توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382634
آمریکا: ایران از سنیّ‌ها در مبارزه با داعش حمایت می‌کند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۲
سخنگوی ارتش آمریکا گفت ایران در مبارزه با داعش، از سنیّ‌ها همانند شیعیان حمایت می‌کند.

به گزارش فارس، مقامات ارتش آمریکا مدعی شدند تعداد رزمندگان مورد حمایت ایران که در عراق با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند، به حدود ۱۰۰هزار نفر افزایش یافته‌اند.

سرهنگ «کریس گاروِر» سخنگوی ارتش آمریکا ادعا کرد ایران درپی تعمیق نقش خود در مبارزه با تروریست‌های داعش در عراق، تعداد نیروهای مورد حمایتش چیزی حدود ۸۰هزار تا ۱۰۰هزار تخمین زده می‌شود.

پیشتر «جوزف وتل» رئیس مرکز فرماندهی ارتش آمریکا چنین رقمی را اعلام کرده بود.

به نوشته وبگاه شبکه «راشاتودی» طبق ادعاهای گارور، تمامی نیروهایی که ایران در مبارزه با داعش از آنها حمایت می‌کند، شیعه نیستند و تعداد شیعیان حدود ۸۰هزار نفر است. مابقی ۲۰هزار نفر از اعضای قبایل سنّی در استان‌های الانبار و نینوا تشکیل شده که با داعش دشمن شدند.

وی پیش‌تر در کنفرانس خبری مدعی شده بود نیروهای قدس سپاه پاسداران ایران نیز برای تقویت عملیات آزادسازی «موصل» به حاشیه این شهر اعزام شده‌اند.

گارور در گفت‌وگو با «فاکس نیوز» گفت: «ما به هیچ وجه با ایرانیان هماهنگ نیستیم و به هیچ روشی با آنها همکاری نمی‌کنیم. دولت عراق نقشه‌ای برای محاصره موصل ارائه داد و ما نیز از آن حمایت می‌کنیم.»
 
کلمات کلیدی : ایران+عراق+داعش+سنی ها
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.