نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 481724
کویت به کمک صنعت هوایی قطر شتافت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۳
دولت کویت برای جبران تحریم های هوانوردی اعمال شده علیه قطر از سوی تعدادی از کشورهای عربی حوزه خلیج فارس تدابیر گسترده ای را برای کمک به صنعت هوایی قطر اتخاذ کرد.

به گزارش ایرنا، مسئولان فرودگاه بین المللی کویت با ارائه آماری رسمی اعلام کردند طی 48 ساعت اخیر پروازهای مستقیم از کویت به دوحه و بالعکس به صورت قابل توجهی افزایش یافته و در روز 44 پرواز میان دو کشور انجام شده است.

مسئولان فرودگاه کویت همچنین تدابیر گسترده ای را با هدف تسریع روند خروج مسافران پروازها به قطر اتخاذ کردند.

همزمان با اوج گیری تنش های سیاسی میان عربستان و امارات و بحرین از یک سو و قطر از سویی دیگر، کویت وعمان شرکت های هواپیمایی خود را مامور جابه جایی شهروندان قطری کردند.

قطرکه به دلیل قطع روابط درحال خارج کردن اتباع خوداز عربستان سعودی است با هماهنگی کویت و عمان چند فروند هواپیمای مسافربری از این دو کشور اجاره کرده و در حال خارج کردن اتباع خود از سعودی است.

عربستان سعودی ورود هواپیماهای قطری به حریم هوایی خود را ممنوع کرده است.
تلاش های سیاسی نیز برای آشتی دادن وحل اختلافات میان اعضای شورای همکاری خلیج فارس تاکنون به نتیجه ای نیانجامیده است.

عربستان دوشنبه گذشته به همراه، امارات، بحرین، مصر، دولت شرق لیبی،جزایر مالدیو و رئیس جمهور فراری و مستعفی یمن با ادعای حمایت قطر از تروریسم و افراط گرایی و دخالت در امور داخلی دیگر کشورها، روابط سیاسی و دیپلماتیک خود را با دوحه قطع کرد.

قطر با ابراز تاسف از تصمیم عربستان، امارات ، مصر و بحرین در قطع روابط با این کشور، آن را غیرقابل توجیه دانست و گفت که ادعاهایی که موجب اتخاذ این تصمیم شده، نادرست است.

روابط عربستان و امارات با قطر در روزهای اخیر به دلیل انتشار اخباری منتسب به «تمیم بن حمد آل ثانی» امیر این کشور دچار تنش و اختلافات شدید شد.
 
کلمات کلیدی : هواپیمایی قطر+قطر + قطع روابط دیپلماتیک + امارات + اعراب + عربستان+ قطرایرویز + کویت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۶ ۰۸:۱۸:۵۲
دو فرودگاه بوشهر و بندرعباس بهترین گزینه ها برای هواپیمایی قطر می بودند. البته باید پذیرفت هردو فرودگاه اگرچه پروازهای بین المللی دارند اما بواقع آمادگی تجهیزاتی مناسب به عنوان فرودگاه ترانزیت را ندارند. (4461819) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.