نظر منتشر شده
۶۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499338
لیست امید، ناامیدمان نکند!
محمد صادق کلبادی، 16 مرداد 96
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۰
انتشار تصاویری عجیب از برخی نمایندگان مجلس در حاشیه مراسم تحلیف ریاست جمهوری و اشتیاق زاید الوصف چندی از آنان برای شکار یک عکس سلفی با خانم موگرینی با واکنش های بسیاری از سوی مردم و اصحاب رسانه مواجه شد. نمایندگانی که قرار بود «امید» ملت باشند، هریک با موبایلی در دست مقابل مسول اتحادیه اروپا به صف شده بودند تا حضور خود در کنار خانم موگرینی در مجلس را به ثبت برسانند! .  از همین رو ذکر دو نکته در خصوص مواجهه نمایندگان مردم با سلبریتی های عالم سیاست ضروری به نظر می رسد:

یکم-گرفتن عکس های یادگاری در ملاقات های دیپلماتیک همواره امری مرسوم و مسبوق به سابقه بوده که عموما جنبه خبری دارد و از سوی عکاسان و خبرنگاران انجام می‌گیرد اما اینکه شخصیت های پارلمانی کشورمان با تلفن های همراه خود برای گرفتن عکس های سلفی با مسول اتحادیه اروپا به صف شوند آنهم به آن شکل! حاصلش چیزی جز تنزل شان نمایندگان ملت نمی تواند باشد.

 اینکه خانم موگرینی چهره ای بین المللی دارند و نقش پر رنگی در جریان مذاکرات هسته ای داشتند نمی تواند توجیه مناسبی برای چنین اقدامی باشد آنهم در شرایطی که کوچکترین رفتار خارج از عرف مسولان در مصاحفه و حتی نحوه‌ی نشستن آنها در دیدارهای دیپلماتیک توهین به مردم آن کشور تلقی می شود، از همین رو رفتارهای دیپلماتیک به دقت از سوی رسانه ها رصد می شوند و از چشم افکار عمومی پنهان نمی ماند.

این رفتار در حالی رخ داد که رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ بر تعامل با دنیا با حفظ اقتدار تاکید داشتند. با این همه نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از ارکان مردم سالاری دینی و قوه ی قانونگذار و ناظر بر دولت، وظایفی بس خطیرتر و مهمتری ازعکس یادگاری گرفتن با خانمی دارد که در برابر تحریم های بی اساس آمریکا و ناقضین برجام مواضع انفعالی داشته. بی تردید چنین رویکردی نه تنها سنخیتی با اقتدار ملی کشور ندارد بلکه حکایت از« خود کم انگاری» مسولانی دارد که زیر پرچم مبارزه با امپریالیسم روزگاری سینه سپر کردند و با شعار «امید» وارد بهارستان شدند.

دوم-پیش از این، نظیر چنین رفتارهایی از مردم عادی در موقعیت های مشابه و بعضا پر خطر مشابه حوادث تروریستی مجلس یا پلاسکو بارها مورد انتقاد بسیاری از مسولان، اصحاب رسانه و حتی خود مردم نیز قرار گرفته بود. هرچند اشتیاق مردم عادی برای عکس یادگاری با مسولان یا سلبریتی ها خود موضوعی قابل تامل است که باید در زمان مقتضی به آن پرداخته شود. اما اینکه نمایندگان ملت در نهادِ خود تمایل به چنین رفتارهایی داشته باشند حکایت از عمق نفوذ فرهنگ پوپولیستی دارد که در سالهای اخیر  بیش از هر زمان در میان مردم ریشه دوانده است.

در چنین فرهنگی، سلبریتی ها یا همان شخصیت هایی که نه به حکم ارزشهای اخلاقی یا افتخارات علمی بلکه به واسطه دیده شدن چهره شان در میان مردم شناخته می شوند و شهرت کاذب قدرت نفوذ در لایه های مختلف اجتماعی را هم برای آنها به همراه می آورد، آن هم در شرایطی که گرد فراموشی بر چهره ی بسیاری از شخصیت های فرهیخته و تاثیر گذار حال و گذشته تاریخ کشورمان نشسته است. از سویی برخی مسولان هم با علم بر قدرت نفوذ سلبریتی ها در جذب عوام، آگاهانه یا نا آگاهانه با رفتارهای تبلیغاتی خود بر توهم همه چیز دانی این قشر دامن زده اند که امروز سلایق سیاسی ناپخته خود را به مثابه حجتی برای مردم در بوق کنند.
۱۳۹۶/۰۵/۱۷ ۱۵:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۲:۵۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۱۰:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۰۲:۰۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۶ ۰۰:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۹:۱۳
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۹:۰۴
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۳:۴۲
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۱۱:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۵ ۰۹:۲۵
 
