نظر منتشر شده
۱۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453833
وظیفه جدید مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور؛ تلاش های توییتری آشنا برای عدم حضور رقبای روحانی در انتخابات
بخش سیاسی الف،24 اسفند 95
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۱
حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی رئیس‌جمهور و رئیس مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست‌جمهوری در چند ماه اخیر فعالیت های فراوانی در شبکه های اجتماعی برای عدم حضور رقبای احتمالی از ورود به عرصه انتخابات ریاست جمهوری داشته است.

این در حالی است که حسن روحانی در همایش سراسری مجریان برگزاری انتخابات در تاریخ 7 اسفند ماه با طرح این سوال که مگر می‌شود، برای کسب پیروزی یکی از جناح‌ها اصلاً در رقابت حضور نداشته باشد، گفت: بعضی‌ها از آنجا که آمادگی ندارند، به دنبال حذف رقیب هستند، تا یکه‌تاز باشند، اصلاً مگر بدون رقابت زندگی معنا دارد؟ باید با محبت و دوستی در کنار هم با یکدیگر به رقابت سالم بپردازیم.

 اما صحبت های جناب رئیس جمهور از سوی مشاور وی چندان مورد توجه قرار نگرفته و رئیس مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری تلاش دارد تا به پیشواز هر گزینه احتمالی که از سوی گروه ها و رسانه ها برای انتخابات مطرح می شود رفته و او را از حضور منصرف نماید. این در حالی است که روحانی عنوان کرده اصولاً رقابت بدون رقیب معنا ندارد و مگر می شود در انتخابات شاهد حضور صرفاً یک کاندیدا باشیم.

اصولاً آیا انتخاب چنین شیوه ای و حضور مداوم مشاور در شبکه های اجتماعی برای ترغیب به عدم حضور رقبای احتمالی با سخنان و صحبت های رهبری و رئیس جمهور برای برگزاری انتخابات رقابتی و پرشور همخوانی و سازگاری دارد؟ ناگفته پیداست برای پیروزی در انتخابات و در پیش داشتن دوره کارآمد ریاست جمهوری به چیزی بیش از سخن گفتن، حضور در شبکه های اجتماعی و تلاش برای انصراف رقیب نیاز است.

به همین دلیل است که روحانی به درستی در همان همایش فوق الذکر گفت: انتخابات نباید رقابت جناح‌ها، احزاب و گروه‌ها باشد، بلکه باید رقابت بین برنامه‌ها باشد و با پرهیز از ایجاد دو قطبی، در فضایی سالم رقابت انجام شود و آنچه انتخاب مردم است را همه روی چشم گذاشته و بپذیریم.
  
توصیه به عدم حضور حجت‌الاسلام رئیسی
دیروز مشاور حجت‌الاسلام حسن روحانی بدون اشاره به نام حجت‌الاسلام رئیسی، به احتمال حضور ایشان در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری واکنش نشان داد.

آشنا در صفحه اجتماعی خود نوشت: شایسته نیست احترام آستان قدس رضوی را به کارزار سخت و تلخ انتخابات بکشانیم. مصلحت نیست قاضی را در معرض قضاوت عمومی قرار دهیم. از گذشته درس عبرت بگیریم.

قبلا اما حسام الدین آشنا پیام هایی نیز به سردار سلیمانی، عزت الله ضرغامی و جبهه جمنا داده بود. او زمانی که از سوی برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی احتمال حضور قاسم سلیمانی در انتخابات مطرح بود، آشنا وارد میدان شد و در شبکه اجتماعی در راستای جنگ روانی و در حالی که مشخص نیست مخاطب او چه کسی می باشد، عنوان می کند: « بگذاریم حاج قاسم در قله اسطوره ای دفاع از حریم و حرم بماند؛ نگذاریم او را چون محسن و باقر به کارزار کلید و گازانبر بکشانند».

این در حالی بود که برای همه آشکار بود که سردار جبهه مقاومت و مرد اول عرصه مبارزه با تکفیری ها و داعشی ها همواره از درگیری در رقابت های سیاسی پرهیز داشته و دارد. اما تنها مطرح شدن نام قاسم سلیمانی در برخی شبکه ها کافی بود تا موجبات موضع گیری آشنا را فراهم نماید.
 
