نظر منتشر شده
۹۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466820
آقای روحانی با ورود ۲۰میلیون گردشگر چند میلیون شغل ایجاد کردید؟
بخش اقتصادی/9 اردیبهشت96
تاریخ انتشار : شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۶
 


 
در حالی روحانی عدم‌ ورود ۱۰میلیون گردشگر را دلیل محقق‌نشدن ایجاد ۴میلیون شغل دانست که چند روز گذشته معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از ورود ۱۹میلیون و ۹۰۰هزار گردشگر خارجی طی سال‌های ۹۲ تا ۹۵ خبر داد.
به گزارش خبرنگار تسنیم عصر روز گذشته حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری در بخشی از سخنان خود در برنامه مناظره تلویزیونی کاندیداهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گفت: "یک سایت گمنامی حرفی می‌زند بعد یک سایت معروفی نقل و روزنامه نقل؛ شما می‌خواهی از آن روزنامه نقل کنی؟ من هیچ‌وقت قول 4 میلیون شغل ندادم و این دروغ محض است".

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: "در مورد شغل من در یک مصاحبه‌ای گفتم اگر گردشگرها را بتوانیم جذب کنیم و 10 میلیون گردشگر در سال اضافه کنیم این موضوع می‌شود".

حسن روحانی خرداد 92 در وعده‌های انتخاباتی خود در برنامه با دوربین سیما گفته بود: "ما سه میلیون و 300 هزار بیکار در کشور داریم. اگر 10 میلیون توریست وارد کشور شود، 13.6 میلیارد درآمد ارزی و چهار میلیون شغل ایجاد می‌شود. با یک حرکت صحیح می‌توانیم بیکاری را حل کنیم".

متن صحبت‌های روحانی در سایت وی قابل مشاهده است.این در حالی است که 6 روز پیش مرتضی رحمانی، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی از ورود 19 میلیون و 900 هزار گردشگر خارجی طی سال‌های 92 تا 95 خبر داد، ازاین‌رو با توجه به گفته‌های سال 92 روحانی در وعده‌های انتخاباتی یازدهمین دوره ریاست جمهوری، می‌بایست با تحقق ورود این تعداد گردشگر به ایران، قریب به 8 میلیون شغل ایجاد شده باشد.در حالی که طبق اعلام رسمی مرکز آمار در طول دولت یازدهم سالانه حداکثر 350 هزار و حداقل 100 هزار شغل ایجاد شد، همچنین دو روز پیش (هفتم اردیبهشت 96) امیدعلی پارسا رییس مرکز آمار ایران در زنجان گفت: دولت تدبیر و امید از ابتدای سال 92 تا انتهای سال 95، به‌طور متوسط سالانه 490 هزار شغل در کشور ایجاد کرده است.

با این حال با ورود 20 میلیون گردشگر وعده ایجاد 4 میلیون شغل از سوی روحانی روی کاغذ باقی ماند.
 
کلمات کلیدی : وعده روحانی+گردشگری+مناظره اول+4 میلیون شغل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۱:۴۲
دولت پیرمردها و آلزایمر سیاسی . . . (4296057) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۳۵:۲۳
این امار ۲۰ میلیون گردشگری که دولتی ها می گویند ، همه دروغ است.
مثال: سال ۹۳ ، معاون گردشگری اعلام کرد که بعد از برجام ، ورود گردشگر اروپایی ۴۰۰ درصد افزایش داشته،( ۴ برابر)، ۳ ماه بعد و بعد از اعمال تحریم ویزا از سوی امریکا ، همین اقای معاون گردشگری ، در پاسخ به سوالی در باره تاثیر این تحریم بر ورود گردشگران اروپایی واین که نقض برجام است ، اقای معاون برای اثبات این که این تحریم کاغذ پاره است!!! در چرخش ۱۸۰ درجه ای گفت که اصلا بعد از برجام ، شمار گردش گران اروپایی تغییر چندانی نکرده و امریکا اب در هاون می کوبد!!!/ (4296242) (alef-2)
 
فرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۰۸:۵۴
.این جمله به معنی‌ طرح هدف و برنامه است. اگر گفته بود. "قول میدهیم" یا "ایجاد خواهیم کرد" این به معنی‌ وعده است! مساله خیلی روشن است آقای روحانی اهمیت صنعت گردشگری را می خواهد بیان کنه نه وعده 4 میلیون شغل!به فرض ایشون وعده دادند گفته هر سال 10 میلیون گردشگر در طی 4 سال میشه 40 میلیون گردشگر. اما در حال حاضر طی 4سال 20 میلیون گردشگر جذب شده ! اگه بخایم منحنی میزان گردشگر را به میزان اشتغال و کار تولید شده "خطی " (البته هیچ وقت نمیتونه خطی باشه) در نظر بگیریم باید ایشون طی 4 سال 2 میلیون شغل ایجاد کرده باشند حالا باید دید چقدر از این دو میلیون تا حالا محقق شده؟ (4296447) (alef-2)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۴۲:۰۵
آقا فرزاد نمیشه با کلمات بازی کرد و مردم رو گول زد.

وقتی کسی میگه، "ما سه میلیون و 300 هزار بیکار در کشور داریم. اگر 10 میلیون توریست وارد کشور شود، 13.6 میلیارد درآمد ارزی و چهار میلیون شغل ایجاد می‌شود. با یک حرکت صحیح می‌توانیم بیکاری را حل کنیم".

