توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496430
آمریکا بالاخره سفیر جدید روسیه را پذیرفت
تاریخ انتشار : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۰۹
 یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه روسیه از موافقت دولت آمریکا با قبول "آناتولی آنتونوف" بعنوان سفیر جدید فدراسیون روسیه در واشنگتن خبر داد.

به گزارش تسنیم، روزنامه «ایزوستیا»، چاپ مسکو امروز نوشت: "آناتولی آنتونوف" معاون وزیر امور خارجه روسیه بالاخره موافقت مقامات واشنگتن برای سمت سفیر جدید فدراسیون روسیه در آمریکا را بدست آورد.

یک مقام بلندپایه در وزارت امور خارجه روسیه در گفتگو با این روزنامه، با اعلام این مطلب یادآور شد که موافقت واشنگتن با این مسئله یک هفته بعد از مذاکرات "سرگئی ریابکوف" و "توماس شنون" معاونین وزرای خارجه دو کشور در واشنگتن صورت گرفت که این موضوع نیز یکی از محورهای گفتگوهای آنها بود.

به گفته وی، آناتولی آنتونوف بعد از دریافت روادید از آمریکا، خود را برای سفر به واشنگتن آماده خواهد کرد. دریافت ویزای دیپلماتیک بعد از موافقت دولت آمریکا صادر می شود، که البته یک مسئله صرفا فنی است.   

لازم به یادآوری است که "سرگئی کیسلیاک" سفیر سابق روسیه در آمریکا در تاریخ 12 جولای به ماموریت 8 ساله خود در ایالات متحده پایان داده و در تاریخ 22 جولای نیز به روسیه بازگشت. دوره ماموریت کیسلیاک را می توان یکی از جنجالی ترین دوران روابط مسکو و واشنگتن در تاریخ معاصر دو کشور نامید.

اکنون "آناتولی آنتونوف" جانشین کیسلیاک خواهد شد. وی در اواسط ماه مه سال جاری بعد از تایید از سوی دومای دولتی و شورای فدراسیون (سنای) روسیه، طبق حکم رئیس جمهوری پوتین، رسما به این سمت منصوب شد.

آنتونوف که از سال 1978 در وزارت امور خارجه روسیه مشغول به کار بود، در دوره زمانی سالهای 2016-2011 در سمت معاون وزیر دفاع روسیه انجام وظیفه میکرد، تا اینکه سال گذشته بعد از انتصاب به سمت معاون وزیر خارجه در مسائل مربوط به همکاریهای نظامی بین المللی، از سمت خویش استعفاء داد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+روسیه+تحریم آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.