نظر منتشر شده
۱۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 408635
انتقاد صریح مطهری از دستگاه قضا در ماجرای سعید طوسی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۲
نایب رئیس مجلس با بیان اینکه طولانی شدن زمان رسیدگی به پرونده سعید طوسی طبیعی به نظر نمی‌رسد، گفت: مقامات قضایی در این پرونده، رعایت مصلحت خودساخته را کرده‌اند.

به گزارش خانه ملت علی مطهری درباره پرونده سعید طوسی  و اظهاراتی مبنی بر اینکه رسانه‌ای شدن این موضوع تضعیف نظام است، گفت: ظاهرا مقامات قضایی رعایت مصلحت خودساخته را کرده‌اند که مثلا چون متهم قاری قرآن است بهتر است به طور جدی پیگیری نشود، که البته این روش اشتباه است و با عدالت اسلامی و علوی سازگار نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: طولانی شدن زمان رسیدگی به این پرونده طبیعی به نظر نمی‌رسد. همین طولانی شدن باعث شده که برخی شاکیان به رسانه های بیگانه پناه ببرند و بعد متهم به معاونت در جرم شوند.

وی ادامه داد: وقتی فردی چنین پرونده‌ای دارد چرا در یک مراسم رسمی کشوری مانند افتتاحیه مجلس دهم از او به عنوان قاری استفاده می شود؟ طبعا این شائبه پیش می آید که می خواهند شاکیان را بترسانند تا دست از شکایت خود بردارند.

مطهری درباره جریان رسانه‌ای پیرامون این پرونده، گفت: طبیعت رسانه این است که دنبال کشف حقیقت و احقاق حقوق خسارت دیدگان است گرچه برخی رسانه ها هم دنبال هدف خودشان یعنی ضربه زدن به جامعه اسلامی هستند. البته اثبات این گونه اتهامات بسیار مشکل و گاه نشدنی است مگر اینکه متهم اقرار کرده باشد.

وی تصریح کرد: اسلام از نقل این گونه اخبار که مربوط به عفاف جامعه است - حتی به فرض اثبات - نهی کرده است و آن را اشاعه فحشا می داند، برای آنکه قبح این گناهان از بین نرود. به همین جهت شرایط اثبات گناهانی مانند زنا را سخت قرار داده تا افراد به راحتی دیگران را متهم نکنند و اشاعه فحشا صورت نگیرد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در پرونده آقای طوسی به نظر می‌رسد قصوری صورت گرفته که حدود 5 سال معطل مانده است در حالی که می بایست زودتر موجبات تسلی خاطر شاکیان و خانواده های آنان فراهم می‌شد، خواه نتیجه رسیدگی ها برائت باشد یا اثبات جرم.
 
کلمات کلیدی : سعید طوسی + قاری قرآن + علی مطهری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۲:۰۲:۱۶
حرف حق وصحیح .اجایی است مصلحت اندیشی های خود ساخته در بسیاری از موارد تیشه به ریشه دین واقعی زده است (3995357) (alef-13)
 
شهروند تهرانی
Anonymous Proxy
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۲:۰۹:۱۱
به وکیل خودم جناب مطهری افتخار میکنم (3995371) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۲۱:۳۲:۰۸
کاش آقای مطهری در انتقاد از دولت قبلی و فعلی شرط انصاف را حداقل در انتقاد ، تکرار می کنم حداقل در انتقاد و نه سکوت و ..... رعایت می کرد تا اون موقع می گفتم وکیل خوبی است (3996129) (alef-13)
 
علی
Denmark
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۴:۳۱:۰۶
درود خدا بر انسان های آزاده (3995590) (alef-11)
 
Saber
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۴:۴۳:۰۹
زنده باد آقای مطهری که آزاده و نماینده واقعی مردم است. درود درود درود (3995602) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۵:۳۶:۰۶
درود به مطهری شیر پاک خورده (3995670) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۶:۰۰:۵۳
درود بر مطهری (3995707) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۶:۳۸:۴۶
حرف حساب (3995750) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۷:۰۷:۵۱
ای کاش یک انتقاد هم به این فیش های نجومی و وامهای میلیاردی و کرسنت و اختلاس فرهنگیان می کردن (3995780) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۷:۱۸:۳۷
این چه جوریه جناب مطهری درباره مسائل اساسی کشور مثل بیکاری ، رانت خواری ، مدیران نجومی و ... هیچ گونه اظهار نظری نمیکنند ! (3995798) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۷:۲۱:۳۸
جناب آقاي مطهري عزيز، هر وقت سخني از شما مي خوانم انتهايش دعايم براي مغفرت پدر محترمتان است، خداوند شما را هميشه عزيز گرداند. (3995800) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۸:۴۲:۴۱
چرا این اقا این قدر ... می گوید ؟/ بابا تو برو بشو ریییس قوه قضاییه یا به حصر اعتراض می کند یا به چیزهایی که هیچ اطلاعی از آن ها ندارد ؟/ یکی نیست بگه تو وکیلی قاضی هستی ؟ آیا قوه قضاییه باید ازتو دستور بگیرد ؟ (3995925) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۲۰:۳۸:۰۷
قطعا ايشان وكيل مردم است. در ضمن براي اظهار نظر لازم نيست قاضي باشي. حرف حق را هركس مي تواند بزند. اگر اينطور كه شما مي گوييد و فقط قاضي و وكيل حق حرف زدن داشته باشند شما هم نمي توانيد اينجا نظر دهيد. (3996063) (alef-11)
 
سینا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۸:۵۸:۱۷
ایشون و یک نماینده دیگر 2 وکیلی هستند که محکم هستند

آقای مطهری شما بحق دارای قریحه پدر هستید

من به اقای مطهری رای دادم و به آن افتخار میکنم (3995950) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۹:۲۲:۵۹
اگر تو مجلس چند نفر دیگر مث جناب مطهری بود الان وضع ما خیلی ازین بهتر بود که هس (3995989) (alef-11)
 
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۹:۳۱:۳۰
چه حرف حسابی زده است این آقا؟؟؟ مگر بقیه پرونده های ناموسی چند روزه تمام می شود؟؟ همین چند روز پیش گفته شد که آقای طوسی از برخی اتهامات تبرئه شده است و در خصوص برخی دیگر موضوع در حال رسیدگی است؟؟ آقای مطهری شما راست می گویی در خصوص حقوق های نجومی و هشت هزار میلیارد صندوق ذخیره فرهنگیان هم یک کلام بگو (3995995) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۱۹:۴۳:۴۷
درود بر نماینده واقعی و شجاع مردم (3996002) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۱۰ ۲۲:۱۰:۱۰
به نظر می رسد در این مورد مطالبه اصلی این است که چرا قوه قضاییه کم کاری یا پنهان کاری کرده و روند قضایی را متوقف کرده است. (3996177) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.