این یعنی گول زدن مردم. من میام برنامه های انتخاباتی خودم رو میدم، بعد در اول هر برنامه ام یه اگر اضافه میکنم. آخر چهار سال هم میگم، من که هیچ وعده ای نداده بودم، گفتم اگر.

یا در مورد برجام، ما اینهمه تعهد دادیم، قلب رآکتور رو کشیدیم بیرون، بعد آقای روحانی میفرمایند، مهم تلاش بود که کردیم، اینکه طرف مقابل بد قولی میکنه، اون دیگه تقصیر ما نیست!

اینکه ما از حقوق قانونی خودمون بگذریم و حتی فراتر بریم و قلب رآکتورمون رو تقدیمشون کنیم، آیا به این میگن تلاش؟ آقای جواد لاریجانی حرف خوبی زدند. گفتند، اینکه ما از ساتریفیوژهامون شبانه روز استفاده میکنیم و تولیداتشم باید به خارج صادر بکنیم، فایده چرخیدن ساتریفیوژها به جز استهلاک و از بین رفتنشون چه سودی برامون داره؟!

آقا فرزاد شاید بعضی وقتها، و در برخی شرایط بشه برخی از افراد رو گول زد، اما نمیشه، همیشه و در همه حال مردم رو گول بزنیم. (4297136) (alef-2)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۹:۴۶:۲۷
همین الان 1،624،000 نفر در صنعت توریسم در ایران اشتغال مستقیم یا غیر مستقیم دارن.

تعداد توریست در 4 سال 20 میلیون نفر بوده، یعنی سالی 5 میلیون نفر.

روحانی گفته با 10 میلیون توریست میشه 4 میلیون شغل ایجاد کرد، یعنی با 5 میلیون توریست میشه 2 میلیون شغل ایجاد بشه.

یعنی حدود 81 درصد این گفته روحانی صادق هست.

ادعای روحانی وعده نیست بلکه یک حقیقت هست که در صورتیکه امنیت در کشور باشه توریست وارد کشور میشه و شغل ایجاد میشه (4297649) (alef-3)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۲۲:۴۷
راستش، من که سالهاست در خارج مقیم هستم، هیچ رغبتی برای آمدن یا سرمایه گذاری در ایران نمیبینم. در دولتهای قبل جلسات و برنامه های مختلفی برای ترغیب ایرانیان خارج از کشور برای سفر به ایران و سرمایه گذاری در ایران تشکیل میشد.
اما متأسفانه در دولت یازدهم، دولت فکر میکنه، همه سرمایه گذاری باید توسط خودش و باندهایی که بهشون متصل هستند صورت بگیره. توافق برجام برای این نبود که یکسری افراد مخصوص از توی تحریم در بیان و بتونن به بخور و بخور و دلالیشون ادامه بدن. من با وجود دولت آقای روحانی هیچ آینده روشنی در هیچ زمینه ای نمیبینم. (4296825) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۱۱:۱۰
آقای مقیم خارج، شما سالها خارج از کشور بودی و مشخص هست کلا علاقه نداری در این مملکت سرمایه گذاری کنی، وگرنه تا حالا انجام داده بودی...ایرانی های خارج کلا دغدغه کشورشون رو ندارن...در حرف آری، اما در عمل نه... بعد هم آینده روشن رو باید افراد داخل ایران ببینن و نظر بدن و بگن کدوم فرد برای ریاست جمهوری بهتره و نه شما که نه زندگیت در اینجاست و نه آینده خودت و بچه هات و مطمئنا اصا خبر نداری اینجا چه خبره، مثل این که ما خبر نداریم کانادا چه خبره...پس شما فقط می تونی مثل یک کارشناس خارجی که نظر میده نظر بدی و برای ما آینده تاریک و روشن رو تصور نکنی (4297029) (alef-2)
 
Canada
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۳۶:۰۶
چرا به کشورم علاقه نداشته باشم؟ من ایران نتونستم دانشگاه سراسری قبول بشم، اومدم خارج تحصیل کردم، بعدشم مشغول کار شدم. شما میدونی از زمان آقای رفسنجانی تا به امروز چقدر ایرانیان خارج از کشور در دور زدن تحریمها، در توسعه و صادرات علوم و فناوری به کشورمون، در رسوندن ارز به کشور، در سرمایه گذاری در گردشگری در صادرات تولیدات ایرانی به کشورهای مختلف ، رونق اقتصادی و کمک به اقتصاد کشور کمک کردند؟

شما فکر میکنی چند درصد از گردشگرهایی که سالانه از ایران بازدید میکنند غیر ایرانی هستند. بخش عظیمی ایرانی و بخش کوچکتری هم افغانیهایی هستند که از خانواده هاشون بازدید میکنند.

