توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475136
واکنش لاوروف به اظهارات جدید «ترامپ» درباره ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۲۸
وزیر امور خارجه روسیه گفت ایران نقش موثری در حل بحران سوریه دارد و ترکیه نیز نقش عربستان و قطر را در مذاکرات صلح سوریه بازی می کند.
به گزارش مهر، به گزارش تاس، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه در پاسخ به اینکه اظهارات جدید «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در مورد ایران را چگونه می دانید، گفت به توافق رسیدن در مسئله بحران سوریه نیاز به حضور ایران دارد.

به اعتقاد لاوروف حل مشکلات در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا نیازمند حضور بازیگران خارجی است که از راه های مختلف می توانند در این مسئله تاثیرگذار باشند. ایران یکی از آن کشورهای تاثیرگذار است.

وی افزود که در مذاکرات آستانه تمرکز بر این است که سه کشور ایران، ترکیه و روسیه با یک گفتمان سوری از درون کشور سوریه با حضور دولت این کشور و مخالفان آن، برای حل بحران سوریه تلاش کنند.

لاوروف اظهار کرد در این ائتلاف سه گانه ایران و ترکیه و روسیه، ترکیه نقش برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس، همچون عربستان سعودی و قطر را بازی می کند. وزرای این کشورها در زمان حضورشان در مسکور، این مسئله را تایید کردند و اعلام داشتند که ترکیه خواسته های ما را در مذاکرات آستانه بیان می کند.
 
کلمات کلیدی : ترامپ+ایران+لاوروف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.