توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450845
آیت‌الله نورمفیدی:در شبکه‌های اجتماعی تهمت‌هایی به افراد زده می‌شود که حتی شیطان این کار را نمی‌کند
تاریخ انتشار : جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۲
جماران نوشت: نماینده ولی فقیه در استان گلستان، با انتقاد از انتخاب نماینده عربستان برای بخش حقوق بشر سازمان ملل، گفت: سازمان ملل یاور تامین منافع آمریکا شده است.

 آیت الله سید کاظم نورمفیدی در نماز جمعه گرگان، با تاکید بر این که باید مراقب زبان های خود باشید و به وسیله زبان خود با آبرو و حیثیت مردم بازی نکنید، اظهار کرد: اگر می توانید طوری زندگی کنید که دست شما از تعرض به جان و مال مردم پاک باشد. گناه زبان این است که آبروی مردم را زیر پا می گذارد. معیار مسلمانی این است که مردم از دست و زبان انسان احساس امنیت کنند.نماینده ولی فقیه در استان گلستان با بیان این که آبروی مردم مانند جان و خون مردم است، بیان کرد: همانطور که خون مردم را ریختن گناه است، ریختن آبرو هم گناه است و حتی مهمتر از جان است زیر برخی حاضرند جان و مال خود را فدای آبروی خود کنند.

امام جمعه گرگان ادامه داد: متاسفانه این زبان های آزاد در جامعه زیاد شده است. بخصوص در فضای مجازی شاهدیم تهمت هایی به افرادی می زنند که حتی شیطان هم این کار را نمی کند. باید جلوی زبان ها را نگه داشت. کسی که زبانش درست نیست از ریشه خراب است.

وی ادامه داد: ۱۵ اسفند هم روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی است. این هم نکته مهمی است و مومنان باید به آن توجه کنند. در گذشته اهمیت منابع طبیعی خیلی برای مردم روشن نبود اما امروز اهمیت منابع طبیعی، درخت ها، جنگل ها و مراتع برای دنیا روشن شده است.

امام جمعه گرگان بیان کرد: هرچه ما به این منابع طبیعی لطمه وارد کنیم، به زندگی و آسایش خود لطمه زده ایم و وضع زندگی خود را خراب کرده ایم. همه مردم باید احساس مسئولیت کنند و اگر خسارتی به منابع طبیعی وارد شد کمک کنند. خوشبختانه هر جا آتش سوزی بوده مردم وارد شده اند و این امر مبارکی است.

وی ادامه داد: یکی از کارهای خوب این است که در خانه ها درخت بکاریم و خانه ها را با درختکاری مبارک کنیم. حتی همیشه توصیه داشتم اطراف زمین های کشاورزی را حتما درختکاری کنید زیرا درخت از نظر مادی هم ارزشمند است و می تواند سود برساند.

سازمان ملل بازوی آمریکا شده است

وی در ادامه خطبه دوم به انتخاب نماینده عربستان در سازمان ملل اشاره و اظهار کرد: چندی پیش سازمان ملل یک نماینده از عربستان را رئیس یکی از بخش های سازمان ملل کرد و مسئولیتی که به این فرد واگذار شده این است که استانداردهایی برای حقوق بشر وضع کند.

نماینده مردم گلستان در مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: مسئولیت دیگر او این است کشورهایی که حقوق بشر را نقض کرده اند گزاش دهد. این مسئولیت بزرگ را به کسی داده اند که کشورش دارد در یمن نسل کشی می کند و هزار و ۴۰۰ کودک یمنی کشته و بیش از دو زهار کودک هم زخمی شده اند.

وی تصریح کرد: سعودی ها یمن را با بمب های خود نابوده کرده اند حال نماینده این کشور که نسل کشی می کند خود مسئول حقوق بشر شده و کاری کرده اند که سر و صدای دیده بان حقوق بشر هم بلند شده است.

آیت الله نورمفیدی خاطرنشان کرد: این آقایان که خود را نماینده حقوق بشر می دانند از این طریق وارد مبارزه با ایران شده اند و می گویند ایران ناقض حقوق بشر است. سازمان ملل که قرار بود از حقوق ملت ها دفاع کند شده بازوی دست آمریکا و یار و یاور تامین منافع آن ها. آیا هدف تشکیل سازمان ملل این ها بوده؟
 
کلمات کلیدی : آیت‌الله نورمفیدی + نماز جمعه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.