نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 351034
جنایت بر سر هیچ
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۵
 جوانی که در نزاعی پیش‌پاافتاده مرتکب قتل شده بود، بعد از فرار به شهرهای مختلف سرانجام به دام افتاد و به جرمش اعتراف کرد.

به گزارش شرق، وقوع نزاع منجر به جرح ساعت ٢٣:٣٠ روز اول اسفند سال گذشته از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی به کلانتری غیاثی اعلام و با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه، مشخص شد جوانی ١٩ساله به‌نام محمدصادق بر اثر اصابت جسم سخت از ناحیه سر، دچار جراحت شدید و به بیمارستان منتقل شده است.

دو نفر از دوستان محمدصادق که شاهد صحنه درگیری او با جوان دیگری بودند، در اظهارات خود به مأموران گفتند: «در خیابان امیرسلیمانی به صورت پیاده در حال تردد بودیم که ناگهان یک موتورسیکلت طرح هوندا ١٢٥ با دو سرنشین جوان به ما نزدیک شدند. راننده موتور جوانی حدودا ١٦، ١٧ ساله و ترک‌نشین آن پسری حدودا ١٩ساله بود. ترک‌نشین موتور که با محمدصادق چشم تو چشم شده بود و درعین‌حال در حالت طبیعی قرار نداشت، پس از مشاجره لفظی با محمدصادق، ما را تهدید کرد تا دقایقی دیگر مجددا به محل بازمی‌گردد و اگر این بار نیز ما را در محله‌اش ببیند، با ما درگیر خواهد شد؛ سپس هر دو نفر از محل رفتند».

این دو نفر در خصوص نحوه وقوع درگیری و مجروح‌شدن محمدصادق به مأموران توضیح دادند: «ما خیابان امیرسلیمانی را ترک کرده و به خیابان عجب‌گل رفته بودیم که ناگهان همان دو جوان موتورسوار به طرف ما آمدند. ترک‌نشین موتور که مرتبه اول ما را تهدید کرده بود، این‌بار از موتور پیاده شد و چاقویی حدودا ٢٠ سانتی از زیر لباسش خارج کرد و با محمدصادق درگیر شد. در یک لحظه وی ضربه‌ای محکم به سر محمدصادق وارد کرد که بر اثر شدت ضربه، محمدصادق روی زمین افتاد. آن دو جوان موتورسوار با مشاهده صحنه، به‌سرعت از محل متواری شدند و ما نیز بلافاصله با ١١٠ و اورژانس تماس گرفتیم».

با انتقال محمدصادق به بیمارستان، وی به علت شدت جراحت واردشده به ناحیه سر، به کما رفت و با وجود انجام اقدامات درمانی به علت ضربه مغزی ناشی از اصابت جسم سخت، روز چهارم اسفند فوت کرد.

هم‌زمان با اعلام خبر فوت محمدصادق به کلانتری، نوجوانی حدودا ١٦ساله به بیمارستان مراجعه کرد و درخصوص وضعیت سلامتی متوفی سؤالاتی را از پرسنل بیمارستان پرسید. کارکنان بیمارستان با مشاهده اضطراب در چهره وی موضوع را به مأموران اطلاع دادند. نوجوان ١٦ساله با مشاهده مأموران قصد فرار از بیمارستان را داشت اما دستگیر و به کلانتری غیاثی منتقل شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد، پرونده و متهم ١٦ساله به‌نام «حامد.ط» به دستور بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ٢٩ تهران، در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی قرار گرفت.

حامد که در مراحل اولیه مدعی شده بود هیچ‌گونه اطلاعات دقیقی درخصوص مشخصات ترک‌نشین موتور و درواقع همان عامل جنایت ندارد، پس از انتقال به پلیس آگاهی اعتراف کرد درگیری توسط یکی از بچه‌محل‌هایش به‌نام «منصور.م» (١٩ساله) انجام شده است.

حامد در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «در حال چرخیدن با موتور در خیابان بودم که ناگهان منصور مرا صدا زد و گفت در جشن تولد یکی از دوستانش مقدار زیادی مشروبات الکلی استفاده کرده و به همین علت در حالت طبیعی قرار ندارد. به این بهانه درخواست کرد با موتور، قدری او را بچرخانم تا سرش باد بخورد و آرام شود. در حال پرسه‌زدن و چرخیدن در خیابان امیرسلیمانی بودیم که منصور با متوفی چشم تو چشم شد و از من خواست توقف کنم. درحالی‌که پشت موتور نشسته بود، آن سه جوان را تهدید کرد که اگر بار دیگر آنها را در محل ببیند، این بار با آنها درگیر خواهد شد.

پس از آن از محل دور شدیم. پس از دقایقی چرخیدن در خیابان، بار دیگر با همان سه جوان در خیابان عجب‌گل برخورد کردیم که این‌بار منصور از موتور پیاده شد و بی‌هیچ مقدمه‌ای با کشیدن قمه از زیر لباسش به سمت یکی از آن سه نفر رفت و با چاقو ضربه‌ای به سرش وارد کرد که آن جوان روی زمین افتاد. منصور به‌سرعت سوار موتور شد و من نیز سریع محل را ترک کردم. پس از آن دیگر منصور را ندیدم».

کارآگاهان با شناسایی محل سکونت منصور و انجام تحقیقات پلیسی، اطلاع پیدا کردند او پس از متارکه پدر و مادرش، همراه مادربزرگش زندگی می‌کند و در زمینه خرید و فروش مواد مخدر و مشروبات الکلی فعالیت دارد. آنها همچنین فهمیدند منصور پس از وقوع درگیری از تهران متواری شده است. تحقیقات برای دستگیری متهم در دستور کار کارآگاهان قرار داشت که کارآگاهان اطلاع پیدا کردند منصور پس از متواری‌شدن از تهران، ابتدا به شمال و از آنجا به شرق کشور رفته است. تحقیقات برای شناسایی آخرین مخفیگاه منصور همچنان در دستور کار قرار داشت تا اینکه مأموران باخبر شدند متهم مدت کوتاهی به تهران آمده و بلافاصله از پایتخت به جنوب کشور و شهر دزفول متواری شده است.

کارآگاهان سرانجام با شناسایی آخرین مخفیگاه متهم در یکی از باغ‌های حاشیه شهر دزفول، با اخذ نیابت قضائی به این شهر اعزام و سرانجام در ساعت یک بامداد روز سه‌شنبه هفته پیش، موفق به دستگیری «منصور» شدند.

منصور پس از انتقال به پلیس آگاهی تهران صراحتا به ارتکاب جنایت اعتراف و اظهارات دوستان متوفی و همچنین حامد را تأیید کرد.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرائم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با تأیید این خبر گفت: با اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضائی صادر شده و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است».
 
کلمات کلیدی : قتل
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۱۸ ۱۲:۲۰:۱۱
داستان تکراری طلاق ، نفرت ، قتل ، اعدام (3688730) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته