نظر منتشر شده
۳۹۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 132037
8 آذر تکرار 13 آبان نبود
فرهاد دادجو
جنبش دانشجویی باید به این سوال پاسخی مستدل بدهد که چه زمانی «دانشجو» مکلف می‌شود که مقر نمایندگی یک کشور دیگر در ایران را به اشغال درآورد؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۹۰ ساعت ۰۹:۲۹
فرزندان انقلابى‏ ام، اى كسانى كه لحظه‏اى حاضر نيستيد كه از غرور مقدستان دست برداريد... مى‏ دانم كه به شما سخت مى‏ گذرد؛ مگر به پدر پير شما سخت نمى ‏گذرد؟ ولى تحمل كنيد كه خدا با صابران است. بغض و كينه انقلابى‏ تان را در سينه‏ ها نگه داريد؛ با غضب و خشم بر دشمنانتان بنگريد؛ و بدانيد كه پيروزى از آن شماست.... وخودتان را براى يك مبارزه علمى و عملى بزرگ تا رسيدن به اهداف عالى انقلاب اسلامى آماده كنيد. (صحيفه امام، ج‏۲۱، ص ۹۶)

اول اینکه خباثت و توطئه‌گری دولت انگلیس در قبال جوامع مسلمان بویژه کشور ایران طی یک قرن گذشته آشکارتر از آن است که نیاز به شاهد داشته باشد بلکه در میان مردم ما به مثل تبدیل شده است. شدت یافتن این کارشکنی و دسیسه‌گری از ابتدای انقلاب اسلامی تا فتنه پس از انتخابات ۱۳۸۸ نیز بی‌نیاز از اثبات است.

دوم اینکه بخش اعظم مردم و نیروهای سیاسی درون نظام به مواجهه عزت‌مدارانه جمهوری اسلامی با سیاستهای خصمانه دولت انگلیس باور دارند از جمله مداخله در امور داخلی کشور، تقویت جبهه معارضان سیاسی نظام، کارشکنی در دستیابی به فناوری هسته‌ای و تحریم غیرقانونی مقامات، بانکها و شرکتهای ایرانی.

نتیجه نکته اول و دوم تایید سیاستهای عزت‌مدارانه شورای عالی امنیت ملی، دولت و مجلس و همچنین تحسین انگیزه پاک دینی و شجاعت انقلابی دانشجویان معترض است.

سوم اینکه نقد این نوشتار به اشغال سفارت انگلیس در ۸ آذر از جنس برخی توصیه‌های مصلحت‌آمیز نیست چه آنانکه با بزرگ کردن خطر قطع روابط اقتصادی، تنها دغدغه هزینه‌های تجاری و مالی کشور را دارند و چه آنانکه اصولا تنها از عینک دیپلماسی مرعوب در مقابل غرب، این حرکتهای افراطی را موجب آسیب دیدن وجهه خارجی کشور می‌شمارند. البته هم حفظ شان ملت ایران و هم هزینه - منفعت اقتصادی باید جایگاه خود را نزد سیاستگذاران خارجی داشته باشند اما نه در جایی که اصول نظام، در معرض آسیب است.

پس نقد ما به حادثه ۸ آذر چیست؟

اگر بنا به فرمایش اخیر رهبر انقلاب، بسیجی انقلابی است اما بی‌قانون نیست، جنبش دانشجویی بویژه دوستان بسیج باید به این سوال پاسخی مستدل بدهند که: چه زمانی «دانشجو» مکلف می‌شود که مقر نمایندگی یک کشور دیگر در ایران را (که دولت اسلامی متعهد به حفاظت از آن شده است) به اشغال درآورد؟

مقدمات این مقاله نشان می‌دهد ما می‌پذیریم که اتخاذ موضع خصمانه علیه ایران و هر کشور مسلمان و مظلوم دیگری، این اجازه را به مسئولان جمهوری اسلامی می‌دهد که از موضع اقتدار و عزت، سیاست متناسبی در پیش گیرند و از اصول نظام و منافع ملی عقب‌نشینی نکنند. اما این واکنشهای معترضانه و عزت‌مدارانه طیفی دارد از خفیف تا شدید. معقول است که شدت واکنش ما متناسب با درجه خصومت آنها باشد. در طیف سیاستهای عزت‌مدارانه، قطع رابطه سیاسی یا اخراج کارکنان و تخلیه سفارت در نقطه نهایی شدت قرار دارند، یعنی زمانی که درجه دشمنی آنها به غایت رسیده باشد و ما نیازی به نگه داشتن این برگ برای بازی سیاسی نداریم مانند زمانی که یک کشور در آستانه حمله به ما قرار دارد. بر این اساس مواضعی مانند مصوبه اخیر مجلس در تنزل سطح روابط دیپلماتیک، یک واکنش نیمه شدید به توطئه‌گری دولت انگلیس به شمار می‌رود.

اما هنوز به پرسش اصلی مقاله پاسخ نداده ایم: با فرض وجود خصومت، چه کسی مکلف به مقابله دیپلماتیک است؟ چه زمانی «دانشجو» مجوز ورود پیدا می‌کند؟ منطق حکم می‌کند اگر مسئولان سیاسی کشور خود هوشمندی و شجاعت مقابله با مداخلات خارجی را داشته باشند، نیازی به ورود نهادهای مدنی و انقلابی نیست. به بیان دیگر حاکمیت قانون اقتضا می‌کند تنها اگر دولت و مجلس در این خصوص دچار غفلت مستمر بودند و جنبش دانشجویی سلسله مراتب امر به معروف دولتمردان را طی نمود و نتیجه نگرفت، آنگاه مجاز خواهد بود با درایت و بصیرت خود بهترین روش را برای حفاظت از اصول نظام اسلامی در پیش گیرد. اگر چنین شرایطی لحاظ نشود و چنان مراتبی طی نشود، یعنی مجوز هرج و مرج به نام اسلام و انقلاب.

۱۳ آبان ۱۳۵۸ از آن رو به قله و سمبل جنبش دانشجویی ایران تبدیل شد که نماد تعقل انقلابی و آمیزه‌ای از آرمانخواهی و خردمندی بود، اقدامی برخاسته از شناخت خط امام بدون آنکه منتظر تصریح امام بماند. به بیان دیگر در زمانه‌ای که اولا دولت آمریکا با پناه دادن به شاه مخلوع و مشارکت مستقیم در ستم‌های شاهنشاهی و تبدیل شدن سفارتش به مرکز فعالیت‌های براندازانه و صدها خصومت دیگر، دشمنی را به نهایت رسانده بود و ثانیا دولت موقت مهندس بازرگان به دلیل مشی محافظه‌کارانه خود تمایلی به مقابله مقتدارنه با آمریکا نداشت، جنبش دانشجویی بارها و بارها اعتراض خود را به دولت رساند و از روزها پیش از ۱۳ آبان تجمع‌های اعتراضی مقابله لانه جاسوسی صورت داد، در نهایت به دلیل ناامید شدن از اقدام دولت، خود کمر همت بست و انقلاب دوم را آفرید. هرچند فرایند پس دادن گروگانها می‌توانست با تدبیر بیشتر و هزینه‌های کمتری صورت گیرد، عبرتی که موجب شده اکنون حزب الله لبنان بهترین مدیریت را در قبال داد و ستد اسرای خویش با اسرائیل به نمایش بگذارد.

حال آیا در جریان ۸ آذر ۱۳۹۰ هر دو شرط فوق محقق بود؟ حتی اگر قضاوتهای بسیار تند افراد تاریخ نخوانده را بپذیریم که شرط اول یعنی رسیدن به بالاترین درجه خصومت دولت انگلیس علیه ایران در حال حاضر وجود دارد، هیچ کس نمی‌تواند مدعی شرط دوم شود. برخلاف دولت موقت، دولت دهم علیرغم ضعف‌های وافر، پیشگام استکبارستیزی و همچنین مجلس هشتم، با وجود تمام نقدها، در مسیر تحقق اصل عزت سیاست خارجی است و هر دو با همکاری شورای عالی امنیت ملی تدابیر متعددی نیز در واکنش به سیاستهای اخیر انگلیس آغاز کرده بودند. با این وجود عقل و شرع چه مجوزی برای متمسک شدن به رفتارهای غیرقانونی می‌دهند؟ آیا ما مجازیم کینه انقلابی و خروش جوانانه خود را به هر روشی ابراز کنیم؟

از سوي ديگر اگر حماسه ۱۳ آبان ۵۸ خط شکن مواجهه با مداخله استکبار در سالهای پس از انقلاب بود، آیا حادثه ۸۹ آذر عقب‌تر از نهادهای حکومتی و رسمی نبود که پس از مصوبه مجلس برای اخراج سفیر انگلیس دست به کار شد؟ آیا ما به عنوان دانشجویان ایران اسلامی متکی بر سه دهه تجربیات نظام‌سازی اقتصادی، سیاسی، علمی و فرهنگی، شیوه‌های کاراتری برای ضربه زدن به دولت آمریکا و انگلیس و «مبارزه علمي و عملي» مد نظر امام خميني نداریم؟
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۳:۴۷
اگه بالایی ها اینقدر عقب مونده ذهنی باشن، که خودشون بریزن و خودشون هم تامین امنیت کنن، بعید میدونم با این مغز افتضاح بتونن 1 سال هم دووم بیارن. چه برسه به چند دهه (544089) (moderator1)
 
zenon
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۰:۴۳
اقدام خودسرانه دانشجويان نه تنها سودي براي ايران نداشته بلكه زيانهاي بزرگي به وچهه ايران وارد ساخته و خواهد ساخت.اين كار استدلال و تبليغات غرب را در مورد اينكه ايران كشوري ياغي و ناقض حقوقو و قوانين بين الملل است پر رنگ تر جلوه مي دهد. چنين حركتي كه بر خلاف دستورات ديني ماست بيش از آنكه موجب سود برايمان باشد موجبات خسران را فراهم ساخته و بر دولت ايران است كه چنين موضوعي را به خوبي حل فصل كند. (545561) (moderator22)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۴۷:۰۹
دوستان لطفا نفرمایید دانشجو دانشجو. خودتان هم می دانید دانشجو ها چجوری هستند و چجوری فکر می کنند. البته عمومشان را عرض می کنم. و گر نه توی هر قشری هر تفکری پیدا می شه. (545794) (moderator22)
 
علی
Netherlands
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۷:۳۲:۲۴
مسئولین ما از مجموع حرکات غربیها عصبی شده اند . اگر به اظهار نظرهای مسئولین ما توجه کنید . از جملاتی استفاده میکنند که یک انسان عصبی بکار میبرد . و این همان چیزی است که انها میخوان . انها با زیرکی ما رو وادار میکنن تا حرفهائی رو بزنیم که نیاز دارن با اون کلمات ما رو محکوم کنن . از تمام این حرفهائی که مسئولین ما زدن چندتاشون قابل عمله ؟ ما فقط رجز میخونیم نمیدونم شاید عزیزان مسئول باور دارن که میتونن در مقابل دنیا وایسن . هر کس نشیند بجای خویشتن افتد و بیند سزای خویشتن
بیان این جمله از ضعف نیست . باید واقع بین باشیم (545932) (moderator22)
 
امان از این چشم ابی های مو بور
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۰:۵۵:۴۰
ظاهرا مملکت هر هر کی شده چون اقایون اطلاعیه هم داده اند و عنوان کرده که سفارت را فتح ! و اگر کشور دیگری هم معترض بشه همین بلا را سرش می آورند .سایت الف چرا اطلاعیه انان را در سایتون نمی زنی (546171) (moderator22)
 
سناریو ی چشم ابی ها
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۱:۲۷:۲۴
روسای قوا کجایند که یکسری ادم افراطی خود را پیرو و منتسب به ولایت نموده و با وقاحت تمام اعلامیه میدهند و حرکت خود را فتح سفارت کشوری که خود متعهد به حفاظت انیم می دانند ! و تازه دیگر کشورها را هم تهدید به عمل مشابه می نمایند .یعنی اینقدر قوای این کشور در ضعفه. در جائیکه جهانخواران و استعمارگران برای کشورهای منطقه ما نقشه کشیده اند چرا دست عامل های نفوذی دشمن ما را رسوا نمی کنید .چرا این سناریورهای پوچی که برای چپاول ما تدارک دیده اند افشا نمی کنید.اگر ریگی به کفش ندارید به رسالت خود عمل کنید (546188) (moderator22)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۲۵:۵۱
دستور از بالا مغلطه در بحث است
به نظر من برخي از اينها به دنبال شهرت بودند. و يا كمي از كياست به دور بودند (544239) (moderator1)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۴۹:۳۳
شهرت که چه عرض شود. حالا بهتر است پست های مهم این مملکت به برادران متعهد برسد دیگر؟ نه؟ (544385) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۷:۰۷:۵۲
تفاوت اکنون با 13 آبان اینست که این کار را باید دولت و مجلس انجام می دادند ولی انجام ندادند
شاید عده ای از رابطه با انگلیس سود میبرند...
بالاخره اقازاده ها از اونجا مدرک دکترا میگیرن، موقع خطر فرار میکنن میرن اونجا و ...

هنوز هم عده ای هستند که از انگلیس منافعی دارن

دست مریزاد به دانشجویان
خیلی عالی بود
دمتون گرم
کاش اونجا بودیم (544459) (moderator1)
 
صبا
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۵۴:۱۵
درد این آقا زاده ها بالاخره شماها رو میکشه شماها که آقازاده پرور نبودید و در عوض اختلاس گر پرورش دادید تا هزاران برابر پولی که آقا زاده ها خرج می کنند را یکجا بالا بکشند.
ولی هر آدم هر چند کم اطلاعی هم میدونه که سفارت هر کشور تو کشور دیگه جز خاک اون کشور و تعرض به اون مثل اعلان جنگ میمونه . حالا این برادرای محترم کی میخوان این چیزا رو بفهمن معلوم نیست . مگه ما تو این مملکت دستگاه دیپلماسی نداریم که تا تقی به توقی میخوره یه چماق دستتون میگیرین .مگه اصلا شما چکاره اید؟ آیا بهتر نیست شما به وظایف خود برسید و بگذارید سیاستمداران و مجلس و پلیس هم به وظیفه خود. این همه آبروریزی و خشن نشان دادن چهره این مملکت بخت برگشته و متحد کردن دشمنان بر علیه خود توسط یک عده کم عقل تا کی ادامه خواهد داشت خدا می داند (545133) (moderator22)
 
Hungary
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۶:۴۳:۱۶
والله درد این ها که دویست ساله از این ملت مظلوم بیچاره نسل کشی می کنه. اما الان دیگه فکر نکنم آخر ما را بکشه چون حواسمون جمعتر شده و بیدار شدیم و موج بیداری دنیا را هم گرفته (546850) (moderator22)
 
شناس
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۶:۴۰:۱۹
بحث شما دو نفر داره به بیراهه و تفرقه میره (صبا و اونیکی که صبا پاسخش رو داده) (548659) (moderator22)
 
گارسن
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۲۲:۱۰
شما کلا جو گیر شدی حواست نیست پاشو داداش کافه تعطیله (545542) (moderator22)
 
گارسن
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۰۱:۵۲
lاین کامنت رو واسه اینجا باید میذاشتم اشتباهی واسه نظر دیگه ای گذاشتم ببخشید
شما کلا جو گیر شدی حواست نیست پاشو داداش کافه تعطیله (545615) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۱۸:۰۲
متاسفانه شما از اونایی هستید که فقط جلوی دماغشون رو می بینند! (547424) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۲:۵۵:۴۰
خدا را شکر که آنجا نبودی چون اگر آنجا بودی بی شک تشکر نمیکردی همان گونه ای که آنهایی که واقعا دانشجوی بسیجی به معنای واقعی کلمه بودند یعنی متدین و اهل تعقل بودند وقتی برخی از حرکات را دیدند_ که حتی برخی از حرکات غیر اخلاقی بود _ و هر چه فکر کردند نتوانستد این ها را در زیر لوای اسلام بگنجانند و از خود این را پرسیدند که آیا جایه من اینجاست؟ و خجل بازگشتند ! که الان هم معلوم شد که پر بی راه نمیگفتند چون سفیر روباه پیر در مصاحبه خود از تعبیر سرقت برای کار دانشجویان بسیجی استفاده کرد که این برای ما بسیار زشت است (درست است که در واقع این گونه نبوده است اما ببینید که جهان چه چیزی را پذیرفت؟)
بی شک شما هم اگر بودی همانند آن گروه اهل تعقل اینگونه میشدی و امروز تشکر نمیکردی بلکه مثل خیل عظیم دانشجویان این کار را تقبیح میکردی (547802) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۷:۳۷:۵۹
دلیل چراغ سبز نیروی انتظامی به ورود این افراد به سفارت چه علت بوده است (544476) (moderator1)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۰۷:۵۴
چرا دروغ می گویید؟ کدام چراغ سبز؟ (545518) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۴۹:۳۹
وقتی نیروی انتظامی جلوی اینکارو نگیره یعنی چراغ سبز (545715) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۵۴:۵۸
دوست عزیز مدتیست که از عصر حجر می گذرد. عکس هاس فراوانی از این واقع بر روی فضای مجازی هست. نیروی انتظامی باتوم به دست در کنار دانشجویان که دارند تابلوها را بر می دارند آرام ایستاده. این نیروی انتظامی با آن چیز که ما دیده ایم فرق دارد. (545812) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۴۲:۳۰
جان... کدوم چراغ سبز با شمایم اقای کانت شکاک (545790) (moderator22)
 
تصادفی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۱۹:۰۶
آقای جان عزیز شما ها هستین که این چراغهای راهنمایی و این خطوط بین المللی رو نمیبینید که یهو میرید وسط جاده و بعدشم معلومه خودتون هم دارید اعتراف میکنید که اصلا چراغی نمیبینید (547426) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۰:۴۰:۲۴
انگلیسی‌ها باید متوجه باشند که هرچند خروج از ایران با اراده آنهاست، اما بازگشتشان دیگر با تصمیم لندن نبوده و آنها مجبورند به شرایط آن زمان ایران که حتما با تحولات ساختاری عمیق در خاورمیانه همراه خواهد بود، تن دهند. در هر شرایطی پیروزی برای جمهوری اسلامی ایران رقم خواهد خورد. (544674) (moderator19)
 
ملتفت
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۷:۲۴
به شما منفی دادم چون مساله دستور از بالا اتفاقا دقیقا در وسط بحث است چرا که الان اگر بنده بخواهم با اعلام قبلی و به صورت خود جوشیده به جلوی درب سفارت عربستان رفته و باز به صورت خود جوشیده به سیاستهای آن کشور محترم کمی تا قستی اعتراض کنم آقایان اگر گذاشتند که بنده به نزدیکی صد متری سفارت برسم آنوقت شما راست میگی آره اخوی ملتفتی که چی گفتم (545532) (moderator22)
 
شناس
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۶:۴۶:۳۷
اتفاقا اینقدر هرکی هرکیه که کسی نیست نگذاره به صد متری برسی ولی درست گفتی ولی هر هرکیه ولی تو هم درست گفتی
اینقدر اتفاقهای جدید تعجب اور تو ایران داره میافته که دیوونه شدم (548662) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۲۰:۳۴
در حالی که مجلس کاهش روابط را تصویب کرده بود و ما دست بالا راداشتیم با حرکت افراطی 250 نفر و حمایت یک نماینده بی دانش سیاسی کل کشور در بحران رفت و همه را علیه ما متحد کرد.حالا انگلیس با ادعا خودش سفارتش را تعطیل می کند و دیپلماتهای ما را اخراج می کند.بازی را بدجوری باختیم. (545647) (moderator22)
 
Switzerland
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۳۸:۱۲
آقا من به این قضیه مشکوکم.
شاید کمی دور از ذهن به نظر برسه ، ولی فکر میکنم کار خود انگلیسیها باشه.
آخه خیلی تحلیل قوی ای نمی خواد که کشی که اسم خودشو گذاشته دانشجو ، بفهمه که اسن کار هیچ نفعی برای ایران نداره.
در عوض جامعه بین الملل رو بر علیه ایران ، به اجماع می رسونه. (543791) (moderator1)
 
ciavash
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۶:۴۳
اشغال سفارت آمریکا و گروگانگیری دیپلماتها هم کار خود آمریکا بوده؟ (544097) (moderator1)
 
شناس
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۶:۴۸:۳۸
اگر باز هم توطئه خودشون بوده باشه بازم من چجور دانشجویی هستم که همچین کاری میکنم (548663) (moderator22)
 
کم اطلاع
۱۳۹۰-۰۹-۱۴ ۱۱:۵۱:۵۴
این قیاس مع الفارق است .دو حادثه در دو زمان با فاصله 30 ساله ، با دو دولت متفاوت ( دولت موقت نهضت آزادی آنروز و دولت اصول گرای امروز) شرایط انقلاب و عدم ثبات نظام جدید و شرایط مستحکم و ثبات امروزی، دخالت های عملی آمریکا نظیر کودتا، پناه دادن به شاه مخلوع و دهها تفاوت دیگر. پس گروگانگیری کار آمریکائی ها نبود چون برای بریدن پای آنها در آن روز کشورمان راهی دیگر نبود و دولت هم کاری نمی کرد ولی در قضیه اخیر مجلس انگیس را آچمز کرده بود و راهی جز مات شده نداشتند که ناگهان این اقدام بی خردانه آنها را از مات شدن نجات داد و وجه نظام ما را در افکار عمومی دنیا بد کرد . بعلاوه بدلایل گفته شده در آن زمان پس از اشغال لانه جاسوسی بین ایرانیان اجماع وجود داشت و از همه جای کشور به مقابل سفارت امریکا می امدند و حمایت می کردندولی حالا بجز مشتی آدم کم اطلاع و فرصت طلب بقیه مخالف اند. (549887) (moderator22)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۲۳:۵۰
متأسفانه سفارت نروژ در ايران در اعتراض به اين اقدام . سفارتشو در ايران تعطيل كرد
يه نفر بياد اين قضيه رو جمع و جور كنه (544233) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۴۷:۵۳
به شرطی خودشون با گردن های کج دوباره التماس کنان برگردند چه قدر شما ساده اید در تاریخ اثبات شده است مثل قضیه سلمان رشدی ملعون درود بر پایداری این امت بزرگ ایران زمین (545795) (moderator22)
 
واقع نگر
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۲:۴۰:۲۵
آقا دوباره سفارتش رو باز کرد که، به نظر شما چرا؟؟؟!!!!!!!! (546232) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۳:۲۲:۵۲
کی گفته باز کرده؟!
تازه با این همه عذرخواهی ایران.
عزت ایران در دنیا پایمال شد. (546627) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۲۹:۳۶
نه اينطور نيست ،شايد شما برخي از دانشجويان افراطي كه اسم خود را بسيجي گذاشته اند نديده باشيد كه گاهي از نهاد نمايندگي مقام رهبري در دانشگاه هم جلوتر مي روند و به نهاد اعتراض مي كنند كه چرا ارام حركت مي كنيد و واكيش تند نشان نميدهيد!
اينگونه افراد كه تنها انچه ابتدا به ذهنشان مي ايد را عمل مي كنند و تند و منتقد به همه چيز هستند حتي در دانشگاهها نيز كم نيستند (544240) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۴۲:۰۵
شما به انگلیس مشکوکی ؟ به دانشجونما های چکمه پوش نه؟ (544262) (moderator1)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۵۷:۱۱
عجب استدلال ساده نمودید!!!!! شاید پشت پرده این اقدام غیر اصولی صاحبان قدرتی هستند که دوست دارند اروپا وانگلیس شدیدترین رفتارها را بر علیه ایرا ن انجام دهند تا اولا" از انتقادات بحق مردم از وضیعت بد اقتصادی فرار کنند ثانیا" یه جورهایی اروپا را تهدید کنند.
ضمنا" اگر استدلال شما صحیح باشد باید به قدرت دستگاه اطلاعاتی ایران شک کرد که البته چنین نیست . (544296) (moderator1)
 
مجتبی
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۶:۰۶:۳۵
1. مجلس اخراج سفیر انگلیس رو تصویب کرد و سطح روابط دیپلماتیک رو به کاردار تنزل داد. (یک مهلت دوهفته ای داد به دولت برای اجرای این مصوبه)
2. تا دو هفته دیگه سفیر انگلیس باید از ایران اخراج می شد.(که برای دولت مغرور بریتانیا بسیار سنگین بود)
3. این اخراج برای چهره سیاسی انگلیس بار منفی داشت.
4. کاهش سطح روابط باعث کاهش توان جاسوسی و خرابکاری انگلیس در ایران بود.
5. ...
اما:
بدترین کار ممکن این بود که یک همچین اتفاقی بیوفتد(تسخیر سفارت) که:
1. ایران متهم به نقض قوانین بین المللی شود و چهره ای خشن از ملت ایران در رسانه ها ارائه گردد.
2. انگلیس چهره ی مظلومی به خود بگیرد.
3. و مهمتر از همه کار به اخراج ننگین سفیر نرسد و کادر دیپلماتیک انگلیس به دلیل عدم امنیت ایران را به اختیار خود و با سربلندی ترک کند.
اما:
اگر در چنین موقعی نبودیم که دولت مواضع محکمی و مجلس هم مصوبه قاطعی دارد شاید این حرکت بسیار بجا می بود چرا که از یک طرف این عمل توسط مردم انجام گرفته و نه حکومت، پس تبعات بین المللی زیادی برای حکومت ندارد و از طرف دیگر جامعه بین الملل مخصوصا انگلیس و استکبار متوجه نهایت خشم و انزجار ملت و در صحنه بودنشان می شدند. (544401) (moderator19)
 
بصیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۵۲:۱۹
قربون ادم حسابی
حالا بگید لیلی زن بود یا مرد؟
جواب:بریتانیا روباه پیره اما کو گوش شنوای جوان واداده ایرانی (545805) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۰:۵۶:۱۳
به نظر من بهترين تعبير براي اين كار
گل به خودي بود. انگليسي هاي مكار
1000 سال هم تلاش مي كردند به اين خوبي
نمي تونستند از ماها آتو بگيرند.
بهترين رفيق هاي بين المللي ايران يعني
روسيه و چين هم اين كار رو محكوم كردند. (544690) (moderator19)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۰:۵۳:۱۰
آفرین کامنتت عالی بود. (546512) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۱۲:۳۲
نه نمیشه اینطور گفت .
13 آبان هم وقتی حمله شد همه مخالف بودن خدا می دونه اگر امام اون حرکت رو نمی کرد و از دانشجویان بی دفاع همایت نمی کرد چه بلایی سرشون میاوردن .

