توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 411730
سخنگوی وزارت امور خارجه: عربستان از مقدسات مذهبی سوء استفاده سیاسی می کند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۰
سخنگوی وزارت امور خارجه، خبر حمله موشکی یمنی ها به مکه مکرمه را دروغ سعودی ها توصیف کرد و گفت: عربستان با خبرسازی های دروغ و سوژه های بی ربط از مسائل مذهبی و مقدسات سوءاستفاده سیاسی می کند.

بهرام قاسمی روز سه شنبه در حاشیه بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات در غرفه ایرنا، درباره موضع گیری ایران نسبت به نشست اضطراری سازمان همکاری اسلامی در عربستان ضد یمن اظهار کرد: ما هنوز تصمیم مشخصی اتخاذ نکردیم ولی تصورمان این است که متاسفانه عربستان سعی می کند با خبرسازی های دروغ و سوژه های بی ربط از مسائل و مقدسات مذهبی بهره برداری و سوءاستفاده های سیاسی کند.

وی افزود:همان طور که حتی منابع غربی و سایر کشورها اعلام کردند اصل خبر درست نیست و آنان بی جهت بحث مکه را مطرح کردند و سعی می کنند از آن همچون اهرم و احساسات در جوامع اسلامی سوء استفاده کنند که کار بسیار خطرناکی است و در ادامه و استمرارش می تواند دامن گیر خودشان در مسائل دیگری شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی تاکید کرد: این یک اشتباه بزرگ است و چیزی نیست که کسی در جهان امروز آن را باور کند، همه می توانند با توجه به اعتقادات مسلمانان در جهان اسلام از فرق گوناگون بفهمند و درک کنند که هیچ مسلمانی با هر گونه گرایش به سمت خودش، مدینه فاضله و مکه مکرمه شلیک نمی کند، این دروغ بزرگ تاریخی است که متاسفانه عربستان از آن بهره برداری های سیاسی نابجا می کند .

** فضای بین المللی بعد از برجام مساعدتر شده است
سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین درباره فضای پسا برجام اظهار کرد: فضای بین المللی و کلی بعد از برجام برای ایران مساعدتر شده است.
قاسمی در پاسخ به این سوال که برجام نسبت به سال گذشته منفعل تر شده است، گفت: همه اینها بحث برانگیز و ارائه شاخص های خود است اما قطعا در همه حوزه ها نمی توان گفت نسبت به دو سال پیش ضعیف تر شده است.

رئیس مرکز دیپلماسی رسانه ای و عمومی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: اگر مشکلی است به خودمان برمی گردد و کم کاری می کنیم اما به طور کلی، فضای بین المللی برای ما بسیار مساعد است.
 
کلمات کلیدی : وزارت خارجه، برجام، عربستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.