توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 361123
در پی افزایش حملات تروریستی؛
فرانس۲۴:ترکیه برای گردشگران امن نیست
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۵
گروه تروریستی موسوم به بازهای آزادی بمب گذاری اخیر ترکیه را برعهده گرفت و به گردشگران خارجی هشدار داد.

به گزارش صدا و سیما، به نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار، مسئولیت سوء قصد جمعه پیش در استامبول را یک گروه تروریستی موسوم به «بازهای آزادی کردستان ترکیه » بر عهده گرفت. در این حمله که در مرکز استامبول رخ داد، یازده نفر کشته شدند. گزارشگر این شبکه گفت: گروه بازهای آزادی در پایگاه اینترنتی خود مسئولیت حمله با خوروی بمب گذاری شده در استامبول را بر عهده گرفت.

فرانس بیست و چهار در این بخش پیام منتشر شده در این پایگاه اینترنتی را قرائت کرد. بازهای آزادی حمله یاد شده را اقدامی علیه پلیس ضد شورش با هدف گرفتن انتقام از جنگ کثیف دولت در کردستان توصیف کردند. گزارشگر ادامه داد: حمله روز جمعه در یک منطقه گردشگری در استامبول رخ داد. این گروه افراطی در پایان پیام خود گردشگران را مخاطب قرار دادند.

فرانس ۲۴ بخش دیگری از پیام را قرائت کرد. در این پیام به گردشگرانی که به ترکیه سفر می کنند، هشدار داده شد. گزارشگر افزود: گروه بازهای آزادی ، پس از جدایی از پ ک ک، در ژوئیه سال دو هزار و چهار تشکیل شد. اعضای این گروه معتقد بودند که پ ک ک بیش از حد بشردوستانه عمل می کند. این تشکل افراطی، به حزب کارگران کردستان نزدیک بوده، اما مستقل عمل می کند. دولت ترکیه بین این دو تشکل کرد، هیچ تفاوتی قایل نیست. ترکیه، پ ک ک را تروریست می داند و هرگونه گفت و گو با این گروه ها را رد می کند.

این اولین باری نیست که بازهای آزادی کردستان به اقدام مسلحانه دست می زند. این گروه مسئول حملات متعددی، به ویژه حملات انجام گرفته در ابتدای سال جاری بوده است. بازهای آزادی کردستان، در ماه فوریه یک کاروان نظامی را در آنکارا هدف قرار داد. در این حمله بیست و هشت نفر کشته و هشتاد و یک نفر زخمی شدند. حمله دیگر این گروه در سیزدهم ماه مارس در آنکارا سی و هفت کشته و یک صد و بیست و پنج نفر زخمی برجای گذاشت. گروه یاد شده، حزب اسلام گرای محافظه کارِ حاکم بر کشور را به جنگ وحشیانه علیه کردهای ساکن در جنوب شرقی ترکیه متهم می کند. گرفتن انتقام غیر نظامیان کرد تنها هدف اعضای بازهای آزادی کردستان است.
 
کلمات کلیدی : انفجار در پاریس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.