نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 412937
ورود موج جدید زائران به مهران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۱
ورود موج جدید و بی سابقه زائران حسینی در مهران و ازدحام جمعیت در پایانه مرزی مهران باعث کند شدن تردد زائران اربعین حسینی (ع) از این مرز شده است.

به گزارش ایرنا، در حالی که تنها هشت روز مانده تا آغاز کنگره بزرگ اربعین حسینی مانده مرز بین المللی مهران مملو از زائران برای شرکت در این آیین بزرگ در مرز بین المللی مهران هستند.

باوجود تاکید و برنامه ریزی انجام شده برای خروج متوازن زائران از سه نقطه مرزی کشور اما به نظر می رسدکه زائران نقاط مختلف کشور به سیاق سال های ماقبل مرز مهران را برای تردد انتخاب کرده اند.

عدم تعادل بین ورود خودروهای حامل زائران به مهران از محورهای دهلران ، ملکشاهی و ایلام و خروج انها از مهران به سمت مرز موجب تراکم سنگین خودرویی و کندی تردد خودروها در مسیر 12 کیلومتری پل زائر تا نقطه صفر مرزی مهران شده است.

** گیت های خروجی پایانه مرزی عراق جوابگوی حجم زیاد زیاد زائران نیست

حجم جمعیت زائران در پایانه مرزی مهران هم اکنون به حدی است که گیت های خروج در مرز عراق پاسخگوی خروج این تعداد زائر نیست.

نیروهای انتظامی مستقر در پایانه مرزی مهران با اعمال و ایجاد توقفگاه برای زائران به دنبال خروج برنامه ریزی شده زائران به سمت گیت های طرف عراقی است.

فرمانده نیروی انتظامی استان ایلام در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: پلیس توانایی افزایش خروج زائران از مرز مهران را بر اساس ضوابط و مقررات دارد ولی به علت اینکه گیت های ورودی کشور عراق آمادگی پذیرش این حجم زائران را ندارد خروج زائران از مرز با کندی بسیار صورت می گیرد.

سردار نورعلی یاری با اشاره به وجود 96 گیت خروجی در پایانه مهران افزود: در سمت مرزهای کشور کوچکترین مشکلی از نظر تجهیزات فنی و انسانی وجود ندارد اما در سمت مرزهای عراق با توجه به اینکه گیت های خروجی آنها ظرفیت لازم را ندارند لذا ممکن است زائران برای خروج از مرز ساعاتی معطل شوند.

** زائران به مرزهای شلمچه و چزابه مراجعه کنند

سردار یاری با تاکید بر اینکه مرز مهران گنجایش این تعداد زائر را ندارد افزود: زائران برای اینکه با سهولت و به راحتی وارد خاک عراق شوند بهتر است از مراجعه به مرز مهران خوداری کرده و از طریق مرزهای شلمچه و چزابه تردد کنند.

وی تاکید کرد: بدون شک حضور در مرزها باعث معطلی و بروز مشکلاتی برای زائران خواهد شد بنابراین از تمام کسانی که قصد عزیمت به عراق دارند می خواهیم از حضور در مرز مهران که با ازدحام کم سابقه ای مواجه است اجتناب کنند.
 
کلمات کلیدی : زائران اربعین حسینی + مرز مهران
 
علی
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۴:۱۵:۲۶
تنها راه حل گشایش مرز چیلات دهلران است تا دیگه مهران از سمت دهلران زایر نداشته باشد و این خود به تنهایی۳۵درصد بار ترافیک مهران را کاهش میدهد. ناگفته نماند که فاصله مرز چیلات تا کربل مساوی با فاصله مهران تا کربلا است و این وسط مسیر دهلران تا مهران صرفهجویی میشود. زیرساخت های مرز چیلات تقریبا اماده است ، اب و برق و کانکس و اتاق پیش ساخته در انجا مستقر شده است و تنها منتظر همت مسولان وزارت کشور است که مرز را باز کنند (4012488) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۱۴:۳۷:۰۱
سلام،زائرین عزیز میتوانند از مسیر دهلران به مهران مراجعه کنند. بدون هیچگونه ترافیکی و مسیری نسبتا هموار (4012515) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۲۲:۴۲:۳۶
بابا تو دیگه کی هستی
داره میگه مهران قفله نیاین بعد تو میگی از دهلران برن مهران (4013102) (alef-13)
 
۱۳۹۵-۰۸-۲۲ ۲۱:۲۸:۱۳
درود به شرف مردم استان های کرمانشاه وایلام که با ستادهای مردمی از زایران پذیرایی می کنند من سالهالهل به حرم مطهر امام رضا رفتم ولی هرگز از زائران هیچ پذیرایی در طول مسیر وحتی در مشهد ندیدم کاش انها هم کمتر به فکر خالی کردن جیب زائر باشند (4013008) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.