اینها زمان انتخابات 88 خودشون رو می کشتن بییشتر از اینها حقشون هست . ولی شاید با فکر بهتر بود . فعلا حرکت مجلس کافی بود و فقط همایت دانشجویان کافی بنظر می رسید ولی آدم وقتی داغ میشه ...

خطاب به نویسنده افراد مثلا شما هم اون زمان این حرکت رو کاملا اشتباه می دونستن ، تازه مراودات ما با امریکا در اون زمان کجا و حالا با انگلیس کجا .

وقت کردی تراز تجاری سال گذشته رو یه نگاهی کنید .

در آخر کارشون شاید کاملا درست نبود و گزینه های بهتری هم بود ولی همه باید پشتشون باشیم ولی با منطق اسلامی جلو بریم . (545436) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۴۸:۱۹
شما اول املا حمایت را یاد بگیر تا بعد که بزرگ شدی بیا اظهار نظر سیاسی کن (545496) (moderator22)
 
باجناق
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۰۴:۴۱
دایی جان ناپلئون شما هنز سرحالی ظاهرا فقط خواستم بهت خدا قوتی گفته باشم همین (545616) (moderator22)
 
ساده دل
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۵۱:۰۲
یعنی شما میگی اونهایی که اونجا بودند جاسوس انگلیس بودند (545719) (moderator22)
 
بهزاد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۴۰:۴۳
این حرکت باعث قرار دادن دولت ایران در موضع تدافعی و مصمم شدن دولتهای غربی برای تصویب تحریمهای بیشتر شد.
خلاصه: دشمن نادان به ر دوست نادان است... (543792) (moderator1)
 
دانشجو نیستم
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۵۱:۵۹
دشمن دانا به ز دوست نادان است (544283) (moderator1)
 
بهزاد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۲۹:۲۷
دوست گرام! از نظر من دشمن نادانم بهتر از دوست نادان است چون تکلیفت در برخورد باهاش مشخصه. با سپاس (544742) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۰۲:۱۳
مصمم شدن چه صیغه ایه . یعنی تا حالا مصمم نبودن . واقعا به نظرت دیگه باید چه کار کنن ؟ (544701) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۴۴:۳۳
اين چه حرفي است شما مي زنيد عزيزان مگر جاسوسخانه امريكا كه با حمايت امام اشغال شد كار غير قانوني بود جاسوسخانه انگليس كه بد تر از امريكاست دارد همان كار رذا مي كند 32 سال جاسوسي و توطئه بر عليه ملت پس چرا نمي گزاريد اشغال شو بسته شود و اسناد ان قبل از انكه نابودش كنند به دست ملت بيافتد تا بر همه گان روشن شود كه اين سفارت دارد كار سفارت امريكا را مي كند
چه شده است سياست زده شده ايد ديگر خط امامي نيستيد اگر قرار بود با عرف بين الملل پيش برويم كه اصلا نبايد انقلاب مي كرديم عرف بين الملل را امريكا و انگليس و اسرائيل مي نويسند
بگزار به يك اصل اشاره كنيم اگر كاري كنيم كه سبب خشم دشمنان ما شود انهم با اصول انقلابي و حفظ ارزش هاي اخلاق اسلامي همانطور كه در 13 ابان كرديم ايا اين يك مل انقلابي نيست

ايا عذر خواهي وزارت خارجه از انگليس خفت و خواري نيست
ايا وزارت خارجه انگليس بخاطر اتفاقات باغ قلهك از ايران عذر خواهي كرد پس چرا حداقل وزارت خارجه سكوت نكرد بجاي عذر خواهي كه ابروي ايران را برد
من با حرف شما صد در صدر مخالفم و هزارن ايراني و دانشجويب انقلابي مثل من با حرفتان مخالفند سفارت انگليس نه با عرف ديپلماتيك بلكه با اقدامي انقلابي بايد اشغال و بسته شود تا قبل از انكه انها هزراران هزار سند و مدرك خيانت به اين كشور را نابود كنند (543796) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۴۸:۱۳
عرف دیپلماتیک رو باید رعایت کنیم چون کنوانسیون وین رو پذیرفتیم عزیزم...
الکریم اذا وعد وفی
خدایا اسلام رو از دست بعضی مسلمونا نجات بده...ابتدایی ترین مسایل اخلاقی دینی هم باید صد بار توضیح بدی
اگر خیلی رگ انقلابی بودنتون زده بالا بسم ا.. بگین به هر جا دوست دارین حمله کنین تا تکلیف کلا معلوم بشه و خلاص...یکی به نعل یکی به میخ نمیشه که...
ما هم پا کاریم...ولی این کارا مصداق "زرنگ کوچه خالی بودنه"
کجایند مردان بی ادعا؟ (544064) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۳:۴۹:۰۸
آره عزیزم الان اونا همه اسناد فوق سری و محرمانشون رو توی کاغذ نوشتن آوردون تو سفارتشون تو ایران روی میز گذاشتن تا شما بری اونا رو برداری !!!! (544183) (moderator1)
 
سفارتی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۳:۵۷:۲۶
کسی شما رو مجبور نکرده سفارتخانه‌های خارجی رو بپذیرید
اگه قصد زندگی بیابانی رو دارید می‌توانید تمام سفارتخانه‌ها و ارتباط‌ها رو قطع کنید
ولی وقتی پذیرفتید حمله و وحشیگری رو هیچ کس نمی‌پذیرد (544190) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۰۳:۲۱
حمله به سفارتخانه ایران در لندن رو چطور ؟ اونو چرا محکوم نکردن و همه خفه بودن ؟ (544704) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۰۷:۲۴
دوست عزیز اولا حمله به سفارت ایران در انگلیس در سال 59 کار دانشجویان انگلیسی نبوده ثانیا دولت انگلیس برای مقابله با آن حادثه از کماندوهایش استفاده کرده بود.

ثالثا رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس انگلستان از کاغذ های سربرگ دار این کمیسیون جهت اختلاس استفاده نمی کنه. (545516) (moderator22)
 
zenon
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۱۳:۴۲
حمله به سفارتخانه ایران در لندن که طی نشست سران دو کشور حل شد و ایران خصارت ناشی از اون حمله رو دریافت کرد و پرونده بسته شد
حالا که دوباره میان اون جریان رو پیش میکشن فقط جنبه تبلیغاتی داره و مصرف داخلی داره که باعث شده شما تحریک بشی و این حرفو بزنی
بهتره در این مورد وابعاد این مسئله بیشتر تحقیق کنی (545631) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۶:۳۵:۲۱
اونا خفه بودن .در ضمن فکر کن اون شهدا الان زنده بودن چه گلی به سرشون می زدی؟شخص جنابعالی؟ (545874) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۱:۴۷:۵۸
به اين نکته توجه داشته باشید که حمله به سفارت ایران توسط اتباع ایرانی صورت گرفت و نه اتباع انگلیسی (546545) (moderator22)
 
عبد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۰۶:۱۹
سلام ادب چیز خوبی است. هجوم احساسی دانشجویان عزیز خوب نبود. ولی خوب است شما هم ادب را رعایت فرمایید. البته شما می توانید در مقابل انگلیسیها ذلیل باشید ولی لطفا اونوقت نام خود را مسلمان نگذارید! (545346) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۶:۴۱:۵۰
نکنه می خوای بگی الان ایران تو جهان سربلنده؟؟بعضیا با رفتارهای خشن باید به خودشون افتخار کنند!در ضمن برادر مسلمان حضرت محمد اسلام رو با سربلندی و افتخار جهانی کرد.شما دارید ابروی ایرانو می برید بعد میگید سربلندی ایران تو جوامع جهانی! (545880) (moderator22)
 
آریا
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۳۶:۴۹
همین کارهای نپخته شماست که مملکتو به این روز انداخته. الته شاید شماها خوشحال باشید چون از این راه نون میخورید ولی مردم عادی چه گناهی کردن که باید تاوان ندانم کاری و بازی و جنگ قدرت شماهارو بدن. از یه طرف به یه سفارت خارجی حمله میکنید از اون طرف وزارت امور خارجه شب عذر خواهی میکنه. این یعنی یه بام و دو هوا . اگر انگلیس بده باهاش قطع رابطه کنید دیگه چرا میریزید تو سفارت. الف جان امیدوارم چاپ کنی (544254) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۸:۵۷:۳۸
جالبه که رفتار انگلیس در تحریم های قلدر مآبانه ش با جمله اول شما "پخته" تلقی می شه. عزیزم من توی اتاق سفیر هم رفتم! اونجا فقط مردم بودن نه هیچ کس دیگه ای. لطفا از این به بعد توی یک واقعه حاظر باش و بعد راجع بهش حرف بزن.
ریختیم تو سفارتش، چون ریختن تو سفارتمون سال 59 و 2 تا دیپلماتمون رو هم فجیعا کشتن!
ریختن جلوی سفارتمون همین امروز و شیشه هاشو خورد کردن.
ریختن تو عراق و یک میلیون انسان رو کشتن!
60 سال نفتمون رو بردن
از این قراردادها چیزی شنیدی؟:
قرارداد رویتر ۱۸۷۲
پیمان پاریس ۱۸۵۷
جدا کردن بخشی از بلوچستان ۱۸۸۷
قرار داد لاتاری ۱۸۸۹
قرار داد ۱۹۰۷ که بر اساس آن ایران بین انگلستان و روسیه تقسیم شد
قرار داد ۱۹۱۹ که بر اساس آن شمال ایران نیز زیر سلطه انگلستان قرار گرفت
قرارداد گس - گلشائیان در ۱۹۳۳ (۱۳۱۲ شمسی) که قرار دارسی را غلیط ‌تر کرد
تا کی باید هر تحریمی که دوست دارن رو یک طرفه تصویب و اعمال کنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و N تا ظلم دیگه به همین مردم مظلومی که اسمشونو بردی! خودتم جزوشونی!!! تو رو هم تحریم کردن، بهتره بفهمی اینو.
بهتره بیدار شی. چون هر کی خوابه قسمتش آبه.


وزیر خارجه وقتی از کلاس درس میاد می شه وزیر، توقعی نیست موضعی پخته تر و بهتر از این بگیره. چرا 100 تا موضع بقیه رو نمی بینی؟؟؟ (544551) (moderator19)
 
از این مردم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۸:۵۷:۱۲
سلام
چرا فکر میکنید انگلیس قبل از انقلاب مقصر بود مقصر نظام دارای وقت اون زمان بودند.
چرا الان هیچ قراردادی بسته نمیشه یا میلیمتری از کشور جدا نمیشه.
من معتقد نیستم دولت انگلیس دولت مارموزی نیست اما چون ما بر مبنای تفاهم نامه بین المللی پذیرفتیم این کشور یا هر کشور دیگر در کشور عزیزمان سفارتخانه ای داشته باشند پس وظیفه داریم از دیپلمات های اون کشور محافظت کنیم چه فضای ساختمانی و محیطی چه فضای انسانی
همانطو رکه اونا دارند از دیپلمات های ما محافظت می کنند.
برادر من عزیز دلم دانشجوی گرامی الان با این حرکت های فکر نشده ملت و مملکت و تو جوامع جهانی همانطوری جلوه میدی که اونا میخوان و دارند تبلیغات میکنند ( وحشی و خون ستیز ) چرا باید با زور وارد بشی الان عصر چی هستش؟ تو به عنوان یه دانشجو به من جواب بده؟ با انگلیس و کشورهای مثل اون باید مثل خودشون رفتار کنی نه این شکلی!!!؟؟؟
در کل بگم اشتباهی بزرگی کردیم باید هم خودمون هم همه ملت به پاش بسوزنند.
ماشاالله روابط بین المللی ما خوب بود حالا بهتر هم میشه؟؟!!!!
خدا اسلام پیامبر امام بزرگتر پدر همه و همه دارند میگن قبل از انجام کاری فکر عواقبش باشید اما ما همیشه عادت کردیم اول انجام بدیم بعد به عواقبش فکر کنیم
به امید موفقیت و سربلندی کشور عزیزمان
الف جان ببینم این دفعه چیکار میکینی (545063) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۳۳:۲۹
تقصیر صدا سیما ونیروی انتظامی کمتر از حمله کنندگان به سفارت نیست جوری صدا سیما لحظه به لحظه گزارش می داد (547018) (moderator22)
 
Australia
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۰۴:۵۲
اولا که سال ۵۹ هیچ انگلیسی در حمله به سفارت ایران نبوده بعدم اینکه سستی و بی درایتی خودمون و اجدادمون رو نباید پای امریکا و انگلیسو روسیه .... بزاریم

اونا از احمق بودن ما سو استفاده می کنند مثل همین تحریمی که تو راه
شما هم به بچه نوت نتیجت بگو که انگلیس مخالف تحریم نفتی ایران بود ولی ما بعد اینکه مجلس روابط رو کاهش داد خواستیم اون فرهنگ چند هزار ساله رو نشان بدیم

بعدم اگه فکر میکنی وزیر خارجه بی سواده فکر نمیکنی باید از دیوار مجلس بالا یا کاخ ریاست ریاست جمهوری بالا میرفتی و می گفتی پس دارین چی کار می کنین (البته ۱۰۰٪ میدونم که مثل اون رفیقت نمی تونستی نماز عصر رو پشت بام بخونی )
تو عکسها هست

راستی به کی رای دادی؟

۱ جمله هم برای اقای توکلی

تو این ۳۰ سال که امریکا تو این کشور سفارت نداشته فکر میکنین کار خودشو نکرده؟تحریم نکرده، اخباری از وضعیت اقتصادی سیاسی امنیتی ایران بهش نمی رسه؟دلیل این حرکت برای اخراج سفیر انگلیس چیزی به جز ژست سیاسی هست؟
به عنوان یک شهروند تهرانی از شما جواب میخوام!و شما هم وظیفه تون هست که جواب بدین واگرنه اون پولیکه میگیرین حلال نیست! (545072) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۲۳:۳۱
نخیر، ریختید تو سفارتشون چون دنبال اسم و رسم بودید
ریختید تو سفارتش چون دیدید مجلس یه اقدامی کرده خواستید بگید شمام بعله
ریختید تو سفارتش چون در برابر اصول اخلاقی گردنکشی می کنید و فکر می کنید چون با دشمن طرفید همه کار مجازید که انجام بدید، در حالی که بارها و بارها داستان های کرامت و اخلاق مداری امامان و پیشوایان دین رو حتی در میدان جنگ با دشمنان اسلام شنیدید.
ریختید تو سفارتش چون فکر کردید از این نمد کلاهی براتون درمیاد
ریختید توی سفارتش چون از همونایی هستید که وقتی نذاشتن برید غزه، در یک اعتراض نمایشی، رفتید توی فرودگاه مهرآباد بست نشستید و تحصن کردید در حالی که همه می دونن پروازهای بین المللی از فرودگاه امام خمینی (ره) انجام می شه.
ریختید تو سفارتش چون از بسیج و تعقل و خشم عاقلانه و زیرکی بسیجی هیچ یاد نگرفتید، فقط چفیه انداختن رو چون آسون بود و بیشتر هم به چشم می اومد خوب بلد شدید
کاش الف منتشر کنه. (545093) (moderator22)
 
آریا
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۴۰:۱۴
واقعا متاسفم برای بعضی از آقایان. با تصمیماتشون کشور را به ورطه نابودی میکشونن. زمان خاتمی هرچی سعی بر تنش زدایی بود. الان تا دلت بخواد با تمام دنیا مشکل داریم.آخه این چه سیاستیه؟ وقتی ریسس مجلس اقدام یکسری (که اسمشونو دانشجو گذاشتن) توجیه میکنه دیگه چه انتظاری میشه از بقیه داشت. به خدا قسم میشه در حین اینکه با تمام دنیا رابطه دوستانه داشت ولی استقلال خودمونم حفظ کنیم. بله ما میتونیم راهیو که کره شمالی انتخاب کرد انتخاب کنیم دور خودمونو دیوار بکشیم و یل میتونیم مثل آفریقای جنوبی و هند باشیم. دیگه به خودمون مربوطه. تو این مملکت هیچ کس سر جای خودش نیست. فکر نکنم تو نظرم به کسی توهین کرده باشم برای همین از الف انتظار دارم نظرمو چاپ کنه (545400) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۳۷:۵۵
سال 59 ايراني هاي جدايي طلب ريختند تو سفارت ايران نه انگليسي ها
كشته شدن ديپلماتها هم به علت عدم پذيرش تهران براي مذاكره با گروگانگيرها بود (545107) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۰۷:۵۲
با این تفکر شما نتیجه می گیریم: ما باید هر چی غرب خواست بگیم چشم، هیچ مذاکره ای رو رد نکنیم، بعش هم که بر اساس "مصوبه شورای امنیت"!!!، اومدن تو کشورمون مثل زنهای عراق و افغانستان باهامون رفتار کردن، بگیم وقتی کاری از دستت بر نمیاد، سعی کن لذت ببری! بعش هم نفت و معادنمونو ببرن و بگیم: این زکات ما به "جامعه جهانی": امریکا و انگلیس و اسراییل هستش.
مرسی و اینا. (545432) (moderator22)
 
آریا
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۵۷:۳۱
دوست گرامی مثل اینکه شما هم مثل هم صنفاتون هرکیو قبول نداشته باشید طرفدار اجانب فرض میکنید.
1 -من طرفدار میهنم هستم
-2 سربلندی کشورم فقط و فقط در سایه تعقل و کار و کوشش امکانپذیره نه با عربده کشی و تجاوز به حقوق دیگران. دوره شعبون بی مخها خیلی وقته تموم شده
3 -شما ظاهرا تاریخت خوبه. از شما بعیده که ندونی تو سال 59 ایرانیهای جدایی طلب بودن که به سفارت ایران حمله کردن نه دانشجوهای خودجوش انگلیسی
4- باسیاست درست بر پایه و تعقل و تنش زدایی میشه جلوی تحریمهارو گرفت نه با حمله به سفارت یه کشور و پاره کردن عکس خواننده و هنر پیشه های هالیودی(که احتمالا هنر پیشه های مورد علاقه کارکنان سفارت هستش. الته ببخشید قبلش از شما اجازه نگرفتن)
5- تمام خیانت و قرار دادای که انگلیسیها و کلا غربیها به ما تحمیل کردن غیر قابل انکار ولی برادر یا خواهر من فکر نمیکنی تمام این قرار دادها به خاطر ضعف حکومت ما بوده؟ اگر دولتمردهای آن زمان ما وطن پرست بودن (قاجاریه) آیا نمیشد جلوی اینهمه دست انداریو گرفت به نظرت الان که ریختین سفارت انگلیسو فتح الفتوح کردین تمام خیانت انگلیس و جبران کردین و تنام سرزمینهای جدا شده را برگرداندین
اصطلاحا وقتی دارین شطرنج بازی میکنید و وقتی طرف مقابل شطرنج باز قهاریه بد ترین کار اینه با احساست بازی کنی نه با مغزت (545417) (moderator22)
 
محمد
Canada
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۴۷:۵۸
عزیزم شما با این اطلاعات تاریخی پربار و این شیوه استدلالت بهتره همین امروز به سفارت روسیه هم حمله کنید هر چی نباشه 1/3 خاک ایرانو جداکرده و ننگینترین قرادادهای تاریخی را به ما تحمیل کرده وکلی چیزای دیگه یا به کشور دوست وبرادر چین کمونیست که باعث بیکاری بخش عمده ای از مردم شده و قرارداداش روی ترکمانچای و گلستان هم سفید کرده اصلان چطوره مردمو! قسمت کنیم هر کی بره یه سفارتخونه رو بگیره مثل مغولستان ترکیه عربستان و.... البته اگر مردم !کم نیادشما که این همه بیداری چیکار میکنی که نیرو انتظامی انقده با هاتون خوبه و یه چیز دیگه نتیجه عمل .... داریم میبینیم (545495) (moderator22)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۵۶:۴۰
خوش به حال تو که توی اتاق سفیر هم رفتی. حیفه اگه اونجا عکس یادگاری نگرفته باشی تا در آینده به نوه هات نشون بدی. مثل کار شما و چه مزورانه و زیرکانه باشد مثل کار انگلیسی ها محکوم و غیر اخلاقی و مورد غضب خداست و نه عاقبتی در این دنیا دارد و نه در آن دنیا. (545501) (moderator22)
 
بصیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۶:۲۱:۰۱
ای حرف حق خریدار نداره چرا حرف حق میزنی نمره منفی میگیری بعدش بدت نیاد
منم منفی دادم تا از قافله ی خود باخته ها عقب نمونم (545855) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۶:۵۱:۵۷
نکنه انتظار داری بری بزنی بشکنی بگیری بعد بیان ازت معذرت خواهی هم بکنن؟با بولدوزر دیوارو اوردید پایین اونام به تلافی شیشه های سفارتو خورد کردن.نه خدایی امروز منتظر شنیدن خبر معذرت خواهی انگلیس بودی؟! (545886) (moderator22)
 
ا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۳:۵۱:۵۶
اگه منم بودم همین کارو میکردم دمتون گرم اما اگه یه بار دیگه خواستید همچین کاری کنید یه اطلاعیه بدید که فقط به نام خودتون ثبت نشه ما هم ادمیم (546284) (moderator22)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۸:۰۱:۰۵
ميدوني معني خجالت چيه؟
(546449) (moderator22)
 
محمد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۸:۱۸:۱۸
يه نگاه اجمالي به نمرات منفي و مثبت نظرات دوستان نشون ميده كه این اقدام خودسرانه مورد تاييد ملت ايران نيست و اين افراد ندونسته خودشون آلت دست همونايي كردن كه منافعشون در انجام اينكار بوده يعني غرب حالا ديگه راه براي صدور قطعنامه ها و اعمال تحريم ها بيش از پيش هموار شد. به خودتون افتخار كنيد (546457) (moderator22)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۳۶:۱۲
دوست عزیز ملت کسانی هستن که هیچ موقع توی حساب کتاب شما منظور نشدن و همییشه به علت این توهم مردمی بودنتونه که مردم واقعی تو راهپیمایی ها جواب شما واربابانتون رو میدن؟ واگر ملاک نظرات مثبت ومنفی باشه امریکا و اسراییل و خیلی از این دول غربی اصلا نسبت به این نظام نظر منفی دارن مضاعف به اینکه خیلی به این نظرات مثبت و منفی دل خوش نکن چون خیلی از این نظرات بر پایه حق طلبی نیست بلکه بر پایه احساس کینه است واز جایی که دارن میسوزن نظر منفی میدن (546713) (moderator22)
 
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۲:۴۱:۵۲
به قراردادها اشاره کردی،
حکومت های ناشایست خودمون پای قراردادها رو امضا کردن چرا باید به کشوری حمله کنیم برای اینکه در پی منافع خودش با ما قرارداد بسته ؟ و چرا کاری که خودمون یه طرفش بودیم رو انتقامش رو از طرف دیگه که غریبه هست بخوایم بگیریم؟ مساله نفت هم زمان مصدق با افتخار و عزت برای ایران تمام شد رفت.
مساله سفارت ایران در انگلیس هم که دوستان تذکر دادن. ضمن اینکه دولت انگلیس اون زمان اقدامات لازم را در پی آن کار، انجام داد و به وظیفه و مسوولیت دیپلماتیک خودش وفادار موند
ما اگه کشورمون رو دوست داشتیم باعث سرافکندگی وزارت امور خارجه ی خودمون نمیشدیم (546583) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۳:۲۸:۴۶
اولا کسلنی که ریختن تو سفرت ایران در سال 59 ایرانی بودن و نه انگلیسی!دوما انگلیس سریعا وارد عمل شد و جلوی ادامه حرکت را گرفت و کلیه خسارت ایران را داد. (546637) (moderator22)
 
پرتغال فروش
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۴۴:۰۰
اون زمان امریکا بظاهر ابهتی داشت و ما اول راه پس از انقلاب بودیم دانشجویان بعلت ضعف دولت بصورت خودجوش سفارت امریکا را تصرف کردند . اون زمان که هنوز این دانشجو ها بدنیا نیامده بودند یا دوستان بزرگتر روی کاغذ نقاشی می کشیدند دانشجویان خط امام کاغذهای ریزریز شده را با مشقت کنار هم گذاشته و نقشه های شوم امریکا را برملا کردند و حمایت امام ومردم را نیز بدنبال داشت. اما این زمان که استعمارگرپیر انگلیس در ضعیف ترین شرایط اقتصادی و اجتماعی خود قرار گرفته ودر بحران اعتصاب و تظاهرات مردمش است ارزوی درج اخبار این چنینی را برای فریب افکار عمومی خود دارد . این زمان که جهانخوارن امریکا و انگلیس فرانسه و ترکیه و..و حکومت های خود فروخته عربی نقشه شوم تغییر جغرافیای سیاسی بنفع خویش را داشته و دنبال یارگیری هستند. این زمان ما که نیاز به حمایت مردم دنیا یعنی همان 99درصدی داریم ولی عکس فتوحات تصرف سفارت کشوری شده بهانه و مظلوم نمایی دشمان و توجیه ایی برای افکار عمومی انها برای قطع روابط و تحریم و حمایت از زروگویی سردمدارانشان . این زمان که بعلل بی انضباطی مالی بعضی ها مفسدان اقتصادی مثل زالو چمبره زده و باید رسوا شوند و خیلی دلایل دیگر بنابراین براورده کردن ارزوی دشمنان از کجا خط می گیرد ؟ (544266) (moderator1)
 
مجتبی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۷:۲۷:۵۳
یعنی میخای بگی الآن دولت مثلا خیلی قویه،دولتی که در آمار بیکاران دست میبرد،دولتی که پر از انتقادهای به حق است.... (544469) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۰۴:۰۵
آمار بیکاران رو اصلاحطلبان عوض کردند . نحوه محاسبه را عوض کردند . (544706) (moderator19)
 
صابر
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۱۶:۵۳
البته صحبت شما درست، اون موقع تعریف کسی که کار می کنه این بود که هر کس در هفته 1 روز کار کنه جزو شاغلین به حساب می آد، اما این دولت فضاحت رو بیشتر کرد و شاغل رو اینجوری تعریف کرده، هر کسی در هفته 1 ساعت کار کنه شاغل به حساب می آید. (545178) (moderator22)
 
صابر
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۲۰:۴۰
متاسفانه این عمب اینقدر ناشینانه بود که حتی پرچم ایران رو هم سر و ته بردن بالا. (545202) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۰:۵۷:۳۴
مگر آمار نقطه نقطه ( ببخشید نقطه ایی ) را مجددا عوض کردند ؟!!!!!!!!!!!!!! (546514) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۵۸:۳۶
كساني كه به علت نداشتن بينش عميق منزل عثمان را محاصره و اشغال كردند هيچ كمكي به امام علي عليه السلام نكرده وتنها بر مشكلات ايشان افزودند (544299) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۷:۴۲:۱۴
از سال 88 عاقلان لقب بی بصیرت گرفتند و افراطیون لقب با بصیرت! (544481) (moderator1)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۰:۵۹:۳۵
ناراحت نباش .تاریخ 90 درصدش همینطوری بوده. (546515) (moderator22)
 
جلال
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۰۰:۰۸
خیلی خوب حالا که عذر خواهی وزارت خارجه از نظر شما خفت و خواری است در یک اقدام انقلابی این وزارت خانه را هم فتح کنید و جاسوسان را هم دستگیر کنید! برای شما که این کارا عین آب خوردنه (544302) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۶:۵۱:۰۳
رد پای روسیه هم که از اول قضایا جلوتر از همه بوده, اگه از تاریخ عبرت بگیریم بجاست!!! (544444) (moderator19)
 
عبدالله
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۲:۴۲:۵۰
بعضیا فکر میکنن هنوز خرمشهر دست عراقیا هستش.بابا الان دهه 4انقلاب به جای اینکه بریزید سفارتخونه ها رو بگیرید بشینید درس بخونید تاکار مملکتتون گیر این کشورای ظالم نیفته.
خداییش عذر خواهی کمه.به نظر من پلیس باید اونایی که ریختن تو سفارتو تحویل انگلیس بده... (544960) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۳۰:۰۵
جناب محترم يه كم مطالعه بعد نيس احساساتي نشيد و منطقي فكر كنيد (545462) (moderator22)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۷:۱۸
دوست عزیز
به شما میگن کاسه داغتر از آش
مملکت قانون داره رهبر داره
13آبان 58 رهبر انقلاب که امام راحل بودند اونکارو پسندیدند و همه هم حمایت کردند
اما این دفه آیته خامنه ای حمایت کردن از این اقدام؟

به نظر شما مدعیان ولایتمداری با دیدن همین یه اختلاف بین این 2 حادثه باید بفهمن که فرق این 2 تا از زمین تا آسمونه

یادمون نره اگه ولایتمداری و تفکر بسیجی به حرف بود مشایی و خسروی (اختلاس گر بزرگ) هم هزاران بار گفتن بسیجی و ولایتمدار هستن (545576) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۴۷:۴۷
به نام حق

کارشون زیاد جالب نبود .

البته که در نهایت الخیر فی ماوقع ! ولی این حرکت های انقلابی مال زمانیه که نهادهای قانونی به وظیفه خودشون عمل نمی کنند . مثل 13 آبان58 .

در این زمان گرچه مجلس ما ضعیف عمل کرد ولی به هر حال یه حرکتی کرد ! بهتر بود منتظر می موندیم !

البته بهتره از این موقعیت استفاده کنیم و وقایع سال 59 در اشغال سفارت ایران در انگلیس رو هم بررسی کنیم .

یا علی
زنده اند مردان حق (543800) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۴۷:۵۳
به نام حق

کارشون زیاد جالب نبود .

البته که در نهایت الخیر فی ماوقع ! ولی این حرکت های انقلابی مال زمانیه که نهادهای قانونی به وظیفه خودشون عمل نمی کنند . مثل 13 آبان58 .

در این زمان گرچه مجلس ما ضعیف عمل کرد ولی به هر حال یه حرکتی کرد ! بهتر بود منتظر می موندیم !

البته بهتره از این موقعیت استفاده کنیم و وقایع سال 59 در اشغال سفارت ایران در انگلیس رو هم بررسی کنیم .

یا علی
زنده اند مردان حق (543802) (moderator1)
 
ابراهيم قنبري
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۴۸:۱۵
به نام خدا
درست در هنگامي كه طرح كاهش روابط با انگليس در مسير قانوني خود قرار دارد ، اعمالي كه باعث پديد آوردن جو مظلوم نمايي بين المللي براي استعمار گر پير را فراهم ميسازد چه توجيه و ضرورتي دارد ؟ (543810) (moderator1)
 
ابراهيم قنبري
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۴۹:۱۱
به نام خدا
درست در هنگامي كه طرح كاهش روابط با انگليس در مسير قانوني خود قرار دارد ، اعمالي كه باعث پديد آوردن جو مظلوم نمايي بين المللي براي استعمار گر پير را فراهم ميسازد چه توجيه و ضرورتي دارد ؟ (543812) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۰۶:۲۱
مظلوم نمایی برای که؟؟ کسی دیگر اینها را باور نمی کند.
گذشت آن زمانها... (544004) (moderator1)
 
Switzerland
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۵۷:۲۹
یه سر به سایتهای بین المللی بزن بد نیست (544894) (moderator19)
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۵۵:۲۳
واقعا جای تاسف دارد
این حرکت خود سرانه اصلا جای هیچ دفاعی راندارد
انگلیس روابط اقتصادی با ایران را تحریم کرده و ما هم باید تا زمانی که این تحریم وجود دارد اقدام متقابل انجام دهیم
هر زمان انگلیس به حقوق ایرانیهای ساکن در انجا تجاوز کرد و به سفارت ما در لندن حمله ای صورت گرفت تصمیمات بعدی اتخاذ میگرد.این عمل خود سرانه چند صد نفری موجب اسیب و مشکل برای 70 میلیون نفر میشود (543818) (moderator1)
 
ایمان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۵۵:۲۹
واقعا جای تاسف دارد
این حرکت خود سرانه اصلا جای هیچ دفاعی راندارد
انگلیس روابط اقتصادی با ایران را تحریم کرده و ما هم باید تا زمانی که این تحریم وجود دارد اقدام متقابل انجام دهیم
هر زمان انگلیس به حقوق ایرانیهای ساکن در انجا تجاوز کرد و به سفارت ما در لندن حمله ای صورت گرفت تصمیمات بعدی اتخاذ میگرد.این عمل خود سرانه چند صد نفری موجب اسیب و مشکل برای 70 میلیون نفر میشود (543820) (moderator19)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۱۹:۵۱
حوادث سفارت ایران در انگلیس سال 59 در خاطر شریفتون هست؟
همون که دو نفر هم درش کسته شدن. اون موقع هم همینقدر جنجال رسانه ایی و بین المللی را افتاد؟ (543937) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۰۰:۰۱
خوش به حالت. 15 تا رای منفی داری در اعتراض به ریخته شدن خون دو ایرانی، آنهم در سفارت کشورشان!!! (544554) (moderator19)
 
رضا
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۱۵:۴۰
شما كه داستان رو نمي دوني ، نظر نده (545081) (moderator22)
 
پسر بابا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۲۳:۲۷
تا اين لحظه 150 تا
اونايیی که منفی میزنن دمشون گرمه
خودم هم زدم (545457) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۳۷:۲۳
عزیز جان حواست کجاست؟؟ آنها تعرضشان را کرده اند و دو دیپلمات ما را در سال 59 شهید کرده اند. لابد می گویی 59 چه ربطی به 90 دارد؟؟؟ اگر برادر خودت را هم خدای ناکرده جلوی چشمت بکشند، پس از گذشت زمان، فراموش می کنی؟؟؟ کمی به تاریخ نگاه کن و جنایات اینها را بازشماری کن.
1. سال 88 دو دیپلمات انگلیس با مستندات محرز جاسوسی شان از ایران اخراج شدند. ایران بیخودی بهشان لطف کرد و آزادشان کرد.
2. شما خودت بگو چند تا تحریم از انگلیس متوجه مردم ایران شده. و چه خدایی به او مجوز قلدری و تحریم داده؟
3. چرا دانشجو حق ندارد به تصمیم ضعیف مجلسش اعتراض کند؟ اما انگلیس حق دارد با تکیه به بعضی سیاستمداران ضعیف (که گویی از خباثت انگلیس بی خبرند) و یا اجیر شده ها کارش را پیش ببرد؟ مثلا نماینده ... که بیانیه محکومیت میدهد.
4. کاش دیروز در سفارت می بودی و بعد اینطور اظهار تاسف می کردی.
5. در این قضیه واقعا مردم بودند و شاید این باورش برایت سخت باشد. واقعا انصار حزب الله و نیروی بسیج و اکه از انگلیس به شدت عصبانی بودند لله کرم ها و دهنمکی ها نبودند!


جهت اطلاع: چند تا دزد هم (مثل همه جنبش ها) قاطی دانشجوها و مردم وارد سفارت شدند و لوازم شخصی سفیر و همکارانش را داشتند سرقت می کردند، که با ورود سردار رادان و دستوراتش بعد از بازرسی و تخلیه جیب همه آدمها بیرون رفتند.

اطلاع2: انگلیس بخواهد برای 75 میلیون باز هم مشکلی درست کند، یقین داشته باش برای همیشه دمش را می چینیم و اخراجش می کنیم.
آقا ایمان عزیز، انگلیس نه خداست نه ابرقدرت. یک قدرت پوشالی است که با ترس بعضی ها اینطور شده. به دنیا نگاه کن، می بینی ابهتش آنقدر شکسته شده که در قصر ملکه اش اعتصاب می کنند و او فقط تهدید به کاهش حقوق می کند! اینقدر ذلیل!!! (543954) (moderator1)
 
جواد
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۳۷:۵۸
شما عزیز جان تاریخ رو خوب نخوندی مثل اینکه درمورد اشغال سفارت ایران
اونجا وقتی از آقای قطبی پیگیری کردن ایشان گروگین ها روتهدید کردند.
غیر از اون پس دنیا به هم حمله کنند به این بهانه که مثلا در جنگ جهانی دوم مورد حمله واقع شده اند
مگه میشه باور کنی پلیسی که سال ۸۸ با اون سرعت اون همه جمعیت رو متفرق کرد حالا نتونه یک جمعیت کم رو متفرق کنه (544867) (moderator19)
 
پسر بابا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۲۸:۵۱
خوب بود
فقط به نظر من به جای واژه غريب و نا آشنای متفرق بهتر بود از واژه سرکوب استفاده می کردی (545460) (moderator22)
 
جواب
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۳۹:۴۰
اولا توصیه می کنم که یک مقدار تاریخ رو درست و از مراجع معتبر بخونید تا نسبت به حوادث تاریخی که اطلاعی در اون مورد ندارید بی دلیل اظهار نظر نکرده و حقایق را وارونه نکنید. ضمنا خیلی وقت هست که مردم حواسشون جمعه، به همین خاطر جمعیت آقایان دیروز 200-300 نفر بیشتر نبود. (544868) (moderator19)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۰:۲۵:۰۴
به هر سفارت خونه ای از ایران حمله شده خارجی نبوده ، ایرانی بوده که حمله کرده (544910) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۳۳:۲۷
نیروی انتظامی برای بردن مدیر مسئول یک روزنامه با گاز اشک آور به دفتر روزنامه حمله می کنه بعد از ترس این به اصطلاح دانشجوها میره کلی نازشونو می کشه که لطفا تشریف ببرید بیرون.یعنی اول لطف کنید جیباتونو خالی کنید بعد تشریف ببرید بیرون! (545103) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۱:۲۰:۰۳
در پاسخ به کسانی که بحث حمله به سفارت ایران در انگلیس در سال 59 را مطرح می کنند باید گفت در آن زمان اگر قرار بر این کار ها بود که هم امام خمینی زنده بودند و هم شور و شوق انقلابی اصیل بیشتر از الان بود، و نظر امام این نبود که به سفارت انگلستان تعرضی صورت گیرد... بنابراین این که این مسئله به تلافی آن مسئله صورت گرفته بی مورد است... نتنها دولت انگلستان بلکه دولت های دیگر مانند آلمان، روسیه، چین و کشورهای دیگر در مقاطعی از تاریخ با ایران دچار خصومت هایی بودند.. این دلیل بر حمله به سفارت این کشورها نمی باشد (546523) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۵۲:۱۹
قبلا چند سال پیش یه عده به سفارت ایران تو انگلیس حمله کردن . شما کجا بودی ؟ (543976) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۳:۵۴:۱۳
ایرانی های فراری و مخالف به سفارت ایران حمله کردند نه انگلیسی ها اگر توی ایران هم یه عده انگلیسی حمله کرده بودند قابل مقایسه بود (544977) (moderator19)
 
رضا
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۱۸:۱۲
چند تا عراقي - ايراني كه خواهان جدايي خوزستان بودن حمله كردن به سفارت! مردم انگليس كه اين كار رو نكردن!!!!! (545084) (moderator22)
 
رضا
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۱۸:۱۴
چند تا عراقي - ايراني كه خواهان جدايي خوزستان بودن حمله كردن به سفارت! مردم انگليس كه اين كار رو نكردن!!!!! (545085) (moderator22)
 
احسان
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۰۵:۳۸
اتفاق افتاده داداش ، خیلیم افتاده داداش!
اینا فقط قطره ای از دریا
http://www.youtube.com/watch?v=ksaih6t9gd4
http://www.youtube.com/watch?v=t9zzJp2O8Hc

این حرکت رو 100% تایید نمی کنم ، ولی کشوری که تمام عمرش وحشی گری و تجاوز به حقوق ملتهاو زیر پا گذاشتن 1000 باره اصول دیپلماتیک بوده ، لیاقت بدتر از اینها رو داره!
این حرکت صرفا از روی خشم و ناراحتی بوده ، ایشالا حرکتهای منطقی تر و موثرتری از دانشجویان انقلابی در آینده خواهیم دید! (544000) (moderator1)
 
Sweden
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۱۳:۵۲
کاش از سیاست هم چیزی می دانستند این دانشجو ها یا دانشجو نما ها ! (544843) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۲۴:۳۲
موافق این نظر هستم
پیامبر به بندگان خود توصیه می کرد به بتهای مشرکان نا سزا نگوید چون ممکن است با خدای شما هم چنین کاری بکنند؟؟؟؟؟؟؟//
بعد فردا انها سفارت مارا اتش بزنند حق دارند (544022) (moderator1)
 
اميد عزيزي
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۳۹:۱۰
دوست عزيز واقعا فكر ميكني خودسرانه بود؟از اين حركات خودجوش زياد ديده ايم و همه ميدانند منشاء ش كجاست .سناريوي مضحكي بود كه مصلما به ضرر كشور عزيزمان تمام ميشود. (544037) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۴۱:۴۸
البته خودسرانه بودن این عمل محل تردید است (544800) (moderator19)
 
عليرضا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۳۹:۲۹
واقعا اگه باور كنيم كه اين يك عمل خودجوش بود در اشتباهيم ... اين حركت فقط يك فرافكني سياسي براي كمرنگ كردن اثرات اختلاس بزرگ بود ... دولت از زماني كه اين اختلاس شروع شده سه تا پروژه رو كليد زد اول ورود آنجلينا به ايران بعد اون حركت بازيكناي پرسپوليس حالا هم اين حركت مثلا انقلابي ... چرا رسانه ها اينقدر به اين سه موضوع پرداختند ؟ (545396) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۰۹:۵۸:۵۴
البته اذعان میفرمایید آقایانی که دست به این کار زدند به خاطر دانشجو بودنشان چنین کاری نکردند بلکه به خاطر حمایتی از بعضی جاها داشتند به این اقدام دست زدند.آیا مثلا اگر تعداد بسیار زیادی از دانشجویان به سیاست های روسیه یا سوریه اعتراض داشته باشند میتوانند به اشغال سفارت آنها و یا حتی تجمع در برابر این مکانها اقدام کنند و آیا در صورت چنین کاری برخوردی که با آنها میشود مانند برخوردی است که این افراد شده و خواهد شد؟ (543821) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۰۷:۰۱
از اینکه انگلیس استعما راست شکی نیست اما این حرکت که از سوی عده ای خاص و توسط اشخاص خاصی هم رهبری میشود بدتر از ان است اینگون حرکتها شخصیت ایرانی را زیر سوال میبرد و جالب انکه نماینده مجلس قانون گذار خود به قانون عمل نمیکند همانند اقای رسایی که در این حرکت نادرست شرکت نموده (543830) (moderator1)
 
قلي
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۲۵:۴۶
حمله به سفارت ؟؟؟؟؟؟
دانشجويان به تمام قؤانين بين الملي آشنايي كامل دارند,اعتراض مقابل سفارت قانوني است اما حمله به طور قطع كار دانشجويان نبود، همان عده اي كه هنوز مشخص نيست إز كجا دستور مي گيرند اين رفتارهاي ناشايست را انجام مي دهند
لطفا مردم و دانشجويان را بدنام نكنيد،ديگه دست همه رو شده ، اين همه دروغ ، دروغ ،دروغ ....
اين حركات هيچ كمكي به كشور نخواهد كرد ... (543839) (moderator1)
 
مهرزاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۲۷:۲۲
چنین رفتاری به انزوای بیشتر کشور در جامعه بین المللی کمک می کنه

و تاوان انهم فقط مردم ایران پرداخت میکنند (543840) (moderator1)
 
جاسم
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۳۱:۳۰
حمله به سفارت یک کشور، کاری خلاف قانون و خلاف منافع ملی کشورمان است. (543847) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۰۶:۴۷
سفارت یک کشور. نه جاسوسخانه یک استعمارگر پیر. کاش دیشب میومدی توی سفارت و میدیدی عمر رختان چناری که شاهد حضور صدها ساله جاسوسها و تروریستهای بریتانیا بودند چقدر است!!!! (544561) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۳۶:۴۴
من شك ندارم كه اين اقدام از قبل با مسئولين مربوطه هماهنگ شده بود چرا كه پلسي همان پليس سابق است [...] وحالا در برابر چنين اقدامي كه با هيچ يك از قوانين بين المللي سازگار نيست اينقدر مهربانانه برخورد مي كند.
عدم برخورد و محكوميت اين اقدام از سوي مسئولين نه تنها گواه ديگري بر اين مدعا است بلكه حمله طالبان به كنسولگري ايران در چند يال پيش را هم موجه مي كند. (543848) (moderator1)
 
آبدارچي سياسي
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۳۷:۴۶
متأسفانه حركات احساسي هميشه به برنامه هاي نظام ضربه زده.
من به اين فكر مي كردم دولت امريكا و انگليس با كنار هم گذاشتن تسخير سفارت انگليس در تهران . حمله نمايشي به سفير عربستان در امريكا و تسخير لانه جاسوسي در 13 آبان 58 چه هجمه تبليغاتي و رسانه ايي بر عليه ايران به راه خواهند انداخت ؟
نمي دونم بعضي وقتا ما به اونا كمك مي كنيم ؟ (543851) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۰۸:۲۴
چه ضربه خوبی بود. باعث شد برای همیشه بندازیمشون بیرون. تاااااا... روزی که بیان زانو بزنن بگن غلط کردیم (544564) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۰۷:۲۳
فعلا که اقایان در مملکت ما این رو دارن می گن از رییس مجلس گرفته تا وزیر امور خارجه!!
این کار فقط بی بصیرتی و نادانی بعضی رو مشخص کرد و به هیچ وجه هم خود چوش بودن اون قابل قبول نیست. چرا که مشخص بود که با پلیس برای این اقدام همهنگ شده. اگر می گید نه یه روز بریدفقطدر حد یهاعتراض جلو سفارت سوریه یا روسیه ببینید چه برخوردی می شه باهاتون (545348) (moderator22)
 
saye
Turkey
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۴۸:۴۶
ایران در هیچ دوره ای از تاریخ دل خوشی از انگلیس نداشته چه ۴۰ سال پیش چه الان.

ولی کاملا بعید هست که این حرکت خودجوش و خودسرانه باشه . از ابعاد حادثه و طرز برخورد ملایم نیروی انتظامی با این گروه مشخص هست که این از قبل برنامه ریزی شده بوده.

متاسفانه رسانه های ایران سعی دارند این عده رو دانشجو نشون بدن که این باعث افت نام ارزشمند دانشجوهای ایرانی میشه.چرا که تجاوز به خاک یک کشور هیچوقت برای ما ارزش نبوده و نیست!

درضمن از تصاویر منتشر شده ی حادثه ی دیروز کاملا مشخص هست که این عده سواد چندانی نداشته اند چرا که حتی مختصر سواد انگلیسی که یک دانشجو دارد هم اینها نداشتند و از شعارهایی که به زبان انگلیسی نوشته اند بسادگی میشه این مساله رو فهمید. (543871) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۵۲:۱۵
نکات زیر قابل تامل است :
1- مسئول تنظیم کننده سیاست خارجی کشور کیست ؟ مجلس و شورای امنیت ملی و وزارت خارجه یا دانشجویان ؟
2-مقتضیات سال 1359 با سال 1390 (در آستانه 2012) تفاوتی نکرده است؟

3-بنا به شریعت و دین حق میهمان بر گردن میزبان چیست ؟

مَن كانَ يُؤمِنُ بِاللّه وَاليَومِ الآخِرِ فَليُكرِم ضَيفَهُ؛
هر كس به خدا و روزقيامت ايمان دارد،بايد ميهمانش راگرامى دارد.

حدیث از پیامبر اکرم كافى، ج6، ص285، ح1

4-مسئول امنیت سفارت خانه های کشورهای دیگر در کشور ما بر عهده چه کسی است؟
5-نیروی انتظامی که توان کنترل حداکثر 200 نفر را ندارد، چگونه می تواند حافظ جان و مال و ناموس مردم باشد؟
6- یگان ویژه نیروی انتظامی کجا بود؟
در تصاویر منتشره میزان عطوفت و مهربانی نیروی انتظامی با دانشجویان ستودنی است!

