نظر منتشر شده
۵۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 259343
رهبر انقلاب در دیدار کارکنان و فرماندهان نیروی هوایی:
با توافقی که بتواند انجام شود موافقم/ توافق در کلیات و جزئیات در یک مرحله باشد
بخش داخلی الف، 19 بهمن 93
اگر توافقی انجام شود، باید در یک مرحله و در بردارنده کلیات و جزئیات، با یکدیگر باشد. مفاد این قرار داد نیز باید روشن، واضح و غیرقابل تفسیر و تأویل باشد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۰۴
حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (یکشنبه) در دیدار فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش و پدافند هوایی، با تبیین علت و هدف اصلی دشمنی ۳۶ ساله و ادامه دار دولت آمریکا و خطای محاسباتی آنها برای به زانو درآوردن و تحقیر ملت ایران، به رفتار و عملکرد منطقی و مستدل ایران در مذاکرات هسته ای و رفتار غیر منطقی و باج خواهانه طرف مقابل اشاره و تأکید کردند: ملت ایران در روز ۲۲ بهمن نشان خواهد داد که زیر بار حرف زور نمی رود و پاسخ هر تحقیر کننده ای را نیز با ضربه متقابل خواهد داد.

در این دیدار که همزمان با سالروز بیعت تاریخی جمعی از همافران و کارکنان نیروی هوایی ارتش با امام خمینی (ره) در نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷ برگزار شد، حضرت آیت الله خامنه ای آن حادثه مهم را حاوی یک مضمون پرمغز و ماندگار دانستند و گفتند: اقدام شجاعانه فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی در ۱۹ بهمن ۵۷، نشان دهنده سخن حق و پرجاذبه انقلاب اسلامی است که توانسته بود حتی به اعماق دلهای نیروی هوایی ارتش پادشاهی آن زمان که نور چشمی آمریکا نیز بود، نفوذ کند.

ایشان با تأکید بر لزوم شناخت و حفظ این حقیقت مهم، به برخی واقعیات صحنه از جمله نفوذ فراگیر انقلاب اسلامی اشاره کردند و افزودند: با پیروزی انقلاب اسلامی، ملتها با دیدن شجاعت و دلیری ملت ایران که علناً در مقابل زورگویی های امریکا ایستاد، به هیجان آمدند و جذب پیام انقلاب شدند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: در طرف مقابل نیز، قدرتهای زورگو و در رأس آنها امریکا، از همان روز اول انقلاب، از هیچ اقدام و فشاری برای خاموش کردن این حرکت عظیم و رو به گسترش، فروگذار نکردند و این دشمنی تا امروز هم ادامه دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: دشمنی امریکا و قدرتهای استکباری با اشخاص نیست، آنها با اصل حرکت و جهت گیری توأم با ایستادگی و استقلال طلبی و عزت خواهی ملت ایران دشمن هستند.

ایشان با یادآوری سخنان برخی سیاستمداران امریکایی در سالهای اخیر که بغض و کینه خود را با ملت ایران، صراحتاً بیان کردند گفتند: آنها از ایستادگی ملت ایران عصبانی هستند و هدف اصلی امریکا و همراهانش، به زانو در آوردن و تحقیر ملت ایران است که البته دچار خطا و اشتباه در تحلیل هستند.
رهبر انقلاب اسلامی، علت ناکامی های پی در پی امریکاییها در مسائل منطقه و بویژه مسائل ایران را، همین خطای محاسباتی و اشتباهات راهبردی دانستند و افزودند: یک نمونه از این خطاها، اظهارات چند روز پیش یک مقام امریکایی است که گفته بود، ایرانی ها در مذاکرات هسته ای، دست بسته هستند و گیر افتاده اند.

حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: در روز ۲۲ بهمن شما خواهید دید که ملت ایران چه حضوری خواهد داشت و آن موقع معلوم خواهد شد که آیا ملت ایران دست بسته است؟
ایشان خاطرنشان کردند: دست ملت و مسئولان ایران هیچگاه بسته نبوده و این موضوع را در عمل نشان داده اند و از این پس نیز با ابتکارات و شجاعت خود، آن را نشان خواهند داد.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: آن طرفی که فعلاً گیر افتاده و دچار مشکل است، امریکا است و همه واقعیات این منطقه و خارجِ منطقه، اثبات کننده این حقیقت است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به شکست سیاستهای امریکا در سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، غزه، افغانستان و پاکستان و همچنین شکست امریکا در اوکراین، خطاب به امریکاییها تأکید کردند: این، شما هستید که سالهای متمادی، پی در پی شکست خورده اید اما جمهوری اسلامی ایران پیش رفته و به هیچ وجه با سی و چند سال گذشته قابل مقایسه نیست.
ایشان با اشاره به پیشرفتهای گسترده جمهوری اسلامی در علم و فناوری، در مسائل گوناگون اجتماعی، و در مسائل بین المللی و همچنین نفوذ عظیم منطقه ای و رسوخ مبانی انقلاب در دلهای جوانان افزودند: جمهوری اسلامی ایران با این ذخیره ارزشمند از تجربیات، با قدرت، در حال پیشرفت است و امریکاییها که نتوانستند این ریشه را قلع و قمع کنند اکنون مجبور به تحمل نظام جمهوری اسلامی هستند و طراحی های سیاسی، امنیتی، اقتصادی و فرهنگی آنها مانع از این پیشرفت نخواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی به مذاکرات هسته ای و تلاش بدخواهان و معاندان برای القای درماندگی ایران در این موضوع اشاره کردند و چند نکته مهم را درباره مذاکرات هسته ای متذکر شدند.
اولین نکته ای که حضرت آیت الله خامنه ای به آن اشاره کردند موافقت با اصل توافق بود که گفتند: من با توافقی که بتواند انجام شود موافقم اما با توافق «بد» موافق نیستم.
ایشان با اشاره به اظهارات مکرر امریکاییها که می گویند «توافق نکردن بهتر از توافق بد است» افزودند: ما هم همین عقیده را داریم! و معتقدیم توافق نکردن بهتر از توافقی است که به ضرر منافع ملی و زمینه ساز تحقیر ملت بزرگ ایران شود.
تلاش بی وقفه مسئولین و هیأت مذاکره کننده برای خارج کردن حربه تحریم از دست دشمن، دومین نکته ای بود که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند و گفتند: اگر این اتفاق رخ دهد و با توافق، حربه تحریم از دست دشمن خارج شود، بسیار خوب است اما اگر این اتفاق نیفتاد، همه بدانند که راهکارهای فروانی در داخل کشور برای کُند کردن حربه تحریم وجود دارد.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: اگر با همت و تلاش، به داشته های خود، به صورت مناسب توجه کنیم، حتی اگر نتوانیم حربه تحریم را از دست دشمن خارج کنیم، می توانیم آن را کُند کنیم.

نکته سوم رهبر انقلاب اسلامی، در خصوص رفتار منطقی جمهوری اسلامی ایران در مذاکرات هسته ای و رفتار غیر منطقی و زورگویانه طرف مقابل بود.
حضرت ایت الله خامنه ای با اشاره به سخنان چندی پیش رئیس جمهور مبنی بر اینکه مذاکره به معنای رسیدن دو طرف به نقطه مشترک است، گفتند: بر همین اساس، نباید در مذاکره، یک طرف با رفتار غیر منطقی تلاش داشته باشد که هر آنچه مورد توقع او است، محقق شود.
ایشان خاطرنشان کردند: رفتار امریکاییها و چند کشور اروپایی دنباله رو آنها، در مذاکرات، غیر منطقی است و با پرتوقعی انتظار دارند همه خواسته های آنها تحقق یابد در حالیکه این، روشِ مذاکره نیست.
حضرت آیت الله خامنه ای، ایستادگی مسئولان در مقابل زیاده خواهی طرف مقابل را کاملاً صحیح دانستند و با اشاره به عملکرد مستدل و منطقی جمهوری اسلامی در مقاطع مختلف از جمله دوران دفاع مقدس و پذیرش قطعنامه ۵۹۸، و همچنین مسائل گوناگون بعد از جنگ، خاطرنشان کردند: نظام اسلامی در مذاکرات هسته ای نیز براساس منطق عمل می کند اما طرف مقابل هیچ منطقی ندارد و به دنبال بی منطقی، با تکیه بر زور است.

ایشان تأکید کردند: ملت ایران زیر بار زورگویی و زیاده خواهی و رفتارهای غیر منطقی نخواهد رفت.
رهبر انقلاب اسلامی یک بار دیگر افزودند: من با ادامه و پیشرفت مذاکرات و رسیدن به توافق خوب موافقم و قطعاً ملت ایران هم با هر توافقی که در بر دارنده عزت و احترام او باشد، مخالفتی ندارد.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: باید در مذاکرات، تکریم، حرمت و پیشرفت ملت ایران محفوظ بماند زیرا این ملت عادت به پذیرش زورگوییِ طرف مقابل اعم از امریکا و دیگران، ندارد.
ایشان همچنین با اشاره به برخی مباحث مطرح شده درخصوص توافق دو مرحله ای که ابتدا توافق بر اصول کلی و بعد از مدتی توافق بر جزئیات باشد، خاطرنشان کردند: چنین توافقی پسندیده نیست زیرا با تجربه ای که از رفتار طرف مقابل داریم، توافقِ صِرف در کلیات، وسیله ای خواهد شد برای بهانه گیری های پی در پی در جزئیات.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند:اگر توافقی انجام شود، باید در یک مرحله و در بردارنده کلیات و جزئیات، با یکدیگر باشد.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مفاد این قرار داد نیز باید روشن، واضح و غیرقابل تفسیر و تأویل باشد و مفاد توافق نباید به گونه ای باشد که طرف مقابل که عادت به چانه زنی دارد، در قضایای مختلف بهانه جویی کند.
ایشان خاطرنشان کردند: به لطف خداوند ملت ایران در ۲۲ بهمن نشان خواهد داد هرکسی که بخواهد این ملت را تحقیر کند، با ضربه متقابل مواجه خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: همه ملت ایران و همه دلسوزان متفقند که عزت ملی برای یک کشور، بسیار بسیار مهم است زیرا اگر عزت ملی نباشد، امنیت و پیشرفت هم نخواهد بود، بنابراین عزت ملی باید محفوظ بماند و مسئولان هم این موضوع را می دانند.
حضرت آیت الله خامنه ای در پایان خاطرنشان کردند: به فضل الهی، ملت ایران با حضور مقتدرانه و عزم راسخ خود در ۲۲ بهمن، دشمن را به زانو درخواهد آورد.
در ابتدای این دیدار امیر سرتیپ خلبان حسن شاه‌صفی فرمانده نیروی هوایی ارتش با گرامیداشت نوزدهم بهمن سالروز بیعت تاریخی همافران با امام خمینی (ره)، گزارشی از توانمندی‌ها و پیشرفت‌های نیروی هوایی ارائه کرد.
امیر سرتیپ شاه‌صفی گفت: طراحی، ساخت و ارتقای شبیه‌سازهای پروازی، دستیابی به توان طراحی و ساخت جنگنده پهن‌پیکر بدون سرنشین، «راه اندازی، بازسازی و بازیابی انواع هواپیماها» و عمق‌دهی به تجهیزات موجود، تولید انواع تجهیزات هواپایه و راه اندازی و عملیاتی کردن موشک های راهبردی با استفاده از توانمندی‌های داخلی در نیروی هوایی ارتش موید ادعای درهم شکستن پنجه‌های تحریم تجهیزات دفاع هوایی و نویدبخش ایجاد تراز جدیدی از توازن دفاعی در منطقه است.
پیش از این دیدار فرمانده معظم کل قوا در دیدار جداگانه با فرماندهان ارشد نیروی هوایی و پدافند جمهوری اسلامی ایران با اشاره به نقش حساس و خطیر نیروی هوایی و پدافند ارتش جمهوری اسلامی در مجموعه ی نظام دفاعی کشور افزودند: نیروی هوایی به اقتضای حرفه ی خود متکی به دانش و فناوری است و این مسئله از جهاتی در مواجهه با تهدیدات پیرامونی اهمیت این نیرو را بیشتر می کند.
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۳:۱۴:۰۷
عزیزان به قول خودتون منتقد که البته فقط دنبال بهونه برای شکست مذاکرات هستید
نگاه به ولی امر خود کنیم بهتر است که چه جامع و کلان می نگرند
به مسائل کلان.............مسائل کلان
نه اینکه چرا لباسش این شکلی بود و کفشش اون شکلی
البته اگر بتونید
رهبری چه جوری و دیگه به چه زبانی حمایت خودوشونو از عملکرد بچه های مذاکره کننده نشون بدهند.؟
تورو خدا بس کنید. (2669901) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۶:۵۲:۵۸
برادر بزرگوار