 
کلمات کلیدی : مراسم تحلیف+تحلیف روحانی+تحلیف+تحلیف در مجلس+سوگند رئیس جمهور+قسم رئیس جمهور
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۷:۳۶:۱۴
اینم از نتایج لیست های انتخاباتی، وقتی قانونگذار خودش درگیر عوامزدگی باشه وای بحال مردم عادی (4508242) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۲۳:۵۰
اصول گرا هم توشون بود. الکی سو استفاده جناجی نکنین (4508414) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۳۵:۰۰
کدوم این نماینده ها که سلفی گرفتن تو لیست امید بودن دقیقاً. بترسید از تهمت زدن (4508439) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۳:۵۲
این رفتار کاری به لیست انتخابی نداره چون فقط اصلاح طلبان واعتدالیون نبودند که لیست داشتند بلکه اصولگرایان وپایداری هاهم لیستی آمده بودند وچه بسا اگر به جای موگرینی مثلا پوتین در این جلسه حاضر می شد این اصولگرایان بودند که با او عکس سلفی می انداختند وآنوقت جناح مخالف بود که امروز در حال انتقاد وبزرگنمایی بود . متاسفانه این روزها از تمام جناحهای مدعی شاهد برخی رفتارهای ناپسندیم که شاید در جهان غرب به دلیل نوع تفکر باز وآزادی تمام سلایق اجتماعی چندان به چشم نیاید اما با شئونات اخلاقی دینی وملی ما ایرانیان سازگار نیست . (4508550) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۲۱:۳۵
معیارهای پدیدآورندگان لیست ناامید کننده ی امید بازان !!! معلوم است چه بوده ؟
درایت ؟ شخصیت ؟ متانت ؟ دینمداری ؟ تخصص ؟ توانمندی ؟ ادب ؟ .............

قابلیت و ظرفیت و شخصیت و اهلیت خود پدیدآورندگان هم مورد سؤال جدی است . (4509002) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۴۱:۴۰
از همین خودشیفتگی به غرب هست که تسلیم شدن در برابر سازمانهای استعماری مثل صندوق بین المللی پول وبانک جهانی و امضای فتف ها و مشاوره گرفتن از مشاوران غربی برای مالیات گرفتن از مردم کشور خودت در میاد تعجب نداره فقط یک نمای بی روتوش از حقیقت بود. (4509046) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۷:۵۵:۳۴
غیرت زدایی از ایران و ایرانی (4509350) (alef-13)
 
احد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۷:۳۸:۳۲
در اینکه کار نمایندگان اشتباه بود شکی نیست ولی زیادی موضوع را بزرگ کردیم . اصل مطلب که تحلیف بود با حضور اون همه مهمان را یاد نمیکنیم و تمام شبکه ها پر شده از عکس سلفی و... (4508245) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۲۶:۱۹
تحلیف یا جام ملت های افریقا، البته زمان آقای احمدی نژاد هم همین بود اما دولتی که 4 سال هر کوششی که تونسته برای ارتباط کرده بعد تحلیفش میشه جام ملت های افریقا، نشان می ده یک جای کار اشتباهه. (4508421) (alef-11)
 
مشکین نقاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۱۲:۲۳
موضوع بزرگ کردن نیست!!!
موضوع اینه کسی که چیز به این سادگی رو نمیدونه چطور میتونه مسائل پیچیده تر رو بدونه؟ (4508518) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۴:۳۱
چرا دقیقا موضوع همه که دارید از اب گل الود ماهی میگیرید ! (4508551) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۵:۲۳:۴۵
آب را کسانیکه آب خوردن مملکتشونو به برجام گره زدند گل آلود کردند
آب را سلفی های حقارت گل آلود میکنند
آب را نجومیان و برادران و دختران و پسران ژن باز و همیشه طلبکار گل آلود میکنند
آب را کدخدا باوران و مفتریان و متوهمان گل آلود میکنند
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
آب را گل نکنید ...... (4510068) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۵:۰۸
چرا دقیقا موضوع همینه که دارید از آب گل آلود ماهیگیری سیاسی می کنید ! (4508554) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۵:۲۳:۲۳
کدوم همه؟ بسیاری آدم های رده دوم و سوم بودند از کشور های رده سم و چهارم (4509112) (alef-11)
 
احمدرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۷:۴۰:۳۳
از اولم بیخود به اینا دل بسته بودین! (4508248) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۷:۴۴:۳۲
من یک روستایی هستم اگه موگرینی به روستای ما بیاید هرگز با عکس سلفی نمی گیرم . بلکه او را به ارامگاه شهید روستا می برم و سند جنایت غرب را به او نشان می دهم و سپس اور ا به صحرا می برم و میوهای روستایمان را به دلار به او می فروشم . (4508256) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۳:۱۵:۱۶
عزیز موگرینی همینکه تا تهران هم اومده خیلی کار بزرگی کرده روستای شما هم نمیاد میوه های اروپا هم اینقدر عالی هستند کسی نمیاد از اینجا میوه با خودش ببره شما اگر میوه فروش بودی همین میوه ها رو به ریال میفروختی که رو درخت خراب نشن ببم جان (4508880) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۲۴:۲۳
احسنت به تو روستایی .
مدعیان بی تدبیر و ناامید کننده و طرفداران بی انگیزه شان از درک این مسائل عاجز و محرومند . (4509009) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۴۸:۴۰
وفقط شما بهترین هستید البته اگر با این شیوه بیان و خود بزرگ بینی مردم به شما رای بدهند (4509691) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۵۰:۰۸
ای کاش مسوولین ما اندکی از این درک شما را داشتند (4509064) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۵۰:۴۶
شما روستايي نيستي در ضمن كسي كه به مهمانش دلاري ميوه بفروشد ايراني نيست (4509065) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۵:۲۴:۲۸
خداییش اگر هم روستایی باشی باز هم از این ها سیاستمدار تر و دانا تری (4509115) (alef-11)
 
سراج الدین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۷:۴۶:۱۶
با سلام
پیشنهاد میکنم مردم به کلیه نمایندگانی که در عکس سلفی تحقیر آمیز حضور دارند برای دوره بعدی مجلس رای ندهند. (4508258) (alef-13)
 
شهروند...
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۷:۵۲:۰۴
با سلام :لیست امید، ناامیدمان نکند!یک عده خواب هستند هرچه بگو.یید بیدار نمی شودند وحتی مدعی هستند آنها هستند که خواب نیستند و سخنان پند را نمی شنودند لذا نامید نشودید بلکه به خود به حول خدا و مدد او امید داشته باشید نا امیدی شرک است و ماه پشت ابر نمی ماند و همواره روشنایی پرتو افشینی می کند بگذارید آنها راحت باشند (4508270) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۸:۱۶:۴۳
با این همه سخن پراکنی ، بد نیست قبل از تأیید صلاحیت کاندیداهای مجلس شورای اسلامی ، آنها یک دوره روابط بین الملل و دیپلماتیک گذرانده و آزمون برگزار شود . (4508302) (alef-13)
 
مهدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۴۸:۳۳
آقای قشقاوی که خودش معاون وزیره چی؟! ایشون که از این دوره‌ها زیاد گذرونده چرا توجیه نیس که چه کار زشتی داره انجام میده؟!
مطلب رو اشتباه نگیر برادر من! اینها به دلیل غربزدگی و.....ن نه عدم آموزش روابط بین الملل! (4508458) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۵:۲۶:۳۹
فهم ربطی به دیدن دوره نداره. عکاسباشی صحنه خودش سال هاست که مثلا دی÷لمات است (4509118) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۸:۴۶:۴۱
خانم موگرینی درست در آستانه سفر به تهران از قانون مادر تحریم‌ها در آمریکا حمایت می‌کند اما برخی نمایندگان برای گرفتن عکس یادگاری با این خانم، پشت سر هم صف می‌بندند؟ چنین نمایندگانی قرار است از حق مردم در موضوع هسته‌ای و دیگر موضوعات دفاع کنند؟ (4508360) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۲۱:۱۵
به دو دلیل :اولا" نمایندگان مورد نظر درک درستی از وقایع و رخدادهای بین المللی ندارند ( به جهت اینکه وزارت خارجه کمتر آنها را در جریان سیاست خارجی قرار می دهد ) ثانیا" : غرب زدگی و عقده حقارت در برابر غربی ها در مورد برخی از نماینده ها به قول آشنا یک معضل فرهنگی هستن که جاداره شورای نگهبان در مرحله بررسی صلاحیت ها این موضوع را هم مد نظر قرار بده . (4508412) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۸:۴۷:۱۸
لیستی که دستپخت مرفهان و مدعیان غریبه با مردم باشد، طبیعی است که اتفاقات ناهنجار روز شنبه را در صحن مجلس به وجود بیاورد. عکس یادگاری با موگرینی همزمان با اعمال تحریم‌های جدید آمریکا و تأیید دفتر شخص موگرینی و اتحادیه اروپا یعنی تحقیر استقامت و مقاومت مردم ایران اسلامی توسط افرادی که در فضای غبارآلود به خانه ملت راه یافته‌اند. (4508363) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۱۱:۱۱
یعنی می فرمایید 57 درصد مردم مرفه هستند ؟ (4508515) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۴۸:۴۸
57 درصد مردم دنباله روی مرفهان و بیدردان شدند. (4509061) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۵۲:۰۷
نه خیر، منظور مردم نیسند، بلکه آن کسانی که رای آوردند (4509066) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۳:۳۷
بابا شماها خوبید با اون تورم 40% و دلار 4000 تومنی ! حجم روز افزون تحریم ها (4508549) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۶:۰۲
خوب که باز اون 24 میلیون مثل شماها کاسب تحریم نیستند ! (4508559) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۸:۴۷:۴۰
بنده یک خانم ایرانی هستم وقتی تصاویر نمایندگان مجلس با خانم موگرینی در هنگام گرفتن عکس یادگاری را دیدم بسیار شرمنده شدم و خجالت کشیدم. نمایندگانی که این رفتار ناپسند را بروز دادند باید از مردم ایران عذرخواهی کنند. (4508365) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۲۴:۱۷
حالا خانم باشی یا اقا چه فرقی میکنه (4508417) (alef-11)
 