سایت الف لطفا درج فرمایید. زیاد سانسور نکنید. (543885) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۵۴:۳۲
کاری به خواسته‌ها و طرز تفکر افراد مهاجم به سفارت ندارم، اما این غده ۱۰۰ ساله باید روزی سر باز میکرد. اگر به بهانه ضررهای سیاسی ۳۰ سال است که ایران با آمریکا رابطه ندارد، ایران یک قرن است از انگلستان ضررهای سیاسی، اقتصادی (غارت) اجتماعی، خرافی،... دیده است. خوشبختانه اعلام کردند تمام کارمنداناشن را از ایران خارج میکنند. کسانی‌ هم که ژست روشن فکری میگیرند که "این کار بر خلاف قوانین بین‌المللی است" در نظر داشته باشند آمریکا بر خلاف همان قوانین بین‌المللی وارد خاک پاکستان شد، بن لادن را کشت و خارج شد. چون دموکراسی و قانون مداری هر چیزی را تحمل می‌کند بجز غیر قابل تحمل. قبول کنید سیاستهای انگلستان برای ما غیر قابل تحمل بوده است. (543889) (moderator1)
 
حواس جمع
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۰:۵۸:۳۷
ای آقا دست بردارید این نمایشها رو و این سیاه بازیها رو اگه الان من بخوام برم جلوی سفارت عربستان شعار بدم با من چکار میکنن پس این بازیا رو در نیارید همه میدونن دستور از بالا صادر شده (543898) (moderator1)
 
amir
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۰۱:۰۷
چه بسا این عمل بی حساب وکتاب (بدون مجوز شرعی و قانونی ) از طرحهای انگلیس خونخوار باشد؟! (543900) (moderator1)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۰۳:۰۱
سلام
یک سوال ساده وقتی لانه جاسوسی آمریکا رو گرفتیم با درایت امام کنترل شد وگرنه کسای که رفتن سفارت رو گرفتن الان کجا هستن و چه خط و مشی دارن و داشتند و ما خبر نداشتیم
این موضوع هم شاید همان جوری باشد (543912) (moderator1)
 
محمدامین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۱۴:۳۴
متاسفانه وقتی افرادی مانند رسایی با حضور در مقابل سفارت انگلیس از این موضوع دفاع می کنند یا نمایندگان دیگری مثل بروجردی وکوثری این عمل دانشجویان را تحسین می نمایند از چند دانشجوی کم سن وسال چه انتظاری می توان داشت. وقتی ما مجلس داریم که به امور از مجاری قانونی رسیدگی نماید دیگر چه نیازی به چنین حرکاتی است؟آیا جز این است که چهره انقلاب با این حرکات مخدوش شده و غربی ها با سو استفاده از این موضوع تحریم ها وفشارها ی وارد بر ایران را توجیه خواهند نمود؟ این حرکات همانند حرکات خوارج است که از امام خود پیش می افتادند واز این رو منحرف شدند. یک شیعه واقعی گوش به فرمان ولایت است و هر زمان ایشان بفرمایند دست به واکنش خواهد زد .حرکات خودسرانه و احساسی مطابق با تعالیم اسلامی نبوده و قطعا نکوهیده است. (543934) (moderator1)
 
آریا
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۲۲:۳۰
واقعا متاسفم. و بیشتر از اون برای نماینده مجلسی که تو این حمله حضور داشت. (543942) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۳۱:۱۷
بايد از اينها بازجويي بشه به حاطر اينکه اين کار دقیقاً در جهت منافع انگليس بود. الان يک کشور مجرم مظلوم نشون ميده خودشو تو دنيا از نظر همهدنيا هم مظلوم به نظر ميرسه (543945) (moderator1)
 
بی نشان
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۳۷:۲۵
واقعا متاسفم. همین. وقتی که اینهمه مشکل سیاسی خارجی برای مملکت ما وجود دارد چنین کارهای سطحی و بچه گانه ای تنها و تنها باعث هزینه بیشتر برای کل مردم ایران می گردد نه فقط برای یه عده بسیجی. (543955) (moderator1)
 
مهدي
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۴۸:۰۴
طبيعي است سكان كه دست تندروها بيافتد اين اتفاقات مي افتد، هنوز هم سكان دست تندروهاست، ضمنا، وقتي شما خودتان اينقدر با تندروي برخورد مي كنيد و هر كه دستش كوتاه است را متهم مي كنيد، از آنها چه انتظاري داريد. متأسفم براي شما و آنها (543969) (moderator1)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۵۱:۰۸
باسلام
با این حرکت توجیهی نا پذیر مخالفم.چون باستناد دو کنوانسیون 1961و1963
حمایت از مراکز دیپلماتیک وین . این حرکت خودسرانه توجهی قانونی ندارد و
دارای اثرات سوء برای کشورمان است.
ترا به خدا قبل از هر حرکت این چنینی به فکر تبعات زیان بار آن باشید. (543975) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۵۳:۵۴
اگر بسیج را الت دست سیاستبازان نمیکردیم اگر بسیج را دولتی نمیکردیم اگربسیج را امنیتی نمیکردیم اگر بسیج را از خانه ها به پادگانها نمیبردیم اگر دربسیج بجای رشد تعقد ومنطق تعصب را رواج نمیدادیم چنین نمیشد (543978) (moderator1)
 
احسان
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۱:۵۷:۱۲
چه زمانی «دانشجو» مکلف می‌شود که مقر نمایندگی یک کشور دیگر در ایران را (که دولت اسلامی متعهد به حفاظت از آن شده است) به اشغال درآورد؟
اصل سوالتون اشتباهه. اینهایی که ما تو عکسا و فیلما دیدیم سن و سالشون بیشتر به استاد دانشگاه می خورد تا دانشجو. آقای دوربینی هم که اون وسط حضور داشت. یه سری به دانشگاهها بزنید، ببینید واقعا دانشجوهای ما این شکلی هستن یا نه؟
من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم / تو خواه منتشرش کن و خواه هم سانسور (543990) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۰۴:۲۵
یعنی شما باور میکنید که نیروی انتظامی نمیتونست جلوی اینها رو بگیره؟ من احتمالا خیلی نفهم هستم که باورم نمیشه! (543995) (moderator1)
 
موسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۰۴:۴۲
ما موظف به حفظ امنیت سفارتهای خارجی در ایران هستیم و پای این تعهد را در وین امضاء کرده ایم عمل به تعهدات از توصیه های دین و فرهنگ ما است.
حمله به تعدادی دیپلمات که قدرت دفاعی چندانی ندارند به هیچ وجه نمی تواند نشانه اقتدار یک ملت باشد و جز بدنامی ارمغانی ندارد.
بله انگلیس مشمول تمام صفات رذیله ای است که در شعارها و سخنرانی ها گفته می شود و شاید بیشتر از آمریکا شایسته قطع رابطه باشد ولی اقدامات افراطی از این دست نه تنها گزندی به سیاست انگلیس علیه ایران وارد نمی کند بلکه دستاویز مناسبی است برای اثبات عدم قانون مندی ایرانیان به مقررات بین المللی. (543997) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۰۹:۵۴
به نظرم دست جریان انحرافی تو کار باشه.جدی می گم (544006) (moderator1)
 
ali
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۱۹:۲۵
خدا وکیلی به عنوان یک سایت منصف نظ من رو نشون بدید اما سوال:
1- در جایی که وزارت کشور اعلام می کند برگزاری هرگونه اجتماع می بایست چند هفته قبل کتبا تقاضا شود این مراسم در چه تاریخی و طبق کدام مجوز یرگزار شد؟ آیا در این مملکت قانون سلیقه ای شد و هرکس هر جور دوست دارد آن را تفسیر میکند؟ مسئول امنیت مراسم برعهده چه کسی بود؟ (544018) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۲۶:۳۶
طبق مجوز. یه کم خبر بخون خب!
مراسمش طبق مجوز دولت بود.
تسخیرش طبق مجوز مردم . که متاسفانه شما نمی خوای باور کنی "مردم" بودن. (544582) (moderator19)
 
ارزوی استعمارگر پیر
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۲۱:۵۰
عملی که یک بچه مدرسه ای که اسم کشورها را می داند انجام نمی دهد بنابراین به چه هزینه ایی عده ایی بنام حرکت انقلابی دست به چنین کاری می زننید تمام ان سازمان ها و مجامع بین الملل که بعضی ها تا فرصت پیدا می کنند با کله برای اظهار وجود حاضر می شوند انرا محکوم کرده اند تمام عکسهای فتوحات شما شده عکس داغ سایت های که بیننده ان همان مردم 99درصدی جهان اند البته فتح خجالت اوری مکانی که طبق راوبط بین الملل و کنوانسیون وین متعهد حفاظت از ان مکان بودیم کاری کردید که استعمار پیر ارزوی انرا داشت بهانه ای برای مظلوم نمایی دشمان ما در جائیکه استعمارگر پیر و جهان خوارن هم پیاله شان نقشه تغییر جغرافیای سیاسی منطقه را کشیده اند انجائیکه سوریه به حمایت ما نیاز دارد و اسرائیل و حکومت های خود فروخته عربی برای بقا دست پا می زنند بنابراین شما اتش را برای کدام تنور فراهم می کنید؟ (544019) (moderator1)
 
ترانه
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۲۹:۱۰
اقدام دیروز ،باعث تاسف و خجالت بود . دور از شان ملت ایران بود.با امران این جریان باید برخورد جدی شود. (544026) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۲۷:۳۵
ببخشید شما ملت ایران هستین؟؟ یا یکی از ملت؟؟؟؟ (544583) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۱۱:۳۷
یکم نظرات و امار رای ها رو بخونی نظرات ملت هم دستت میاد.
راستی شما چی؟ شما چرا خودتون رو ملت می دونین؟
شما که 200 نفر هم بیشتر نبودید در این حرکت وحشیانه چطور خودتون رو نماینده همه دانشجویان و مردم می دونین؟ (545353) (moderator22)
 
آریا
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۱۷:۱۵
نه فکر کنم شما همه ملت هستید که کاریو میکنید که دودش به چشم همه مردم بره. کار شما مثل اون کسی میمونه که تو قایق نشسته داره جلوی خودشو سوراخ میکنه (545445) (moderator22)
 
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۲۹:۲۲
واقعا براي كشور متاسفم كه بعد از 33 سال هنوز احترام به قانون را ياد نگرفتيم
و من به اين نتيجه مي رسم كه اين قطعنامه هايي كه صادر شده درست است مي گويند ما قوانين حقوق بشر و يا قواعد مسائل هسته اي را رعايت نمي كنيم! (544027) (moderator1)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۳۴:۴۱
آیا این دانشجو ها و هم تیپ هایشان وقتی با همسایه‌شان توی محل اختلاف و به قول معروف دعوا داشته باشند به با چوب به خانه آن طرف حمله می کنند یا ماشینش را آتش می‌زنند؟ این بی اخلاقی است و بی قانونی است حتی اگر طرف بدترین آدم باشد (544029) (moderator1)
 
مداد مشکی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۲:۳۶:۴۹
دمت گرم حاجی یکی تو این الف حرف مارو زد اصلا موافق نیستم که از روی جو یه تصمیمی گرفته بشه ولی بعضی از این کامنت ها دیگه شورشو در آوردن به جای اینکه به انگلیس و سیاست هاش حمله کنن شدن تف سربالا و بسیجی هارو چماق به دست های وحشی و بی منطق و... خطاب میکنن.شما هم که حرفاتون با کامن تهای بالاترین فرقی نداره.تو مسایل سیاسی یه خرده موقعیت شناسی هم بد نیست الان چه وقته جبهه ی خودی رو زیر سئوال بردنه اگه با حرکتشون موافق نبودید حمایت نکنید ولی به انگلیس و سیاست هاش که میتونید حمله کنید. (547170) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۳۸:۴۴
جمع کنيد اين استدلال ها را. اگر گوش ملت به اين خزعبلات بود اصلا انقلابي صورت نمي گرفت. جناب دادجو ترسيدي نه. نترس هميشه سوراخ موش براي امثال تو پيدا مي شود اگر خبري شود همين سفارت فخيمه! پناهت مي دهد. سي و چند سال اين مملکت انواع هزينه ها را به پاي آزادگي و سربلندي اش نداد که حالا بنشيد گوشه اي و مشتي اراجيف ببافد و دل ببندد به قواعد بين المللي و سياسي که فقط به کار لگد مال کردن ضعفا مي آيد يا بنشيد منظر اقدامات دولتي که شده شريک دزد و رفيق قافله. آقاي محترم انقلاب، جنگ به رسميت نشناختن اسرائيل حمايت از مردم فلسطين نداشتن رابطه با آمريکاو... اگر اينگونه بخواهي استدلال کني هيچ کدام با هيچ قاعده عرف و عقلي جور در نمي آيد پس لطف کن بنشين همه اينها را طي مقالاتي زير سئوال ببر تا سايت انقلابي!!! الف آن را به اطلاع مردم برساند. همه حرف انقلاب اسلامي ايران که هويت و روح آن در وجود همين دانشجويان جاري است اين است که بايد طرحي نو درانداخت که همه آنچه امروز به اسم سياست و عقلانيت و عرف و هزار جور حرف پر زرق و برق ديگربه خورد امثال ما مي دهند همه بند است بندهايي براي اسارت بندهايي که نه تنها قابل احترام نيستند که بايد پاره پاره شوند. (544035) (moderator1)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۴۹:۴۵
ما بیشتر از انگلیس آمریکا و بقیه دنیا از بی اخلاق هایی چون حضرتعالی می ترسیم. (544610) (moderator19)
 
مرتضي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۰۷:۵۰
اين اشغال سفارت خيلي تابلو و باسمه اي و فضاحت بار بود همه دنيا فهميدند كار كي بود (544836) (moderator19)
 
جواد
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۴۵:۴۵
استدلال جالبی دارید شما
اگر دولت ما شریک دزد است ومجلس دولت را تایید کرده وما ملت هم به این دولت با اکثریت قاطع رای داده ایم پس همه ما دزدیم دیگه عزیز من
این کار دیروز رو با هیچ منطقی نمیشه توضیح دادوبه هیچ وجه قابل دفاع نیست
این طور که شما میگید بهتر هست تمام مراگز روببندیم وهر کس هرکاری خواست انجام بده بعد هم بگه دفاع از انقلاب واسلام (544876) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۳۹:۰۶
وقتي مسئولين كوتاهي كنند
ما انقلابي عمل ميكنيم
ما فرزندان خميني كبير و وارثان 13 ابان هستيم (544036) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۰۲:۴۵
لطفا از خودتان مایه بگذارید وبه امام خمینی وتسخیر لانه جاسوسی متوصل نشوید حالا هم فکر کنید ببینید خرابکاری که این آقایان کرده اند را چگونه باید جمع کرد اگر مسولین این کار را تایید کنند که متاسفانه بعضی ها هم کردند !از عملی خلاف کنوانسیون جهانی حمایت کردندواگر مخالفت با این اقدام نشون بدن همه می گن از باز تاب عملشون و تهدید های انگلیس واروپا ترسیدن چون خیلی دیرمخالفت خود را بروز دادند! (544762) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۰۴:۴۸
لطفا از خودتان مایه بگدارید نه از امام خمینی آن زمان با حالا خیلی فرق داره . کجایند مردان بی ادعا. (544765) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۳۵:۴۲
امثال شما به اصطلاح فرزتدان انقلاب مایه شرمساری و آیرو ریزی انقلابید (545689) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۴۰:۰۸
آيا واقعا" اين ها دانشجو هستند؟ كا ر اين افراد يعني ضعف دولت، ضعف مجلس ، ضعف نيروي انتظامي و رواج خود سري و كاهش طراز فرهنگ ايران در افكار عمومي. (544039) (moderator1)
 
رضا ياري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۴۵:۵۹
با سلام خدمت شما خوانندگان
به نظر من تظاهر كنندگان بايد به مدت يك ماه در ورودي سفارت انگليس مي ايستادند و هر روز صبح به هنگام ورود و عصر به هنگام خروج ،با تخم مرغ گنديده و گوجه از سفير انگليس پذيرائي مي كردندو اين مظاهر نخوت جهاني را خوار و خفيف مي كردند. (544048) (moderator1)
 
پاسدار سبز
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۰۰:۴۳
آقا رضا ! راستی چقدر فکر کردی تا این نظر رو بدی ؟!! .... جوون به خودت رحم کن اینقدر به خودت فشار نیار اذیت میشی ها ! ..... راستی این نظرات راهبردیت به درد مدیریت جهانی هم میخوره ها ، خودت رو دست کم نگیر پسر !!! (544304) (moderator1)
 
...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۶:۲۷:۳۷
آفرین به شما با این فرهنگ والاتون (544419) (moderator19)
 
سام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۳۱:۳۹
فکر کنم شما روابط دیپلماتیک را با روابط لات و اوباش در و دهات اشتباه گرفته اید... (544588) (moderator19)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۴۶:۲۵
در ابتدا باید بگویم که دانشجویانی که دست به این کار زدند برادران ما بوده و کار اشتباهشان در برابر جنایت های بیشمار انگلیس و آمریکا و همپیمانانشان علیه مردم ما در نظر نمی آید. اما:
چند دلیل برای اشتباه بودن کار دانشجویان اشغال کننده سفارت انگلیس.

1-اشغال سفارت و اصولا قطع کامل رابطه دیپلمات با انگلیس هیچ دستاورد عملی برای ملت ایران ندارد.زیرا همه می دانیم که غرب به رهبری آمریکا و نوکری انگلیس منویات خود را از طریق عوامل ایرانی و داخلی پیگیری می کرده و امروز نیز می کند.و سفارت انگلیس نقش تاکتیکی ناچیزی در این مورد دارد.

2-اشغال سفارت انگلیس تنها یک برد تبیلغاتی داشت که امروزه صد در صد بر ضرر کشور ایران است.زیرا ما خودمان امروز در انگلیس سفارت داریم.و بسیاری از مردم ما به دلایل مختلف در انگلیس مشغول تحصیل و کار و زندگی هستند.وقتی سفارت ما و شهروندان ما در آن کشور در امنیت باشند ولی ما به امنیت آنها بی توجه باشیم در نظر یک ناظر بی طرف چه کسی محکوم است؟؟؟

3-سفارت انگلیس و باغ قلهک تا زمانیکه از نظر حقوقی خلاف آن ثابت نشده جزیی از خاک انگلیس است.و ورود ما به آنجا مانند ورود سربازان انگلیسی به آبهای ما بود و نوعی اشغالگری.آیا این درست است که داشجویان ما به عکس ملکه انگلیس بی احترامی کنند.آنهم در خاک خود انگلیس.آیا دوست دارند که مشتی انگلیسی ملی گرا و افراطی داخل سفارت ما شوند و عکس امام(ره)وآقا را پایین بکشند و به آن بی احترامی کنند.آنهم در خاک خود ما یعنی سفارتمان.

4-آیا این کار حس انتقام گیری را در مردم انگلیس ایجاد نمی کند؟و حتی به دولت انگلیس برای شرارت بیشتر علیه ایران در نزد افکار عمومی کشور خودشان کمک نمی کند؟؟؟

5-آیا این کار دانشجویان علیه دیپلوماسی عمومی نظام ما نیست؟؟؟وقتی رهبری معظم و رییس جمهور و مسئولان دیگر سعی بر ارتباط گیری با مردم و دولت های دنیا بر اساس منطق انقلاب و منافع مشترک و ایجاد جبهه ای متحد ضد نظام سلطه دارند که همه مردم دنیا با هر زبان و فرهنگ و ملیت را شامل شود .آیا این رفتارها مناسب است؟؟؟

6-سوال اصلی که این دانشجویان باید جواب دهند این است که آیا آنها اثر مثبت یا منفی کار خود را بر روی افکار عمومی مردم انگلیس برآورد کرده اند یا خیر؟؟و آیا اصلا افکار عمومی مردم انگلیس و غرب برایشان اهمیت دارد و یا نه؟؟

7-سوال دیگر این است که آیا آنها اثر کار خود را بر افکار عمومی داخل کشور نیز ارزیابی نموده اند یا افکار عمومی داخل نیز برایشان اهمیت ندارد؟؟

8-اصولا امروز انگلیس پادو و نوکر سیاست های آمریکاست.به فرموده امام امت(ره)(آمریکا از شوروی بدتر و شوروی از آمریکا بدتر و انگلیس از هر دوی آنها بدتر است اما امروز سر و کار ما با آمریکاست).در نتیجه با انگلیس یا هر کشور دیگر به اندازه بردی که دارد باید برخورد شود.آمریکا راس فتنه و رهبر بلا منازع غرب بوده و هست و امام(ره)منتظر فرصتی در سال 1358 بودند تا ضربه حیثیتی و سیاسی خود را بر آمریکا و عواملشان که قدرت را بعد از انقلاب کاملا به دست گرفته بودند وارد کنند که اشغال سفارت آمریکا آن فرصت طلایی را در اختیار ایشان قرار داد.اما امروزه وضع 180 درجه با سال 58 متفاوت است. (544049) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۲۹:۲۴
گاهی وقتا از ده تا عقل که خدا به آدم داده، یکیش که نه عقل معاشه و نه عقل حساب و کتاب، یه جوری عمل می کنه که 9 تا عقل دیگه شای می شن؛ ولی بعدا می فهمن که چه لطفی بهشون شده. (544586) (moderator19)
 
سیاوش
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۱:۰۸
خودجوش،خودسر،دانشجو =)))))
این حرفها دیگه مرغ پخته رو هم به خنده میندازه.اینها خودجوش این کارو کردند و برادران نیروی انتظامی هم هیچ کاری به کارشون نداشتند و گذاشتند اینها بروند داخل سفارت؟ (544073) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۱:۴۹
اگر از کشوری خوشتان نم یآید و نمی خواهسد که با آن رابطه باشید به راحتی آب خوردن با یک یادداشت ساده از سوی وزارت خارجه به سفارت آن کشور می توانید 48 ساعت فرصت دهید تا خاک کشورتان را ترک کنند این کاملا مطابق با قوانین بین المللی است و هیچ بی آبرویی بین المللی را هم به همراه ندارد.
اینگونه رفتار از دو حال خارج نیست یا دولتی هستید که به قوانین بین المللی ÷ایبند نیستید یا دولتی هستید که توان حفاظت از امکان دیپلماتیک در خاک خود راندارید.حمله به یک سفارت هیچ هنری نیست مگر دی÷لماتهای جمهوری اسلامی ایران در لندن و خانواده هایشان الان همایت و حفاظتی دارند چند نفر می تونند بریزند تو سفارت و آن را به اشغال خود در آورند اگر دولت میزبان توان حفاظت از آن را نداشته باشد یا نخواهد که از آن حفاظت کند.
برای اعتراض به سیاستهای یک کشور قرار نیست که دیپلماتها و خانواده هایشان و محل کار و اقامتشان را به شیوه ای غیر متمدنانه تهدید کنیم این به هیچ وجه به نفع مردم ایران و اسلام و .. نیست خود قران به صراحت اعلام کرده است که با قراردادهایتان پایبند باشید جدای از تمام قوانین و عرف بین الملل ما چه جوابی به این آیه صریح قران داریم ما تعهد کرده ایم که به عنوان میزبان از اماکن و جان و مال دی÷لماتها حفاظت کنیم ولی به راحتی آن را زیر ÷ا می گذاریم.
حتی اگر در بالاترین سطح خصومت قرار باشد به یک کشور حمله نظامی کنیم نباید این حمله را از سفارت آن شروع کنیم که خلاف اسلام و قران و حق و عرف و قانون است. باید حتی اگر بدون اعلام قبلی اعلان جنگ داده ایم به دیپلماتهای آن کشور فرصت 48 ساعته خروج از کشور را بدهیم. (544082) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۵۵:۱۶
کاش می شد صد تا مثبت به این نظر می دادم (544819) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۰:۴۵:۰۶
برادر کجایی! تو همین مجلسی که آقایون شعار مرگ بر انگلیس میدن ببین چند تا شون آقازادشون تو انگلیش مشغول تحصیل یا تجارته؟ (544923) (moderator19)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۲:۱۵
امام خميني ره زماني كه در پاريس بودند به تمام آداب و رسوم كشور فرانسه آنهايي كه بر خلاف شرع نبود احترام مي گذاشتند. امام خميني ره از همان ابتدا قانون گرايي را سرلوحه كار خود قرار داده بود چيزي كه در اين چند سال گذشته حتي از دولتمردان و مسوولان نيز كمتر ديده شد چه برسد به مردم عادي... (545145) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۸:۴۸
با سلام به همه دوستان
1-اشغال سفارت آمريكا هم كار عاقلانه اياي نبود. اين حركت تصويري از انقلاب ما به جهانيان نشان داد كه پس از حمله همه جانبه عراق به ايران هيچ كشوري در دنيا به صراحت صدام را محكوم نكرد و ما سالها بايد تاوان آن جنگ را بپردازيم.
2-بسيج يك نيروي شبه نظامي است وفرماندهي دارد .زير نظر سپاه است پس اقدام آنها ولو خود جوش هم باشد به پاي حاكميت نوشته ميشود پس
اين كار ققط از دو گروه سر مي زند.
افراد نادان
و يا خائن


من فكر مي كنم كار كار خود انگليس است كه با اتكا به نفوظيهاي خود اين جريان را راه انداخت تا از آن نتيجه هاي لازم را بگيرد.
براي تصويب يك قطع نامه در شوراي امنيت آن هم با اكثريت مطللق ! در كوتاهترين زمان چه بهانه آساني بدست آوردند. همين انگليس و يا آمريكا ماهها كار مي كردند و به چين و روسيه باج ميدادند تا يك قطعنامه نيم بند و آن هم با راي ممتنع و يا صرفا مخالف و بدون وتو تهيه كنند.
آفرين به هوش و زكاوت دانشجويان انقلابي و عزير
آيا با اتكا به اين تيزهوشي مي خواهيم مملكت را در برار متجاوزان عاقل و تيز هوش مجهز به آخرين سلاحهاي نظامي و اقتصادي- سياسي حفظ كنيم؟
خدا عاقبت اين مردم را به خير كند. (544100) (moderator1)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۲:۵۹:۲۲
راهپیمایی غیر قانونی و حمله به سفارت خانه آیا نیروی انتظامی اینقدر کند است؟ تمام معترضینی که به سفارت حمله کردند مشخص هستند بایستی دادگاهی شوند و رئیس نیروی انتظامی که نتوانسته از سفارت حفاظت کند برکنار شود
این حداقل کاری است که میتوان برای ترمیم این عمل نابخردانه انجام داد (544101) (moderator1)
 
میلاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۳:۱۴:۵۱
اقا جان اصلا کار اینا غیر قانونی وترویج بی قانونیه
مگه ما کم دیدیم از امثال این بی قانونیا
اخه تو کدام کشور دنیا یه همچین اتفاقی افتاده به جز ایران
اقای بسیجی که اسم دانشجو رو هم یدک میکشی کل دنیا علیه ایران موضع گرفتن
کل دنیا محکوم کردن کل دنیا حتی روسیه وچین هم از استعمارگر پیر حمایت کرد
سوال من اینه‏:چه نتیجه ای داشت جز انزوای بیشتر ایران در مجامع بین الملل
نتیجه ش میشه تحریم وفشار های بیشتر بین الملل که دودش یه راست میره توچشم مردم
بله اقای اسمأ دانشجو که باید صدا وپشتیبان مردم باشید اقای بسیجی که فلسفه ایجاد بسیج حمایت از مردم ومملکت در برابر تجاوزات به مردم بود
یه نگاه به خودت بنداز تا متوجه انحراف از هدف اصلیت بشید
.....
میدونم چاپ نمیشه افسوس (544120) (moderator1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۵:۰۹
زماني عضويت در بسيج افتخار بود اما الان اغلب مي روند براي امتيازاتش مثل كسري خدمت .. اولويت استخدام.. گرفتن وام و.... اخلاص كنار رفته است.. اين براي بسيج كه شجره طيبه بود بسيار خطرناك است .. ضمنا متاسفانه چند سالي است كه بسيج دستاويز و ابزار جناح سياسي قرار گرفته است و از حالت وحدت بخشي و فراجناحي بودن درآمده است و از فلسفه اصلي خود كه همراهي و حمايت كل مردم ايران از هر قشر و مذهب و سليقه سياسي است دور شده است. (545148) (moderator22)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۵:۵۰
قبلا بسيج را با كار و تلاش و محبت و صفا و صميميت و اخلاص مي شناختند الان با بي قانوني و خشونت و....! (545150) (moderator22)
 
زهرا
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۰۳:۳۸
من با این حرف شما اصلا موافق نیستم.
دانشجوها 30 سال منتظر بودن که دولت و مجلس از طرق قانونی کاری بکنند اما الآن بعد از 30 سال تازه یادشون افتاده کاری بکنن اونم فقط در حد محدود کرن روابط!
شما که میگی:در زمانه‌ای که دولت آمریکا با پناه دادن به شاه مخلوع و مشارکت مستقیم در ستم‌های شاهنشاهی و تبدیل شدن سفارتش به مرکز فعالیت‌های براندازانه و صدها خصومت دیگر، دشمنی را به نهایت رسانده بود
مگه ندیدی که توی فتنه سال 88 چه اتفاقاتی افتاد.
مگه خواب بودی زمانی که خبر شهادت دکتر شهریاری خواب رو از چشمان دانشجوهای این کشور گرفت...
و حالا بدونید که خواب از چشمان دانشجوها گرفته شده و دانشجوها این بار بیدارتر از همیشه اجازه نخواهند داد که راهی که شروع کردن بی سرانجام بمونه...
خجالت کشیدم وقتی تو خبرا خوندم که وزیر امور خارجه ایران به خاطر این رفتار دانشجوها عذرخواهی کرده...
پس آقای صالحی احتمالا باید خودت رو برای عذرخواهی های بعدی آماده کنی...
توی این ماه محرم که مهم ترین پیامش هیهات من الذله هست آرام نمیگیریم...
و نباید این سخن امام حسین (ع) رو فراموش کنیم که فرمودند:
اگر دین ندارید لااقل آزاده باشید...
آزاده باشید...
آزاده باشید...
و نکته جالب تر این که ایران در لغت یعنی جایگاه مردم قوم ایر یا آریا و ایر یا آریا در لغت یعنی...
آزاده
.....آزاده
..........آزاده
...............آزاده
....................آزاده
.........................آزاده
..............................آزاده
... (544203) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۳۳:۱۶
ز هر دری هر سخنی! تکلیف مار و روشن کنید! با سلاح دین وارد می شوید یا ابزار غیرت ایرانی تا ملت را فریب دهید؟ این چه ربطی به سخن امام حسین دارد؟ مگر حسن (ع) به خاطر ریاکاری و پستی معاویه سکوت نکردند؟ این حرکت خودجوش!! توسط سازمان بسیج دانشجویی ترتیب داده شد. اگر مسئولین الف، در اینجا اعلام فرمایند ایمیلی را بدهند تا بنده شماره ای که من را به عنوان دانشجوی یکی از دانشگاههای تهران را ترغیب به کله پا کردن سفیر می کرد را برایشان ارسال کنم. یک شماره کاملا تشکیلاتی! اس ام اس رو هم می تونم عکس بگیرم بفرستم! (545102) (moderator22)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۷:۲۵
شما آزاده هستيد كه توي دل پايتخت به يك ساختمان بدون حفاظت حمله مي كنيد ؟ بي قانوني مي كنيد؟ آتش مي زنيد؟
زهرا خانم اين كارها چه سودي براي ديپلماسي ما .. عزت ملي ما.. اقتصاد ما .. منافع ملي ما دارد؟ حتي چين و روسيه نيز اين حركت را محكوم كردند. (545153) (moderator22)
 
dd
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۱۲:۴۰
حق نفهمیدن ما اینست که اسماعیل فلاح خبرنگارایرانی آزادانه و 24 ساعته در خیابانهای لندن به انگلستان بد و بیراه وناسزا بگوید و جوانان غیور ما در قلب تهران وارد سفارتخانه 6 نفره انگلستان شوند و قهرمانانه آن را فتح کنند . اگر کامنت رو بزارید قسم شرف می خوردم که خیلیها با این ایده بنده موافقند. (544215) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۱۳:۲۰
"سلام با مرام ، استاد مملکت رو زدن کشتن. می خوایم بریم سفیر انگلیس رو کله پا کنی. ساعت 14.30 جلوی سفارت ..." شماره هم موجوده (544216) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۳۲:۲۱
سلام دوستان پایه باشید امروز بریم سفارت عربستان و چندتا سفارتخونه دیگه رو هم بگیریم.مملکت که قانون نداره و دنیا هم که هرج و مرج کسی حواسش به ما نیست
واقعا که متاسفم! (545101) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۱۶:۳۰
به نظر من بهتر است که نظرات کسانی که سفارت امریکا رو اشغال کردند بخونید و بعد بشینید و قضاوت کنید. این کار اون هم در این شرایط سخت مملکتی و مواضع جامعه جهانی به ایران بسیار کوته فکرانه بود. بهتر است به جای تکرار تاریخ با درک درست از تاریخ و در نظر گرفتن شرایط زمانی عاقلانه تصمیم گرفت. با این روش به هیچ جا نخواهیم رسید. و محکوم به تکرار معیوب تاریخ خواهیم بود (544219) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۴۶:۵۰
یکی از موانعی که بر سر راه غرب برای حمله به ایران وجود داشت، بحث آماده نبودن افکار عمومی جهانی بود. افرادی که دیروز اون حرکات را جلوی سفارت انجام دادن کمک بزرگی به غرب برای رفع این مانع کردن. واقعا آمریکا و اسراددل باید دستشون رو ببوسن. یه سر به کامنتهایی که مردم غرب و دنیا زیر اخبار دیشب توی رسانه های جهان گذاشتن بزنید تا دستتون بیاد چه کمکی به دشمن کردید (544272) (moderator1)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۲۵:۴۳
هميشه اسلام و دين و البته در عصر حاضر ايران و ايران از دست يك عده قليل نادان و متحجر ضربه ها خورده اند.. يادمان نرفته و نبايد يادمان برود(چون متاسفانه ما ايرانيها مشكل بزرگي داريم به نام ضعيف بودن حافظه تاريخي و فراموشكاري).. پدر راحل پيرمان ره گفت : "خون دلي كه پدر پيرتان از اين دسته متحجر خورده است از هيچ دسته‌اي نخورده است> امروز هم نظام و انقلا‌ب اسلا‌مي ما بيش از همه از سوي متحجرين و مرتجعين روحاني نما تهديد مي‌شود ، ما نبايد بگذاريم متحجرين و مقدس مآبها زمام امور را در هيچ زمينه‌اي در دست بگيرند و براي اين كار بايد خيلي سرمايه‌گذاري كرد. حضرت امام خود فرمودند < مبارزه با متحجرين واپسگرا قرباني مي‌خواهد و دعا كنيد من اولين قرباني آن باشم .>... متاسفانه اكنون در بعضي بخشها و نهادها مسوولاني از اين دست افرادی زمام امور را به دست گرفته اند و هر از گاهي يك سخنان تنش آلودي و تفرقه آميزي در كشور ايجاد مي كنند و بنيانهاي فكري ديني و اسلامي جامعه را ويران مي كنند. (545213) (moderator22)
 
حميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۲۸:۲۲
به نظر من بايد اين افراد خودسر و قانون شكن شناسايي و دستگير و قاطعانه محاكمه شوند. ضربه شديدي به منافع ملي ما و افكار عمومي جهان درباره ايران زدند. ضمنا فرمانده نيروي انتظامي و سردار رادان بايد به سرعت بركنار شوند به خاطر اهمال و سستي نيروي انتظامي براي حفاظت از اين مكان. (545220) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۴۴:۴۱
رييس جمهور كشور ما به بدرقه سربازان صفر متجاوز انگليسي مي رود و با كت و شلوار آنها را بدرقه مي كند.. از طرف ديگر يك عده خودسر مي ريزند توي سفارت انگلستان و شيشه مي شكنندو آتش مي زنند...!!
ايران كشور تضادها و تناقضهاست...!! (545288) (moderator22)
 
سارا
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۴۸:۲۶
به نظر من خیلی هم کار خوبی کرده اند ، چقدر تحقیر شویم و حرف نزنیم ، بابا ول کنید نظر این دنیا و مردمش رو ، من که حال کردم . دولت وظیفه خودش رو داره ما دانشجوها هم وظیفه خودمان (544276) (moderator1)
 
سام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۳۵:۰۶
شما که از این اوضاع مملکت حال میکنی - از حمله و دروغ و نفاق اوضاع اجتماع حال میکنی .... با رای هایی که بهت دادن بفهم که در اقلیت هستی و بهتر بشینی تو منزل و سکوت کنی ...
میزان رای ملت است و اکثریت ... (544595) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۳۲:۰۷
حالا بعد همه این حرفا باید فکر کنیم این خرابکاری که این آقایون به اسم دانشجو به بار آوردن رو چه جوری در نظر جهانیان جمع کنیم اگه آقایون دولتمردان با آن مخالفت کنند با دفاع تمام قد مجلس چه کنند و عدم جلوگیری از این حرکت رو چطور توجیه کنند!! وتازه انگلیس ادعا می کنه ایران ترسید وکوتاه اومد . واگربا این عمل موافقت کنند باید جواب عدم تعهد به قوانین بین المللی را بدهیم با سر دادن شعارهایی مثل انگلیس اله است وبله است و توجیه این کار هم مشکلی حل نمی شود چون این نظر ماست وخیلی از کشورای دنیا عقیدشون نسبت به انگلیس با ما تفاوت داره . (544786) (moderator19)
 
امینا
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۴۸:۳۹
اقدام دانشجویان کاملا بجا و منطقی بود. اولا انگلیس هنوز در مورد شهادت دو دیپلمات ایرانی در انگلیس به جوانان ایران بدهکاره و دوما ما تا همین الآن هم به تأیید و یا توبیخ غرب کاری نکردیم که حالا هم از واکنش اونا عقب بکشیم. انگلیس به صورت ایران پنجه کشید خب دانشجوها هم فقط یک مشت به این روباه پیر زدن نمی دونستن که با این یه مشت طرف پخش زمین می شه. خیلی هم دمشون گرم (544277) (moderator1)
 
moslem
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۵۱:۲۰
خدمت این آقایی که مقاله را نوشته باید عرض کرد که بین این دو کار هیچ تفاوتی وجود ندارد کما اینکه انگلیس دشمنی و ضربه های بیشتری به ما وارد کرده است حال باید یا بگوییم هر دو کار غلط بوده یا هم هر دو را تایید کنیم اما فراموش نکنید ماجرای گروگانگیری یکی از عوامل آغاز جنگ ایران و عراق بود ... (544282) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۵۵:۲۰
بلی انگلیسی ها در طول تاریخ خیلی کارها بر ضد مردم انجام داده اند اما
معمولا سفارت یعنی حاک کشور متقابل حال آیا تصرف آن درست است یا نه موضوع این هست که آنها هم با سفارتهای ما ممکن هست همین کارها را انجام دهند و پرجم را پایین بکشند و آتش زا و سنگ پرت کنند!

کلا این اعمال از طرف هر کسی انجام شود درست نیست. (544293) (moderator1)
 
شروين
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۵۷:۰۵
حمله به سفارت هر كشوري محكوم و نادرست است. دليلي براي حمله وجود ندارد. اگر لازم بود ميتوان روابط ديپلماتيك رو قطع كرد. در ضمن اين برادران بسيجي خدمت بزرگي به دولت انگليس كرده و باعث مظلوم جلوه دادن اين كشور در ايران شده ، هم چنين طرح مجلس براي كاهش روابط با انگليس رو بي خاصيت كردند. (544294) (moderator1)
 
شروين
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۴:۵۷:۰۹
حمله به سفارت هر كشوري محكوم و نادرست است. دليلي براي حمله وجود ندارد. اگر لازم بود ميتوان روابط ديپلماتيك رو قطع كرد. در ضمن اين برادران بسيجي خدمت بزرگي به دولت انگليس كرده و باعث مظلوم جلوه دادن اين كشور در ايران شده ، هم چنين طرح مجلس براي كاهش روابط با انگليس رو بي خاصيت كردند. (544295) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۰۰:۰۳
این اقدام صد در صد به نفع انگلیس واهداف آن بود در گزارشی در همین الف خواندم دانشجویان اسنادی را از سفارت انگلیس خارج کردند وبه آتش کشیدند !!! به آتش کشیدن اسناد به نفع کیست ؟ ما یا انگلیس ؟ گاهی آدم شک می کنه نکنه به قول قدیمی ها این کار هم کار انگلیسی ها باشه ! (544301) (moderator1)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۴۴:۳۰
هر کی این حرفو زده تا آنجا ای که من می دانم دروغ گفته!
در ضمن برادر آنهایی کی اونجا بودن آدم داشتن دیگه یه جو عقل رو داشتن (545595) (moderator22)
 
صادق
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۰۱:۲۳
این اقدام بعنوان یک اشتباه بزرگ تاریخی ثبت شده است و بزرگترین ضربه را به ایران عزیز خواهد زد. (544306) (moderator1)
 
حاج حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۰۲:۴۲
این کار کار خود انگلیسی هاست ، البته شاید ظاهراً تعدادی جوان دوآتشه را ببینی ولی مردم دیگه عاقل شده اند و هیچ موقع در دام این قبیل جوسازی ها نمی افتند. ای بر پدر انگلیس لعنت ولی باید بطور اصولی و دیپلماتیک باهاش رفتار کرد. ولی افسوس که چنین مدیریتی در جامعه دیده نمی شود. افسوس از اینکه بالاخره همیشه عده ای در این جامعه ما وجود دارند که طرح های اجتماعی انگلیسی با ظاهری طبیعی بدست آنها اجرا شود.
... (544308) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۴۶:۰۵
یاد دائی جان ناپلئون افتادم مواظب باش از اون طرف نیفتی (545123) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۰۴:۱۶
این کار تجاوز آشکار بود. با توجه به مشخص بودن چهره این افراد باید دستگیر و محاکمه شوند. بی‌قانونی بی‌قانونی است. نمی‌شود در مورد آشوب‌های ۸۸ آنقدر سخت‌گیر بود و در مورد این اتفاق به لفظ اشتباه بسنده کرد.
هر چند مجلس به این بی‌غیرتی هرگز ندیده ملتی اما امیدواریم برای یکبار هم که شده مجلس بر موضع قانون بایستد. (544311) (moderator1)
 
هوادار
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۴۱:۲۳
بدهید خط آخر را با آب طلا بنویسند بزنند سردر مجلس. (545587) (moderator22)
 
حميد
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۰۴:۳۶
جمله ايكه به نقل از حضرت آقا آورده ايد به نقل از كدام منبع است. در سايت رسمي ايشان فقط جملات زير وجود دارد. كاري به صحت و درستي معنا ندارم . بحث امانتداري در نقل سخنان ايشان است:
بسيج سياسى است، اما سياست‌زده نيست، سياسى‌كار نيست، جناحى نيست؛ بسيج مجاهد است، اما بى‌انضباط نيست، افراطى نيست؛ بسيج عميقاً متدين و متعبد است، اما متحجر نيست، خرافى نيست؛ بسيج بابصيرت است، اما ازخودراضى نيست؛ بسيج اهل جذب است - گفته‌ايم جذب حداكثرى - اما اهل تسامح در اصول نيست؛ بسيج غيور است، پاسدار خطوط فاصل است؛ بسيج طرفدار علم است، اما علم‌زده نيست؛ بسيج متخلق به اخلاق اسلامى است، اما رياكار نيست؛ بسيج در كار آبادكردن دنياست، اما خود اهل دنيا نيست. اين شد يك فرهنگ. (544312) (moderator19)
 
hamid
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۲۵:۱۶
مردم ایران دارای فرهنگ و بیشینه تاریخی طولانی و روشنی هستند.در دشمنی و کارشکنی دولت انگلیس تردیدی نیست اما فرهنگ مردم ایران در دنیا خیلی بالاتر از این حرفاست.سفارت یه کشور در یک کشور دیگه مثل ملک یا خونه میمونه که برای ورود به آن حکم قانونی لازمه.اینکه هر کسی بلند بشه از دیوار خونه یه نفر بکشه بالا و خودش به جای نظام و 70میلیون نفر تصمیم بگیره واقعا با هیچ استدلالی توجیه نمیشه.به نظر من یه عده قلیل فقط از روی احساسات و بدون هیچ تعقلی با فرهنگ و حیثیت ایرانی بازی کردند و در واقع چهره ایران و سیاست ایران را در دنیا خدشه دار کردن.متاسفانه هزینه این جور اعمال رو ملت باید پس بدهند.(الف امیدوارم منتشر کنی.) (544339) (moderator19)
 
حسين زاده
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۴۷:۱۰
با سلام هر چه بدبختي و بيچارگي نصيب يك ملت شود سببش همين افرادي هستند كه ناآگاهانه و يا آگاهانه و هدايت شده آب به آسياب دشمن مي‌ريزند . نمي‌گذارند مسائل روزه‌مره و سياسي كشور بصورت عادي و منطقي پيش برود . نمي‌دانيم با اين همه وزير و وكيل ملت در اين كشور اين گروه چگونه بخودش اجازه ميدهد بصورت غيرقانوني دست به چنين اقداماتي بزند كه عواقب آن را هشتاد ميليون جمعيت تحمل كنند . اين اقدامات خودسرانه ضربه به كشور و مردم است در نتيجه حق الناس است در پيشگاه خداوند متعال مسئوليت . (544384) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۵:۵۹:۴۵
مایی که طرفدار جمهوری اسلامی هستیم باید بیشتر از همه قوانین جمهوری اسلامی ایران رو رعایت کنیم !!!! (544391) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۶:۰۲:۲۱
منم اولش خیلی ذوق زده شدم وناراحت بودم چرا من خودم اونجا نبودم ولی الان که دارم فکر می کنم میبینم کار چندان درستی نبوده و یه مقدار باعث مظلوم نمایی انگلیسیای کثیف تو دنیا شده ! کافیه برید کامنت های خارجی ها تو سی ان ان و فاکس نیوز و بیبی سی و... رو ببینید به نظرم بعد از گذشت سی سال و استقرار جمهوری اسلامی این کار صدمه ای بوده به حاکمیت و نظاممون و نباید این موضوع رو با اشغال سفارت آمریکا در اوایل انقلاب مقایسه کرد

بنابراین من این کارو محکوم مینمایم (544395) (moderator19)
 
علی
India
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۶:۱۲:۴۱
تا اونجا که ما تو عکسا دیدم بسیجی بودند و خودسر و خیلی ها هم شناسائی شدند ولی دانشجو نبودند....
یه نکته خیلی مهم اگر همچین کاری رو مردم انگلیس با سفارت ما میکردند
فریاد وای وای ما به آسمان میرسید (544404) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۶:۲۲:۰۱
میگن حرکت خود جوش کدوم خودجوش! اگه خود جوش بودپلیس نظاره گر! نبود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟.بابا دانشجو بامنطق به جلو میرود در نتیجه اینا دانشجو نما بودند.کار غلط اندر غلط بود ومردم ایران رو بی فرهنگ نشون دادید واین همون چیزیه که اونا دنبالشن!کاش اینقدر ساده لوحانه کار نمی کردید (544410) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۴۲:۲۳
عزیزم یا داری دروغ میگی یا نمی دانی برخورد پلیس چگونه بود (545589) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۶:۳۱:۴۶
دست این دانشجوهای پاک که عشق به وطن دارن رو می بوسم.
خاک بر سر اون دانشجویی بشه که برای سران کشورهای جهان خوار سوت و کف می زنن. (544425) (moderator19)
 
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۶:۵۸:۲۱
خب آخه این همه راه حل برای زدن مشت تو دهن انگلیس هست. حتما باید پرهزینه ترینش رو انتخاب کرد؟ خب می رفتن مثل همیشه یه راهپیمایی 9 دی ای یا یه چیزی شبیه این درست می کردن. هم مشتشونو زده بودن هم دماغشون خون نمی اومد. تازه می شد حسابی تو تلوزیون هم پخش مستقیم نشونش داد. (544452) (moderator1)
 
امیر
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۷:۰۷:۳۱
من بعنوان بسیجی که 4 سال در جنگ حضور داسته ام و به واسطه نداشتن اشنا به سختی زندگی کره هم این حرکت شرم اور را محکوم مینمایم انگلیس هر چه که هست سفارتش در ایران است و ما به عنوان یک کشور باید مسول باشیم این کارها که به نام بسیج ودانشجو انجام می شود جز بی ابرویی چیزی ندارد این حرکت کار اشخاص بزدلی بود که در حمام زنانه مردند یک انسان متشرع به یک کافر که توان مقابله ندارد حمله نمی کند همانطوری که امیر المونین هم به نصاری که زره ایشان را دزدیده بود حمله نکرد و مسیر قانونی را طی کرد و حتا محکوم هم شد . ای کاش روزی فرا رسد کی این ناجوانمردان به میز محاکمه کشدیده شوند . (544457) (moderator1)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۱۳:۵۹
بسیجی واقعی تویی برادر. اینو دیگه منه بی دین و ایمون هم میدونم. موفق باشی تو زندگیت. (545361) (moderator22)
 
رند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۷:۳۲:۳۸
جو گیر شدن حرکت انقلابی انجام دادن. خوش به حال انهایی که بازداشت شدن نونش توی oila (544472) (moderator1)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۴۹:۲۶
اینا پیش خودشمون فکر کردن با این کارشون در آینده نزدیک یا وزیر میشن یا وکیل مجلس...تاریخ در مورد این دوستان نادان چه ها که نخواهد گفت (545126) (moderator22)
 
امیر
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۷:۳۲:۵۱
محض اطلاع دوستان انقلابی انگلیس به دیپلمات های ایرانی 48 ساعت فرصت داده از خاکش برن بیرون. یه همچین آدمای کوته فکری از در کدوم دانشگاهی می تونن بیرون اومده باشن آخه؟؟؟ (544473) (moderator1)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۴۰:۵۳
مهلت داده خوب که چی؟
مجلس ما هم به آنها فرصت داده ترک کنند (545586) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۰:۲۴:۴۹
آقای موسوس د همینه از سیاست نمی دونی اما از حمله به سفارت انگلیس حمایت می کنی ! این که انگلیس مهلت داده یعنی با تمام تلاشی که این اقایون اشغالگر سفارت کردن انگلیس برنده ماجرا شده ! حالا هم بی بی سی لحطه به لحظه از در سفارت تا پرواز هواپیمای دیپلماتا داره گزارش می ده ! (547071) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۷:۳۸:۰۹
عزیزم کدام دانشجو. اگه چهار نفر در خیابان شعاری که آقایان خوششان نمی آید بدهند فوری متهم به برگزاری تجمع غیر قانونی میشوند ولی این افراد با اسم دانشجو با حاشیه امن هر غلطی خواستند در این مملکت میکنند و توسط صدا و سیما پوشش داده میشوند و کسی جرئت برخورد با اینها را ندارد. بروید جمع کنید این بساط فضاحت را. (544477) (moderator1)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۴۰:۱۵
ای کاش یه تحقیقی می کردید و حاشیه امن را میدیدید. (545584) (moderator22)
 
سید محمد گرگانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۸:۰۷:۴۸
به نظر من هر نوع اقدامی در برابر خارجی ها و زیاده خواهی آنها مجاز است
ولی این اقدام باید همراه با بصیرت و تدبیر باشد تا تأثیر مثبتی داشته باشد
هیچ کشوری حق اینکه برای ملت بزرگ و کهنی مثل ایران تکلیف تعیین کند را ندارد
ملت ایران اگر اراده کند بمب اتم بسازد هیچ کسی نباید به خودش این جسارت و بی ادبی رو بده که حرفی بزنه
و در سیاست واقعی همیشه مصلحتها راهبر است و مفید واقع میشوند
نظریه مترقی ولایت فقیه نیز بر همین اصل مصلحت استوار است که تبدیل به مترقی ترین نظریه در طول تاریخ تشیع شده است. (544506) (moderator19)
 
