توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459837
روند افزایش دما در بیشتر مناطق کشور
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۸
پیش بینی سه روزه هواشناسی نشان می دهد: براساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز در غالب مناطق کشور جو نسبتا پایدار بوده و روند افزایش نسبی دما پیش بینی می شود که افزایش دما امروز و روز جمعه در سواحل دریای خزر محسوس بوده و در سواحل غربی دریای خزر گاهی با وزش باد جنوبی همراه خواهد بود.
به گزارش ایرنا از سازمان هواشناسی کشور، از بعد از ظهر امروز با نفوذ جریان های گرم و مرطوب جنوبی در مناطقی از جنوب غرب کشور در استان های خوزستان، بوشهر و دامنه های زاگرس مرکزی افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی با وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود. 
روز جمعه با عبور موجی از نوار شمالی کشور، در مناطقی از غرب، شمال غرب، دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی، دامنه های جنوبی البرز، برخی مناطق مرکزی و جنوب ایران بارش پراکنده گاهی وزش باد پیش بینی می شود. 
به سبب افزایش سرعت وزش باد در جنوب عراق و انتقال آن به مناطقی از جنوب غرب کشور در اواخر وقت امروز و اوایل وقت روز جمعه پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نیست. 
این موج روز شنبه در بخش هایی از شمال شرق و دامنه های جنوبی البرز سبب بارش پراکنده و وزش باد خواهد شد. همچنین در شمال غرب کشور نیز بارش پراکنده پیش بینی می شود.​
 
کلمات کلیدی : پیش بینی وضع هوا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.