یا زمانی که بحث نامزدی عزت الله ضرغامی، رئیس سابق سازمان صدا و سیما در انتخابات مطرح می شود دوباره رئیس مرکز بررسی های استراتژیک دست به کار می شود و در شبکه های اجتماعی می نویسد که بهتر است ضرغامی 4 سال دیگر صبر کند و بعد وارد رقابت ها شود.

یا زمانی که جبهه مردمی نیروهای انقلاب اقدام به برگزاری همایشی ملی می کند به موضوع معرفی نامزدهای احتمالی جبهه مردمی اصولگرایان واکنش نشان می دهد و می نویسد:« ده کاندید درانتخابات به مثابه فوتبال کافی نیست؛ باید یک دروازه بان هم استخدام کنید، به خصوص برای مراقبت از غضنفرها».
۱۳۹۵/۱۲/۳۰ ۱۰:۳۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۹ ۰۸:۲۴
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۲۰:۳۰
 
۱۳۹۵/۱۲/۲۶ ۱۹:۲۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۵:۰۶
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۲:۲۳
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۱۱:۲۸
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۷ ۰۹:۳۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۲ ۱۵:۴۵
 
۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۱:۵۰
 
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96+ روحانی+ انتخابات ریاست جمهوری+ حسم الدین آشنا
 
Germany
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۴۰:۰۸
در سخنان آشنا ترس بیشتر به چشم میخورد تا مصلحت. مصلحت نیست.... (4202962) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۴۰:۵۶
روحانی حداقل 20 میلیون رای داره خودتون رو خسته نکنید ! (4203067) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۲:۵۵
گویا از امدن رقیب ، بدجور ترسیدن. می دانند که رای ندارند. (4202985) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۰۱:۲۶
راي من فقط روحاني (4203194) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۳:۳۵
امان از مشاوران تندرو. (4202986) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۴:۲۸
احتمالا اقای مشاور، خواهان انتخاباتی فقط با حضور روحانی است! (4202987) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۵:۱۶
عملکرد که صفر باشد ، مجبوری برای اثبات خود ، رقیب را بکوبی. (4202990) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۵:۳۵
هر دو از این باغ بری می رسد!!! این کارها یعنی چه آقای روحانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
(4202991) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۶:۱۱
از بس بیکاره و داره پول بیکاریش رو تو دولت می گیره مثل خیلیا که حوصله کار ندارند بالاخره باید یک کاری بکند دیگر ... (4202992) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۶:۱۵
دولت روحانی اصلا به فکر معیشت نبود. همش به دنبال سیاسی کاری بود. (4202993) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۷:۰۲
روحانی در بهترین حالت ۶ میلیون رای خواهد داشت. (4202995) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۱۱:۰۸:۰۱
با این منطق کاندید رقیب روحانی 6 عدد رأی هم نخواهد داشت!! (4203207) (alef-3)
 
هادی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۸:۵۹:۴۳
شعار زنده باد مخالف من ٬فقط شعار بود! (4203000) (alef-13)
 
محمد
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۰۸:۲۳
حالا انگار ایشون توییت کنن، رقبا یکی یکی از میدون به در میشن و می کشن کنار! چه تحلیل عجیبی!! (4203010) (alef-13)
 
مهران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۰۸:۵۴
وقتی عملکرد مناسبی دولت نداشته باشه باید هم اینگونه از حضور رقبا ترس و واهمه داشته باشند نظر شخصی من اینه که به هرکسی غیر از روحانی رای بدم و اگر فرد مناسبی نبود قطعا سفید میندازم (4203011) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۱۰:۰۳
ترسیدن (4203012) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۳۴:۱۹
با این که طرفدار روحانی هستم ولی این کار آقای آشنا اصلا درست نیست. باید اجازه داد همه حضور داشته باشند نه اینکه در میدان بدون رقیب پیروز شد. آقای روحانی به احتمال زیاد رئیس جمهور خواهند شد نیازی به این کارها نیست. (4203050) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۰۹:۴۳:۱۴
بی خود زور نزنید پیروزی با روحانی ! (4203071) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۲۴ ۲۲:۲۷:۴۹
چه آقای روحانی رای داشته باشد و چه احتمال عدم موفقیتش وجود داشته باشد مشاور رییس جمهور حق ندارد به هر شکل و زبانی کاندیداهای احتمالی را از کاندیداتوری در انتخابات نهی کند. (4204221) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته