایی جایز نمی‌دانم. (4547174) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۰:۴۸
نمیدونم مردم چرا اینقدر به این یارانه ها دلشون رو خوش کردن ؟؟؟

از کی تاحالا مردم ما اینقدر گشنه مرده بودن ؟؟؟

با این مثلا چی میشه خرید ؟؟ یک باک بنزین میشه ؟؟؟

این گداگشنگی رو تمام کنید و یارانه ها رو قطع کنید و بزارید اقتصاد کشور حرکت کنه . (4546779) (alef-2)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۸:۵۹:۰۴
مردم را تحقیر نکنید درسته که مبلغ یارانه کمه ولی دولت ظالمانه یارانه عده ای را قطع کرد مثلاً یکی از آشنایان ما که چندین ملک از خانه و مغازه دارد وکرایه آنها خودش مبلغ هنگفتی می شود و خودش وخانمش کارمند دولتند واز سپرده های بانکی خودشان هم سود خوبی می گیرند و فقط دو بچه دارند هنوز یارانه می گیرند ولی عموی من که باز نشسته فرهنگی است و ماهی یک وهفت صد درآمد دارد قطع یارانه شده دلیلش این بوده که دخترش که شوهر کرده پزشکی خوانده (4547334) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۹:۰۲:۱۷
برای کسی که حقوقش کمه ماهی دویست تومان یارانه خانواده هم مهمه وقتی به غلط آنرا قطع می کنند بهش فشار میاد (4547343) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۱:۰۴:۱۳
خدا نگذره از اونی که یارانه رو باب کرد و بعد قیمتها رو سه برابر کرد و بعدش هم یارانه رو قطع کرد. کسی حریف بعضی از آدمها توی این دنیا نمیشه ولی کسانی که به معاد اعتقاد دارند مطمئن باشن که روزی امثال من شکایت رو به جایی خواهند برد که قاضی اون خیلی قهار و قدرتمنده. اون روز دیگه نمیتونن با زور و ریا و فریب کاری و پنهان شدن و... از دست قاضی عادل فرار کنن. (4546787) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۱:۱۶:۳۰
من هم کارگر بخش خصوصی و مستاجر هستم با ماهی حدود 2 میلیون اجاره در تهران که حقوق هامون رو هم با تاخیر میگیریم. همسرم هم شاغل نیست و ملکی نداره. یارانه من رو هم حدود یکسال و نیمی هست که قطع کردن. قبل از انتخابات اس ام اس کذایی و باقی ماجرا برا من هم اومد ولی همش تبلیغات انتخاباتی بود. (4546804) (alef-2)
 
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۱:۴۶:۳۵
چند روز رئیس شورا شده
صندلی یا اتاق خود را هنوز نشناخته اما انتظارها سربفلک؟؟؟؟؟؟ (4546845) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۱:۵۹:۱۹
مگس سفید یادگار جناب قالیباف، حالا از هاشمی طلبکار شدید؟ (4546861) (alef-2)
 
اسماعیل میرحبیبی
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۲:۱۹:۵۰
با سلام
باتشکر از ثبت وانعکاس مطالب ومشکلات مردم ، باطلاع می رساند در ماههای آبان و آذر سال 1393 ((شورای پول واعتبار )) و ((هئیت دولت )) هردو تصویب کردند که برای ساخت ونوسازی بافتهای فرسوده یارانه بهره تسهیلات بانکی بدهند وطبق مصوبات مذکور قرار شد تعدادی بانک تسهیلات نوسازی بافتهای فرسوده را با 21% بهره برای دوره ساخت و 18% بهره برای دوره بهره برداری وبا مدت ده سال بصورت فروش اقساطی بدهند ودولت یارانه خود را به میزان 10% به بانکها بدهد و بگونه ای که عملا تسهیلات نوسازی بافتهای فرسوده را با بهره حدود 10% یا کمتر بشود
هم اکنون با گذشت حدود سه سال و اتمام ساخت بسیاری از واحدها توسط مردم ، وقتی به بانکها مراجعه میشود بانکها می گویند دولت هنوز هیچ یارانه ای پرداخت نکرده است و عملا بهره های وام های بافت فرسوده را بر مبنای همان 21% و 18% حساب کرده اند واگر مردم هم اقساط را دیر کنند یا پرداخت نکنند گرفتار جرائم سنگین ودر نهایت از دست دادن خانه و کاشانه خود میشوند وشده اند.
این موضوع ومشکل برای هزاران نفر مطرح است وگوش شنوایی هم وجود ندارد.
بسیاری از مردم به وزارت راه وشرکت بهسازی وعمران شهری مراجعه کرده اند که این دستگاهها هم همه را به سازمان برنامه وبودجه میفرستند و مسئولین سازمان برنامه هم می گویند اعتباری تخصیص داده نشده ومسدودی نیست .
حال ببینید مردم دیگر به چه چیزی میتوانند اعتماد کنند ؟ به شورای پول و اعتبار ؟ به دولت ؟ به سازمان برنامه وبودجه که سلیقه ای عمل میکند ؟ به چه چیزی ؟ به سخنان ،وعده ها وشعارهای رئیس جمهور ؟