Canada
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۸:۰۸:۳۴
من خیلی به روابط و عرف دیپلماتیک آشنا نیستم، ولی اگر دولت واقعاً قصد قطع رابطه با انگلیس را داره، می تونست یک هفته یا یک ماه به انگلیس مهلت بده که سفارتشو ببنده و اتباعش رو خارج کنه. دیگه احتیاج به مصوبه مجلس و تسخیر و ... نداشت. (544508) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۹:۲۹
تسخیر که ربطی به دولت نداشت برادر (545582) (moderator22)
 
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۸:۱۱:۲۳
آقا قبول انگليس خبيث ، وحشي ، دزد.....
خوب نمي شد سفيرشو احضار كرد و از طريق وزارت امور خارجه اعلام كرد كه ما ديگر نمي خواهيم انگليس يا هر كشور ديگري در كشورمان سفارت داشته باشند
اين بهتر يا حركت....... (544512) (moderator19)
 
سيامک
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۸:۱۲:۰۹
بعيد نيست اشغال سفارت کارخود انگليسيها يا فتنه باشه (544513) (moderator19)
 
Hungary
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۸:۱۶:۳۹
شاید به لطف این جریان باغ قلهک که سند شرمندگی باقیمانده از زمان قاجار بود به کشور ایران بازگردانده شود (544517) (moderator19)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۸:۴۹:۰۳
نفرت ایرانیان مسلمان از استعمار پیر انگلیس جای بحث ندارد ولی این عمل باعث می شود اقدام هوشمندانه نمایندگان مجلس فراموش و زمینه دفاع دیگر روباه ها از این روباه پیر فراهم گردد که انجام این کار یا برای رضای خدا نبوده ویا پیر استعمار در تحریک آن موثر بوده است (544545) (moderator19)
 
ali
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۰۷:۲۳
به نام خدا
بنده بسیجی هستم ولی اصلاح طلب
بنده بسیجی هستم ولی قانون گرا
اینجا ایران است..
دین رسمی ملت ما اسلام و مذهب آن شیعه..شیعه علی..
آیا علی(ع) هنگامی که قانونی را تایید میکرد،یکطرفه زیر آن عهد میزد؟
آیا علی (ع) جواب بدی را با بدی میداد؟
آیا علی (ع) اینگونه حکومت داری میکرد؟
بخدا اینطور نبود و نخواهد بود..
همه ما خوب از پلیدیهای انگلیس خبیث اگاهیم و میدانیم چه بلایی بر سر ملت ما که نیاورده است،
ولی اگر راضی به حضورشان در ایران نبودیم!چرا حکم سفیرش را تنفیذ کردیم؟
پس اگر انجام شد باید به عهد خودمان وفادار باشیم و در هر صورت تابع قانون باشیم.
باشد که خداوند عاقبت همه ما را ختم به خیر بگرداند..
آمین یا رب العالمین (544562) (moderator19)
 
شهاب
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۴۰:۱۵
کسانیکه در صدد شهرت وقدرت به سبک سال 58 بودند دست به یک خودزنی سیاسی زدند در شان ملت ایران نبود که اینگونه بر خلاف کلیه کنوانسیون ها ومعاهدات بین المللی اقدام به اشغال سفارت انگلیس نمایند 444روز زندانی دیپلمات های امریکا جنگ 8 ساله را به این ملت تحمیل کرد وافرادی که در تصاویر تلویزیونی مشاهده میشود اغلب در سن و سال دنشجو نبودند (544601) (moderator19)
 
علی
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۴۳:۰۳
من خودم از طرفداران اصلاحات هستم.همه مردم تقریبا بدون استثنا از انگلیس نفرت دارند.حتی لامذهب ترین ها.چون میهن خود را دوست دارند.اما این حرکت زشت و نفرت انگیز در پایان فقط به نفع انگلیس و اسرائیل تمام میشود. تماشا کنید (544604) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۱۹:۴۹:۵۱
با همه ی این تفاسیر در اخر میبینیم که این کار باید انجام می شد.مگر انگلیس کم به ما ضربه زده. (544611) (moderator19)
 
نودی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۰:۱۵:۰۹
این خودجوش بازیها حتی به صحنه فوتبال نیز کشیده شده است که چندین با در برنامه 90 این اعتراضات خودجوش! تماشاگران تیم هایی را نشان داد که کاملا مشخص بود از کجا خط گرفته اند. و بارها فردوسی پور به کنایه از خودجوش بودنها صحبت می کرد.
خلاصه در فوتبال، خودجوش یعنی مدیران باشگاه در خفا از طریق لیدرها جماعتی را برای کاری تشویق و تحریک می کنند ولی در علنی اظهار بی اطلاعی می کنند، یعنی هم کار خودشونو انجام داده اند و هم مسئولیتی به گردن نگرفته اند. (544636) (moderator19)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۰:۲۴:۳۴
فقط به عنوان یک ایرانی متاسفم .. (544646) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۷:۵۴
شما هر وقت اومدی تو ایران تاسف بخور!
تو آمریکا نشسته میگه لنگش کن. (545577) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۳۴:۵۵
دوست گرامی با عقل من از تو ایران هستم وقتی با ف ی ل ت ر شکن میای پروکسیت باسه کشور دیگه میشه از الف می خوام این رو بزنه (545687) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۳۱:۱۰
فکر کنم حق با شماست عذر می خوام (547548) (moderator22)
 
بنده ای از بندگان خدا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۰:۴۷:۴۹
ما کاری کردیم که حتی چین و روسیه نیز که از متحدان ایران در سازمان ملل هستند این عمل را محکوم کردند و این به پیشبرد تصویب تحریم های بیشتر در سازمان ملل کمک خواهد کرد. به هر حال از بی نظمی و آشوب در روابط بین المللی چیزی نصیب ما نخواهد شد و ما نمی توانیم امتیازاتی را که از راه دیپلماتیک به دست نیاوردیم از این راه ها بدست بیاوریم. با این کارها همه کشورها گمان می کنند که تا اختلافی پیش بیاید به سفارت خانه های آنها در ایران حمله خواهیم کرد. آخر این چه نوع دیپلماسی برای یک کشور با تمدن و سابقه اسلامی و تاریخی است؟ (544677) (moderator19)
 
معلم
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۰:۴۹:۵۷
برادرانگلیس خبیث است خناس است خیانتکاراست توطئه گراست استعمارگراست جنایتکاراست و.....درعصرارتباطات زندگی می کنیم چه نیازی به این همه خشونت وابرو ریزی جهانی است چرابه کشور وموقعیت جهانی ان ضربه بزنیم چرا به مدعیان حقوق بشرجهانی بهانه بدهیم وخیلی چراهای دیگر برویم ودرجلوی ساختمان هیئت دولت ومجلس تحصن کنیم واز انها بخواهیم وقانعشان کنیم که تحت هیچ شرایطی نمی خماهیم باانگلیس رابطه داشته باشیم اصلا یک میش رابطه باگرگ رامی خواهدکه چه قطع کامل رابطه سیاسی می کنیم، تا لازم نباشد که عکس ملکه رابرداریم وبعد ندانیم که ان راچه کنیم ودست به دست به گردانیم ،برادر ایران تمام خسارت سفارت بریتانیای کبیرراتادلاروپوند اخرپرداخت خواهدکرد وبارها وبارهاازانها ازطرف ملت ایران عذرخواهی کردندوخواهندکرد پس برادراین چه کاری است چه تدبیری است چه احساسی است سودومنفعت این اعمالمان برای ملت وایران چه بود دنیا می گویدکه این ملت هنوزبعدسی سال هم بزرگ نشده اند اطلاع داریم که فتح کنندگان سفارت امریکا اعلام برائت وپشیمانی کرده اند شمارابه خدااحساس راکناربگذاریم جهانی فکرکنیم جهان بیدارشده مگرنمی گوییم الگویشان ما بودیم راهنمایشان مابودیم بااین اعمال چه کسی مارا الگوی خودقرارمی دهد حتی درافریقاهم دیگراینگونه اعمال راکسی نمی پسندد به هوش باشیم کسی که می خواهدالگو باشدبایددوراندیش مدبر واینده نگرباشدباعقل تصمیم بگیرد نه بااحساس بس است بس است باید دیگربه خودامد عاقلانه عمل کرد وگرنه حتی موردغضب مردم هم قرار خواهیم گرفت تادیرنشده درافکارواعمال مان تجدیدنظرکنیم (544682) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۷:۰۸
حمله به سفارت ایران در لندن توسط تروریست های مورد حمایت غرب و سکوت و انفعال دولت و پلیس اینگلیس در عصر ارتباطات اتفاق نیفتاد؟ (545575) (moderator22)
 
علیرضا
Norway
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۰۱:۲۴
"جنبش دانشجویی باید به این سوال پاسخی مستدل بدهد "?!!!
بسیج باید پاسخ بده نه جنبش دانشجویی. این کار بسیج بود و به پای ما دانشجویان نباید نوشته بشه. عکس ها هم از حضور نیروهای بسیجی خبر می ده نه دانشجویان. (544698) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۵:۵۲
تا حلا بسیج دانشجویی به گوشت خورده؟
تا حالا انجمن اسلامی مستقل به گوشت خورده؟
تا حالا جنبش عدالتخواه دانشجویی به گوشت خورده؟ (545571) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۵۹:۰۳
این قضیه به نفع انگلیس تموم شد آقای موسوی.من فکر نمیکنم شماها از طرف بسیج باشینو مسولان بسیج از این کارا نمیکنن. باید محاکمه بشید. باید معلوم شه از کجا اومدید. (545728) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۳۰:۱۸
عزیز من در تشکل های دانشجویی با هر تفکری که حضور پیدا کنید یک جمله را زیاد می شنوید که هرگز حرکت ما حکومتی نباشد در همین قضیه هم این بحث مطرح بود البته در مورد اینکه می گویید به نفع انگلیس بود خوب دلیل بیاورید شاید قبول کردم (547547) (moderator22)
 
امیر
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۱:۱۲:۲۰
خدا رحمت کند شهید چمران را که میگفت با شیپور جنگ مرد از نامرد شناخته می شود بسیج دانشجوی الان با زمان جنگ تفاوت دارد (546183) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۲۱:۲۳
تاريخ را بخوانيد به خدا ضرر ندارد (544730) (moderator19)
 
Netherlands
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۴۱:۵۵
حالا ببینم وقتی به ایران حمله میشه هم این بسیجی ها رو تو صحنه می بینیم !!!! (544749) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۴:۴۴
از پرچمی که بالای نظرتان کشیده شده معلومه که شما خودتان از همین الان در صحنه اید (545570) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۴۵:۱۸
دلیل این پرچم ها استفاده از وی پی ان هست
شما هم که تا می بینید که اکثریت مخالف شمان برای اینکه یه حرفی زده باشین که از این وضع بیاین بیرون همچین اظهارات سخیف میکنید. در ضمن وقتی نظرات شما از شدت محبوبیت چند صد منفی می گیره دلیلش چیه؟ (547320) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۱:۵۰:۵۰
بعد از سیزده آبان 1358 هم همین حرف ها و ایرادات بود تا آنکه امام پیام دادند و آنرا تایید کردند. البته عدم مخالفت ایشان هم از روز اول مشخص بود و برای دانشجویان کافی بود. امام حکومت آمریکا را شیطانی می دانستند. اگر حکومت آمریکا شیطانی باشد که حکومت انگلیس پدر جد شیطان است. مخالفت ها هم از جانب ده در صد مرفه جامعه است که می خواهد برود انگلیس و گرنه برای نود در صد پایین که اهمیتی ندارد. (544756) (moderator19)
 
حسام
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۰۲:۴۵
اکثر شرکت هایی که واسه دور زدن تحریم ها هستن تو انگلیس ثبت شدن ... مبارکه واقعا (544763) (moderator19)
 
Shame!
Sweden
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۱۳:۴۳
تما م اینها سیا هبا زیها ی خو د یها ست برا ی منحر ف کر دن ا فکا ر از ما فیا ی اقتصا د ی در مملکت . (544770) (moderator19)
 
وحید
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۲۴:۰۹
دشمن دانا بلندت می کند//// بر زمینت میزند نادان دوست... (544782) (moderator19)
 
سید قمی
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۳۵:۲۱
به نام خدا
کار اشتباهی بود باید بگم نسلی که با شنیده هایی از زرق و برق دوران پهلوی و امید بهتر شدن آینده بعد از جنگ بزرگ شده باید عاقل تر از این باشد.
واقعا برای این طرز فکر بی فکرانه و ژانگولرانه همرام با حرکات آکروباتیک باید فاتحه یک نسل دیگر را هم بخوانیم. (544791) (moderator19)
 
رامین
United States
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۲:۵۱:۱۱
آیا اگر اینها دانشجویند در رشته ای به نام سفارتخانه گیری و سفیرگریزانی تحصیل می فرمایند؟؟؟؟ (544813) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۰۸:۳۴
کار دانشجونما بوده و حمله به سفارت صددر صد اشتباست (544838) (moderator19)
 
ساده
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۱۶:۲۴
بايد دوستان دانشجو لااقل پرچمهايشان را از دو مغازه مختلف تهيه مي كردند تا شبه پيش نيايد كه كار سازماندهي شده اي بوده.نگاه كنيد به تصاوير روبروي سفارت متوجه يكشكل بودن پرچمها ميشويد. مماشات پليس ضدشورش هم در نوع خود جالب است اين همان پليس بعد از انتخابات است؟ چطور يك نفراز حمله كننده ها باتوم نوش جان ننمودند. سياه بازي دورانش بپايان رسيده تاوان نابلدي سياسيون را نبايد مردم عادي بدهند. (544845) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۳:۲۶
چرا ایران فقط یک پرچم دارد؟؟؟!!!! (545567) (moderator22)
 
مجتبی
Sweden
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۱۹:۵۵
لازم است به عنوان یک اقدام پیش گیرانه (و در جهت عزت ملی) اعلام شود سفارت هایی که تعطیل شوند برای باز گشایی مجدد باید مجوز کسب کنند که زمان بر خواهد بود. البته این اعلام باید در کنار عذر خواهی از مسایل نا صواب اتفاق افتاده، اطمینان دادن از افزایش تدابیر امنیتی (برای سفارتخانه ها) و بیان تضمین امنیت سفارتخانه ها باشد. (544848) (moderator19)
 
هشترودی
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۲۵:۲۰
سلام به همه نظر دهندگان محترم.
بسیجیان عزیز با نگاهی گذرا به نظر خوانندگان این مطلب متوجه می شوید که 90 درصد مخالف این رفتار بودند و هستند و این بازتابی از نظر مردم است. عزیزان بسیجی نظر خود را بر مردم تحمیل نکنید این کار شما را مردم تا ئید نمی کنند و تاریخ این موضوع را ثابت خواهد کرد. خشونت در هر نوع خود یک عمل انفعالی است. (544851) (moderator19)
 
yoona
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۴۵:۵۳
میگم آقایان رفتید آنجا تجمع کردید شعار دادید تحصن کردید روضه خوندید بس بود دیگه برمی گشتید خونه هاتون کسی هم بهتون گیر نمیداد برای مملکت هم مشکلی پیش نمی اومد میگم اگه فردا فیلیپین اومد یه چیزی گفت حمله کنید اگه مالزی یه حرفی زد حمله کنید مگه میشه عزیز من مملکت قانون دارد یه کم به فکر ملت باشید من میگم ما قوی هستیم از نظر نظامی اما در مقابل اجماع جهانی در مقابل کل ناتو که نمیشه گفت پیروز میشیم من یکی فرق میزارم بین شجاعت و حماقت... (544877) (moderator19)
 
احمد
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۴۶:۴۵
اینها با مجوز و بدون مجوز همه کاری می کنند خیلی هم پشت گرم هستند . از چند روز پیش هم اعلام حضور در مفابل سفارت کرده بوده بودند همین سایت هم دو روز قبل خبرش را داده بود. یعنی پلیس از قبل مطلع نبود ؟ (544880) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۲:۱۳
عزیزم شما که عملکرد پلیس را ندیدی و تلاشی برای دانستن هم نمی کنی چیزی نگو (545563) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۲۰:۳۱:۵۹
اتفاقا چون با عملکرد پلیس اشنایی دارند این را گفته اند ! (547075) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۴۷:۱۷
کت و شلوارهای دیپلماتهای انگلیسی را ازشون بجای کت و شلوارهایی که دادیم به ملوانان انگیسی و با سلام و صلوات بدرقه اشان کردیم بگیریم تا منافعمان حذف شود راستی آنروز که ملوانان داشتند می رفتند این دانشجویان عزیز کجا تشریف داشتند تا با نمایش یک حرکت انقلابی درسی فراموش نشدنی به روباه پیر بدهند. (544881) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۱:۲۷
وقتی رفتاری سخیف تر از این را دولت اصلاحات انجام میداد شما کجا بودید؟ (545562) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۱۳:۰۲
وقتي رييس جمهور وقت فرانسه به احترام آقاي خاتمي پروتكل تشريفاتي كاخ اليزه را در يك اقدام كم سابقه نقض كرد اين عزتمندانه بود براي ايران و ايراني يا سخيف و ذليلانه؟!! اين ذليلانه است يا كت و شلوار تن سرباز صفرهاي متجاوز انگليسي كردن؟! (547003) (moderator22)
 
دانشجو-انقلاب سوم
۱۳۹۰-۰۹-۰۹ ۲۳:۵۰:۴۱
داشتم اظهار نظر وزیر امور خارجه انگلیس را می خوندم
یارو همچین اظهار نظر می کردکه انگار با نوکرش حرف می زد


متاسفانه یه عده ترسو فکر می کنن عزت به دوستی با طاقو ته اما فکر نمی کنن که عزت را خدا می ده

تو همین تحریممای اخیر اونها بی دلیل این همه ما را تحریم کردن اون وقت دم از بهانه می زنید
پس اگه اینطوره کار امام در ارتداد سلمان رشدی اشتباه بود چون اونا سفرتا شون را بستن (544884) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۲۲:۴۴
شما دیدین رئیس مجلس خودمون یا رئیس جمهورمون چجوری صحبت میکنند که حالا به اونا خورده میگیری؟ جریان یه سوزن و جولدوز و که میدونی؟ (545378) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۰:۳۷:۵۴
فقط فضا برای جنگ با کشور عزیزمون ایران آماده شد....و واقعآ این اتفاق به نفع چه کسی است..؟...دیگه کابوس و وحشت جنگ رو نمی بینم دارم حسش می کنم....و .....؟چرا؟.... (544916) (moderator19)
 
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۱:۰۶:۰۷
نباید برای رژیم استعمارگر دل سوزاند (544932) (moderator19)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۵۵:۰۲
برای خودمون چی؟ (545723) (moderator22)
 
عاکف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۷:۵۴:۴۲
برای آبروی خودمون و انقلابمون چی؟
انقلاب ما انقلاب چماق نبوده و تاریخ هم ثابت کرده سیاست چماق هیچوقت نتیجه نداره (546444) (moderator22)
 
ترابی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۱:۰۸:۱۶
به نظر حرکت خوبی بود
روحیه ی ما رو تقویت کرد و هیچ کاری هم نمی تونند بکنند جز اینکه آقا زاده ها نمی تونند دم به ساعت برند و بیان ، چرا که اگر چه الان سفارت انگلیس خیلی عددی نبود ولی بعدا ممکن بود برامون مشکل ساز بشه و آخرش هم اگر ما می خواستیم باغ قلهک که حقمون بود رو بگیریم باید این کارها رو می کردیم
افکار عمومی غرب هم که همیشه بر زد ما بوده ، فقط میمونه افکار عمومی جهان عرب که ظاهرا اونها هم خیلی حال کردند .
و یک لبخند اونها برای ما کافیه ! بعد از یک مدت هم احظار سفیر ها و مفیر ها تموم میشه و آب از آب تکون نمی خوره مطمان باشید.
البته این تازه اول کار هست
ما باید خود کشور انگلیس رو تصرف کنیم انشاءالله (544934) (moderator19)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۱۹:۰۶
وای به حال کسی که یک لبخند کسانی برایش با ارزش است که متفقاً چشم به خاک ما دارند و ما را در جزایر ایرانی خودمان متجاوز می خوانند. واقعاً که خجالت آور و تأسف بار است که برای لبخند کسانی ذوق زده می شویم که در حال پاک کردن اسم ما از خلیج همیشه فارس هستند. (545369) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۱:۱۰:۴۸
جهت اطلاع تعدادی از ایرانیان در انگلیس نیز علیه انگلیس راهپیمایی کردند و دولت انگلیس هم 48 ساعت وقت داده تا سفیر ایران بر گردد ایران (544938) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۱:۱۱:۱۶
کاش همه برای صلح تلاش می کردند اما امان از نفس (544939) (moderator19)
 
Hungary
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۲۷:۴۹
منظورت از صلح یعنی همان سر سپردگی است (545098) (moderator22)
 
ولی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۳۷:۴۹
یعنی ماالان سرسپرده روسیه وچین هستیم (545692) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۰۳:۰۸:۴۴
صلح رو میشه معنی کرد عزت شرف استقلال البته اگر سیاسیون راه صلح با عزت و شرف و استقلال رو بلد باشند اگر سودو منفعت تعدادی در جنگ و تحریم نباشه همه اینها دست خودمون است اما چماق کشی و حمله به یه عده بی دفاع که عزت و شرف نیست که این از روی ترس و بزدلیه
مطمئن باشید اونایی که حمله کردند حاضر نیستند از تهران تکون بخورند (550430) (moderator7)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۱:۱۱:۴۷
متاسفانه هزینه این کارهای بی خود را مردم می پردازند (544940) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۱:۱۳:۰۳
به من بفرمایید در دولت نهم و دهم کدام کار به نفع کشور بوده که این باشد؟ (544942) (moderator19)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۲:۱۴:۰۳
کارکنان سفارت ها مهمانان بی دفاعی در کشورهای میزبان هستند و حمله به سفارت ها نه کار سختی است و نه هنر و نه سود بخش. اگر با دستور از بالا پلیس کم کاری کند حتی ۱۰ نفر هم میتوانند به هر سفارتی در چهارگوشه دنیا حمله و أن را به آتش بکشند. اگر در آینده سفارت های ایران در خارج مورد حمله مردم میزبان قرار بگیرند چه خواهیم گفت، آیا به آنها نیز آفرین خواهیم گفت؟ (544958) (moderator19)
 
Hungary
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۲۶:۵۷
تو مملکت خودشان نماز خواندن این منطقه را ناصرالدین شاه از جیب مردم دزدید وبه انگلیسیها بخشید نه اینکه اینا دست در جیب کردن و خریدن اخه مثلا تو نماز خوان هستی که فتوا میدی یا فقط یک چیزی شنیدی و میخواهی استفاده کنی عجب این دفاعیات از انگلیس را در سایتهای انگلیسی زبان خود این کشورها نمیشود پیدا کرد (545096) (moderator22)
 
تایلان
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۴:۳۳:۵۹
دوست گرامی اگر بر سر مالکیت محل سفارت مشگل هست این را باید دادگاه تعیین کند. اگر دادگاه کوتاهی کرد باید به دادگاه اعتراض کرد، نه اینکه به سفارت بی دفاع حمله کرد. ایران برای حفاظت از سفرا و سفارت های بی دفاع متعهد شده است. با این وضعیت دیگر هیچ کشوری نمیتواند به تعهدتان ایران اعتماد کند (546413) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۴۰:۴۱
دوست من ان شالا که شما خونه دارین. این خونه رو خدا به شما مستقیم بخشیده؟ مثل این می مون هحرف شما که منم بیام تو خونه شما و بگم که این خونه از خقوق ملت بوده و فلان سال قبل اینگونه به شما رسیده!!! اگر با جای این سفارت مشکلی هست مربوط به دولت ها می شه نه شما!! شما هم اگه شکایتی دارید به دولت بکنید که چرا این باغ را از اینها نمی گیره (547313) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۰۳:۱۱:۰۰
اگه بحث وطن فروشی و کمک به انگلیسیها است که شما به بهترین وجه انجام دادید ضمنا روسیه و چین هم هستند اما نه اینها را می روید دست بوسی (550432) (moderator7)
 
محمد
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۲:۵۹:۵۱
زشت ترین قسمتش نماز خواندن در جای غصبی بود
این برادرای به ظاهر دانشجو و متدین این مسآله فقهی رو نمیدونستن!!! (544961) (moderator19)
 
خاموش
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۸:۱۶:۲۵
کجای اونجا غصبیه
به قول اون بسیجی تو آژانس شیشه ای ما تو خاک عراق هم نماز خوندیم (545028) (moderator19)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۱۶:۵۷
پس معلومه مرجع تقلیدت حاتمی کیاست. امافکر نمی کنم بقیه مراجع حرف ایشون رو تایید کنند. (545179) (moderator22)
 
محمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۳۴:۰۳
دوست عزیز کدوم غصب؟؟
اگر غصبی هم باشه سفارت انگلیسه که باغ قلهک رو غصب کرده
نکنه شما هم با انگلیسی ها هم عقیده هستنی که باغ واسه اوناست ؟؟ (545388) (moderator22)
 
