نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 285236
گزارش ثبت احوال درباره کارت‌های هوشمند ملی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۴۱
نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور از حضور آوایی، رییس سازمان ثبت احوال با معاونین این سازمان در جلسه امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

محمد جواد کولیوند در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اعلام این خبر گفت: ایشان با حضور در جلسه کمیسیون گزارشی در خصوص ارائه کارت‌های هوشمند ملی به اعضا کمیسیون ارائه کرد و نمایندگان نیز سوالاتی درخصوص نحوه تعویض این کارت‌ها پرسیدند.

وی ادامه داد:‌ طبق پاسخ‌ها و گزارش‌های ارائه شده سازمان ثبت احوال بنا دارد در سال جاری شش میلیون کارت ملی هوشمند صادر کند و حدود ۳ تا ۳.۵ سال طول می‌کشد تا کارت ملی همه مردم کشور هوشمند شود.

نایب رییس کمیسیون شوراها همچنین از بحث و بررسی پیرامون ایرادات شورای نگهبان به طرح استانی شدن انتخابات مجلس در این جلسه خبر داد و اظهار کرد: امروز نماینده شورای نگهبان نیز در جلسه حاضر بودند و نهایتا بنا شد کلیات این طرح توسط هیات رییسه و مرکز پژوهش‌های مجلس مورد بررسی قرار گیرد اما این طرح قطعا در انتخابات دهم مجلس اجرایی نمی‌شود.
 
کلمات کلیدی : ثبت احوال
 
۱۳۹۴-۰۵-۰۵ ۰۴:۳۹:۳۰
متاسفانه صف هاي طولاني براي اين كار در برخي مراكز زيبنده جمهوري اسلامي نيست، براي نمونه به پست زير پل صدر تهران مراجعه نماييد تا ببينيد مردم چطور در صف هاي متعدد مراحل اين كارت را طي مي كنند، (3071648) (alef-3)