از طرف دیگر عموم مردم که سیاسی وجناحی نیستند و این وضعیت و مشکلات را با نجومی بگیرها وفاسدان مقایسه می کنندو می بینند پولها به کدام سمت وسو رفته است .؟

چه بکنیم .؟ (4546887) (alef-11)
 
علی
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۲:۲۷:۱۹
یارانه ما هم قطع شده من چند سال پیش برای کارگری به کشور کویت میرفتم و الان چندسالی هس که نمیرم و یارانه مو قطع کردن بدلیل اقامت خارج ، سایتی که برای اعتراض گذاشتن اصلآ بروز نیست و فکر نکنم مسئولین اصلآ نگاش کنن، از الف انتظار داریم پیگری کنه (4546895) (alef-2)
 
احمدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۳:۰۱:۱۸
با سلام
دولت باید قبول کند که در ایجاد و رشد موسسات مالی غیرمجاز دخیل بوده و مقصر میباشد و در یک برهه زمانی از وجود این موسسات بهره برده . حالا که به با انحلال این موسسات به اصطلاح موضوع را ساماندهی کرده به فکر ساماندهی زندگی سپرده گذاران نیز باشد . مساله وقتی حل میشود که مشکل تمام طرفهای مسأله حل شود . هم مشکل دولت و هم مشکل مردم .
ادامه این وضعیت ظلم در حق مردمی است که قربانی سیاستهای دولتها میشوند و در آخر بدهکار هم هستند .
با تشکر از سایت الف (4546948) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۳:۱۹:۰۵
شما رو به خدا به داد طبیعت خدادادی ما برسید. تمام کوهها و جنگلهای شمال داره تبدیل به برج و خونه میشه. اخیراً سفری به کجور داشتم. کوهها ی اون منطقه قطعه قطعه شده بود.در حریم آبشار که دو سال پیش خانه ای نبود، الان دیوار کشیدن و خونه ساختن. کوه های ما رو هم که به بهانه استخراج ماسه و جاده خراب میکنن. تمام زمینهایی کشاورزی داره میشه مغازه و خونه و آپاراتی. آقای توکلی شما را به خدا همانطور که در زمینه فساد مبارزه میکنید در زمینه کوه خواری و زمین خواری و جنگل خواری و فساد های کلانی که در شهرداری ها بر سر تغییر کاربری های زمین های کشاورزی هست، هم مبارزه کنید! در ضمن شورای شهر و روستا ها هم وضعیت و بدتر کرده. چون بعضی از اونا هم تو فسادها و زمین خواری ها کم از شهرداری ها ندارن.شما رو به خدا قسم کاری کنید تا وضعیت بدتر نشده. مسولین ما چشمهاشون رو بر فاجعه بستن (4546974) (alef-2)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۳:۳۰:۴۳
به نظر من کلیه کارکنان ادارات دولتی باید یارانه شان قطع شود چه بازنشسته و چه شاغل چون حداقل ماهی 2 ملیون را دارند این یارانه را به کسانی بدهند که همین حداقل را ندارند . (4546989) (alef-2)
 
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۵:۳۶:۴۱
عدم پرداخت یارانه به خانواده های مرفه جامعه اقدام مناسبی است ولی نمی دانم
عمدی بمنظور ایجاد نارضایتی و لوث کردن هدف این عمل یا اشتباهی یارانه کسانی را قطع کرده اند که آدام با شنیدنش شاخ در میاره . یکی از این نیازمندان
برحق هم در خویشاندان ما است که معلوم نیست بر اساس چه مستنداتی
یارانه شان را قطع شده؟ (4547141) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۵:۵۱:۴۲
تهران شهری است با بهاری همراه با ریزگردهای بهاری ... تابستانی همراه با کم آبی ... پاییزی همراه با سفید بالک ... زمستانی همراه با آلودگی هوا ... و معضل همیشگی ترافیک و قیمت خانه های آن با گرانترین شهرهای دنیا رقابت میکنه ... و ورودی مهاجر به آن هنوز مثبت است ... و ما مردم با فرهنگ چندین ساله و ژنتیکی باهوش !!! همچنان آن را دوست داریم ... واقعا چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (4547163) (alef-2)
 