الان به عنوان مثال، دکتر سمیعی، دکتر اعتماد و .... دیگه ایرانی نیستند، علاقه ای به کشورشون ندارند؟ الان شما چون تو کانادا نیستی، با استفاده از فضای مجازی نمیتونی خبردار بشی، چی تو کانادا داره میگذره؟ وقتی من مثل شما دارم شبکه های مختلف صدا و سیما رو دارم مستقیم از اینترنت یا تلویزیون منزلم میبینم، با شما یا شخصی که از اهواز یا شیراز یا مشهد میبینه، فرقمون از لحاظ گرفتن اطلاعات در مورد اقصی نقاط کشور چیه؟

دوست عزیز حرفهای صد من یه غاز نزن. دولتی که هیچ برنامه ای نداره، حتی باهموطنان داخل کشور هم نمیتونه هیچ ارتباطی برقرار کنه و جذبشون کنه، طبیعتا برای جذب ایرانیان خارج از کشور هم هیچ برنامه ای نداره. من یادم میاد، در دولت قبل، رییس دولت قبل، قبل از انتخابات میامد و در شبکه های جام جم برنامه های خودش برای ایرانیان خارج از کشور رو ارائه میداد و بعد فرصت پرسش و پاسخ میداد که ایرانیان خارج از کشور سوالاتشون رو و مشکلاتشون رو بیان کنند. اما دولت فعلی هیچگونه برنامه ای نداره و هیچ تلاشی هم نمیکنه!

کمرنگ شدن نقش دولت در ۴ سال گذشته در برقرار کردن ارتباط و جذب ایرانیان خارج از کشور خسارات جبران ناپذیری رو در حوزه علم و فناوری، در حوزه اقتصاد، در حوزه جذب سرمایه های خارجی، در حوزه ارتباطات و سایر حوزه ها به کشور وارد کرده. (4297285) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۰:۰۱:۰۲
یا برگرد به کشورت یا اگر اونجا هستی برا اینجا تعیین تکلیف نکن (4297681) (alef-3)
 
سلام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۱۱:۳۴:۱۲
جواب دوست ما از کانادا کاملا منطقی بود. (4302483) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۵۴:۳۶
نه پس! دولت جوانان جویای نام و همه چیز دان خوبه... (4296956) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۵۷:۰۲
گفتند سالانه ده میلیون نه طی چند سال (4296974) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۱۹:۳۸
روحانی در سال 92 :

ما می‌توانیم با تعامل سازنده با کشورهای جهان، کشور را از مشکلات نجات دهیم و با بیکاری و گرانی می‌توان مقابله کرد.

ما سه میلیون و 300 هزار بیکار در کشور داریم. اگر 10 میلیون توریست وارد کشور شود، 13.6 میلیارد درآمد ارزی و چهار میلیون شغل ایجاد می‌شود. با یک حرکت صحیح می‌توانیم بیکاری را حل کنیم.


منبع ایرنا
http://rouhani.ir/event.php?event_id=56


هیج جای صحبتش نگفته که ده میلیون بعلاوه وضع موجود . گفته 10 میلیون بیان اینقدر درامد اینقدر شغل داره . حالا که 20 میلیون گردشگر اومده بفرمایند چقدر شغل درست کرده؟ (4297064) (alef-2)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۹:۳۵:۰۹
چه تحلیل عجیبی! هر کسی که بخواد بفهمه میفهمه که 10 میلیون در سال هست. شما هم که نمیخوای بفهمی چه عرض کنم

مثل اینکه بگیم من نرخ تورم رو میکنم 10 درصد بعد شما بیای تفاوت قیمت 4 سال رو در نظر بگیری و بگی نرخ تورم 10 درصد نشده 30 درصد شده.

ضمنا ورود توریست به کشور یه سری شغل از قبل ایجاد کرده و باید ببینیم همین الان چند نفر در صنعت توریسم کار میکنن، مثلا اگر سال 92 500 هزار نفر در کل کشور در حال فعالیت بودن، باید ببینیم در سال چند توریست اضافی وارد کشور شده و بر مبنای اون شغلهای ایجاد شده رو محاسبه کرد (4297623) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۹:۴۸:۲۸
خوب شنونده باید متفکر باشد (4297657) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۰:۰۱:۳۵
این جواب شما
وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: "در مورد شغل من در یک مصاحبه‌ای گفتم اگر گردشگرها را بتوانیم جذب کنیم و 10 میلیون گردشگر در سال اضافه کنیم این موضوع می‌شود".

گفته در سال 10میلیون اما 20 میلیون در 4 سال ایجاد شده با حساب سر انگشتی میشه نصف 4میلیون یعنی 2 میلیون خوب در 4 سال که 2 میلیون شغل ایجاد کرده سالی 500 هزار تا
چیز پیچیده ای نیست ک قابل فهم نباشه (4297685) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۱ ۰۹:۳۶:۱۹
فیلم سخنرانی که هست. سالانه ده میلیون. کلمه سالانه تو متن بالا کجا رفت؟ چرا حذف شد؟ آیا تحریف سخنان رییس جمهور نشانه ای برای جوسازی و دشمنی بیش از حد با ایشون نیست؟ (4302159) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۳۲:۴۷
در سال آقای خوش حافظه (4297103) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۰۵:۰۹
دروغ گناه بزرگی است
اقای روحانی نگران قالیباف بود که گناه نکنه
نکته جالبش اینه که ایشون میفرمودند برخی میخواهند ماروبه زور به بهشت ببرن!!؟؟؟ (4297197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۰۵:۵۱
اولاً گفته سالي 10 ميلون توريست بياد نه اينكه در 4 سال 19 ميليون بياد. ثانياً فرض كنيم ايشان تحليلش اشتباه بوده و با سالي 10 ميليون توريست (40 ميليون توريست در 4 سال) هم نتواند بيكاري را كاهش دهد، خوب اين ميشود اشتباه محاسباتي نه دروغگويي. مضافاً اينكه ايشان صرفاً تحليل خودش را از يكي از ظرفيتهاي بالقوه كشور براي ايجاد اشتغال مطرح كرد نه اينكه قول داده باشه. (4297201) (alef-13)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۱:۵۴
گناه داره ضایعش نکنید. (4296060) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۱:۵۸
نمیدونم شما چرا اینطوری هستید؟؟؟؟

