توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 342944
توضیح دفتر نوبخت درباره پاسخ به یک سوال
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۴
محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه در سال ۹۵ در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص اینکه آیا خبر منتشر شده در روزهای اخیر در برخی رسانه‌های عربی مبنی بر ارسال یک نامه محرمانه از طرف رئیس جمهور کشورمان به پادشاه کویت را تایید می‌کنید یا خیر و اینکه برنامه دولت برای مذاکره با کشورهای عربی چیست، اظهار داشت: صحت این خبر را به هیچ عنوان تایید نمی‌کنم.

سخنگوی دولت ادامه داد: مذاکرات رسمی و محرمانه‌ای با عربستان نداریم، برخی کشورها تلاش می‌کنند اقدامی انجام داده و وساطتی در این مسیر صورت دهند را رد نمی کنم اما به طور کلی مواضع ما در قبال عربستان روشن است اگر این کشور معقول و در چارچوب عرف بین‌الملل عمل کند چه دلیلی وجود دارد که ایران با کشورهای همسایه آن هم کشورهای مسلمان رابطه خود را تیره کند.

اما یک روز پس از موضع‌گیری آقای نوبخت دفتر وی با صدور اطلاعیه‌ای توضیحاتی پیرامون سوال خبرنگاران درباره ارسال نامه محرمانه از طرف رئیس‌جمهوری کشورمان به پادشاه کویت ارائه کرد.

دراین اطلاعیه عنوان شده که پاسخ سخنگوی محترم دولت دراین خصوص تا پیش از دریافت گزارشات مربوطه بوده است. بدیهی است وزارت امورخارجه کشورمان دراین مورد اطلاع‌رسانی لازم و دقیق‌تر را در زمان مناسب انجام خواهد داد.

به هرحال باید منتظر پاسخ وزارت امور خارجه کشورمان در مورد اطلاعات دقیق از ارسال نامه و محتوای آن باشیم.
 
کلمات کلیدی : نوبخت+نامه روحانی به پادشاه کویت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.