توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493343
جهانگیری: نباید در انعقاد قراردادهای نفتی سر و صدا به راه انداخت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۰
معاون اول رئیس جمهور گفت: در سرمایه‌گذاری، بخش‌هایی مانند نفت و گاز در اولویت‌های کشور قرار دارند و نباید با انعقاد اولین قرارداد سر و صدا به راه انداخت و مانع این سرمایه‌گذاری شد.

به گزارش فارس، اسحاق جهانگیری دوشنبه‌شب پس از افتتاح طرح‌های عمرانی جزیره کیش در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از همه سرمایه‌گذاران و مدیرانی که در به انجام رساندن طرح‌هایی که امروز مورد افتتاح قرار گرفت تشکر و قدردانی می‌کنم. وی افزود: جمعیت زیادی از کشور برای تفریح به خارج از کشور سفر می‌کنند در صورتی که در شمال و جنوب کشور مناطقی وجود دارد که با فراهم ساختن زیرساخت‌های لازم، هموطنان عزیزمان می‌توانند به آنجا سفر کنند چراکه این حق ملت بزرگ ایران است که اماکن تفریحی و گردشگری زیادی داشته باشند.

معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: دولت یازدهم از ابتدای شکل‌گیری مهمترین دغدغه‌ای که داشت این بود که به چه شکل ثبات را به اقتصاد کشور بازگرداند و سعی کنیم محیط اقتصاد ایران، آرام و ثبات برای سرمایه‌گذران باشد و نرخ تورم کاهش پیدا کند و رشد اقتصادی به سوی مثبت حرکت کند و تحریم‌های ظالمانه از ایران برداشته شود. جهانگیری در ادامه عنوان داشت: در دولت یازدهم جریانات سیاسی در یک فضای آرام فعالیت می‌کنند و با اختلاف سلیقه‌هایی که دارند برای پیشرفت و توسعه کشور در یک خط در حال حرکت هستند و با سلیقه خود در این راستا تلاش می‌کنند.

وی یادآور شد: ایجاد اشتغال جز با سرمایه‌گذاری و تولید تحقق نخواهد یافت، یک مشکل اساسی در اقتصاد کشور بزرگ نشدن این اقتصاد است و جامعه بیکاران با سواد بالا در انتظار ایجاد شغل هستند و معیشت مردم مهمترین چالش در پیش روی دولت دوازدهم خواهد بود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت به تنهایی نمی‌تواند تمامی چالش‌های پیش رو را برطرف نماید، گفت: همه قوای کشور باید دولت را در این مسیر یاری سازند و مهمترین ابزاری که در اختیار داریم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و باید از مرحله حرف بیرون بیاید و همه نهادها در کنار دولت برای تحقق این امر کمک کنند.

جهانگیری در ادامه اضافه کرد: مهمترین محور اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد باید درون‌زا باشد و هر سرمایه‌گذار بر این اعتقاد باشد که سرمایه خود را در کشور هزینه کند و نهادها و دولت هم برای موفقیت به آن کمک خواهد کرد که فضایی آرام و باامنیت را برای او فراهم بسازیم.

وی تأکید کرد: در سرمایه‌گذاری، بخش‌هایی مانند نفت و گاز در اولویت‌های کشور قرار دارند و نباید با انعقاد اولین قرارداد سر و صدا به راه انداخت و مانع این سرمایه‌گذاری شویم، باید از سرمایه‌گذاران خارجی استقبال کرد نه اینکه مانع‌تراشی کنیم و اقتصاد دریا محور هم دومین اولویت است.

جهانگیری تصریح کرد: در مناطق آزاد باید منابع خارجی بیاید و شرایط برای آنان راحت‌تر باشد و برای برخی از نقاط کشور هم طرح مناطق آزاد را به مجلس فرستادیم که متأسفانه هنوز به تصویب نرسیده چراکه مناطق آزاد هم می‌توانند در اقتصاد دریامحور کمک‌های زیادی بکنند.

معاون اول رئیس جمهور در پایان خاطرنشان کرد: در دولت دوازدهم یکی از مهمترین اقداماتی که در دستور کار قرار خواهد گرفت مسئله گردشگری است که توجه خاصی به آن خواهد شد و هدف‌گذاری‌هایی را دنبال خواهیم کرد که رشد اقتصادی بالایی داشته باشند تا اشتغالزایی به وجود آید و با کشورهای دوست مذاکره کنیم و بخشی از گردشگران آنها را به کشور و خصوصاً مناطق آزاد جذب نمائیم.
 
کلمات کلیدی : قراردادهای جدید نفتی+ توتال+شرکت ملی نفت+نامه توکلی به جهانگیری+توکلی+وزارت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.