20 میلیون در 4 سال وارد شده نه یک سال


ایشان فرموند ورود 10 میلیون گردشگر در یک سال (4296061) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۴:۳۲
روحاني براي اکثر مردم کابوس بود اميدوارم زود تمام بشه (4296075) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۵:۰۵
دیروز جهانگیری می گفت کسایی که از دیوار سفارت رفتن بالا تو کدوم ستاد هستند اینها به کشور ضربه زدن
سوال من اینه اونایی که نه ماه تمام کشور را به اشوب کشیدن در ستاد کی هستن ؟ اونهایی که به رای مردم احترام نگذاشتن؟ (4296080) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۵:۳۷
جدای از جواب این سوال...پس قبول دارید که ورود گردشگر و طبعا ورود ارز به کشور زیاد تر شده است! (4296087) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۳۶:۱۴
راستش رو بخوای سازمان میراث فرهنگی دروغ گفته برای روحانی رای جمع کنه، نمیدونستاینجوری خرابکاری میشه (4296248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۲۵:۲۳
دروع نگفته در واقع ما هر کسی وارد کشور میشه رو گردشگر حساب می کنیم و معلوم هم نیست طرف برا چه کاری اومده میخاد از ایان عبور کنه یا به قصد گردشگری وارد شده افرادی که از همسایه های ما وارد کشور میشن اکثرا گردشگر نیستن تفکیک گردشگر واقعی از افراد غیر گردشگر رو انجام ندادن (4296533) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۱۸:۲۳
19 میلیون نفر شوخی نیست دوست عزیز میشه بگید اینا کجاها رفتن که ما ندیدیم؟ (4296805) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۱۴:۱۰
به جهنم البته توسط کسانیکه مسئول بهشت و جهنم نیستن!
من یک جوان شاداب و امیدوار تر - بهشت 4 درصدی ها (4297042) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۰۵:۵۹
بحث بر این است که چقدر افزایش یافته است؟ میزان افزایش نسبت به قبل یعنی رشد و این رشد ملاک شغل ایجاد شده است؟
پس بر اساس خبر فوق نمی توان ادعای روحانی را رد و یا تایید نمود. (4296090) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۱۰:۳۵
۲۰میلیون گردشگر؟؟عجب توهمی،، حتی یک میلیون گردشگر خارجی رو جذب کردن کار حضرت فیله.مگه اینجا رُم باستانه یا پمپی ،که ایهمه گردشگر جذب بشه. (4296108) (alef-2)
 
Denmark
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۱۶:۲۲
روحانی رئیس جمهور بودن خودش رو هم در مناظره بعدی منکر میشه (4296141) (alef-2)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۲۰:۳۱
متن رو بخونید گفته اگر حرکت صحیح باشه (4296160) (alef-2)
 
سیدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۲۲:۳۹
گفته‌اگرسالی‌ده‌میلیون‌گردش‌گرجذب‌کنیم. (4296169) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۳۲:۲۴
توجه داشته باشيد كه كه اگر ده ميليون گردشگر ٤ ميليون شغل ايجاد كند، اين فقط براى يك بار است و اينطور نيست كه سال دوم هم اگر ده ميليون توريست آمد٤ ميليون شغل ديگر ايجاد شود و همينطور ادامه پيدا كند
پس اينكه ميگويند بيست ميليون توريست آمده پس بايد هشت ميليون شغل ايجاد شده باشد مغلطه است (4296854) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۰۷:۳۳
عجب توجیحات مسخره ای !
اقای روحانی گفته "اگر" ...... خب منم میگم اگر 100 میلیون گردشگر بیاد ایران من ماهی 1 میلیون تومان به ملت میدم.

رییس جمهوری که نداند ظرفیت گردشگری ایران با همه محدودیتهایی که دولت خودش قایل شده چقدر است به چه درد میخورد (4297014) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۳۸:۳۱
میشه این (( اگر سالی )) را نشان دهید کجا گفته اند؟
سال 92 وقتی شعار می داد باید فکر اینجاهاش را هم می کرد حالا شد اگر؟؟؟
خالی بندی کنتور نمی اندازد (4297123) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۲۳:۲۰
شما الان میتونی محاسبه کنی در شرکت های هواپیمایی ، شرکت های خدماتی ،در هتل ها و حمل و نقل با ورود 20 میلیون گردش ایجاد اشتغال شده ؟ (4296174) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۲۷:۴۹
يعني ميشود سالي حدودا 5 ميليون گردشگر نه 10 ميليون (4296196) (alef-13)
 
China
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۰۲:۲۹
500 هزار شغلش پس کو؟ (4296736) (alef-2)
 
ریشه یاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۰۵:۲۷
ایرانی جماعت فقط منتظره یکی واسش شغل درست کنه و اگر هم شغل نداشت فقط غر‌ بزنه.
تا کی باید اینقدر چشممون به دست دولت باشه؟؟اخه کی می‌شیم مثله اروپایی جماعت که به توانایی خودش اتکا می‌کنه و کار میکنه؟کی قراره مثه مردم چین و کره و ژاپن و ... تولید کنیم و محصولات خودمون رو صادر کنیم؟صادرات ایران شده فقط نفت و مقداری هم محصولات کشاورزی.
فقط منتظریم یکی رییس جمهور شه یارانه بده و پول نفت رو بین مون تقسیم کنه.تا وقتی که این تفکر در جامعه ما حاکم هست هیچ رییس جمهوری قادر نیست وضعیت را بهبود دهد.بیخود تلاش نکنید. (4297199) (alef-13)
 
