توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489834
اطلاعیه توانیر:مردم در مصرف آب و برق صرفه‌جویی کنند/راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق
تاریخ انتشار : جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۲
در اطلاعیه توانیر ازمشترکین در تمامی بخش‌ها تقاضا شده بود تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت‌های اوج بار (12 تا 16 و 20 تا 23) کارکنان صنعت برق را در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو، به گفته کارشناسان سازمان هواشناسی کشور، هفته آینده به طور میانگین در تمام مناطق کشور روند افزایش 3 تا 4 درجه دمای هوا پیش بینی می‌شود که این افزایش دما در مناطق جنوبی شدیدتر خواهد بود.

همچنین روند کاهش دما در مناطق شمالی کشور چندان محسوس نخواهد بود. پس از روند افزایش دما تا روز سه شنبه، به طور میانگین به همان میزانی که دما در طول هفته افزایش یافته است، روند کاهش دما خواهیم داشت.

برپایه این گزارش، بررسی‌ها نشانگر آن است که به ازای هر یک درجه افزایش دمای هوا، بین 500 تا 700 مگاوات به میزان مصرف برق افزوده می‌شود.

بنابراین با توجه به پیش بینی‌های سازمان هواشناسی، صنعت برق در هفته آینده نیازمند یاری بیشتر هموطنان خواهد بود.
روز گذشته نیز توانیر در اطلاعیه ای از مردم خواست تا در مصرف برق اندکی صرفه جویی کنند.

در این اطلاعیه ازمشترکین در تمامی بخش‌ها تقاضا شده بود تا با کاهش و مدیریت مصرف برق به ویژه در ساعت‌های اوج بار (12 تا 16 و 20 تا 23) کارکنان صنعت برق را در ارائه هرچه بیشتر خدمات و تأمین برق پایدار یاری کنند.

در این اطلاعیه تصریح شده بود: با توجه به افزایش مستمر دما و پایداری هوای گرم در همه بخشهای کشور، طی روزهای اخیر شاهد افزایش بی سابقه مصرف برق در کشور شدیم بنحویکه طی روز چهارشنبه رکورد بی سابقه 55400 مگاوات که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7% رشد را نشان می‌دهد به ثبت رسید.

در چنین شرایطی برای جلوگیری از بروز خاموشی، به ویژه در استان‌های گرمسیر کشور، بیش از هر زمان دیگر به مدیریت مصرف برق نیازمندیم.

* راهکارهای ساده برای کاهش مصرف برق:

- در کولرهای آبی تا حد امکان از دور کند کولر استفاده شود.
- دمای مناسب برای تنظیم ترموستات در کولرهای گازی بین 23 تا 25 درجه سانتی گراد است.
- هنگام استفاده از کولر یا وسایل سرمایشی، تا حد امکان از لوازم پرمصرف برقی مانند اتو، لباسشوئی، ظرفشوئی و جاروبرقی به طور همزمان به ویژه در ساعات اوج بار استفاده نشود.
- خاموش کردن لامپ‌های اضافی و استفاده از روشنایی طبیعی در روز، ساده‌ترین راه صرفه جویی در مصرف برق است.


 
 
کلمات کلیدی : توانیر+مصرف آب و برق +صرفه‌جویی +کاهش مصرف برق
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.