خواهشاً بزرگنمایی نکنید شما هم میدانید که منظور آقای روحانی چه بود و ایشان مطمئناً از من و شما ولایتمدارتر نباشد کمتر نیست و سخنان رهبری همیشه فصل الخطاب بوده و هست.

اما برخی ها بدنبال جو تفرقه افکنی بین بزرگان نظام می باشند و بیخودی به مواردی که اهمیت چندانی ندارد پرداخته و برخی مردم شریف ایران را دلواپس میکنند.

این موضوع در قاموس هیچ ایرانی مسلمان معتقد به رهبری و ولایتمدار جایگاهی ندارد. (2670525) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۹:۴۰:۰۳
انتقادات و نوشته‌ها از سوی کسانی‌ که به درست ، یا ناا درست، به نظرات و مواضع رهبری نزدیکتر چه در زمینه داخلی‌ چه خارجی‌ نزدیکتر قلمداد میشوند، در کنار این فرمایشات و مواضع آقایان روحانی و ظریف، موجب میشود که باز طرف غربی، تحریم را موثر ارزیابی کند و به ادامه سیاست فشار خود خوشبین باشد... کاش این افراد حداقل در مواضع کلی‌ هماهنگ بودند تا کشور دچار این چنین مشکلاتی نمی‌شد. (2670766) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۸:۴۱:۳۲
رهبری عزیز همزمانی که از دولت حمایت کردند، فرمودند تلفن اقای روحانی نا بجا بود و اینها تناقضی باهم نداره، حتما باید راجع به پیاده روی هم مستقیما چیزی بگن تا دوستان بفهمند کار اشتباهی کردن؟ اینکه اقای روحانی میگن چرا به شکل پیاده روی گیر میدین پاک کردن صورت مساله است، چون مهم پیامی بود که اون پیاده روی ارسال می کرد نه تند و کند راه رفتنشان! (2670674) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۲۲:۰۲:۳۶
تاكنون هيچ كس بجز خود آقاي روحاني به كفش و لباس و نحوه راه رفتن جناب ظريف گير نداده!! (2670943) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۸:۴۲:۱۱
شما فقط یک نمونه به ما معرفی کنید که کسی به لباس و کفش و طریقه راه رفتن آقای ظریف گیرداده باشه ؟!!! (2671291) (alef-10)
 
مصطفي
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۳:۱۴:۱۹
اين بهترين و به موقعترين حمايتي بود كه مي‌توانست از تيم مذاكره كننده كشورمان انجام پذيرد. بسيار هوشمندانه بود. اميدوارم نتيجه مذاكرات به توافقي فراگير منجر شود، ولي اگر جز اين هم باشد مردم مسئولان كشور را تنها نخواهند گذاشت و مي پذيرند كه آنها با حسن نيت هر آنچه لازم بوده است انجام داده اند. (2669903) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۳:۱۷:۵۱
خدايا تا انقلاب. مهدي. از اين سلاله پاك نبوي محافظت بفرما امين يا رب العالمين (2669917) (alef-13)
 
Alireza
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۳:۲۱:۲۲
باز هم دلواپسید؟؟ً!!!!!