China
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۰۶:۰۷
البته بیش از 7 میلیون چون واسه سه ساله. تازه باید 700 هزارتا شغل از توش در بیاد. کو؟ بیکاری شده 12.5 درصد و رشد دو درصدی داشته. برید سر یکی دیگه رو شیره بمالید. (4296757) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۲۰:۴۱
پس سالی دو میلیون شغل (4296814) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۰۱:۴۱
اولا" که اگر حرف آقای روحانی رو قول فرض کنیم و در بهترین حالت، سالی 5 میلیون گردشگر وارد شده و شما میتونی توقع دو میلیون شغل داشته باشی.
اما نکته مهم اینه که رابطه ایجاد شغل و تعداد گردشگر، رابطه مسقیم نیست، بلکه رابطه لگاریتمی است. وقتی متوسط گردشگر 5 میلیون بوده (نصف عدد مورد نظر آقای روحانی) نمی توان توقع داشت 2 میلیون شغل ایجاد شود. بلکه در مجموع حدود 300 تا 600 هزار شغل (در چهارسال) ایجاد میشود. (4296991) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۲۷:۵۷
میخوای شما بشین حساب کن با ورود بیست میلیون نفر چقدر اشتغال ایجاد میشه ؟ از فروش بلیط هواپیما گرفته تا خورد و خوراک در رستوران ها و اقامت در هتل ها و حمل و نقل داخل کشور این تعداد مسافر و خرید از مغازه ها و .... (4296197) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۳۷:۲۹
خب خدا رو شکر شما قبول کردید که برجام چه اثراتی داشته در کشور...

جناب توکلی مگر قرار نبود شما از قالیباف حمایت نکنید؟ (4296253) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۲۱:۰۶
برجام و این وعده دروغ محض است (4296815) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۳۹:۲۷
باز جای شکرش باقیه که به ورود گردشگر اعتراف می کنید وگر نه ایران قبل از این منطقه ممنوعه بود برای توریست ها (4296268) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۵۲:۰۳
اینم دروغی است مثل دروغهای قبلی (4297167) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۳۰:۳۹
دوست عزیز اگر دقت بفرمایید این نشان دهنده اینه که هم ادعای اقای روحانی دروغه هم امار بیست میلیون
یه ذره فکر کن بعد کامنت بذار (4297263) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۰:۰۹
جناب الف فرمودند سالانه نه در چهار سال...وانگهي با تفكرات امثال قاليباف و دوستان ورود بيست ميليون هم اگه صحت داشته باشه شاهكار دولت روحانيه.. (4296269) (alef-13)
 
China
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۰۳:۱۲
5 میلیون میشه به طور متوسط در سال یعنی 500 هزار تا سغل ادعایی در سال. (4296739) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۰۹:۵۰
نخير، شما يا كم سواديد يا قصد تخريب داريد، با اين تعداد فقط صنعت گردشگري از ركود در مياد ، و شغل جديدي زياد ايجاد نميشه،چون اين ظرفيت رو داريم، اما با مطالعه درخواست هاي شركت هاي گردشگري ميتوانيد متوجه تغييرات اساسي در اين بخش شويد،
يه مثال ساده بزنم ، اگر بنده ماهي ده ميليون درآمد داشته باشم، توانايي پس انداز هشت ميليون رو در ماه دارم، اما اگر ٢ ميليون يا يكم بيشتر در بيارم توانايي هيچ پس اندازي رو ندارم، چون اين دو ميليون مخارجم بوده، (4297025) (alef-2)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۲۳:۱۵
اگر منصف باشيم گردشگرهاي خارجي رو امسال در ايران زياد ديديم، پرواز بمبئي به تهران پره از گردشگراي هندي كه براي زيارت ميان، پيست هاي اسكي امسال پر از خارجي به خصوص اروپايي بود، نميدونم بعضي مردم ما چرا فراموشكار هستند، نسبت به چهارسال پيش وضعيت خيلي خيلي بهتري داريم، هر چند ايده آل نيست،
هر چقدر اين روند رشد پيدا كنه به صورت تصاعدي شغل ايجاد ميشه، البته درآمد آن ممكنه خيلي زياد نباشه، براي همه،
هنوز وقتي ميري خارج و ميگي ايراني هستي همه ميگن بمب، ترور، و .... و چون زياد خارج از كشور ميرم تازه ميبينم كه خيلي ها ازم سوال ميكنن و ميپرسن مطمئني ايران امنه؟! ما هم شنيديم امن تر شده و از اين حرفا،(البته ما به اين حرفاشون ميخنديم و ميگيم كه از زماني كه يادمونه امن بوده)، درباره سفر به ايران جديدا زياد ميپرسن، در صورتي كه سه سال پيش يه جا گفتم ايراني هستم و رنگ و روي همه تو رستوران پريد!! خوشبختانه رفتار با ايراني ها داره خيلي بهتر ميشه، اينو از گردشگر هاي ايراني بپرسيد، (4297077) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۰۵:۰۵
اولا" که اگر حرف آقای روحانی رو قول فرض کنیم و در بهترین حالت، سالی 5 میلیون گردشگر وارد شده و شما میتونی توقع دو میلیون شغل داشته باشی.
اما نکته مهم اینه که رابطه ایجاد شغل و تعداد گردشگر، رابطه مسقیم نیست، بلکه رابطه لگاریتمی است. وقتی متوسط گردشگر 5 میلیون بوده (نصف عدد مورد نظر آقای روحانی) نمی توان توقع داشت 2 میلیون شغل ایجاد شود. بلکه در مجموع حدود 300 تا 600 هزار شغل (در چهارسال) ایجاد میشود. (4297196) (alef-13)
 
سجاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۰۴:۴۱
خوشم میاد قیل و قال کردن برای فرار از پاسخ به افکار عمومی درباره عملکرد چهار ساله علاوه بر آقای روحانی در طرفداراش هم وجود گسترده داره. (4296749) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۲۳:۲۱
سالی پنج میلیون هم باشه میشه سالی 500 هزار اشتغال و طی چهار سال میشه دو میلیون شغل (4296827) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۹:۳۲:۱۵
حدود دو میلیون شغل رو ایجاد کرده در چهار سال... برو امار رو نگاه کن... (4297617) (alef-3)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۰۱:۳۵
کجا نوشته سالانه ؟؟؟؟؟

فرض بگیریم سالانه ... کل 4 سال دولت 2 میلیون شغل در تمام حوزه ها طبق امار خود دولت ایجاد شده .... در حالیکه طبق گفته اقای روحانی 8 میلیون شغل باید ایجاد میشد. (4296989) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۹:۳۵:۲۳
ویدیوش هست برو ببین زده سالانه...همین بالا هم زده سالانه... خب منابع شما ذکر نکردند برو بپرس چرا نکردند؟ تو ویدیوش گفته سالانه... ۲۰ تقسیم بر ۴ میشه ۵ میلیون....جناب ۸ میلیون نمیشه وقتی گفته سالانه میشه همون دو میلیونی که ایجاد شده.... یعنی شما که یه سرچ ساده هم نمی تونی بکنی یا نمی خونی چی نوشته و فقط ایراد میگیر... (4297624) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۰:۲۴
میگن دروغگو کم حافطس همینه 13.6میلیارد دلار چهار میلیون شغل ایجاد میکنم بعد 32میلیارد دلار درامد ارزی دولت داشته میشه بگین با این پول که شش هفت میلیون شغل میشد به قول خود روحانی چقدر شغل ایجاد کردید حالا باز طرفدارای روحانی بیان توجیه کنند دیگه این خود حرفای روحانی هست دیگه یا میگین این سایتام جعله؟؟؟ (4296271) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۹:۳۷:۳۷
۳۲ میلیارد در امد دولت نیست... یعنی گردشگر میاد همه پول رو میده دولت بعد شب تو خیابون میخوابه؟ یعنی پول هتل و .... اصلا حساب نیست و ازش کم نمیشه... (4297628) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۱:۰۵
پس 8 میلیون شغل کو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مگه نگفته بودند با ورود 10 میلیون گردشگر 4 میلیون شغل ایجاد میشه

پس کو

اینم قالیباف هست که اتهام میزنه؟

حرف خودتون بود (4296275) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۵۴:۱۲
شما متن رو کامل بخونید گفته در چهار سال بیست میلیون نفر اومدن ایران نه سالی بیست میلیون نفر.اقای روحانی گفته بود اگر سالی ده میلیون جذب کنیم چهار میلیون شغل ایجاد می‌شود. (4297173) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۱۶:۴۹
سالی ۱۰ میلیون! (4297224) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۹:۳۸:۳۵
برو بخون ۱۰ میلیون در سال نه ۱۰ میلیون یعنی یه کلمه سال رو بندازی چقدر تفاوت ایجاد میشه؟ خیلی؟ همین میشه که طلب ۸ میلیون دارید (4297630) (alef-3)
 
1
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۴۴:۰۸
کلا این دولت دولت دروغگوها است با با مردم چی فرض کردند (4296294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۵۴:۰۱
چرا کلی ؟! جزئی تر بفرمایید ما هم در جریان باشیم. (4296952) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۳:۵۹:۰۹
ایشان گفته ۱۰ میلیون گردشگر «در سال» «اضافه» شود. آماری که شما دادید مربوط به تعداد گردشگران در ۴ سال است. به عبارتی سالی ۵ میلیون گردشگر. در ضمن باید دید قبلا چه میزان گردشگر وارد کشور شده تا مشخص شود در طی این مدت چه تعداد اضافه شده است. (4296373) (alef-2)
 
حسام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۱۰:۱۹
20 میلیون گردشکر در عرض 4 سال یعنی به طور متوسط سالی 5 میلیون نفر گردشگر ،باور این قضیه بسار دشواره در حالیکه شهر وین به عنوان یکی از شهرهای بسیار زیبا،تاریخی ، مهم و توریستی اروپا سالانه 7 میلیون گردشگر داره چطور میشه باور کرد با وجود این همه محدودیت سالانه 5 میلیون نفر از کشور ما بازدید کنند (4296454) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۲۱:۵۵
بیست ملیون گردشگر؟!اونوقت این گردشگران عزبز کجا تشریف بردن ما ندیدیمشون؟! شاید منظورشون ظرف چهار ساله؟ تو یک سال آخه با هر آماری حساب کنی ۲۰ ملیون گردشگر وارد ایران نمیشه! (4296520) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۲۳:۱۳
بنده خودم ساکن یزد هستم. خدا شاهد است تمام هتل های یزد مملو از توریست شده. تعداد بیشماری از خانه های سنتی تبدیل به هتل رستوران شده که همگی برای چندماه دیگر نیز رزرو شده است. اکثر مغازه های شیرینی پزی و ترمه فروشی و دیگر صنایع دستی یزد با زیاد شدن توریست ها رونق گرفته. چهره شهر با آمدن توریست ها از کشور های مختلف زیبا با نشاط و بین المللی شده. (4296526) (alef-2)
 