نسیما
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۲۴:۱۵
دریاچه ارومیه تو قلب ایران خشکید صداتون در نیومد.زاینده رود داره خشک میشه ساکت نشستین.سهم ایران از دریای خزر به باد رفت سکوت کردین.سهم برداشت نفت از حوزه های مشترک نفتی رو همه حتی عراق از ایران دارن میدزدن ساکت نشستین. فقط باغ قلهک مهمه براتون؟ بلایی که خود ایرانیا دارن سر مملکت ومردمشون میارن انگلیس و امریکا با هم در طول تاریخ نمیتونستن سر ایران بیارن....بیگانه اگر میشکند حرفی نیست.من در عجبم دوست!!!چرا میشکند!!!! (545769) (moderator22)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۰:۵۳:۳۰
دوست عزیز واقعا به حالت متاسفم که موضوعی مثل تسخیر خاک یه مملکت رو با موضوعاتی اینچنینی قیاس میکنی.ما هزاران شهید دادیم که یه وجب خاک کشورمون دست بیگانگان نباشه حالا شما به راحتی اونو با دریاچه ارومیه قیاس میکنی که البته اون هم در جای خودش اهمیت داره اما بایدمقام قیاس رو متوجه بود
راستی یه سوال احیانا شما وکالتی،نیابتی، از جانب امریکا انگلیس نداری که اینطور تمام قد داری دفاع میکنی ؟؟یا نکنه وعده وعیدی بهت دادن؟
اخه مومن خداچرامتوجه نیستی خیلی از مسایلی که شما اسمش رو میذاری بلا ما اسمش رو میذاریم استقامت ودرکل ما تاوان حق طلبی خودمون رو هم در عرصه داخلی هم خارجی میدیم؟؟ که اونهم جای بحثش اینجا نیست (546335) (moderator22)
 
اميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۸:۵۷:۲۱
يعني درياي خزر با منابعش رو يكجا خوردند شما اسمش رو ميذاريد استقامت؟!
دوستان عزيز من كلا از طرح موضوع معذرت ميخوام يعني كلا منصرف شدم ببخشيد
با استدلال اين دوستان (547468) (moderator22)
 
mehdi
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۳:۰۹:۱۱
ما توی ایران چیزی به نام خودسر نداریم.
تنها کسانی که بدون مجوز، قادر به اقدامات خودجوش!! هستند، معلومه کیا هستند (544967) (moderator19)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۲۹:۴۹
شما که ظاهرا حتی بخ خودتان زحمت شنیدن حرفهای کسانی که در صحنه بودند را هم ندادید که بدانید چه برخوردی شد! (545558) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۳:۳۸:۰۵
شنيده ايم كه در حمله به سفارت امريكا حدود 60 نفر از دانشجويان كشته شدند. اولا اين افراد را چه كساني كشتند و ثانيا در حمله به سفارت انگليس چند نفر و توسط چه كساني كشته شدند؟ (544971) (moderator19)
 
abbas
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۸:۱۳:۱۲
مسئولیت اصلی بعهده نیروی انتظامی است .
هر فرد یا گروهی میتواند متعرض سفارتخانه های خارجی شود . این نیروی انتظامی است که از طرف دولت ایران این تجمعات را به شکلهای مختلف مدیریت میکند . مشکل حمله به سفارت نیست مشکل نحوی حفاظت از آن است (545027) (moderator19)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۴۷:۱۰
فرمانده نيروي انتظامي تهران بزرگ بايد بركنار و حتي محاكمه شود به جرم سستي و سهل انگاري در اعمال قانون. (545310) (moderator22)
 
دانشجو
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۰۹:۰۵
واقعاً آنها دانشجو بودند.......................؟؟؟؟؟ (545078) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۲۸:۰۹
بله دانشجو بودند . مشکل اینجاست که شما خودتان نبودید و نظر می دهید.
اگر دانشجو هستید که حتما باید حرکت هم دانشگاهی هایتان به سمت سفارت را میدیدید! ولی شما هیچ کاری برای آگاهی خودتان نمی کنید. (545556) (moderator22)
 
رضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۵۲:۴۰
آقای موسوی دانشجو شعور داره. (545720) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۲۶:۳۰
بله داره. خوب یه دانشجو با شعورش فکر می کنه که این کار غلطه یکی هم فکر می کنه که درسته . لطفا منطقی صحبت کنید (547538) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۱۸:۰۲
http://fa.wikipedia.org/wiki/اشغال_سفارت_ایران_در_لندن (545083) (moderator22)
 
اميد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۲۲:۳۹
""رامین مهمان پرست افزود: آنچه در ارتباط با سفارت انگلیس در تهران رخ داد اتفاقی غیر قابل پیش بینی و در پی عصبانیت برخی از تظاهرکنندگان از رویکرد دولت انگلیس در قبال جمهوری اسلامی ایران بود که با هوشمندی و تدابیر اتخاذ شده از آسیب دیدن دیپلماتها جلوگیری بعمل آمد و برخورد با متخلفین از سوی قوه قضائیه تحت بررسی و پیگیری میباشد.""

چرا عاقل كند كاري كه باز آرد پشيماني؟ (545091) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۰۹:۵۸:۰۴
اين افراد مثلا خودجوش همان افراد تندروي لجام گسيخته هرج و مرج طلبي بودند كه زمان آقاي خاتمي مي ريختند و مجالس را به هم مي زدند. زمان حوادث پس از انتخابات ريختند به بيوت مراجع عظام تقليد تعرض كردند كاري كه شاه نيز جرات آن را نداشت.. آنقدر هشدارهاي ما را ناديده گرفتيد كه كار به جاهاي باريكتر كشيده شده است و امنيت ملي را به خطر انداخته اند..
حالا باز هم هشدارها را ناديده بگيريد تا 75 ميليون ايراني از دست اين جماعت آشوب طلب قانون شكن كه بدون مجوز هر جا و هر مكان و هر زماني خواستند مي ريزند شعار و فحش و ناسزا مي دهند و مي شكنند و آتش مي زنند آسيبهاي جدي ببينند. (545137) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۰:۳۱
سفارت را اشغال میکنند ودر آنجا عزاداری میکنند؟اگر دولت انگلستان کاری کرده آن کارمند بی دفاع سفارت چه تقصیری دارد که او را تهدید و تحقیر کردند؟اینها مظلوم نبودند؟اصلا مگر گریه و عزاداری برای مظلومان حادثه کربلا نیست؟اینها که به مظلوم حمله میکنند دیگر عزاداریشان برای چیست؟در آنجا نماز میخوانند که بگویند نماز خوانند؟این نماز ریا نیست؟محل نماز خواندشان غصبی نیست؟صاحبخانه راضی است که در خانه اش نماز بخوانند؟راستی این مثلا دانشجویان کجا بودند که روز سیاهی که مجلس به اختلاس رای داد تجمع و اعتراض نمایند؟ (545141) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۲۳:۰۵
مجلس کی به اختلاس رای داد؟
اگر منظورتون حقوق مادامالعمر است که قرار بود تجمع برگزار بشه ولی همان روز مجلس خودش پیش قدم شد و اصلاح کرد . اگر این بچه ها سر اون قضیه جبی دلیل تجمع می کردند نشانگر عدم خلوصشان بود. (545543) (moderator22)
 
مسعود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۱:۴۵
اشغال سفارت انگلیس راه پر هزینه ای برای خارج کردن اعیادی انگلیس بود اگر میخواستیم میتوانستیم ظرف 48 ساعت حکم به اخراج آنان بدهیم بدون اینکه در دنیا محکوم شویم و بلافاصله مجبور به عذرخواهی باشیم کاری که هم اکنون انگلیس دارد انجام میدهد و این اشغال سفارت انگلیس یک الگو برداری از اشغال سفارت آمریکا بود که پیامدهایی از قبیل جنگ 8 ساله ایران و عراق را داشت که بدنبال اشغال سفارت آمریکا با چراغ سبز آمریکا به عراق آغاز شد که منجر به از دست رفتن پاکترین جوانان این مرز و بوم و میلیادرها دلار ثروت ایران شد امید است که اینبار بی درایتی این گروه های فشار که چه بسا در میان آنان اعیادی انگلیس و آمریکا و اسراییل نیز جهت تحریک و تهیج آنان حضور داشته اند و آنان را تشویق به اشغال سفارت که در نهایت منجر به مظلوم نمایی این پیر استعمار و اجماع جهانی بر علیه ایران شد منجر به جنگ دیگری نگردد. (545142) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۰۱:۵۳
جنبش دانشجویی پاسخ دهد ؟

این جنبشی که شما میگید اسم و مکان نداره ؟ همینجوری دانشجو ها به جنبش افتادن و رفتن سفارتخونه رو اشغال کردن ؟؟ با انگلیس مشکل دارین چرا به دانشجو جماعت گیر میدین ؟

فرض محال که جنبش دانشجویی بوده
شما تا حالا شده به سوالات جنبش های واقعی دانشجویی پاسخ بدید ؟ (545143) (moderator22)
 
عماد
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۲۷:۳۱
تسخیر یک سفارتخانه در ناف تهران هنری نیست. عرضه اش را دارند اگر بروند قدس را آزاد کنند. امریکا را از عراق بیرون کنند . خزر را صاحب بشوند. دور وبرمان پر از پایگاه آمریکایی است بفرمایند عمل کنند. سفیر حکم مهمان کشور را دارد. دوستش نداری اگر ؛ اخراجش میکنی. زمان انقلاب که نیست . ما حالا دولت مرکزی مقتدری داریم و قانون حکمفرماست. این کار ها بی ادبی و لات بازیست.
شیشه شکستن و کاغذ آتش زدن که هنر نیست. قهرمانان ما زره تانک را میشکستند و آب هور را به آتش میکشیدند. (545217) (moderator22)
 
حبيب رضايي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۳۱:۳۵
من نمي دونم اين خودسرها كه هر چند وقت يكبار سيستم اداره يك كشور با تمدن و مردم با فرهنگ رو از هم مي پاشونن كي هستند و از كجا ميان و اصلا چرا در حالي كه همه مي دونن اينا از دانشگاه امام صادق بودند محاكمه نميشن . اصلا چرا بعد از بهم پاشيدن و زدن و بردن اينارو نماينده مردم و خود مردم معرفي مي كنند ؟ يادتون باشه اگه 50 سال ديگر هم بشه بالاخره مردم مي فهمند اينا كي بودند و از چه كسي ساپورت مي شدند ولي مطمئن هستم بعد از سالها هم مردم از اقدام اين خودسرها به عنوان يك نقطه تاريك در جمهوري اسلامي ياد مي كنند. (545233) (moderator22)
 
امیر
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۰:۳۵:۳۸
اگر کسانی که به سفارت انگلستان حمله کردند ورفتارهایی که در عکس ها وفیلم ها قابل مشاهده است را از خود بروز دادند دانشجو هستند من به عنوان یک دانشجو از دانشجو بودن خودم شرمسار هستم واعلام بی سوادی محض میکنم (545257) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۲۰:۳۷
میشه بفرمایید کدوم رفتار؟
آیا این ها حتی به یک نفر آسیب جسمی رساندند؟
آیا شما در مقابل آنهایی که مردم را به جرم داشتن چادر یا ریش تا حد مرگ کتک می زدند موضع گرفتید؟ (545539) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۵۷:۱۰
آقای موسوی شما بالاخره طرفدار کی هستی ؟؟؟ نیروی انتظامی یا حمله کننده ها ؟؟.................................؟؟؟؟؟ یه بار از این دقاع میکنی یه بار از اون ......داداش موضعتو مشخص کن (545725) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۲۵:۱۹
عزیز من این آقا داشت رفتار دانشجوها رو نقد می کرد و من جواب دادم کی در مورد پلیس حرف زد؟ (547534) (moderator22)
 
ذهن کنجکاو
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۱۱:۵۶
می خواستم یک سوال کنم اقدامات دولت های روسیه و چین در حال حاضر ضربه بیشتری به ما می زند یا انگلیس؟ دولت روسیه سالهاست که پول این کشور را برده به اسم ساخت نیروگاه اتمی و تحویل ادوات جنگی. آیا به تعهد خودش عمل کرده است؟ چین در بسیاری از پروژه های بزرگ عمرانی و اقتصادی کشور با شرایط ننگین ترکمانچایی وارد شده و تا به حال جز ضرر چیزی برای ما نداشته است. حتی کشور امارات نیز در حال حاضر دشمن ترین کشور با ماست، چون به بخشی از خاک ما (همچون عراق) نظر دارد. چرا در روابط سیاسی با آنها تجدید نظر نمی شود ؟؟!!!! (545355) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۹:۰۵
نظر شما در مورد روسیه و چین را به شخصه قبول دارم ولی دلیلی نداره برای این کشور ها مقایسه راه بیندازم. بحث سر اینگیلیسه (545536) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۸:۲۷:۳۲
اینگلیس نه برادر دانشجو ...انگلیس (546005) (moderator22)
 
یکی از همه
Romania
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۸:۵۳:۲۵
کلا جناب موسوی زحمت کشیدن و در شونصد کامنت متوالی دو نکته رو گفتن: 1- با 400 نفر از دوستان رفتن سفارت 2- پلیس خیلی هم باهاشون برخورد کرده.
منم قبول کردم فقط یه پیشنهاد دارم، یه امتحان نه چندان مجانی!!! اینکه من فردا با 4، 400، یا 4000 نفر از دوستان دانشجوم یا اصلا خودم تنهایی برم جلوی سفارت روسیه به خاطر سهمی که از دریای خزر از دست دادم، شعار بدم. حاضرم پلیس همون اندازه که با شما برخورد کرده با ما هم بکنه. یعنی میشه؟؟؟
(546037) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۲۴:۲۶
حقیقتش نمی دونم اون پرچمی که بالای کامنتتون کشیده برای چه کشوریه و چلیش با شما چه برخوردی می کنه ولی اگر احساس می کنید که لازمه من نمی تونم حرفی بزنم شاید اگر بیشتر فکر کنم باهاتون بیام. (547533) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۳۴:۵۰
.................................................................................................

اگه اونایی که حمله کردند متوجه بودند که قطعنامه یعنی چه، تحریم یعنی چه... هیچوقت خودسرانه این کار را نمیکردند.
البته تحریم که در این چند سال اخیر یک امر عادی شده
................................................................................................. (545390) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۷:۴۱
خوب می دونستند .ظاهرا شما نمی دونی! (545533) (moderator22)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۴۰:۲۳
ای لعنت بر تمام کسانی که از اسم مقدس بسیج سوء استفاده می کنند برای مقاصد سیاسی دو روزه دنیا
ای نسل جدید من بعنوان کسی که مدت کوتاهی در جبهه با بسیجی ها بود م بلند فریاد می زنم که بخدا قسم اینها هیچ شباهت و قرابتی با بسیجی های زمان جنگ ندارند
برای بسیج ایثار حد نداشت وقتی عراقی با اسلحه اسیر می شد از آب و غذای خودش به او می داد
و الان بسیجی های واقعی یا شهید شدند یا خون دل می خورند
تو رو خدا ای رسانه ها به تاراج نبرید این فرهنگ بسیج را و بجنگید با تمام کسانی که دارند این بسیج را خراب می کنند (545401) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۷:۰۲
خوب نظر شما محترمه. ولی آیا این نظر همه جبهه رفته هاست؟ (545531) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۱:۴۲:۲۶
شک نکنید که این عمل غیر قانونی وغیر دینی با برنامه ریزی وهدایت گروه انحرافی انجام گرفته است به دلایل زیر:
1-انحراف افکار عمومی از اختلاس بی سابقه بانکی
2-بهره برداری تبلیغاتی جهت انتخابات مجلس شورای اسلامی
3-کمک به دشمنان این مرز وبوم به ویژه انگلیس خبیث وآمریکای جنایت کار جهت تحریم گسترده تر ایران اسلامی
4-دخالت و کارشکنی در پرونده اختلاس برزگ به این بهانه که الآن در مقابل دشمن قرارداریم واین پرونده بحث داخلی است!
5-مشغول کردن مردم ومسئولین به سایر موضوعات جانبی
و... (545403) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۶:۰۵
آقا این حرفا چیه ؟ یه عده دانشجو این کارو کردن . شما فقط کافیه سه شنبه تو داشگاه می بودید و جمع شدن دانشجو ها رو برا حرکت میدیدید. چرا روی هوا حرف می زنی برادر من؟ (545529) (moderator22)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۰۸:۳۸
این هایی که به سفارت سنگ پرت کردند به فرهنگ و دین ما سنگ پرت کردند
این ها که بیخبرانند وای به حال پشتیبانی کننده های اینها
یک دانشجو اگر تو دانشگاه حرف مخالف بزنه می زندان
راستی رسانه می دونی تو زندان ها چقدر دانشجوی سیاسی داریم ؟
اگر تو خودت به نادونی زدی ولی مردم می دونند
(545433) (moderator22)
 
irany
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۲۲:۴۱
در تیوری اشفتگی سیاسی اجتماعی و نا فرمانی یک سری اتفاقات نامربوط که بهم ارتباط ندارند رخ می دهد که در اخر یک الگو ظاهر خواهد گشت حال باید منتظر ان الگو بود که بارها در تاریخ تکرار شده متاسفانه بیشتر نمی شود گفت فقط باید صبر کرد. (545455) (moderator22)
 
ali
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۰:۰۶:۵۵
نوشتهای شما خیلی پر معنا و تفکر بر انگیز امیدوارم بیشتر توظیح دهید (546117) (moderator22)
 
عبدالرضا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۲:۴۲:۵۶
سال 90 جریان متکی پیش میاد ... بعد هم جریان وزیر اطلاعات ..رئیس جمهور ده روز قهر میکنه ...بعد از چند وقت حمله به رئیس جمهور عدالت محور میشه اوج بصیرت ...3000 میلیارد گم میشه ....مجلس جرات سئوال از ریس جمهور رو نداره وضعیت اقتصادی رو به وخامت ...گرانی و بیکاری بیداد میکنه ...ولی امار منتشر شده توسط دولت از خوب بودن اوضاع و اینکه همه چی ارومه من چقدر خوشبختم حکایت داره ...تنها دوست جمهوری اسلامی در منطقه در بهار عربی در حال سقوط ...ولی ما در اخبار داخلی بشار اسد رو محبوب ملت سوریه معرفی میکنیم ...اختلاف بین دوستان با بصیرت دیروز به اوج میرسه یکی دیگری رو لات معرفی میکنه و اون یکی میگه آب بریز جائی که سوخته ......مردم در شوک 3000 میلیارد هنوز باقی موندن و جوک میسازن ...تو فوتبال یه اتفاق میافته توسط رسانه ها تو بوق و کرنا میشه تا مردم 3000 تا رو فراموش کنند ولی بعد از یه هفته دوباره ملت یاد پول نفت و سفره خالی و بیکاری هستند ...دنیا روبروی جمهوری اسلامی قرار میگیره ... تهدید دنیا و رجز خوانی ... حقوق بشر رو در دنیا میریم تعریف کنیم با یه قطعنامه شدید روبرو میشیم .....انفجار در ایران .... حمله موشکی به شمال رژیم صهیونیستی ..... حمله به سفارت انگلیس توسط یه عده که باید در دانشگاه های کل کشور بگردی تا قیافه های این شکلی 400 نفر جور کنی نیروی انتظامی که اب پاشی در یک پارک و با بگیر و ببند جمع میکنه قادر نیست حمله به یک سفارت خارجی رو مهار کنه ....فکر میکنید از حمله به ایران و شروع یک جنگ چه کسانی سود میبرند ؟؟و قراره با آغاز یک جنگ چه مسئله ای حل بشه ؟ مردم دیگه فکر وعده ای پول نفت سر سفره نمیرند ؟ دیگه یادشون از 3000 میلیارد نمیاد ...دیگه از گرانی و بیکاری و فقر و فحشاء نمی نالند ...چون جنگ شروع شده و موضوع مهمتری هست (545477) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۱۳:۲۵
اولا که ای کاش فکرت بیشتر از قیافه آدم ها برسه.
دوما:بیا دانشگاه ما(علم و صنعت) 5 دقیقه نشده 400 تا برات بشمرم
سوما: تو که نبودی و ندیدی نیروی انتظامی چه رفتار و برخوردی داشت (545526) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۶:۲۷:۲۸
اقای موسوی از بالا تاپائین این خبر این همه کامنت (نظر) دادید اکثر قریب به اتفاق هم با نظرات شما مخالف و منفی داده اند بهتر نیست در افکارتان تجدید نظر کنید (545865) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۷:۱۵:۲۵
خدا خیرت بده
یکی به این بابا حالی کنه اول فکر کنه بعد حرف بزنه
نه مثل رفقا اول یه کاری کنن بعد ببینن با چه منطقی می‌شه توجیهش کرد (545909) (moderator22)
 
موسوی
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۰:۲۲:۲۰
الان شما خیلی فکر کردید؟
خواهش می کنم برای حرف من با دلیل جواب بیاورید و من خوشحال می شوم نه اینکه بگویید افکارت مشکل داره و فکر نمی کنی و از این دست حرفها (547530) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۰۳:۴۱:۴۴
چی شد آقای موسوی دانشجو اسم روسیه و چین که اومد جازدی شجاعتت چی شد خود جوشی کجا رفت چطور به مخالفا می گید ایادی انگلیس حالا ما هم می گیم شما ایادی روسیه و چین هستید جرات دارید بخاطر آبهای دریای خزر و منابع نفتش که دارندبدون حضور ایران غارت می کنند برید سفارت روسیه رو تسخیر کنید
ضمنا فکر می کنم ملکه انگلیس هم با غ منچستر را به شاه وقت ایران اهدا کرده است بنظرتون حکم این باغ چیه آقایان علامه دهر
حتما الان به شجاعت خودتون دارید افتخار می کنید انگار با نارنجک رفتید زیر تانک یا رفتید روی مین یا مثل برادر شهید من وقتی برای همسنگراتون با لودر سنگر می ساختید
همین جا هم جواب خودموبدم من ایادی انگلیسم که برادران دانشجو زحمت نکشند کامنت بفرستند (550444) (moderator22)
 
lمسافر
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۰۹:۵۲
من نمیدونم عمو دوربینی و پیرمرد 80 ساله و از کی تا حالا شده جنبش دانشجویی اگر دانشجوهای ما جرات چنین کارایی را داتن تا الان یک مفسد اقتصادی هم نباید سالم میموند. (545521) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۳:۳۳:۱۰
چرا به گروه اندکی اجازه ایجاد چالش برای عموم مردم داده میشود؟ مطالب نگارنده مورد تایید وتوجه است -متشکرم (545566) (moderator22)
 
عماریون
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۲۳:۰۵
چرا یک نظر سنجی نمیگذارید تا با توجه به مخاطبین اکثرا جوان و تحصیل‌کرده سایت‌های خبرگزاری مشخص شود دیدگاه غالب در بین جوانان چیست و این اقدامات از سوی اقلیت طراحی و اجرا و حمایت می‌شود یا اکثریت؟ (545656) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۴:۳۵:۱۱
بعضی وقتا چنین کرهای باید انجام شه تا هزینه های دیگر جلوش گرفته شه
در هر حال ما از این ماجرا سود میبریم (545688) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۷:۱۷:۰۹
شما کلا هر اتفاقی می‌افته سود ببر،
تحریم شدیم سود ببر، جنگ شد سود ببر، اختلاس شد سود ببر

ببخشید شما کی هستید؟ شهرام جزایری یا امیرمنصور آریا؟ (545914) (moderator22)
 
mihan
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۵:۴۰:۴۹
امنیت و احترام کارکنان دیپلماتیک و اموال باید رعایت شده و از آن‌ها حفاظت شود. (545787) (moderator22)
 
علی
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۷:۴۳:۲۳
ای اقایان دانشجو (بسیجی) با این کارشون اقدام قابل توجه نمایندگان رو بی اثر کردند.
انگلیسی ها تک مارو با پاتک جواب دادند! (545949) (moderator22)
 
خیانت
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۰:۱۲:۴۳
این کار دانشجویان بسیجی دقیقا علیه مجلس و دولت بود. (546124) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۷:۵۷:۳۰
این کار را باید تحلیل نمود :
1 - روسیه و چین تحت تاثیر این رفتار ایران قرار گرفتند و نتیجه آن اینست که این دو کشور مقابل ایران قرار گرفتند .
2 - ما رسما پیمان اتلانتیک شمالی را فعال نمودیم و تمامی کشورهای عضو ناتو برایشان واجب شد که علیه ایران باشند .
3 -درحال حاضر می خواهیم وجهی را حواله بکنیم به اروپا که نمی توانیم - اول باید بصورت درهم حواله کنیم به دوبی و در آنجا تبدیل به دلار یا یورو بشود و بعد ارسال شود به اروپا یا هر جای دیگر و..
4 - امکان پرداخت وجه نباشد امکان خرید مواد اولیه وجود ندارد . (545961) (moderator22)
 