شاکر اردکانی
Romania
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۶:۱۲:۵۹
این چه عدالتی است که من کارمند بازنشسته با حقوق نزدیک به دو ملیون تومان بعلت داشتن ماشین لیفان که انهم فروخته ام و در حال حاضر بدون وسیله نقلیه بجز یک موتور سیکلت ندارم باید یارانه نگیرم ولی بسیاری از افراد متول ویا زن وشوهر کارمد باید یارانه بگیرند بهتر است که یرانه ها را قطع نموده بدهند به کمیته امداد تا حد اقل متمولین رویشان نشود به کمیته بروند (4547183) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۶:۲۸:۴۸
ساخت و ساز و مگسو خوب اومدی برادر (4547201) (alef-2)
 
هم وطن
Estonia
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۱۷:۲۹:۲۶
در مورد یارانه دقیقا همین اتفاق برای من افتاد در زمان انتخابات پیام دادند که مجدد واریز خواهد شد بعد پیام واریزی از خرداد ماه امد وبلاخره هر چه کارت یارانه را بر رسی کردم حاصل صفر وجز دروغ پردازی خبری نشد این در شرایطی است که اگر کنترل سالمی داشتند طبعا حقی را که نباید ضایع میکردند پیش نمیامد جالب اینکه حق امثال نویسنده مطلب ضایع وکسانی که نیاز ندارند از ان سود میبرند ایا سو نیتی در این موضوع وجود ندارد؟ (4547253) (alef-2)
 
نادر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۴ ۲۲:۴۸:۱۶
لطفا به ما حقوقدانان بی کار کمک کنید وکلای کانون در مملکت به قیمت بی کار نگه داشتن ما در شغلی که برای اشتغال نیاز به سرمایه دولت ندارد بهترین وضعیت مالی زندگی را دارند و با انحصار وکالت نمی گذارند وکیل زیاد شود تا نفعشان در خطر نباشد تمنا می کنیم به ما کمک کنید از دست انحصارگرایی در وکالت ایران (4547595) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۰:۴۰:۴۸
من هم یک معلم هستم. چهار سال پیش و در اولین مرحله قطع یارانه، یارانه ما را هم قطع کردند. نامه نوشتیم مراجعه کردیم و مورد تمسخر قرار گرفتیم. طوری نگاهت می کنند که انگار کاسه گدایی دستت گرفته ای.
آن هایی که می نویسند 45 تومن پولی نیست 5 هزار تومان ازش بگیرند زمین و زمان را به هم می ریزند. بعدش همین 45 تومن شما در حدود چهار سال 7- 8 میلیون پول می شود. (4548034) (alef-11)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۵ ۱۹:۰۵:۲۷
در بیمارستانهای دولتی برای افراد نوبتهای طولانی مدت برای جراحی می دهند مثلا بیمار پروستات با نصب سوند می گویند برو و یک یا دو ماه دیگر بیا اما اگر همین بیمار به پزشک متخصص بگوید من را در بخش خصوصی با هزینه ازاد عمل کن می نویسد و می گوید برو بستری شو تا فردا عملت کنم ولی اگر توانایی مالی نداشته باشی که خودتان بهتر می دانید با پرس و جو مشخص شد علت اصلی کمبود پزشک متخصص در کشور است که احتمال دارد عواملی به دلایلی مانع افزایش پزشک متخصص باشند که با کمی تفکر علت مشخص است چون در تمامی رشته ها انبوه فارغالتحصیل داریم جز تخصص پزشکی که می توانستند به جای پرداختی کلان به پزشکان متخصص از محل طرح تحول با اعزام پزشکان عمومی حتی با هزینه شخصی به خارج کشور یا در داخل تعداد پزشکان متخصص را زیاد کنند اما چرا اینفدر مردم کشور را به خاطر کمبود پزشک متخصص سرگردان کرده و دولت را ناچار کرده اند که به خواسته های صنفی انان تن در بدهند لازم به پیگیری و بازخواست مسببان امر است (4548816) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.