توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 461636
آئین‌نامه‌ کنترل «فضای مجازی» برای انتخابات صادر شده است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۵
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به وضعیت آیین‌نامه مربوط به فضای مجازی در انتخابات ریاست جمهوری گفت: ستاد انتخابات کشور وضعیت آیین‌نامه فضای مجازی درباره انتخابات را دنبال می‌کند.

به گزارش تسنیم، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران در حاشیه جلسه هیئت دولت درباره وضعیت شبکه‌های مجازی در ایام انتخابات و تصمیمات دولت در این زمینه گفت: سال گذشته آیین‌نامه‌ای برای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای‌عالی فضای مجازی صادر شد تا از این طریق کنترلی روی فضای مجازی صورت گیرد. ستاد انتخابات وزارت کشور نیز در حال پیگیری این مسئله است.

وی با بیان اینکه به اعتقاد بنده همان قوانینی که برای فضاهای غیرفضای مجازی وجود دارد، برای فضای مجازی نیز باید درنظر گرفته شود، یادآور شد: کاندیداها و طرفدارانشان باید به قانون احترام بگذارند و در این بین فقط بحث فضای مجازی مطرح نیست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همین زمینه گفت: شاهد شایعاتی در فضاهایی غیر از فضای مجازی هستیم اینکه جلسات متعددی تشکیل می‌شود و مطالب غیرواقعی از طریق تریبون‌های رسمی و غیررسمی بیان می‌شود. لذا باید به قوانین احترام گذاشت تا بتوانیم انتخاباتی سالم و بهتر داشته باشیم.

واعظی ادامه داد: مردم برنامه‌های کاندیداها را دنبال می‌کنند. علاقمندند که بدانند کاندیداها چه برنامه‌هایی دارند و چگونه کشور را اداره می‌کنند اینکه کاندیداها و طرفدارانشان به جای ارائه برنامه، تنها به تخریب رقبا بپردازند که متأسفانه شاهد آن هستیم، به انتخابات، نظام و امید مردم به آینده آسیب می‌رساند. نمی‌توان هر کسی برای اثبات خودش دولت و یا رقبای دیگر را تخریب کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه ظاهرا تهیه گزارشی از وضعیت کانالهای تلگرامی از سوی رئیس جمهور به شما واگذار شده است، گفت: نخیر. بنده در این زمینه مسئولیتی ندارم. مسئولیت من در ارتباط با زیرساختارهاست آنچه که مربوط به مسائل محتوایی می‌شود، بخشی به وزارت ارشاد و بخشی به شورای‌عالی فضای مجازی مربوط می‌شود و بخش تبلیغات و تخلفات نیز به وزارت کشور مربوط می‌شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پاسخ به این سوال که شنیده شده در ایام انتخابات سایت‌هایی مانند توئیتر فیلتر می‌شوند، گفت: قبل از انتخابات کارگروه تعیین مصادیق این سایت را فیلتر کرده است لذا همان‌ها باید تصمیم بگیرند و بنده چیزی در این خصوص نشنیده‌ام.
 
کلمات کلیدی : شبکه‌های اجتماعی + فضای مجازی + تلگرام + انتخابات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.