نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 264347
تمجید «ژنرال پترائوس» از «قاسم سلیمانی»
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ فروردين ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۵۷
چند سال پیش، وال استریت ژورنال در گزارشی نوشت ژنرال قاسم سلیمانی در اوایل سال ۲۰۰۸، پیامی را به ژنرال "دیوید پترائوس" فرمانده وقت نیروهای آمریکایی در عراق از طریق "احمد چلبی" سیاستمدار عراقی فرستاد. بنا به گفته یکی از مقاماتی که در این رابطه اطلاع دارد، سلیمانی گفت: ژنرال پترائوس، شما باید بدانید که من، قاسم سلیمانی، سیاست ایران در خصوص موضوع عراق، لبنان، غزه و افغانستان را کنترل می‌کنم.

به گزارش انتخاب،این بار اما خود رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا و مدیر کل سابق سیا طی اظهاراتی از سردار سلیمانی به عنوان فردی توانمند، مدبر و دشمنی شایسته یاد کرد.

پترائوس گفت که دارای "چندین تفکر" درباره حضور "قاسم سلیمانی" فرمانده نیروهای قدس ایران در عراق است اما بخش عمده‌ای از آنها احتمالا برای انتشار در روزنامه‌های عمومی مناسب نیست.

وی گفت: چیزی که من می‌توانم بگویم این است که وی فردی بسیار توانمند و مدبر و دشمنی شایسته است. وی بازی خود را به خوبی انجام می‌دهد اما این بازی طولانی است پس اجازه دهید ببنیم حوادث چگونه به پیش می‌رود.

کاخ سفید روز دوشنبه تایید کرد که دولت آمریکا در حال مشاروه با پترائوس برای ارائه مشاوره درباره چگونگی مقابله با تهدیدات داعش است.

جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید گفت: زمانی که موضوع به شرایط امنیتی در عراق می‌رسد من معتقدم که وی [پترائوس] کارشناس قابلی است. بنابراین این برای مقامات دولتی ارشد منطقی است که به صورت موردی با وی رایزنی کنند.
 
حسن
۱۳۹۴-۰۱-۰۲ ۱۲:۴۸:۵۱
چند نكته اول اينكه يك سرباز هر چند قابل حق ندارد خودش را صاحب و اختيار دار منافع ايران بداند پس قطعا ژنرال امريكايي دروغ ميگويد دوم اينكه ياد شعار هميشگي افتادم كه هر وقت امريكا تعريف كرد بترسيد خدا اين سرباز وطن را از شر شياطين نگه دارد (2762497) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۲ ۱۵:۵۴:۱۲
خوشتر آن باشد که (( وصف )) دلبران
گفته آید در حدیث دیگران ... (2762772) (alef-11)
 
رضا
۱۳۹۴-۰۱-۰۲ ۲۳:۱۱:۳۸
اگر ژنرال آمریکایی نمی خواهد بگوید ما با افتخار فریاد می زنیم سردار در جستجوی شهادت منطقه را شب و روز زیر قدم های استوارش می پیماید و هدفی جز اعتلای اسلام و اهتزاز پرچم الله ندارد. (2763215) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۰۳:۰۳:۴۲
دوست عزیز سردار سلیمانی به این مرحله از مدیریت نرسیده که بره شهید بشه!!! ایران به مدیران نظامی مثل ایشون نیاز داره... وظیفه ایشون حفظ سلامتی خودش و هم رزماش در مرحله اول و دوم پیروزی بر دشمنانشه... (2763434) (alef-13)
 
امين
۱۳۹۴-۰۱-۰۳ ۲۳:۳۶:۰۶
بنده تا ٣ سال قبل كلا مخالف حكومت بودم. ولي حالا جانم را به خاطر كإرهاي سردار سليماني در را ه ايشان فدا ميكنم (2764393) (alef-13)
 
مهدی
۱۳۹۴-۰۱-۰۴ ۰۰:۵۸:۲۷
سردار قابل وشایسته ما ایرانی ها یاد آور سرداران وسرلشکران تاریخ پر افتخار ایران عزیز است من به نوبه خودم باشنیدم نام ایشان به ایرانی بودنم ومسلمان بودنم افتخار میکنم (2764492) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۱-۰۷ ۰۳:۳۲:۰۵
دررود بر شرف وغیرت و انسانیت
تو ای مردخدا (2768601) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.