یه بار دیگه از دکتر ظریف و دوستانش که از جان و دل دارن زحمت میکشن حمایت شد. آیا بازهم قانع نمی شوید؟؟؟؟
البته شاید دلیل مادی نمیزاره برخی ها قانع شوند!! (2669927) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۸:۱۵:۰۱
شما اصلا سخنان رهبری را کامل خوندی داداش !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2670646) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۳:۳۱:۴۱
ایشان تصریح کردند: مذاکره کنندگان ما تلاش می کنند که حربه تحریم را از دست دشمن بگیرند، اگر توانستند که چه بهتر؛ اگر نتوانستند همه بدانند راه های فراوانی درکشور هست که این حربه را کُند می کند.

___________________________________________

مدیران اقتصادی بخصوص آقای طیب نیا، به این امر توجه کنید. هر چه زودتر مدیرانی که تجربه موفقی در سالهای گذشته نداشته اند را از بدنه اجرایی بانکها و بورس و صنایع مادر کنار بگذارید و از مدیرانی با خصلت ضد تحریم و مبتکر و خلاق استفاده کنید.

سیستمهای نظارتی و بازرسی توجه کنید. پاکسازی دستگاههای اقتصادی کشور از عوامل سودجو و سواستفاده گر روند مقابله با تحریم را تسریع می کند. هر چه سریعتر و بی تعارف به این امر اقدام کنید. (2669951) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۳:۴۳:۰۲
انشاالله به توافق مورد نظر رهبری خواهیم رسید (2669993) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۳:۴۸:۲۸
درود بر رهبر معظم انقلاب وحمایت از ریاست محترم جمهور و تیم مذاکره و فکر ایشان به شرایط مردم فصل الخطاب برای دلواپسان... (2670012) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۴:۱۰:۰۶
فرمایشات ایشان آب پاکی ریخت بر دلواپسان و کاسه های داغ تر از آش (2670081) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۷:۰۰:۴۷
اتفاقا اشتباه میکنید دلواپسان ثابت کرده اند افرادی نیستند که دست بکشند از بهانه و قطعا توافق بشود و نشود این افراد برنامه های خودشان را دارند.
توافق بشود شروع به ایراد گیری می کنند که فلان امکتیاز داده شده و توافق خوب نبوده توافق نشود هم شروع میکنند به انتثاد که ما که گفته بودیم و ... (2670537) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۷:۰۱:۴۹
یعنی واقعا شماها باخودتون چند چندید که حرفهای محکم رهبری رو اینجوری به نفع خودتون تفسیر میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2670538) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۰:۳۹:۱۰
ایشان بر تسلیم وودادگی خط بطلان کشید (2671130) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۴:۱۱:۳۹
قابل توجه تشنه گان ارتباط با کدخدا (2670088) (alef-13)
 
حسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۴:۱۷:۵۷
درود بر رهبر مقتدر و حامی مذاکرات. (2670113) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۰:۳۹:۳۳
درود بر رهبر مقاوم وسازش ناپذیر (2671132) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۴:۴۰:۱۹
من نمی دونم چرا بعضی از آقا هم یه قدم جلو تر هستند
آقا میگه من موافقم
اما بعضی ها دوست دارن توافق نشه
جالبه که اکثر دلواپس ها خود را تابع ولی فقیه می دونند (2670188) (alef-13)
 
شاهد
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۴:۴۹:۱۸
خدا بر طول عمرت بیفزاید آقای من
با اتمام حجتی که کردی آتش دلم را از بین بردی، نگرانی شدیدی که این روزها از احتمال توافق دو مرحله ای و ذلت و خواری بعد از این توافق در انتظارمان بود را از بین بردی.
مرحبا رهبر عزیز و بزرگوارم
آمریکا و متحدانش و دنباله های داخلی آنها بدانند ما پشت این رهبر عزیزمان هستیم و با هوش و درایت ایشان نمی توانید ما را به بیراهه ببرید و یا فرزندان این ملت را بفریبید
مرگ بر آمریکا - مرگ بر انگلیس
وعده ما راهپیمایی با شکوه 22 بهمن (2670225) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۲۱:۳۶:۲۲
همه بدبختی جوامع از همین متونی است که به ده ها جور تاویل و تفسیر میشن.

