توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 460547
96 سال انقلاب در صنعت حمل و نقل كشور
بخش تعاملی الف - حمید نجف
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۰ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۴


اختراع مهم و بي نظيري كه سومريان در هزاره چهارم پيش از ميلاد براي كاهش اصطكاك و تسهيل در حركت بكار بردند، ديري نپائيد كه موجبات رشد و توسعه تمدن سرزمين باستاني سومر را پايه گذاري كرد. اختراع چرخ به عنوان اولين مولد حركتي در حقيقت نقطه آغازي بود براي رشد و گسترش ابداعات ديگر بشر، رشد و توسعه اي كه همچنان با سرعت چشمگيري ادامه دارد.

صنعت حمل و نقل در دنيا همچنان بستر ساز توسعه اقتصادي و اجتماعي به شمار مي رود و هنوز هم به عنوان شاخصي مهم مورد توجه و عنايت ويژه متخخصصان و صاحب نظران بخش هاي مختلف صنعتي به شمار مي آيد. طي چند سال اخير و پس از توافقات تاريخي برجام شرايط بي نظير براي تقويت بخش حمل و نقل به عنوان يكي از زير ساخت هاي مهم اقتصادي كشور مهيا شد، سفارش خريد ناوگان در بخش هاي هوايي؛ ريلي، دريايي و همچنين نوسازي كاميون ها و اتوبوس هاي فرسوده جاده اي مي رود كه سال پيش رو به انقلاب در صنعت حمل و نقل تبديل كند. انقلابي كه به صورت مستقيم و غير مستقيم تمامي بخش هاي صنعتي و تجاري كشور را تحت تاثير عميق خود قرار خواهد داد.

هر چند جهت موفقيت در اين امر ميمون و مبارك و پايداري و تدام صحيح اين راه، دولت محترم لازم است به موازات نوسازي و تقويت اين ناوگان نسبت به نوسازي ساختارهاي معيوب و قديمي گذشته و  همچنين بهسازي بعضي از تفكرات پوسيده مديريتي هم اقدام نمايد.

بايد به موازات باز كردن قفل تحريم هاي ناجوانمردانه خارجي در پي يافتن كليدي هم براي باز كردن قفل زنگ زده تحريم هاي داخلي باشيم كه بدون آن اين انقلاب با سرمایه گذاری خیلی بیش از این هم  راه به جايي نخواهد برد.
 
کلمات کلیدی : حمید نجف
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.