نظر منتشر شده
۳۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 416023
حسام عقبایی میهمان ویژه الف/ سؤالات خود درباره وضعیت مسکن را از او بپرسید
بخش اقتصادی الف، 1 آذر 95
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور و استان تهران، برای پاسخ به سؤالات بینندگان در روز چهارشنبه 3 آذرماه 1395 میهمان ویژه الف می‌شود.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۷

«حسام عقبایی»، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور و استان تهران، برای پاسخ دادن به سؤالات بینندگان درباره وضعیت حال و آینده بخش مسکن، در روز چهارشنبه 3 آذرماه 1395 میهمان ویژه الف خواهد بود.

مسکن، بعد از موضوع اشتغال دومین دغدغه مردم است. این بخش امروز در رکود به سر می‌برد. البته دولت یازدهم برای ایجاد رونق در این بخش اقدام به افزایش میزان وام خرید مسکن کرد که این اقدام نتوانست باعث خانه‌دار شدن مردم بخصوص قشر جوان شود.

در دو دهه گذشته، شاهد افزایش شدید‌ قیمت مسکن بودیم و این کالای مصرفی به کالایی سرمایه‌ای-مصرفی تبدیل‌شده است و امروز داشتن آن برای بسیاری از مردم بخصوص اقشار ضعیف و جوانان به یک رؤیا تبدیل‌شده است.

به همین جهت و برای بررسی وضعیت بخش مسکن، رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور و استان تهران، در روز چهارشنبه 3 آذرماه 1395 میهمان ویژه الف می‌شود تا به سؤالات بینندگان در مورد این بخش پاسخ دهد.

بینندگان گرامی، «آقای عقبایی» برای پاسخگویی به سؤالات شما بینندگان درباره بخش مسکن مهمان ویژه الف شده‌اند، لطفاً سوالات خود را در قوطي انتهاي اين صفحه نوشته و ارسال بفرماييد.

ضمنا:

۱- قبل از ارسال سوال خود آنرا ويرايش، تصريح و تلخيص بفرماييد.

۲- لطفا فقط سوال بفرستيد، نه نظر و يا پاسخ به سوالات ديگران.

۳- قبل از طرح و ارسال سوال، حتما سوالات ديگر كاربران را ببينيد و سوال تكراري ارسال نفرماييد.
 
کلمات کلیدی : مسکن +عقبایی
 
نیما اس
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۲:۱۸:۲۴
آیا نظارتی بر روی میزان رهن وجود دارد؟ در گذشته (قبل از پدیده گرانی یکباره) نسبت رهن به قیمت خانه 1 به 5 بود، اما اکنون تا نسبت 1 به 3 هم پیش رفته است، و این موضوع کار را برای رهن و اجاره بسیار سخت نموده (4025110) (alef-18)
 
حميد
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۲:۳۲:۰۳
به نظر شما كي(چه تاريخي) خريد وفروش مسكن به روال طبيعي خود باز

ميگردد؟ (4025136) (alef-18)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۴:۴۶
پیش بینی واقعی جنابعالی در سال اینده نسبت به قیمت زمین و املاک چیست؟ و سرنوشت مسکن امید به کجا رسید؟؟/ (4025288) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۲:۳۵:۴۲
با سلام. سوال من اینه. لطفا جواب بدین.
چرا تعداد مشاورین املاک ، از تعداد نانوایی ها و حتی تاکسی های شهر هم بیشتره؟ (4025138) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۷:۱۲:۲۲
به خاطر اینکه بدون هیچ تخصص، سواد و مهارت پول بسیار خوبی در آن است! شما یک خانه ۵۰۰-۶۰۰ میلیونی در تهران ببین چند میلیون کمسیون داره به جواب سوالت می رسی (4025548) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۲:۴۱:۴۱
با سلام و خسته نباشید....

