نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 431125
معاون وزیر کار: افزایش غیرمنطقی دستمزد تورم زا خواهد بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۱
معاون وزیر کار با اشاره به اینکه صرفا افزایش حداقل دستمزد راهکار مناسبی برای جبران شکاف دستمزد و قدرت خرید واقعی کارگران نیست افزود: این شکاف باید با یک برنامه ریزی، طی چند سال جبران شود.محمدحسن هفده‌تن در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره معیار و ملاک تعیین حداقل دستمزد سال ۹۶ با توجه به آغاز جلسات کارشناسی ستاد مزد گفت: در جلسات کارگروه تخصصی، حداقل دستمزد تعیین نمی‌شود بلکه ابعاد مختلف تاثیر هزینه سبد معیشت بر زندگی کارگران با حضور شرکای اجتماعی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در کارگروه تخصصی مزد یکسری مستندات منطبق بر واقعیات مشخص خواهد شد افزود: در جلسات تعیین حداقل دستمزد، شیوه‌های علمی مورد بررسی طرفین قرار می‌گیرد.

معاون وزیر کار افزود: برای افزایش قدرت خرید به شکل منطقی، باید اقتصاد کشور بزرگ و در بازار کار نیز تعادل ایجاد شود. باید با بزرگ شدن اقتصاد کشور، رقابتی شدن تولید، خصوصی سازی و کاهش قیمت‌ها بین سه شاخص مزد، عملکرد نیروی کار و بهره‌وری پیوند منطقی برقرار شود.

وی ادامه داد: طبیعتا حداقل دستمزد طبق قانون کار متناسب با تورم باید افزایش یابد اما جبران عقب‌ماندگی سطح دستمزد تا قدرت خرید واقعی، صرفا با افزایش دستمزد امکان پذیر نیست و در قدرت خرید کارگران تاثیر زیادی ندارد چراکه افزایش غیر منطقی دستمزد تورم زا خواهد بود و تبعات منفی برای اقتصاد کشور به همراه دارد.

هفده‌تن با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی صرفا افزایش حداقل دستمزد راهکار مناسبی برای جبران شکاف دستمزد و قدرت خرید واقعی کارگران نیست افزود: باید اقداماتی انجام داد تا با یک برنامه ریزی چند ساله این شکاف به تدریج جبران شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سلسله جلسات کارشناسی تعیین حداقل دستمزد ۹۶ از ۱۵ آذر آغاز شده است. این ستاد تخصصی به منظور بررسی و تجزیه ‌و تحلیل واقع‌بینانه و علمی شرایط برای اتخاذ تصمیمات منطقی تعیین مزد با رعایت اصل سه جانبه گرایی تشکیل می‌شود تا با حضور شرکای اجتماعی در نهایت یک ساختار و فرمول منطقی برای تعیین حداقل مزد ۹۶ تعیین شود.
 
کلمات کلیدی : دستمزد + حقوق کارگران + تورم
 
امین فکوری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۰۳:۴۳
افزایش حقوق برای شما تورم زا نیست حنما خودتون حدقل حقوق خودتون چقدر است (4098140) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۳:۳۳
800 تومن اگه 10 درصد بیاد سرش می شه 880 هزارتومن ... چی بگم !؟ (4098151) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۱۵:۰۵
از بعد از جنگ به بهانه ی « راهکار دادن » ، کارگرها ( که از دکترای برق و کامپیوتر و مکانیک گرفته تا عمله ، همه کارگر محسوب می شند ) رو به ضعف کشاندید ... (4098153) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۲۰:۳۴
به ما که می رسه ، همه نگران می شند این چندر غازی که دولت همون اول ماه مالیاتش رو می گیره و نصفش هم می ره صرف قبض آب و برق و رفت و آمد ، تورم زا می شه .
خودش سر هم 400 هزارتومن ازش بیشتر باقی نمی مونه که یک سرماخوردگی ساده و یا سوختن یک چراغ کم مصرف ( که اگه استفاده نکنی پول باید کل حقوق رو بدی به جای قبض برق ) همون رو هم از بین می بره (4098158) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۲۵:۲۱
آقای معاون وزیر محترم، سخن ناحق بر زبان نیاورید. من کارگر اگر ماهی یک میلیون تومان نیز به حقوقم اضافه شود، نهایت آن این است که خانه ای با یک اتاق خواب اضافه برای فرزندم بتوانم تهیه کنم. تورم را کسانی بوجود می آورند که با حقوق ها و درآمدهای نجومی، برای خریدن هیچ چیز چانه نمی زنند و برای خود کسر شان می دانند. شما اگر حقوق ما را دوبرابر کنید نیز مطمئن باشید که اثر تورمی نخواهد داشت. (4098168) (alef-13)
 
