نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 271132
انتقاد انصار حزب الله از سیاست خارجی دولت
تاریخ انتشار : جمعه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۰
دبیرکل انصار حزب‌الله با انتقاد از الگوی حرکت دولت در سیاست خارجی اظهار کرد: این سیاست یعنی پذیرفتن جهان تک قطبی.

 به گزارش ایسنا، حسین الله کرم در مراسم بزرگداشت شهدای جهان اسلام و مدافعان حرم حضرت زینب (س) که در مسجد اسکندری برگزار شد، گفت: رییس جمهور محترم در انتخابات گفتند که چرخ هسته‌ای بچرخد و چرخ زندگی مردم هم بچرخد و همچنین گفتند که الگوی حرکت ما مذاکره با کدخدا هست.

وی افزود: دیدن دم کدخدا و پذیرش کدخدا و مذاکره با کدخدا یک عبارت مشخص‌تری دارد و آن عبارت است از جهان تک قطبی را پذیرفتن و در فرمول کدخدا برای منطقه خاورمیانه تنها یک چیز مهم است و آن حفظ امنیت رژیم اشغالگر قدس است.

دبیرکل انصار حزب‌الله خاطرنشان کرد: ما اگر ریل گذاری که در موضوع دم کدخدا را دیدن و دکترین مذاکره با غرب داریم را عوض نکنیم نمی‌توانیم در فرمول جهان تک قطبی وارد عمل شویم.

الله کرم اضافه کرد: اگر قرار باشد تحریم‌ها برداشته شود و ۱۲۰میلیارد که در غرب هست وارد کشور شود در صورتی آنها اجازه می‌دهند، که ما در فرمول کدخدا عمل کنیم که در سوریه و لبنان عقب نشینی کنیم و این پول‌ها را در خاورمیانه اسلامی هزینه نکنیم.

وی با بیان اینکه غربی‌ها هیچ وقت حاضر نخواهند شد که با رفع تحریم هم به وضعیت خودمان رسیدگی کنیم و هم پول‌هایمان را در غزه و یا در فلسطین خرج کنیم، افزود: اگر ما در چارچوب فرمول کدخدا عمل کنیم باید با ترکیه که حامی داعش است قرارداد ۳۰میلیاردی دلاری ببندیم.

وی گفت: برخی اخباری که امروز در مورد بمباران یمن شنیده می‌شود اخبار دروغ است و این حملات عربستان برای جلوگیری از پیشرفت انصارالله به عدن بود، اگر امروز می‌بینیم که عربستان به دنبال آتش بس است برای این است که جلوی این پیشروی را بگیرند.

الله کرم افزود: اگر ترکیه برای از بین بردن رژیم اسد عملیاتی را آغاز کند در داخل ترکیه آسیب پذیری‌های بسیار زیادی از جمله کردها و مسمانان وجود دارد.

وی تصریح کرد: اگر ما صبر ومقاومت را به عنوان حرکت اساسی پیگیری کنیم در اندک زمانی خواهیم توانست رژیم اشغال گر را از روی زمین برداریم، شهدای اسلام ما را به این راه دعوت کرده‌اند و لازمه آن تغییر این شیوه ریل گذاری و حرکت در مسائل هسته‌ای است.

دبیرکل انصار حزب‌الله با طرح این سوال که چرا شهدای جهان اسلام چه شیعه و چه سنی و چه افغانی مدیریت مرگ خودشان را در این راه قرار دادند؟ افزود: دیدگاه آن‌ها سه دلیل تئوریک و دو دلیل ایجابی داشت.

الله کرم گفت: دلیل اول برمی گردد به آیه ۲۳ سوره بقره که خداوند می‌فرماید ما شما را امت وسط قرار دادیم تا سرمشق دیگران باشید و شهدا به خاطر این امت وسط بودن این راه را انتخاب کردند و دلیل دوم اشاره به مسئله فدک که هارون الرشید می‌خواست آن را تحریف و تجزیه کند دارد، شهدای اسلام برای تشکیل امت اسلامی حرکت کردند تا جلویه تجزیه جغرافیای اسلامی را بگیرند.

وی آیه ۲۱ سوره کهف را دلیل سوم این دیدگاه دانست و افزود: دیدگاه سوم شهدای اسلام این بود که هرجا حرم‌های اسلام بود آن را حفظ کنند، شهدای اسلام برای حمایت، حفاظت و دفاع از این مراکز به پا می‌خیزند.

الله کرم اضافه کرد: دو عنصر ایجابی موجب حرکت شهدای جهان اسلام شد؛ یکی برمی گردد به ۶۷سال پیش که منجربه شکل گیری رژیم صهیونیستی شد و دوم به انقلاب اسلامی و تشکیل جمهوری اسلامی.

وی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در ۶۷سال پیش گفت: صهیونیست‌ها خواهان تغییر و تخریب نمادها و قبله اول مسلمانان هستند و حرکت شهدای اسلام از همین جا شروع می‌شود.

دبیرکل انصار حزب‌الله اضافه کرد: حضرت امام تضاد دارالسلام به جای دارالتوحید و دارالظلم به جای دارالکفر را تغییر دادند و این اصلی‌ترین حرکت امام بود، امام ترکیب و نوع مبارزه را امام عوض کرد و نوع آن را به الگوی مقاومت تغییر داد.

وی با اشاره به سخنان امام راحل در مورد الگوی مقاومت تصریح کرد: شهدای جهان اسلام همه در راه این الگو قرار داشتند و همه از قشر فقیر جامعه و طعم فقر را چشیده بودند.

الله کرم ادامه داد: امروز در پیچ تاریخی قرار داریم که امام می‌فرماید باید همه این پیچ تاریخی را درک کنیم و درست عمل کنیم.

وی گفت: در این پیچ تاریخی به رهبری مقام عظمای ولایت غرب ناتوان و منطقه را ترک کرد، الان می خواهند به دلیل همین ناتوانی جریان سلفی و تکفیری را جایگزین کنند.

دبیرکل انصار حزب‌الله افزود: امروز ما شاهد حرکت تیم فاطمیون درافغانستان و حدود۲.۵میلیون نفرافغان در داخل کشور هستیم که در کنار دیگر گروه‌ها فعالیت خودشان را شکل دادند.
 
کلمات کلیدی : انصار حزب الله+سیاست خارجی
 
سعید
۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۱۲:۵۸:۴۰
اقای عزیز ملت ایران دولت راقبول دارند.خدابه شما توفیق دهد (2890602) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۱۳:۲۰:۳۸
بر خلاف جناب الله کرم صد در صد پشتیبان دولت خصوصا در بحث هسته ای هستیم. (2890637) (alef-13)
 
محمود
۱۳۹۴-۰۲-۲۵ ۱۴:۴۸:۰۸
سیاست خارجی دولت همیشه زیر « ذره بین مجلس» و « نظارت تیز بین رهبری نظام » قرار دارد ، لطفا شما نگران خود باشید.
شما بهتر بود « زمان دولت قبل قدری دلواپسی نشان میدادید .
----------------------------
در ضمن این حقیر به عنوان یک حزب اللهی تمام عیار و از رزمندگان دفاع مقدسی که امثال شما به چشم ندیده اید اصلا نیاری به « انصار » و حمایت شما ندارم. (2890765) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.