امروز از متن اینجوری نتیجه گیری می کنند فردا یک جور دیگه (2670904) (alef-10)
 
کاوه
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۴:۵۴:۴۹
از معظم له انتظاری نیز غیر از این نمی رفت. آگاهی از شرایط زمانی و مکانی یعنی همین--کاملا واقع بینانه و کاملا شجاعانه و اما سخنی با آنان که داعیه ولایتمداری دارند و خود را کاسه داغ تر از آش و دایه مهربان تر از مادر می پندارند به نظرم که باید در رفتار خود تجدید نظر کنند که اگر بیش از این چوب لای چرخ مذاکرات بگذارند، این کارشان بیشتر به مقابله و ضدیت با ولایت تعبیر خواهد شد.
آقای روحانی و ظریف کاملا به اهداف این مذاکرات اشراف دارند و فرآیند کار را تحت کنترل دارند و حتی اگر مطلبی را بر حسب مصلحت به طرف های مذاکره خود بگویند تا آنان را ملزم به پذیرش شرایط کنند و این سخنان خوشایند ما نباشد ما باید متوجه باشیم و موضعگیری نکنیم. (2670243) (alef-13)
 
شهروند درجه 2
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۶:۰۴:۱۰
اي كساني كه ادعاي ولايت مداري داريد ،بسم الله.
اين شما و اين فرامين مقام عظماي ولايت ، اي مدعيان و دلواپسان اگر دروغ نميگوييد از رهبري جلو نزنيد . اقاي خامنه اي چندين بار گفته اند كه نظر بنده همان چيزي است كه در رسانه ها ميگويم ، پس اي عمار ها لطفا تفسير و تاويل و فرياد ممنوع . بگذاريد رهبر و ملت و دولت خود تصميم بگيرند (2670409) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۷:۰۱:۵۵
محال است که این افراد بیدار شوند و قطعا شما هفته های اینده باز بساط این افراد را خواهید دید که در همین الف پهن خواهد شد. (2670540) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۰:۴۰:۵۴
طلحه ها دقت کنند که اقایمان توافق بد را نپذیرفت. توافقی که عزت ملی را نادیده بگیرد نپسندید و بر سازش ناپذیری با شیطان بزرگ تاکید نمود. (2671133) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۶:۱۴:۱۵
پس خدا رو شکر انشاالله توافق نزدیکه... (2670445) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۱:۳۹:۰۲
آره خدا رو شکر سیل واردات و نابودی تولید داخلی در راهه
با سقوط قیمت نفت هم تا آخر دولت اوباما توافق یعنی همان وضعیت اقتصادی اواخر دولت دهم (2671160) (alef-10)
 
مهدی
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۶:۱۵:۴۹
خدا رو شکر رهبری تیم مذاکره کننده رو از دامی که آمریکایی ها براشون در نظر گرفتن مطلع کردن و مانع از توافق دو مرحله ای شدن! حالا معلوم میشه آمریکا آیا واقعاً میخواد تحریمها رو برداره یا نه؟؟؟ (2670451) (alef-13)
 
رها
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۶:۱۸:۱۶
آقا حرف شما حرف ماست ....ما زیر بار زور و رفتارهای غیر منطقی طرف مقابل نخواهیم رفت (2670456) (alef-13)
 
محمدرضا
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۶:۱۹:۴۹
ای یار سخن ازدل ما میگویی (2670460) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۶:۲۶:۲۲
اختلافات کشورها با پایبندی به اصول روابط بین الملل حل می شوند
---
انشاء الله که آمریکا به شرط توصیه شده توسط امام راحل (ره) در باره ی برخورد اصولی عادلانه با مسایل سرنوشت ساز ایران و در باره ی بازگشت روابط این کشور با ج.ا.ا ، تن داده باشد و روند منطقی حل نهایی اختلافات و مسایل اصولی فیما بین تا برقراری اصول عادلانه ی روابط مشترک بدون کارشکنی ، مسیر طبیعی خود را تا عادی سازی بسود منافع ملی مشروع دو کشور بی وقفه و سریع طی کند و در سایه ی رهبری و مدیریت حکیمانه ی رهبر معظم انقلاب به سر انجام خداپسندانه ی خوبی برسد. (2670475) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۷:۱۰:۳۸
انشالله که مشکل تحریم و قطع ارتباط با جهان حل شود.

