توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 417031
رئیس پیشین سیا: ترامپ بخواهد، آماده‌ام به دولت بپیوندم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵
رئیس پیشین سیا امروز (چهارشنبه) اعلام کرد اگر دونالد ترامپ پیشنهاد دهد، آماده خدمت به کشورش و پیوستن به دولت جدید آمریکا است.

به گزارش ایسنا، ژنرال دیوید پترائوس که سال ۲۰۱۲ پس از رسوایی اخلاقی از سمت ریاست سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) استعفا کرد، در مصاحبه با رادیو بی‌.بی‌.سی گفت اگر دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا پیشنهاد دهد وارد عمل می‌شود.

پیشتر روزنامه "وال استریت ژورنال" گزارش داد  که ترامپ این ژنرال را برای پست وزارت دفاع بررسی می‌کند.

رئیس سابق سیا در پاسخ به این سوال که آیا در دولت ترامپ خدمت می‌کند یا خیر گفت: من قبلا هم در این موقعیت قرار گرفتم؛ زمانی که یک رئیس‌جمهور در دفترش رو به من می‌کند و می‌گوید "به عنوان رئیس‌جمهور و فرمانده کل قوا، می‌خواهم که ریاست نیروی بین‌المللی کمک به برقراری امنیت (ایساف) در افغانستان را بر عهده بگیرید".  تنها پاسخ هم می‌تواند این باشد "بله آقای رئیس‌جمهور".

پترائوس یک ژنرال چهار ستاره ارتش آمریکاست که بر نیروهای بین‌المللی در عراق و افغانستان نظارت می‌کرد. او بعدها از طرف باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا به عنوان مدیر سیا انتخاب شد.  

این ژنرال آمریکایی در پاسخ به اینکه آیا ترامپ گزینه مناسبی برای ریاست جمهوری هست یا خیر گفت: باید ببینیم. در گذشته هیچگونه ارتباطی با او نداشتم. نمی‌دانم که چطور کار می‌کند. جالب است کسانی که با او صحبت کرده‌اند می‌گویند که او خیلی با شخصیت، خیلی مهمان‌نواز، خیلی مرد بخشنده و مملو از سوال و حرف است. او شخصی است که در زندگی‌اش خوب عمل کرده است.

پترائوس نهایتا با سوال مجدد بی‌.بی‌.سی مبنی بر اینکه از نظر او ترامپ قادر به ایفای وظایفش هست یا خیر گفت: گمان می‌کنم اینگونه باشد. البته این مساله به آمریکایی‌ها هم بستگی دارد که نه تنها امیدوار باشند که این اتفاق بیفتد بلکه برای کمک به او تلاش کنند.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + رئیس جمهور آمریکا + کابینه ترامپ
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.