وضعیت قیمت مسکن در سال آینده در تهران و شهرهای اطراف آن مانند شهریار و اندیشه چطور خواهد بود؟ با سپاس..... (4025146) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۲:۴۴:۳۲
من مدتی در منطقه پنج به دنبال خرید خانه بودم و تاحدی با این بازار آشنا شدم. دو سوال دارم: اول چرا هیچ نظارتی بر روی مشاورین املاک نیست. با قبول شریف بودن اغلب همکاران آقای عقبایی بخشی از مشاورین با گرفتن درصدهایی بالاتر از یک درصد، خانه های مناسب تر را به فروش می رسانند. آگهی های آنها به راحتی در روزنامه چاپ می شود و کاملا افراد مشخصی هستند. دوم: چرا سامانه دقیقی برای مشخص کردن قیمت فروش واقعی مسکن وجود ندارد؟ در دوران تورم هم قیمت مسکن در بخش هایی از تهران بالا رفته و دلیل آن فقط توهمی بوده که توسط اخبار کذب و ادعای رونق ایجاد شده است. مشاورین املاک در شکل دهی این توهم دخیل بوده اند. (4025150) (alef-18)
 
وفایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۳:۱۹:۴۴
سلام
آیا احتمال اتفاق افتادن جهش های ناگهانی و افزایش شدید قیمت مسکن پس از دوره رکود وجود دارد؟ می توان زمان تقریبی را برای آن مشخص کرد؟ (4025215) (alef-18)
 
محسن زحمتکش
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۳:۲۷:۵۳
سلام
لطفا بفرمایید برای تبانی بنگاه با خریدار در خرید ملک که منجر به عدم حضور خریدار در دفتر خانه شده است چکار باید کرد. در ضمن عدم حضور گرفته نشده است.
باتشکر (4025232) (alef-18)
 
کمال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۳:۳۲:۴۲
پیش بینی جنابعالی در سال آینده نسبت به قیمت مسکن چیست؟ با تشکر (4025240) (alef-18)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۳:۴۴:۳۷
با سلام.
به نظر شما بهترین راه برای صاحب خانه شدن یک کارمند چیست؟ (4025254) (alef-18)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۳:۵۸:۴۳
بهای تمام شده مسکن در تهران با سایرمراکز استانهاچرا اینقدر بالاست کیفیت ساخت وساز در تهران پایین ولی قیمت ها بسیار بالاست چرا برای مناطق مختلف تهران با توجه به ارزش عرصه وبهای تمام شده اعیان قیمت حد اقلی وحد اکثری تعیین نمیشود تا قیمت مسکن در تهران کنترل شود (4025281) (alef-18)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۴:۰۶:۳۰
با سلام واحترام؛
بعد از تنظیم و امضا مبایعه نامه توسط فروشنده و خریدار ملک، حدود یک سوم تا یک دوم قیمت ملک از خریدار توسط بنگاه معاملات املاک دریافت و به فروشنده پرداخت میگردد. حال انکه پس از این پرداخت، طرفین در دفتر اسناد رسمی حاضر شده و سایر مراحل قانونی از جمله استعلامات سه گانه (شهرداری، دارایی ، ثبت اسناد) درخواست میگردد. در صورت توقیف بودن ملک یا بدهی بابت تخلفات شهرداری، هیچگونه اقدامی مبنی بر انتقال سند قابل انجام نمیباشد. بدیهی است در این هنگام اختلاف بین خریدار و فروشنده آغاز میگردد و حتی گاهی باعث فسخ مبایعه نامه میشود.
سول:
جنابعالی به عنوان رئیس اتحادیه بنگاه داران املاک کشور، چه تمهیدی در این خصوص اندیشیده اید؟
پیشنهاد:
پیشنهاد میگردد، مبالغ پرداختی روی مبایعه نامه تا هنگام ثبت سند به عنوان ودیعه و امانت در اختیار بنگاه معاملات املاک باقی مانده تا در صورت عدم تحقق شرایط فروشنده (رسیدن پاسخ استعلامات سه گانه و ...) در اسرع وقت و بدون هیچ مشکلی به خریدار تحویل گردیده و معامله فسخ گردد.
با سپاس (4025293) (alef-18)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۴:۱۲:۵۱
لطفا بفرمایید ایا مالیات بر ارزش افزوده برای مشاوران املاک لغو شده است یا خیر (4025301) (alef-18)
 