عامی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۸:۲۱:۵۵
این حرکت نشانه به هم خوردن تمرکز در بازی سیاسسی غرب علیه ایران بود که مجلس آن را شروع کرد.اتفاق سال 58 جزیی از فضای انقلابی بود و هیچ کس هم نمی تواند آن را سرزنش کند .ولی اینکه بعد از 30 سال داریم ادعا می کنیم به قله های بلند دانش دست یافته ایم باید این شخصیت را حفظ کنیم.متاسفانه در سالهای اخیر مجلس بجای اینکه اوضاع نابسامان داخلی را سر وسامان دهد به دنبال کسب موقعیت های دیگری هستند ،انگار می خواهند مردم را از داخل به نظام دلسرد کنند. (545996) (moderator22)
 
saeed
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۸:۵۹:۳۴
]چند تا سوال در ضهن من ايجاد شده .
بر چه مبنايي اين حركت رو به دانش جو ها نصبت ميدهيد .
بسياري معلوم بود دانش جو نبودند هرچند نمي توان حضور دانشجو ها ي بسيجي رو منكر شد . نمونش تصوير اقاي دوربيني معروف كه معلوم نيست از كجا هميشه با خبر ميشه ويا چه كسي بهش خبر ميده
اين بار محاسبات قلط از اب درامد . بعضي ها فكر كردند با برنامه ريزي جهت حمله به سفارت از يك سو و به كار بردن نيروي انتظامي از سوي ديگر هم افكار عمومي كه عصباني از دولت انگليس هستند با اين كار كمي ارام ميكنيد وهم با حضور مامورين به كشورهاي ديگر وانگلستان ثابت ميكنيد كه حكومت نقشي در برپايي اين تجمع ندارد ولي افسوس كه برنامه ريزي ها درست از اب نيامد
ونتيجه : فشار تيپلماتيك خارج شدن سفراي بعضي كشور ها . اخراج سفير ايران . عدم اقتدار پليس . نقض كنوانسيون هاي بين المللي . خدشه دار شدن بسيج و دانشجو .زيرا دانشجويان وبسيجيان همواره اثبات كرده اند كه با درايت تر از اينها هستند كه با يك كار اشتباه منافعه ملي را در خطر قرار دهند . (546042) (moderator22)
 
بنده ای از بندگان خدا
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۱:۴۸:۱۰
شکر میان کلامتان, نسبت دادن درست است نه نصبت دادن (546196) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۹:۳۱:۵۴
عزت و سربلندی یه ملت یعنی میزان رضایت مردم.
یعنی کم بودن آمار بیکاری، امنیت شغلی، تورم پایین، آرامش ذهنی،
تیتر 1 بودن هر روزه کشور از جنبه منفی افتخار نیست.
(546074) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۹:۴۹:۰۶
اگر کاری کنیم که ایران برای همه ایرانیها باشد وجود سفارت انگلیس و امریکا و اسرائیل هم تأثیری بر استقلالمون نداره. (546096) (moderator22)
 
علی
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۱۹:۵۱:۱۷
lمرگ براگلیسی که از مهد کودک باید زبان اورا یاد بگیریم
مرگ .............که یکی از دروس اصلی کنکور کارشناسی زبان اوست
مرگ بر..........که سالانه میلیاردها تومان برای فراگیری زبان او مردم ایران هزینه
مرگ بر انگلیسی که باعث افتخار کسانی که دیوار سفارت بالا رفتن بلد بودن زبان او..
مرگ بر انگلیسی که ......
بابا شوخی نکنیم اگر کسی پیدا شد انگلیسی را از کتابهای درسی .کنکور و... حذف کند
استعمار یعنی این .
جنگ نرم یعنی اینکه احساس هم نمی کنی دشمن رو کولت سواره (546099) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۲:۰۰:۳۰
اقای محترم
انگلیسی ديگر زبان یک کشور محسوب نمی شود بلکه زبان ارتباط است و اگر شما این زبان را بلد نباشید نمی توانید با دنیای خود ارتباط برقرار کنید مانند اینکه از کودکی زبان مادری را نیاموزید که نمی توانید با اطرافیان خود ارتباط برقرار نمایید (546557) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۳:۲۹:۲۸
بقیه کشور ها چگونه ارتباط دارند همه در مدارشان ودانشگاهها انگلیسی آموزش می دهند ؟ (546639) (moderator22)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۹:۱۶:۵۶
معلومه که شما با درس انگلیسی در مدرسه خیلی مشکل داشتی . (547009) (moderator22)
 
فاتحان کجا به چه قیمت !!!!!
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۰:۱۱:۴۴
از سایت محترم الف خواهش می کنم اطلاعیه متحصنین فاتحان سفارت انگلیس را بعنوان خبر در سایت قرار دهید تا مردم شریف ما در پانویس آن خبر نظرات خود را نسبت به آنان بیان تا بدانند عوامل واقعی استعمارگر پیر چه کسانی هستند (546123) (moderator22)
 
ارژنگ
۱۳۹۰-۰۹-۱۰ ۲۳:۰۷:۲۸
هر عمل غیرقانونی ای محکوم است- همه ی ما باید مطیع قانون باشیم- اگر قرار به بستن سفارت بود بایستی قانونی و توسط مجلس انجام میشد- اگر هر کسی بخواهد با توجیه کردن خودش عملی غیرقانونی انجام داده و خودش را فراقانونی بداند سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. (546248) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۰:۱۷:۰۵
چه زمانی می خواهیم به این نکته پی ببریم سیاست های هر کشور در جهت منافع ملی آن کشور است. انگلیس یا هر کشور دیگری اگر حاکمان با خردی داشته باشد در ارتباط با سایر کشورها تنها به منافع ملی خود می اندیشد. آیا انتظار دارید دول خارجی قربان صدقه ما ایرانی ها بروند؟
به جای گردن کشی و یا مظلوم نمایی بهتر نیست سیاستمدارانی تربیت کنیم که در این بازی های سیاسی بیشترین سود را نصیب ملت کنند؟ (546306) (moderator22)
 
حامد
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۱:۱۹:۱۴
پس از اعلام فتوای امام خمینی درباره سلمان رشدی نیز تمام سفرای اروپایی تهران را ترک کردند. حدود یک ماه بعد همه انها بی سروصدا برگشتند. کار اینها همین سروصدا ها است و بزودی برخواهند گشت. ان کید الشیطان کان ضعیفا. در آن هنگام مقام رهبری که رییس جمهور بودند تمام این سفرای اروپایی را در جلسه ای جمع کردند و فرمودند که: ما هیچ تغییری در تصمیممان ندادیم و هیچ قولی به شما نداده ایم و شما به تصمیم خودتان برگشنید و ما حتی از شما دعوت به برگشت نکردیم. این سخنان از تلویزیون آن هنگام پخش شد. اگر می شود باید اترا روی یوتیوب گذاشت. (546361) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۱:۲۴:۰۳
این کار ایران را در صف مقدم مبارزه قرار داد و الگوی کشورهای عربی خواهد شد. بستن این لانه آرزوی دیرین ملت بود. البته نه انهایی که عاشق غرب هستند. (546365) (moderator22)
 
اسی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۰۳:۴۹:۲۲
ما عاشق ایران هستیم ما عاشق فرهنگ غنی و مهمان دوستی ایران هستیم
ما عاشق خون برادران شهیدمان هستیم ما عاشق آرامشیم ما عاشق سیر شدن شکم گرسنگان هستیم ما عاشق دیدن پدرمان پس از بازگشت از جبهه بودیم وقتی که مادرمان طلاهایش را فروخت تا خرج بجه هایش در بیاید ما عاشق اون گذشتش بودیم وقتی که روز دوم عید نوروز خبر شهادت برادرمان را آوردند ما عاشق قطرات اشک مادرمان بودیم

اما عاشق غرب نبودیم ونیستیم عاشق یورش وحشیانه به سفارت بی دفاع یک کشور دیگر هم نبودیم و نیستیم
راستی آن موقع شما کجا بودید و عاشق چه چیز

راستی سربازیتون درست شد (550447) (moderator22)
 
vahid
Germany
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۱:۳۵:۰۸
ما یه سفارت در سال 58 اشغال کردیم با اون جو اوایل انقلاب وبا اون همه توجیه معقول نتیجه اش 8 سال جنگ و.......بعداز 32 سال یه سفارت دیگه بدون هیچ پشتوانه منطقی و عقلی و بصورت سفارشی که نتیجه اش تحریم بیشتر و بسیج نمودن افکار عمومی دنیا علیه خود یه چیز دیگه اینقدر نگین دانشجو به قول استادمان طوری ذروغ میگین که انگار خودم دروغ میگم (546374) (moderator22)
 
حمید
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۲:۱۳:۱۱
درسته که ما مسلمونا هرچه میکشیم از دست این انگلیس هست، اما در دنیای دیپلماتیک امروز خشونت هیچ جایگاهی ندارد و فقط زمانی که یک شخص یا یک جامعه احساس ضعف میکند از آن استفاده به عمل می آورد! (546381) (moderator22)
 
hamed
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۶:۵۷:۰۷
این مقاله و کامنتاش و مخالفینو موافقینش نمود کاملی از میزان وجاهت این عمل در بین مردم است (546428) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۷:۳۷:۱۰
آخه مانفهميديم چطور ممكنه 10 نفر مردم باشند و 2000000 نفر اغتشاشگر؟ (546437) (moderator22)
 
بابایی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۰۸:۰۰:۵۱
انقلاب ما انقلاب چماق نبوده و تاریخ هم ثابت کرده سیاست چماق هیچوقت نتیجه نداده (546448) (moderator22)
 
Canada
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۰:۰۷:۵۱
ژاپن و آلمان وأنگلیس و روسیه و آمریکا در جنگ جهانی‌ به شدید‌ترین وجه به یکدیگر جنگیدند ولی‌ شما در جنگ جهانی‌ سراغی ندارید که در حتّی یک کشور به سفیر یا کارکنان سفارت کشوری حمله شده باشد..... (546487) (moderator22)
 
امیر علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۰:۳۹:۲۶
لازم است مردم عزیز با درایت و دقت بیشتری به این قضیه توجه کنند.

13 آبان 58 و فتح لانه جاسوسی آمریکا نقطه عطفی برای مبارزه همه جانبه با سیاسنهای خصمانه آمریکا بوده و در تاریخ انقلاب سرنوشت ساز بود .

به نظر اینجانب هر سفراتخانه ای که در کشور تبدیل به لانه جاسوسی شود و در براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی که مرهون خون شهداست موثر باشد می بایست تعطیل شود.

دولت انگلیس در سالهای اخیر به خصوص در فتنه 88 و به خصوص سایت خبری بی بی سی در ایجاد اختلاف بین سران کشور و مردم نقش بسزایی داشته است.

در مسئله اخیر هسته ای هم دولتهای غربی و در راسشان آمریکا و انگلیس در ایجاد تحریمها علیه ایران و به خصوص تهدیدهای نظامی و حمایت از اسراییل نقش داشته است.

انگلیس در سالهای اخیر سیاست خصمانه خود را به اوج رسانده اند.

بهتر بود قبل از اینکه مردم وارد عمل می شدند. مجلسیان دستور بستن سفارتخانه انگلیس را صادر می کردند.تا از این همه حرف و حدیث جلوگیری می شد. (546501) (moderator22)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۱:۰۴:۴۹
وقتی هر مدیری مسئولی و .... همش تو حرفاشون از حق ملت ایران مایه میذارن حالا هم که معلوم نیست کدوم ملت در نظر اینا هست! مثلا عناطر خود جوش هم از نام دانشجویان وام میگیرن و آخر و عاقبتش میشه این. (546516) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۱:۱۰:۴۳
نا بودی ارزشهای دینی زمانی است که به یک مکان دیپلماتیک بر اساس توافقنامه های بین المللی حمله کنید و بعد آنجا نماز بخوانید
من نمی دانم اصلا این اقایانی که نماز خواندند نماز را بلدند یا نه
من اسم این کار را دوران قرون وسطا می دانم نه انقلابی
هر چند از انگلیس اصلا خوشم نمی اید و می دانم آنها ادمهای ... هستند (546518) (moderator22)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۴۴:۵۰
دوست عزیز شما مثل اینکه شما در باب ارزشهای دینی زیادی تحقیق کردی که حمله به یک توافقنامه روحمله به ارزش های دین خدا میدونی !!! ولی فکر کنم حداقل این برادرانی که نماز خوندن حد اقل کفشاشونو دراوردن و مختلط نماز نخوندن (نماز جمعه سبزها در انتخابات)
دوست عزیز من هم قبول دارم که ما باید اصول بین المللی رو رعایت کنیم امامگه با ما بر اساس اصول بین الملی رفتار میکنند که چنین انتظاری رو دارن ؟ (546723) (moderator22)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۵۰:۳۰
سوال ریاضی: 189 کشور داریم منهای 15 کشور اروپایی میشه چندتا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
جواب: کل کشورها
دوست عزیز بهتره به این سوال جواب بدید که مجازات های بین المللی رو کدوم کشورها و بر اساس کدوم معیار وضع کردن؟؟ ایا غیر ازاینه که دراکثر قریب به اتفاق موارد منافع خودشون رو تامین کردن و خودشون رو به عنوان قیم کشورها محسوب کردن وسایر ملتها رو مثل بچه های صغیری که نیاز به سرپرست داره؟؟ (546729) (moderator22)
 
محمد محمدی
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۱:۳۳:۳۴
برادران خودجوش ، اینکه کل دنیا رو بر علیه خودمون تحریک کنیم خوبه ؟ بهونه بدیم دستشون واسه تحریم های بیشتر....اینکه پرچم کشورمون و امام حسین (ع) رو دستمون بگیریم یعنی از هرگونه مجازات قانونی داخل کشور فرار کردیم ؟! اما مجازات های بین المللیش رو چیکار کنیم عزیزان. (546533) (moderator22)
 
مینوزاد
Latvia
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۴:۵۲:۳۵
خواستم چندتانکته راگوشزدکنم:
1-سفارت انگلیس رامتهم به جاسوسی نکنید,چون وظیفه ذاتی هرسفارتخانه ای ازجمله سفارتخانه های ایران درسایرکشورها,جمع آوری اطلاعات است
2-شماازقراردهای استعماری انگلیس با ایران نام بردید ولی ازقراردادهایکشورچین باایران نامی نمیبرید.بلایی که کشوردوست چین برسر ما میاورد,بمراتب کثیفتر است.نگویید که نمیدنید! (546731) (moderator22)
 
محمدرضا
۱۳۹۰-۰۹-۱۱ ۱۸:۱۸:۲۶
دوست عزیز چرا نمیخواهید خباثت های کشور انگلیس در حق ایران رو قبول کنید و هی اعمال اونا رو توجیه میکنید اخه یک ذره ارق ملی هم خوبه والا
اخه چین کجا قراردادهای ننگین انگلیس کجا وبر فرض که قیاس شما درست باشه که نیست این مشکل ایران نیست بلکه مشکل خیلی از کشورهای اروپایی وحتی امریکاست که حجم صادرات چین با امریکا که کعبه امال خیلی از دوستان فوق هست در حال حاضرموازنه منفی داره .
اخه چرا شدید مطهر اعمال انگلیس وامریکا وکشورهای اروپایی (546937) (moderator22)
 
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۰۱:۲۹:۰۶
دوست من شما برو در مورد واگذاری معادن سرب به روسیه که همین چند ماه پیش انجام گرفت تحقیق کن.
در این 30 سال حداقل انگلیس کار خاصی نکرده اما چین و ونزوئلا و روسیه چندین برابر اون ثروت مردم رو تصاحب کردن. از قضیه دریای خزر بشمارین و بیاین پایین تا به امروز (547303) (moderator22)
 
زارع
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۲ ۱۵:۰۳:۳۲
باسمه تعالي
سلام عليكم
قبل از يورش به سفارت ، به دليل تصويب قطع روابط در مجلس شوراي اسلامي ، انگليسي ها منفعل شده و در بين كشور هاي اروپايي منزوي بودند . (548051) (moderator22)
 
باكي
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۲:۱۹:۱۵
ما كه حال كرديم.هر كسي ناراحته(به قول حاج محمود) اب رو بريزه اونجايي كه ميسوزه. (548583) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۴ ۲۲:۵۰:۰۶
حاج محمود چیه؟!
استاد محمود (550301) (moderator22)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۱۰:۳۵:۰۲
بالاخره قرار نیست که همه دکتر باشن هر کس به اندازه شعورش. (550515) (moderator22)
 
رامین
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۰۷:۳۶:۳۳
هم میهنان عزیز!
1-سفیر و دیپلمات و فرستاده یعنی کسی که حتی اگر جنگ رودردرو هم دربگیرد در امان باشد نمونه اش سفارتخانه های ایران و عراق در زمان جنگ. اصلا اگر رابطه دو کشور دوستانه باشد کمتر نیاز به سفیر و دیپلمات دارند تا در حالت دشمنی، چون یک وظیفه مهم سفارتخانه کاهش تنش و حتی شروع گقتگوهای آشتی است پس دشمنی یا حتی جنگ هم بهانه ای هم برای سفارتخانه گیری نیست.
2- یک وظیفه دیگر سفارتخانه رصد کردن (مونیتورینگ) جامعه از نظر اجتماعی و سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و حتی نظامی و گزارش آن به دولت متبوع خود است این کار کم و بیش گاهی با جاسوسی همپوشانی دارد اما نخست اینکه دوطرفه است(سفارت ایران هم در لندن میتواند چنین کند) و دوم اینکه اگر از حد بردباری بگذرد به جاسوسها میگویند عنصر نامطلوب و از سفارتخانه میخواهند اخراجشان کندحتی انتخاب خود سفیر با تایید ضمنی و پذیرش دولت مقصد همراه است اما او را هم میتوان متمدنانه (اگر نه محترمانه و مثلا با کت و شلوار و عکس یادگاری!) اخراج کرد پس جاسوسی و توطئه هم بهانه درستی برای ورود به سفارتخانه نیست.
3- در سده های اخیر 3 کشور بخشهایی از خاک ما را به یغما بردند روسیه(باکو و نخجوان و و آسیای میانه) و انگلیس (افغانستان و بلوچستان) و عثمانی(کردستان) آیا این به دوش دولتهای فعلی آن کشورهاست؟ اگر هست چرا به روسیه کاری ندارید؟ برای بازگرداندن آن بخشهای ایران (که البته راهش نه جنگ و خشونت و سفارتخانه گیری که پیشرفت سیاسی و اقتصادی و فرهنگی ایران تا بازگشت داوطلبانه آن هم میهنان عزیز دیرینه است) برنامه ای دارید؟
کوتاه این که اگر تاریخ ترازوی شماست چرا سفارت روسیه فراموش شده است؟
و نتیجه اینکه تاریخ غم انگیز این سرزمین هم بهانه ای برای حمله چند صد نفره به چند ده مهمان بی اسلحه یا زن و بچه آنان در با غ قلهک نیست که نه تنها از جوانمردی که از مردانگی و مردمی هم بسیار دور است. ضمنا اگر گمان میبرید باغ قلهک را غصب کرده اند چرا پرونده را به اداره ثبت املاک و دادگاه نمی برید؟
4-یک وظیفه دیگر سفارتخانه و کنسول گری رسیدگی به امور شناسنامه ای و گذرنامه ای و حقوقی و تحصیلی است اکنون با بسته شدن سفارتخانه و پیرو آن کنسولگری ها، هم میهن سالمندی هم که میخواست برای دیدار یا عیادت خانواده اش یا کاری بیمارستانی به بریتانیا برود یا پنج هزار دانشجوی ایرانی در انگلیس با سختی و شاید یک سفر خارجی بیمورد (مثلا به دوبی!) باید کارهایشان را انجام دهند ؟چه کسی پاسخگوی این زیانهاست؟
5- آقای علی لاریجانی که در نطق خود خطاب به انگلیسیها گفت اگر انگلیسیها بخواهند حاضر است نظرسنجی برای نشان دادن میزان محبوبیتشان راه بیندازد لطفا این کار را بکند آیا مردم ایران از انگلیسیها کم اهمیت ترند که فقط خواسته آنها مهم باشد؟ لطفا در این نظرسنجی چین و روسیه و سوریه و انگلیس و آمریکا را هم بگذارید تا مبنایی برای سنجش داشته باشد.
6- آیا اگر همه مقامات نظام با آقای مکارم هم نظر شوند که این کار اشتباه و به زیان منافع و امنیت مالی ما بود آقای علاء الدین بروجردی همچنان رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس (یعنی مقامی که خودش باید در برابر این حرکت ناپسند می ایستاد) می ماند یا ریاست کمیسیون را به دیگری واگذار می کند؟ (548671) (moderator22)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۰-۰۹-۱۳ ۱۳:۵۶:۲۶
کاش افرادی که اولا این مطلب رو نوشتند و بعدهم اینهمه نظر دادن اول پیش خودشون کلاهشون رو قاضی کنن شاید بتونن بفهمن فرق سفارت خونه با جاسوسخانه و مرکز توطئه چیه؟
کاش میرفتن مواضع امام راحل(ره) رو کامل میخوندن (حداقل توخلوت خودشون با صدای آهسته که مبادا کسی بشنوه!!!) اونوقت میفهمیدن از نطر امام دانشجوی انقلابی کجا باید صبر کنه و کجا دست به اقدام انقلابی بزنه؟
کاش حداقل فرق نظام و مواضع رسمی اون رو با اقدام خودجوش و انقلابی برای خودشون حلاجی کنن.
کاش اول مواضع غربیها رو قبل از این ماجرا با بعدش مقایسه کنن ببینن واقعا این واقعه باعث شده رویکرد دوستانه!؟ و خیرخواهانه!؟ اونا تبدیل به رویکرد مغرضانه و جنگ طلبانه بشه؟
کاش برای یه لحظه به این فکر کنن کارکرد سفارت خونه (بخوانید جاسوسخانه) کشور سلطنتی بریتانیا با حدود 1800 وابسته (رقمی که در مقایسه با تعداد کارمندان ستادی وزارت خارجه ما قابل توجهه) تو جمهوری اسلامی ایران طی سالهای متمادی قبل و بعد انقلاب چی بوده؟یا از حالا به بعد چی میخواسته باشه؟
کاش مجلس ما (شایدم بعضی از افراد تاثیر گزار اون) جرات داشتند و طرح اولیه کمیسیون امنیت ملی که «قطع روابط با روباه پیر» بود و تو کمیسیون تصویب شده بود رو تصویب میکردن تا فرزندان صالح این مملکت به خاطر انجام عملی که اونا جراتش رو نداشتن اینقدر تو فشار قرار نمیگرفتن.
و در آخر کاش همه ما قبل از اینکه فکر نوشتن و نقد کردن بقیه باشیم میرفتیم روی خودمون کار میکردیم تا «بصیرت»مون بیشتر بشه.
یا علی (549095) (moderator22)
 
علي
۱۳۹۰-۰۹-۱۴ ۰۹:۰۲:۴۷
آخه اين جماعت خودجوش! چندسالي است كه از اين راه نون حسابي ميخورند و سود اين جماعت در ضرر منافع ملي است انها سنگ به دشمن {بقول خودشان}مياندازند ودر مقابل سر مردم را جلو سنگ آنها قرار ميدهند وسود انرا ميبرند .وجالب است كه خود رانماينده كل ايران معرفي ميكنند! (549790) (moderator22)
 
مهدی
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۴ ۲۰:۰۳:۵۳
مملکت دست شما بی بصرت های مدعی بصیرت افتاده که امروزه ما ذلیل شده ایم دیگر!!!
اگر شما می ترسید! ما نترسیده و نخواهیم ترسید.
یقین کنید به زودی نه تنها استکبار جهانی و ماده روباه پیر را که حتی امثال شما ترسو ها را هم بیرون خواهیم کرد. (550188) (moderator22)
 
متعقل
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۵ ۰۴:۳۴:۲۶
آن تسخیر سفارت آمریکا هم به اون شکل غلط بود آقا جان!! و الله امام هم اگر شرایط آنطور انقلابی نبود و برای دلگرمی جوانان انقلابی اقتضا نمی کرد از آن حرکت پشتیبانی نمی نمود. از کی در دین ما حمله و شکستن و توهین به نماد های یک ملت کردن و آتش زدن و گروگان گرفتن مورد تایید قرار گرفته است. مگر نه آن است که پیامبر ما در برابر مردان و زنان و کودکانی که سنگ و شکمبه شتر بر او فرو میریختند دم بر نمی آورد تا آنجه که با پاهای خونین در راه بازگشت در نزد خدا به گریه آمد و یا آنکه در فتح مکه به بزرگترین دشمنانش ، آن کسانی که حتی در شب هجرت قصد جان او را نیز کرده بودند امان داد ؛ حال ما با هر حرکت دشمنانه ای دست بر شمشیر برده و با زور و تحدید و عدم پاسخگویی و ارعاب در غالب نظامی که نام اسلامی را یدک می کشد ، نام این دین سرشار از مهر و برادری را لجن مال کرده چه بسا کاری می کنیم که حتی طالبان با اسلام نکرد!! کار بدانجا رسیده است که دیگر هر فیلم و بازی جنگی که ساخته می شود به جای نازی ها و فاشیست ها و کمونیست ها مسلمانان نماد دشمنی با ملل جهان معرفی شده و نام اسلام هم سنگ تندروی و خونریزی شده است!! وای بر ما که در آن روز جزا ، باید پاسخگوی اعمالمان بر مبنای نام اسلامی نظاممان باشیم!!! (550459) (moderator22)
 
United States
۱۳۹۰-۰۹-۱۷ ۲۱:۱۲:۴۵
تسخیر سفارت آمریکا یک مسئله ملی برای رو کم کنی آمریکا بود و خیلی هم عالی بود (553310) (moderator19)
 
محمد رضا
United Kingdom
۱۳۹۰-۰۹-۱۹ ۲۱:۳۳:۲۹
سلام به نظربنده با توجه به نظرات رهبر عزیزمان در مورد دانشجویان کشور فکر کنم کار خوبی انجام ندادند (555032) (moderator19)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.