عباس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۴۰:۵۲
بعضی به شعورمردم توهین می کنند. (4296634) (alef-2)
 
متحیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۴۰:۵۳
یعنی چطور میشه آدمی اینهمه فراموشکار باشه که صحبت خودشو هی نقض کنه باز یادش بره! دوباره وعده جدید قدیمی بده. ما نمیدونیم قدیم جدید شده یا جدید قدیم؟یا ما قدیمی شدیم (4296635) (alef-2)
 
علی
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۴۶:۳۰
پس اصولا باید دو میلیون شعل فقط ناشی از توریست ایجاد می شد.
پس چرا کل شغل های ایجاد شده کمتر از ۲ میلیون است؟! (4296674) (alef-2)
 
United States
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۹:۴۱:۳۰
شما هم بیان شده اضافه بشه ۱۰ میلیون در سال... یعنی کلمه اضافه و سال.... (4297640) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۴:۴۱
وعده های ایشان رو در جمع مردم ارومیه بخوانید ... بدون هیچ گونه شرط و شروطی ایشان وعده اشتغال...
"در دولت آینده5.3 میلیون بیکار و 867هزار دانشجوی فارغ التحصیلبدون شغل نخواهیم داشت ...دریاچه ارومیه را احیا خواهیم کرد !.......آب دریای خزر باید به دریاچه ارومیه منتقل شود ....انتقال اب خزر به اردبیل تبریز و ..راه رونق کشاورزی و ...! " (4296701) (alef-2)
 
مهدی
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۶:۵۸
چرا بازی میکنین با اعداد 20 میلیون تو 4 سال یعنی سالی 5 میلیون گردشگر که اگه این رابطه مستقیم باشه میشه 2 میلیون کار که تو 4 سال گذشته باید حساب بشه اگه اشتباه میکنم شما بگین (4296708) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۴:۵۹:۰۸
پیشنهاد به آقای روحانی برای رهائی از مخمصه: صدور یک بیانیه دیگر تکذیبیه که همه بیانیه های قبلی و سخنان خودرا تکذیب کند و بویژه تکذیب سخنان معاون گردشگری دولت خود و خبرگزاری دولتی ایرنا!! (4296717) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۵۰:۳۲
این فکر تنهایی به مغزت رسید؟؟؟ (4297161) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۰۳:۱۳
کلا اخلاق را رعایت کردن، چه در حمایت و چه در انتقاد و دقت در نوشته ها، بهتر نیست؟ خدا از همه ما بگذره. (4296740) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۰۶:۳۱
منظور آقای روحانی ورود ده میلیون گردشگر به طور سالانه بوده نه در طول 4سال. با افزایش رقم گردشگران به طور سالانه است که ظرفیت های جدید به وجود میاد. (4296759) (alef-2)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۰۷:۵۳
بعضی ها نمیدونم واقعا خودشون رو به نادونی میزنن یا واقعا نادون هستند

گفت سالی 10 میلیون اضافه بشه

اینجا میگه در 4 سال 19 میلیون یعنی سالی 5 میلیون
که بخواییم بد بیناننه نگاه کنیم میگیم 1 میلیون خودشون با هر شرایطی میاد
و این ذولت شرایط رو برای 4 میلیون فراهم کرده حالا شما بیا رو 4 میلیون بحث کن ایا واقعا تونسته به این میزان شغل ایجاذ کنه

نه اینکه فرا فکنی کنید (4296768) (alef-2)
 
رسول
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۱۴:۳۱
شما که نتونستید گردشگر جذب کنید . فرار مغزها هم که رو به صعود بود در مورد چه بحث می‌کنید؟ (4296793) (alef-2)
 
ایمان
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۵:۵۹:۰۶
خوبه که اینقدر سواد داشته باشید که روحانی میگه اگر سالی 10 میلیون گردشگر بیاد 4 میلیون شغل میشود.
20 میلیون آمده، یعنی سالی 5 میلیون که سالی 3 میلیون از قبل هم میومدن
بنابراین سالی 2 میلیون اضاف شده و باید به نسبت شغل ایجاد شده باشد.
اگر به نسبت شغل ایجاد نشده حرف شما درست است.


جالبه که تا دیروز منکر بودید ورود گردشگر رو (4296978) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۰۱:۴۲
اين ها به خاطر فرارازشكست قاليباف هست .
بازهم به نتيجه اي نمي رسيد.
شهرداري و فساد موجود در ان خود گرياي ناكارامدي قاليبف است. (4296992) (alef-13)
 
France
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۰۲:۵۵
يكي از دوستان من توي كار تور هست، هر دو هفته يك تيم از المان مياد
به طور متوسط كه فصل هاي مختلف يه كم فرق ميكنه
به شدت طرفدار روحاني هست و مدام تبليغ ميكنه براش. (4296994) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۲۸:۲۸
به به چه مطلب منطقی و بیطرفانه ای!!!!!!
شما مقایسه کنید چه مقدار گردشگر بیشتر از سالهای قبل از ۹۲ وارد کشور شده اگر ۱۰ میلیون بیشتر بود و شغلی ایجاد نشده بود حرفتان درست.
گردشگرانی که سالهاست وارد مملکت می شوند که شغل متناسب آنها باید در دولتهای قبل ایجاد میشده.

البته ۱) کلا این آمار مشکوک به نظر می رسد
۲) در اغلب موارد برای اندک گردشگرانی که وارد مملکت می شوند فضاهایی برای خرج کردن پول وجود ندارد. ( مثل همه جای دنیا) (4297090) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۳۱:۵۷
واقعا متاسفم که مثل نشریات زرد عمل می کنید.
جامعه خبری تحلیلی الف
این اسم رو یک کامیون هم نمیتونه بکشه
واقعا این تحلیل بود انجام دادید؟ فاین تذهبون؟ یعنی هنوز یاد نگرفتید که در یک بحث تحلیلی از چند نفر که در اون رشته کاردان و صاحب سبک هستند نظر بخواین و صحبت ها و وعده های دولت رو حلاجی کنید و برای من خواننده که علاقمند افزایش دانش و دسترسی به مطالب مستند و مستدل هستم را به شکل زیبا و شکیل ارائه دهید
برای امثال ما که انقلاب جنگ کوپن کمیته گروه فشار تحریم فساد و دولت بی مبالات دیدیم این متن های هیجان انگیز تکانمان نمی دهد.
یا مطالب خود رو طوری تهیه کنید که تعمل برانگیز باشد یا واژه تحلیلی رو از سر در سایتتان پاک کنید.
و من الله توفیق (4297099) (alef-13)
 
افشار
Germany
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۴۰:۳۸
شما ها کلا یا اهل حساب و کتاب نیستین یا هستین و خودتونو زدین به بی خبری
مثال: اگر در آن واحد یک شهر پذیرای 10000 توریست باشه خوب توجیه داره که هتل جدید احداث بشه یا اقدامات زیرساختی برای این توریستها درست کنند ولی اگر این 10000 تا بشه 100 تا 200 تا دیگه توجیه نداره
اینه که اون بنده خدا میگفت برای 10 میلیون توریست در سال میشه 4 میلیون شغل ایجاد کرد ولی وقتی اون 10 میلیون شد کمتر از سه میلیون دیگه رابطه ایجاد اشتغال که خطی نیست که ایجاد شغل بشه 1.3 میلیون ... (4297128) (alef-13)
 
واقع بین باشیم
Romania
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۴۸:۴۵
دولت فرافکن و غیر منصف و بی تدبیر و بهانه جو (4297156) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۶:۵۰:۴۹
خودتون نوشتید روحانی گفته اگه سالی ده میلیون گردشگر جذب کنیم چهار میلیون شغل ایجاد می‌شود و رییس سازمان گردشگری گفته ما در چهار سال نوزده میلیون گردشگر داشته ایم.این یعنی هر سال حدود پنج میلیون نفر گردشگر.
سواد حساب و کتاب هم خوب هست اگه داشته باشید. (4297164) (alef-13)
 
شیعه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۰۱:۱۹
یا جاهلید یا متجاهل.شما امار گردشگران طی 4 سال را بیان میکنید که میشود سالی حدود 5 میلیون.در حالی که اقای روحانی گفته بودند اگر سالی 10 میلیون جدب شود.اگر بنا به جمع زدن امار چند سال باشد که تا حالا شاید ده ها میلون طی 20 30 سال گذشته امده است. (4297189) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۰۸:۵۴
سوال بجایی بود (4297206) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۷:۱۸:۲۹
کدام 20میلیون گردشگر ؟
اگر منظورهمان تعداد افرادیست که با پاسپورت خارجی وارد ایران شده اند باید گفت : همه انها گردشگر به حساب نمی ایند .
تعدادی مهاجر افغان هستند که برای بردن پول امدند وبرعکس اشتغالزائی عمل میکنند .
تعدادی زائر هستند که بعلت مذهبی بودن مخارج چندانی ندارند وچیزی گیر ملت نمی اید از اینها . طرف به اندازه خورد وخوراک بخورونمیر باخودش پول میاره .
تعداددیگری هستند که اویزون تلقی میشن . مثل اونهائی که میاریم تو سمینارها تا اسم سمینارها بین المللی بشه وخرج سفرشون را هم با هدیه و.... بهشون میدیم .
اینهارا از 20میلیون کم کنی 200هزار نفر هم تهش نمیمونه .
گردشگر یا همون توریست دیوانه نیست که بیاد ایران و افاضات امثال علم الهدی را تحمل کنه ؟
گردشگر امکانات میخواد تفریح میخواد. وبراش پول خرج میکنه . و عده ای نخواهند گذاشت که گردشگر پا تو ایران بذاره . (4297228) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۱۹:۳۹:۲۹
تا گردشگری داخلی با تنظیم تعطیلات در کل سال و تمام منطق کشور رونق نگیرد امیدی به سرمایه گذاری در بخش گردشگری نیست (4297632) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۰۹ ۲۰:۴۲:۰۲
من تعجب می کنم
کجا اول کار گفته سالی ۱۰ میلیون که حالا میگه گفتم اگه سالی
واقعا که !!!!!!!!!!!!!!!!!! (4297762) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.