توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 493848
۹۰ درصد کودکان خیابانی یزد اتباع افغانستانی غیرمجاز هستند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۶
مدیرکل بهزیستی استان یزد گفت: ۹۰ درصد کودکان خیابانی که سال گذشته در یزد جمع آوری شدند، اتباع افغانستانی غیرمجاز هستند.

به گزارش مهر، جلیل عفتی چهارشنبه شب در مراسم افتتاح اورژانس اجتماعی شهرستان تفت با بیان اینکه بسیاری از آسیب های اجتماعی استان یزد زاییده مهاجرت ها است، اظهار داشت: بحث کودکان خیابانی که طی چند سال اخیر یزد را درگیر کرده، اغلب به دلیل مهاجرت اتباع افغانستانی غیرمجاز به این استان است.

وی عنوان کرد: سال گذشته در استان یزد ۱۶۸ کودک خیابانی جمع آوری شد که ۹۰ درصد آنها اتباع خارجی به ویژه اتباع افغانستانی غیرمجاز بودند.

عفتی با اشاره به اینکه هشت درصد نیز اتباع خارجی مجاز بودند، خاطرنشان کرد: حدود دو درصد از این کودکان مهاجران دیگر استانها و کمتر از یک درصد آنها یزدی بوده اند بنابراین یکی از آسیب های اجتماعی در یزد ناشی از مهاجرت بی رویه است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با اشاره به اینکه یکی دیگر از آسیب های اجتماعی استان یزد، طلاق است، افزود: سال گذشته هزار و ۲۰۰ طلاق در استان یزد ثبت شده و در مجموع از هر شش ازدواج در یزد یک مورد به طلاق ختم می شود.

وی ادامه داد: اصلی ترین علت طلاق نداشتن مهارت های زندگی است و بهزیستی استان یزد در این زمینه ورود کرده و طرحی هم اکنون در حال اجراست که بر اساس آن زوج های جوان در فاصله بین ثبت ازدواج در دفاتر رسمی تا دریافت سند ازدواج باید در دوره ۱۶ ساعته آموزشی شرکت کنند.

عفتی، وجود مراکز تحکیم بنیان خانواده و مشاوره های قبل از طلاق را نیز از جمله عواملی دانست که ۴۵ درصد پرونده های طلاق در یزد را منجر به صلح و سازش کرده است.
 
کلمات کلیدی : کودکان خیابانی، یزد ،اتباع افغانستانی، غیرمجاز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.