نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 303145
حضور ژاپن در بازار ایران با طعم سیگار
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۵۲
روزنامه "فایننشال تایمز" با انتشار گزارشی از خرید یک شرکت تولید کننده سیگار توسط شرکت بین المللی تنباکو ژاپن خبر داده است.

این روزنامه اشاره می کند که اقدام خیر ژاپنی تلاشی از سوی آن کشور برای تقویت جای پای خود در بازار ایران است با این امید که بتوانند در رقابت با شرکت های غربی پس از لغو تحریم های بین المللی وضع شده علیه ایران نقش پررنگی در همکاری های تجاری و اقتصادی با ایران ایفا کنند.

به گزارش خرداد، این شرکت ژاپنی درباره تصمیم اخیر خود برای خرید شرکت تولید سیگار ایرانی اعلام کرده است:"تعداد رو به افزایشی از شرکت های خارجی از کشورهای مختلف در حال حاضر در حال سرمایه گذاری تازه در ایران و یا تمدید دوباره قرارداد با آن کشور هستند. شرکت های تابعه ما نیز چنین مسیری را دنبال می کنند و ما اطمینان داریم که در سال های آینده روابط تجاری مان با ایران افزایش خواهد یافت".

یک مقام مطلع از بازار دخانیات ژاپن نیز اعلام کرده که خریداری شرکت ایرانی احتمال واکنشی از سوی ژاپنی ها به تصمیم شرکت "فیلیپ موریس" تولیدکننده اصلی سیگار مارلبرو است که قصد ورود جدی تر به بازار ایران را دارد.این مقام مطلع اعلام کرده که ژاپنی ها در صنعت دخانیات ایران از سال ۲۰۰۲ میلادی و با شرکت تابعه "جی تی ای پارس" و پیش از ورود مارلبرو به بازار آن کشور حضور داشته اند. او ابراز امیدواری کرده که سهم ژاپن از این بازار در ایران افزایش یابد و ژاپنی ها بتوانند در رقابت با رقبای غربی در این عرصه موفق باشند.
 
کلمات کلیدی : ایران+ژاپن+سیگار
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۸ ۰۸:۲۴:۱۸
خوبه از بین تمام تحریم ها تحریم سیگار رو برداشتند!! (3271186) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.