توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 294038
«برجام» موضوع دیدار احتمالی «بان کی مون» و «اوباما»
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۹
«فرهان حق» معاون سخنگوی «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل متحد احتمال داد که در آستانه آغاز روند بررسی «برجام» در کنگره به احتمال زیاد گفتگویی پیرامون این موضوع میان بان و «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا انجام خواهد گرفت.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، «حق» در این باره گفت: البته این مسئله یک فرایند داخلی است و ما نمی توانیم مادامی که کنگره در حال تصمیم گیری است درباره قطعنامه ای که پیش روی این مرجع قانونگذاری قرار دارد اظهار نظر کنیم. اما حمایت دبیر کل سازمان ملل از توافق هسته ای که بین ایران و کشورهای ۱+۵ حاصل شد، بر کسی پوشیده نیست. وی امیدوار است این توافق از سوی همه طرفین اجرا شود.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا احتمال ملاقات بان کی مون و اوباما برای صحبت پیرامون این توافق وجود دارد یا خیر، گفت: مسلما این امر امکان پذیر است. ناگفته نماند که مجلس سنای آمریکا ۱۰۰ عضو دارد که ۴۲ نفر از آنها برای حمایت از توافق هسته ای ایران اعلام آمادگی کرده اند. طبق قانون، یک قطعنامه اگر رای مساعد ۶۰ نفر از اعضای سنا را نداشته باشد شانس تصویب شدن را از دست می دهد و این دقیقا همان سرنوشتی است که در انتظار قطعنامه ضد برجام است.

با این حال، جمهوری خواهان کنگره همچنان به کارشکنی های خود ادامه می دهند و وانمود می کنند دلیلشان برای طفره رفتن از پذیرش برجام عدم اعتماد به تهران در اجرای تعهدات هسته ای است.
 
کلمات کلیدی : برجام، اوباما، بان کی مون
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.