توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 444743
حمایت گوترش از یک فلسطینی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۳۲
دبیر کل سازمان ملل متحد روز شنبه از نمایندگی 'سلام فیاض' نخست وزیر سابق فلسطین به عنوان نماینده جدید این سازمان در امور لیبی دفاع کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه از نیویورک، 'استفان دوجاریک' سخنگوی سازمان ملل متحد در این باره گفت: 'آنتونیو گوترش از حضور سلام فیاض به عنوان نماینده جدید این سازمان در امور لیبی حمایت می کند. 
سخنگوی سازمان ملل گفت: 'نامزدی وی به عنوان نماینده سازمان ملل متحد در امور لیبی با توجه به توانایی و شخصیت فردی وی، تصمیمی پسندیه است.
وی تاکید کرد که نمایندگان این نهاد بین المللی در هر جای دنیا که باشند، فقط به عنوان 'نماینده ویژه سازمان ملل' خدمت می کنند و نماینده هیچ کشور و یا دولتی نیستند.
دفاع دبیر کل سازمان ملل متحد از تصمیم خود مبنی بر انتصاب سلام فیاض به عنوان نماینده این سازمان در امور لیبی در حالیست که 'نیکی هیلی' نماینده آمریکا در این نهاد بین المللی روز گذشته (جمعه) با صدور بیانیه ای با این انتصاب مخالفت کرد.
بر اساس این گزارش، تشکیلات خودگردان فلسطین امروز (شنبه) تصمیم واشنگتن برای جلوگیری از انتصاب 'سلام فیاض' نخست وزیر سابق فلسطین به عنوان نماینده ویژه سازمان ملل در لیبی را 'تبعیض بارز' ملیتی خوانده و آن را محکوم کرد.
دبیرکل سازمان ملل روز پنجشنبه فیاض را به عنوان فرستاده ویژه در امور لیبی منصوب کرد و انتظار می رفت که شورای امنیت نیز بدون اعتراض این انتصاب را تایید کند. 
با این حال، جمعه شب، 'نیکی هیلی' نماینده آمریکا در سازمان ملل اعلام کرد که مانع این انتصاب خواهد شد. 
وی ادعا کرد که 'سازمان ملل مدتهاست به طور غیرمنصفانه ای از تشکیلات خودگردان فلسطین در مقابل متحدان ما (آمریکا) در اسرائیل جانبداری کرده است.'
فیاض 64 ساله بین سال های 2007 تا 2013 نخست وزیر تشکیلات خودگردان بود و دو دوره نیز به عنوان وزیر دارایی این تشکیلات منصوب شد.
وی قرار است جانشین 'مارتین کوبلر' آلمانی شود که از نوامبر 2015 فرستاده سازمان ملل در امور لیبی بوده است.
 
کلمات کلیدی : گوترش+دبیرکل سازمان ملل+فلسطین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.