France
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۸:۴۹:۴۸
لیستی رای دادن نتیجه اش میشود این! (4508369) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۴۱:۳۹
دفه بعد به شماها رای می دهید که باز تورم بشه 40% و دلار 4 برابر ! (4508584) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۳:۱۰:۳۳
عکس گرفتن و شوخی کردن نمایندگان مسبوق به سابقه است همه جای دنیا ولی متاسفانه سایت الف جناحی کرد این مساله (4508871) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۸:۵۲:۱۱
بسه دیگه. این قضیه ی حاشیه ای رو اینقدر بزرگ نکنید. بپردازید به مراسم تحلیف که از نظر کیفیت و کمیت بی سابقه بود. (4508373) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۵۲:۱۲
با با تو دیگه کی هستی؟ کیفیت؟ کدوم کیفیت؟
اصلا باشه تو راست میگی... (4508475) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۹:۲۴
والبته سه کاری صدا سیما در کیفیت پخش صدا !! که ظاهرا دلیلش مورد غفلت قرار گرفته ! (4508567) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۴۲:۵۲
مراسم تحلیفی که از نظر بریز و بپاش بی سابقه بود (4508587) (alef-11)
 
مصطفی
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۵۱:۲۸
دوست عزیز اگر سرمون رو مثل کبک تو برف فرو کنیم دلیل نمی شه فکر کنیم دیده نمی شیم. اگر یه چرخ تو سایتهای خبری مطرح دنیا بزنی مشاهده می کنی که نمایندگان ملت چه آبرویی از ملت بردند. (4508611) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۴۹:۱۵
وهزینه البته (4509062) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۵۴:۰۳
بله البته بی سابقه بود مخصوصا با حضور مسوولین لسوتو، زنگبار و نامبیا! (4509069) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۸:۵۲:۵۹
خاک بر سر من با این نماینده ها ؛ جالبه که تحصیلاتشان فوق لیسانس ببالاست . (4508377) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۴:۳۳
بارها و بارها ثابت شده که فهم و شعور به اصالت خانوادگی بستگی دارد نه به تحصیلات عالیه ! (4508552) (alef-11)
 
نا امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۰۰:۲۶
بنازم به غیرت و پشتکار نمایندگان لیست امید.
خدا کند که کسی بی امید نشود حتی اگر شده امیدی به لیست باشد.
امین (4508384) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۱۸:۲۰
این رویداد تلخ میوه لج و لجبازی ... است . از یک طرف کسانی که صلاحیت کاندیداها را بررسی می کردند ... افراد سرشناس اصلاح طلب را رد کردند و از طرفی اصلاح طلبان برای اینکه ثابت کنند مردم آنها را قبول دارند و با توجه به خالی بودن دستشان هر فرد بدون لیاقتی را به صرف اصلاح طلب بودن معرفی کردند . مردم هم با توجه به...لیست امید رای دادند . نتیجه هم که مشخص شد 30 - 0 . ای کاش این رویداد درسی بشود برای هم دوستان بررسی کننده صلاحیتها و نیز دوستان اصلاح طلب . (4508409) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۳۴:۵۰
نماينده واقعي بايد مثل موكلين خود باشد هميشه اماده سلفي و عكس (4508438) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۳۶:۰۸
باید پذیرفت ساختار سیاسی کشور ما به گونه ایست که اصلا افراد نخبه و سرشناس، دنیادیده، سفر کرده، خارج و خارجی دیده، آشنا با زبان خارجی، و ... اصلا گذرشون از اطراف مجلس هم نمیخوره و متاسفانه، افرادی با دنیای کوچک، وارد انتخابات مجلس میشن.

عموما این افراد، سطح پایین هستند، زبان بلد نیستند، مسافرت خارجی نرفتند و خارجی ندیدند، و با شعار مرگ بر این و اون، و حمایت دو سه تا نهاد، تشویق شدن و روی کار اومدن.

این انزوا و دنیا ندیدگی، باعث اینجور رفتارهاست. (4508440) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۳۸:۳۴
ایا رفتار اون حاج اقا و نماینده شیراز که روی میز رفته با شان یک نمیانده هماهنگی داره؟ اصلا فرض کنید موکرینی دوست ما هم باشه (4508441) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۳۹:۱۵
مدرس کجایی که ببینی چه کسانی بر کرسی شما نشسته اند. (4508442) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۰۹:۵۵:۱۷
عکس گرفتن با خانم موگرینی چه فایده ای داره؟ اونهم عکس زورکی!! (4508484) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۱۶:۰۳
خیلی وقت ها رای مردم تهران به عنوان پیشرفته ترین شهر کشور، باعث پسرفت و عقب گرد مملکت میشه
نمی دانم چرا شهری که بیشترین تحصیلکرده رو داره اینقدر فله ای و کیلویی رای داره (4508527) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۴۳:۴۴
باشه آقا دفه بعد به شما رای میدن تا دوباره تورم 40% ! (4508588) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۴:۵۵:۳۶
چون همیشه مدعی و طلبکارند، از دولت، حکومت، کشور، مردم استانهای دیگه، زمین و زمان و ... (4509072) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۱:۵۲:۴۶
بخاطر اینکه عاقل تر از ان هستند که فقط بخاطر افزایش یارانه به کسی رای بدهند (4509697) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۰:۴۹
کاندیدایی که پول بده بره تو لیست امید که رأی بیاره و نماینده شه بهتر از این نمیشه (4508542) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۲۲:۴۲
12 میلیون مجرد داریم 6 میلیون بیکار اون وقت خبر اول مملکت شده سلفی نماینده ها و بازی دو نفر با تیم اسراییلی ! (4508548) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۰:۵۳:۴۹
نمایندگان اصولگرا هم حضور داشته اند. جناحی کردن این اقدام ناپسند حتی ناپسند از خود این اقدام است.
اونایی که اینجوری موضوع را جناحی میکنند معلومه خودشون هم هیجان گرا و ندانم کار هستند که اگر پاش بیفته خودشون هم اقدامات مشابهی میکنند. (4508617) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۲:۰۰:۵۲
دوست عزیز در این که این کار کار بدی بود شکی نیست اما این حاصل رد صلاحیت های گسترده جریان همفکر شماست.
اگر جریان اطلاحات می تونست نفرات اصیل و اصلی خودش رو معرفی کنه هیچوقت مجبور نمیشد سراغ آدمهای دست چندم بره (4508733) (alef-13)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۳:۲۰:۲۷
زیادی دارید کشش می دید در اصل این بزرگنمایی هم جنبه جناحی داره و چون امیدی بودند نکوهشش می کنید اگر اصولگرا بودند می گفتید اینها دوستی ایران و جهان را نشان می دهند. (4508888) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۷:۲۳:۳۴
من از يك جهت از نمايندگان مجلس گله مندم وگله ي من به خاطر بي دقتي در رفتار وبي سياستي در منش است نماينده ي مجلس بايد در تمام مناسبات وقار ومتانت واصول تعريف شده ي ديپلماتيك رو رعايت كند در عين حال نكته ي مهم اين است كه نبايد به دست مخالفان گزك داد با كمال تاسف شكوه مراسم تحليف از سوي عده اَي مغرض فراموش شد والبته عمد در كاربود كه فراموش شود وبهانه اَي شد براي حمله به ليست اميد (4509295) (alef-13)
 
مانا
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۱۸:۰۸:۵۴
به قول دوستی ,شما هم لیستی رای دادید فقط لیستتان رای نیاورد .پس خیلی ذوق زده نشوید . (4509367) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.