کورش
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۴:۱۹:۴۹
سلام
من قصد پیش خرید از یک شرکت انبوه ساز سمت چیتگر را دارم ایشان میگویند قرارداد با اتحادیه انبوه سازان تهران بسته میشود و پروژه را روی خاک دارند پیش فروش میکنند
من چطور اطمینان کنم و با خیال راحت این پیش خرید رو انجام بدم؟
ممنون از توجهتان (4025317) (alef-18)
 
ابوذر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۴:۵۳:۰۳
چرا بنگاه معاملات مسکن برای ثبت خرید و فروش ملک 300 میلیونی که هیچ زحمتی برای آن نکشیده از هر طرف حداقل یک میلیون و دویست هزار تومان می گیرد ؟ چرا تعرفه هایتان اینقدر زیاد است ؟ (4025361) (alef-18)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۴:۵۵:۴۸
به نظر شما آیا روی کار اومدن رئیس جمهور جدید و کنگره امریکا در آینده نزدیک یا دور باعث افزایش قیمت مسکن می شه یا رکود اون؟ با توجه به این موضوع به نظرتون کسایی که سرمایه ای دارن اگه امسال مسکن بخرن سود می کنن یا ضرر می کنن؟ لطفا میزان سود بانکی رو هم در محاسبات دخیل کنید.

با تشکر. (4025363) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۵:۰۲:۳۰
اگر پروژه مسكن مهر نبود امروز وضعيت قيمت خريد و اجاره مسكن چطور بود ؟ (4025367) (alef-18)
 
علي
Canada
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۵:۵۷:۵۸
سلام
جناب اقاي عقبايي چرا بايدمستاجر و خريداربه مشاور املاك كمسيون بدهد
و بدتر از ان نه درصد هم ماليات ارزش افزوده بدهد شما در كجاي دنيا سراغ داريد
چرا جلو ماليات ارزش افزوده رانگرفته ايد تمام اين هزينه ها رو بايدمالك و فروشنده بدهند نه مستاجر و خريدار؟؟؟!!!! (4025447) (alef-18)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۵:۵۹:۵۹
با توجه به سود بالای تسهیلات (دو برابر )آیا خرید مسکن منطقی است (4025449) (alef-18)
 
عبدالله
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۶:۰۴:۲۳
سلام
ایاصدور مبایعه نامه بدون کد رهگیری باعث ابطال جواز اژانس املاک میشود (4025454) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۶:۴۳:۱۸
با سلام
برای مسکن مهر چه مقدار پول چاپ شد و میزان تورم ناشی از این چاپ پول چقدر بوده (4025503) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۱۸:۲۶:۵۴
با سلام جناب آقای عقبایی چرا در ارائه نظراتتان همیشه پیش بینی رونق در بازار مسکن را میدهید در حالیکه از سال 92که چندین بار اعلام رونق در چند ماه آینده را دادید ولی شکر خدا اتفاقی نیفتاد . خدای نکرده قصد تحریک مردم و سوداگری و افزایش کاذب که حتما ندارید لااقل تحصیلکرده که هستید چرا علمتان را بروز نمی کنید تا پیش بینی درستی از بازار به مردم بدهید ؟ (4025642) (alef-18)
 
United States
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۲۲:۰۰:۱۷
جناب آقای عقبایی مشاورین املاک اغلب با هشدار درباره رونق دوباره بازار و کمبود مسکن باعث افزایش قیمت می شوند. در شرایطی که وام مسکن برای خانه دار شدن بخش بسیار بزرگی از تهران کافی نیست, تعداد ازدواج ها بسیار کم شده است و نیاز به مسکن کمتر از دوران طلایی بازار است و بازار از خانه های خالی اشباع است، چرا با ادعای رونق بر طبل گرانی می کوبید. (4025941) (alef-11)
 
