توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397133
مصباحی مقدم: شرایط نفوذ در پسابرجام فراهم‌تر است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه پس از برجام شرایط نفوذ فراهم‌تر می‌شود، گفت: آمریکا هیچ زمانی دست از دشمنی با ایران بر نمی‌دارد و تنها به دنبال نفوذ در ایران است.

به گزارش  تسنیم، غلامرضا مصباحی مقدم صبح امروز در گردهمایی یاوران حسینی یزد با تسلیت ایام محرم و سوگواری امام حسین(ع) اظهار داشت: ما در شرایطی هستیم که این شرایط از جهات مختلفی حساس است.

استاد دانشگاه امام صادق (ع) یکی از این شرایط را الگو شدن انقلاب اسلامی ایران دانست و گفت: نکته دیگر این است که انقلابیون بعد از پیروزی انقلاب نباید روحیه انقلابی را کنار بگذارند، روحیه انقلابی هم البته در شرایط انقلاب به طور طبیعی اوج می‌گیرد و بعد از پیروزی به طور طبیعی افت می‌کند و نباید اجازه داد که این روحیه افت کند.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه خود انقلابیون نباید فراموش کنند که پیش از انقلاب به چه صورت بوده و انقلاب چه ارزشهایی دارد و هم اینکه به نسل جوانی که از زمان انقلاب درکی ندارند باید ارزشهای انقلاب بیان شود.

مصباحی مقدم‌ با تاکید بر اینکه نعمت انقلاب اسلامی به هر کسی عطا نمی‌شود، گفت: مهمترین موضوع در ارتباط با این نعمت و پس از آنکه به‌دست آمد، حفظ و صیانت از آن است و باید دائما نگران باشیم و این نگرانی دائمی ما را به مراقبت بیشتر وادار می‌کند.

وی یکی از مواردی که روحیه انقلابی را از بین می‌برد را خاطر جمعی از آینده انقلاب دانست و گفت: این موضوع انسان را به روحیه تن‌آسایی می‌کشاند و اگر به این وضعیت برسیم و پیش نرویم، حتما به عقب حرکت می‌کنیم.

سخنگوی کمیته انتخابات جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه بعضی افراد نتوانستند روحیه انقلابی خود را حفظ کنند و عقب‌گرد کردند، گفت: اگر حرف‌های آنها در زمان پیروزی انقلاب و صحبت‌های فعلی آنها را بررسی کنیم به خوبی متوجه این عقب‌گرد و سقوط آنها می‌شویم.

مصباحی مقدم انقلابی ماندن را از انقلابی شدن سخت‌تر دانست و گفت: عدم اکتفا به وضع موجود و بسنده نکردن به دستاوردهای فعلی از مهمترین ویژگی‌های انقلابی ماندن دانست و نه تنها خودمان باید به این دستاوردها بسنده نکنیم بلکه باید جامعه را هم با اهمیت این موضوع آشنا کنیم.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز یکی از مهمترین مسائل را جلوگیری از نفوذ دشمن دانست و گفت: مقام معظم رهبری به ویژه در مقابل برجام بحث نفوذ را مطرح کردند چرا که بعد از برجام شرایط نفوذ فراهم می‌شود.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با تاکید بر اینکه خداوند در قرآن کریم می‌فرماید که دشمنان همیشه رنج و سختی مسلمانان را دوست دارند و هیچ زمانی دلشان با مسلمانان صاف نمی‌شود، گفت: طبق این آیه قرآن کریم، دشمنان بر حسب ظاهر لبخند می‌زنند و با ما گام بر می‌دارند و همراهی نشان می‌دهند ولی به دنبال اهداف و منافع خودشان هستند و می‌خواهند با نفوذ جامعه را تغییر دهند.

مصباحی مقدم با تاکید بر اینکه این روزها استکبار به دنبال به رسمیت شناختن اسرائیل توسط ایران است، گفت: دشمنان در این زمینه تلاش زیادی می‌کنند ولی این آرزو را به گور می‌برند.

وی خاطرنشان کرد: بعضی از مقامات ۵+۱ به صورت رسمی بیان کردند که درست است برجام تصویب شد ولی روابط با ایران درست نمی‌شود مگر اینکه ایران رژیم صهیونیستی را به رسمیت بشناسد.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با تاکید بر اینکه آمریکا بیش از ایران به مذاکره نیاز داشته است، گفت: این که غربی‌ها بگویند دستاورد مذاکرات این بوده که جلوی ایران از بمب هسته‌ای را گرفتیم یعنی آمریکایی‌ها هیچ دستاوردی نداشتند؟

مصباحی مقدم خاطرنشان کرد: دستاورد مهمی که غرب از این مذاکرات به دست آوردند این بود که اهرم فشار رژیم صهیونیستی بر غرب را برداشتند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا هیچ زمانی دست از دشمنی با ایران بر نمی‌دارد، گفت: آمریکایی‌ها به نفوذ بسیار امیدوارند و انتظارشان این است که نسل بعدی و بعد از آن دیگر انقلابی نباشند.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام با اشاره به ظرفیت‌های بالای محرم و صفر در ترویج ارزشهای دینی در جامعه تاکید کرد: آمریکا و دیگر کشورهای مستکبر جهان به این موضوع رسما اعتراف کردند که در طول سال آنها به وسیله ماهواره و اینترنت سعی می‌کنند جوانان را از اسلام دور کنند ولی با رسیدن به محرم و صفر تمام فعالیت‌های یکساله آنها به باد می‌رود.

مصباحی مقدم نفوذ سیاسی را با اهمین عنوان کرد و گفت: امروز استقلال به صورت کامل مطرح است و ایران یک کشور کاملا مستقل است و سیاستهایش تحت تاثیر سیاستهای هیچ کشوری نیست.

وی با بیان اینکه بعد دیگر نفوذ، نفوذ اقتصادی است که در قراردادها از جمله قراردادهای نفتی وجود دارد، گفت: این قراردادها نباید به گونه‌ای باشد که آرام آرام بتوانند به ما سلطه پیدا کنند چرا که در این صورت تولید ما دیگر نمی‌تواند تقویت شود.

عضو مجمع تشخیص مصحلت نظام فرهنگ‌سازی در زمینه اقتصاد مقاومتی را از اهمیت بسیار بالایی برخوردار دانست و گفت: یکی از این فرهنگها، فرهنگ کار، کوشش، تلاش، جدیت، سخت کوشی و در کل قبول کار سخت است.

مصباحی مقدم با بیان اینکه برای فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی باید فرهنگ کار و تلاش ائمه اطهار(ع) به ویژه حضرت علی(ع) را برای جوانان تبیین کرد، گفت: متاسفانه الان در بین جوانان چنین باب شده که وقتی فردی مدرک تحصیلی دارد نباید یدی انجام دهند.
۱۳۹۵/۰۶/۲۱ ۱۴:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۱ ۲۰:۲۱
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۱ ۱۰:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۱۰ ۱۱:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۸:۰۳
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۸ ۱۷:۱۴
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۶ ۱۸:۰۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۴ ۱۸:۴۲
 
۱۳۹۵/۰۶/۰۴ ۱۳:۱۸
 
۱۳۹۴/۰۷/۲۳ ۱۴:۰۸
 
 
کلمات کلیدی : مصباحی مقدم، نفوذ، برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.