توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 473930
انتخابات ایران زیر ذره‌بین رسانه‌های خارجی
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰
رسانه‌های معتبر جهان با پوشش خبری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران، به استقبال پرشور مردم ایران اشاره کردند.
 
به گزارش ایسنا، نشریه گاردین با تیتر "حضور گسترده در انتخابات پس از یک رقابت سخت" به حضور میلیونی و بی‌شمار مردم ایران در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و همچنین انتخابات شوراهای شهر و روستا پرداخت.

در گزارش گاردین به اهمیت این انتخابات برای مردم ایران، رقبای اصلی برای رسیدن به مفام ریاست جمهوری ایران و همچنین معرفی برنده احتمالی این رویداد سیاسی پرداخته شده است.نشریه لس‌آنجلس تایمز نیز با شاره به استقال پرشور مردم ایران از انتخابات، با تیتر "صف‌های طولانی و تمدید ساعات رأی‌گیری سرنوشت انتخابات را تعیین می‌کند" به این مساله پرداخت و نوشت صف‌های طولانی از مردم در شمال، غرب، جنوب و شرق ایران برای شرکت در انتخابات شکل گرفته است. در ادامه این گزارش به میزان مقبولیت رقبای نامزدهای ریاست جمهوری در نواحی مختلف ایران پرداخته شده است.سی‌ان‌ان نیز در مطلبی نوشت مردم ایران در حالی حضور گسترده‌ای در انتخابات دارند که حسن روحانی رییس جمهوری فعلی ایران رقابت سختی با جناح محافظه‌کار برای تصدی پست ریاست جمهوری دارد. در این گزارش به ازدحام و حضور مردم در شعب أخد رأی تا پاسی از شب نیز اشاره شده است.

الجزیره نیز نوشت: ساعت أخذ رأی در دوزادهمین دوره انتخاب ریاست جمهوری ایران که بسیار حیاتی است، به دلیل استقبال چشمگیر مردم تا ۵ ساعت تمدید شده است.نیویورک تایمز نیز نوشت: حضور گسترده مردم ایران در انتخابات ریاست جمهوری امتیاز مثبتی برای حسن رحانی رئیس جمهور فعلی ایران است.

رویترز نیز با اشاره به حضور میلیونی ایرانی‌ها در صحنه انتخاتبات نوشت: حسن روحانی پیشتاز انتخابات است و انتظار می‌رود برنده انتخابات ریاست جمههوری شود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + انتخابات ایران + رسانه‌های خارجی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.