م.فلاح
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۲۲:۵۵:۱۴
به نظر شما وقتی حداقل حقوق یک ماه یک کارگر 812هزار تومان است این عادلانه است که برای یک اجاره نامه معمولی همین مبلغ به عنوان اجرت از طرفین مورد اجاره توسط املاک گرفته شود....
اجرت یک ماه کار یک کارگر =اجرت پرکردن جای خالی یک اجاره نامه.... آیا این منصفانه است (4026047) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۲۲:۵۸:۳۰
با سلام
همه هنر شما باید این باشد که رونق به بازار برگردد اما گرانی مسکن نه .
بابا 35 ساله فقط با سعی و خطا جلو میرید
عمر من و امسال من تمام شد هنوز نتونستیم یه اپارتمان 90 متری برای خودمون بخریم
فقط یه عده دلال هر چند سال یکبار سوار موج گرانی شده و خون ملت را می مکند
خوب اگر ...کنار بروید .
مشاوران املاک !!!
اکثرا تخصص ندارند فقط دلالی بلدند فقط (4026056) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۲۳:۲۴:۲۱
با سلام - قیمت مسکن طی 10 سال اخیر 5 تا 10 برابرشده است- مسکن به این مفتی ها راه نمی افتد ؟انقدر دولت قبلی با این مسئله مسکن بازی کرد که لوث شد؟ دولتی ها وبانکی ها و موسسات مالی شدند متقاضی بخش مسکن و رقیب مصرف کنندگان واقعی مسکن وباز ار شد این ؟نا امن برای خریدار وتولید کننده و مصرف کننده
حالا بانک ها می خواهند بفروشند اما خریداری نیست ؟
خریداران واقعی واصلی بازار مسکن از بام پریدند ؟ بقول شاعر؟ مرنجان دلم را که این مرغ وحشی زبامی که برخاست مشکل نشیند ؟ (4026113) (alef-11)
 
محسن مزیونی
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۰۱ ۲۳:۳۵:۳۷
آیا برای این مسأله که مردم به مسکن به صورت سرمایه نگاه نکنند فرهنگ سازی کرده اید؟ (4026127) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۰۰:۳۷:۳۶
با تشکر از شما
آیا اطلاعی از دلالی بانکها در خرید خانه و املاک تجازی دارید؟؟ درصدی میتوانید بیان کنید؟؟ چرا پولی که من در بانک میگذارم بجای تولید و ایجاد شغل برای دو نفر باید جهت دلالی خونه صرف بشه و دودش تو چشمم بره؟؟؟ (4026220) (alef-18)
 
فرشيد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۰:۲۴:۱۷
با سلام خدمت آقاي عقبايي
اين جانب در سال 91 يك دستگاه آپارتمان را كه مالك به دليل سكونت در خارج از كشور طي يك وكالت به وكيل خود داده بود را در بنگاه رهن كامل نمودم. در سال‌هاي بعد صاحب بنگاه طي تماس با اين جانب خواستار افزودن اجاره به نيابت از مالك گرديده و اقدام به اضافه نمودن اجاره در متمم اجاره نمود. بعد متوجه شديم كه وكيل وي نيز از كشور مهاجرت نموده و متمم هاي اجاره نامه صادره تحويلي به اين جانب فاقد امضا و اثر انگشت وكيل و يا مالك است.
سوال بنده اين است كه آيا كار بنگاه قانوني بوده است يعني در غياب وكيل و مالك اجازه افزايش مال الاجاره و صدور متمم اجاره نامه بدون امضا و اثر انگشت مالك و وكيل را صرفا به استناد به اجاره نامه اوليه را داشته است يا خير؟ ثانيا اگر كار وي غير قانوني بوده است از چه مرجعي و چگونه بايد پيگيري نمايم . با تشكر (4026684) (alef-18)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۰:۴۵:۳۱
سوال من این است
ایشان کی قرار است از این سمت بروند کنار و کس دیگر جایش بیلید (4026732) (alef-11)
 
خسرو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۰۴ ۱۱:۳۳:۲۴
حالاحالاها نمی رود چون افتخار اصناف ایران است با مدرک دکتری (4030176) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۹-۰۲ ۱۲:۴۸:۰۴
بابت مبلغ رضايت مالك إز فروش سرقفلى مغازه لطفا توضيح بديد و قانونا چند در صد است (4026962) (alef-18)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.