ملت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۲۵:۳۲
حرفهای شما بوی کارشناسی نمی دهد و برای عده ای خاص کاربرددارد .اگر تمایل داشته باشید بنده باحقوق اندکی که می گیرم حاضرم باهرزبانی که شما انتخاب کنید به شما ثابت کنم که حرفتان اشتباه بوده و راهکار آن چیست ؟ (4098170) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۰:۳۶:۱۲
آقای معاون گران شدن دلار تورم زا نیست ؟؟؟ اما افزایش دستمزد کارگر رنج دیده تورم زا خواهد بود . عجب استدلال ادیبانه ای !!!! کجا بودی تا حالا؟؟؟ (4098187) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۰۷:۱۵
تولید و اقتصاد در کشور ما این همه بدبختی داره اونوقت وقتی نوبت افزایش حقوق کارگران بیچاره می شه افزایش حقوق اونها تورم زا از آب درمیاد . (4098247) (alef-13)
 
علي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۱۳:۳۰
يه وقت فك نكنين افزايش قيمت مرغ و گوشت و اب و برق و ماشين و ... باعث تورم ميشه نه. افزايش دستمزد باعثه توررمه!!!!!. اينجا كه دولت بايد طبق روند درست دستمزدارو افزايش بده اين اقا همچين حرفي ميزنه (4098262) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۱۴:۱۳
طبیعتا حداقل دستمزد طبق قانون کار متناسب با تورم باید افزایش یابد اما جبران عقب‌ماندگی سطح دستمزد تا قدرت خرید واقعی، صرفا با افزایش دستمزد امکان پذیر نیست و در قدرت خرید کارگران تاثیر زیادی ندارد چراکه افزایش غیر منطقی دستمزد تورم زا خواهد بود و تبعات منفی برای اقتصاد کشور به همراه دارد
ولی حقوق های نجومی و 20میلیونی برای آقایان خوب است (4098263) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۲۶:۳۶
افزايش بيش از حد دستمزد تورم زاست براي پزشكان اساتيد قضات و ساير حقوق بالا اين پائين بودن حقوق ها كارگران وبازنشستگان اتفاقا موجب فساد است حقوق ها بايد منطقي شود و حداقل سه ميليون شود. (4098287) (alef-13)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۱:۳۴:۲۸
تعیین حداقل دستمزد به نفع استانهای توسعه یافته است (4098307) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۳:۳۵:۳۷
فزایش قیمت دلار چطور تورم زا نیست !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4098457) (alef-13)
 
عای
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۱۴ ۱۳:۴۸:۴۱
افزایش دستمزدکارگران به هیچ وجه موجب تورم نمیشود همانطوریکه درسال ۹۰ درزمان شیخ الاسلامی درکمال نامردی افزایش دستمزد ۹درصدشد!تورم آن سال سر به فلک کشید!!ودرصدافزایش دستمزدتاثیری درایجادتورم نداشت!پس تنها راه جبران عقب ماندگی دستمزد! افزایش دستمزد با درصد مناسب وبالاست آقای معاون کارگران بیسوادنیستند!!! (4098472) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.