چه بهتر که در دوران ولایت و رهبری مقام معظم رهبری این اتفاق بیافتد و تا ابد در تاریخ ثبت شود و کشور شاهد پیشرفت و ابادانی شود که لایق این ملت صبور است.
همانگونه که جنگ در زمان امام خمینی آغاز و با درایت ایشان و در دوران ولایت و رهبری امام نیز خاتمه یافت. (2670556) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۸:۴۰:۵۴
بحمدلله کشور ما دارای رهبری آگاه و دانشمند است که اگر در عمل و نه در حرف و شعار پیرو ایشان باشیم و نه از ایشان جلو زده و نه عقب بمانیم کشور ما بیمه خواهد شد. امیدوارم دوستانی که خودرا ولایتمدار میخوانند نیز در عمل پیرو باشند (2670672) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۸:۵۰:۳۸
این یعنی توافق خیلی نزدیک است اگر خدا بخواهد انشالله...چشم حسود کور...همانا این توافق به سود نظام و ملت بزرگ ایران است..درود بر دولت اعتدال. (2670686) (alef-10)
 
اصلاح طلب اصولگرا
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۹:۰۶:۱۸
خدای بزرگ مقام عزیزرهبری را که دیپلماتی فرهیخته است راحفظ کندراه سعادت وعزت درروش ومنش ایشان هویداس (2670712) (alef-10)
 
ارادتمند
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۱۹:۲۰:۴۱
همه با هم در روز بیست و دوم بهمن دست های بسته را به دشمن نشان خواهیم داد. (2670733) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۲۰:۲۷:۴۴
"ایشان همچنین با اشاره به برخی مباحث مطرح شده درخصوص توافق دو مرحله ای که ابتدا توافق بر اصول کلی و بعد از مدتی توافق بر جزئیات باشد، خاطرنشان کردند: چنین توافقی پسندیده نیست "
این رو یادت نره آقای ظریف... (2670819) (alef-10)
 
سینا
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۲۲:۲۹:۱۱
البته باید بگویند که غلط هم خوردیم و دیگه تکرار نمیشه!!

و ضمنا" خسارت تحریمها رو هم بدهند

یه سه چار کیلو اورانیم غنی شده ساخت آمریکا هم بدهند بدک نیست (2670990) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۲۲:۴۳:۴۳
احتمال اینکه توافق هسته ای انجام نشود بسیار زیاد است چونکه طرف مقابل بسیار زیاده خواه است و ملت ایران باید روی پای خودش بایستد مردم اذربایجان و خراسان و خوزستان و اصفهان و کردستان و کرمان و شمال و جنوب باید به فکر اقتصاد مقاومتی باشند البته ایران هرگز مثل کره شمالی نمی شود به علت داشتن ثروتهای بیشمار خدادادی و همسایگان همراه که کره شمالی انها را ندارد ایران چه با توافق با غرب و شرق و چه بدون توافق به سمت پیشرفت و رو به جلو در حرکت است و نه متوقف می شود و نه عقب گرد اماده است تا به مستضعفین عالم کمک و بر ظالمان و شیاطین و فاسدان بتازد پس زورگویان از این انقلاب احساس ناامنی و مستضعفان و کوخ نشینان عال احساس امنیت و حمایت می کنند (2671018) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۰۸:۴۹:۵۲
دوست عزیز واقع بین باش دوره شعار زدگی تموم شده. باید عمل کرد ، عمل
حرف زدن و شعار دادن بس است (2673756) (alef-3)
 
محسن
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۲۳:۱۹:۵۴
شکر. شکر که رهبر و مقتدا، باز هم زیرکانه و هوشمندانه و به موقع، زمین بازی را عوض کرد، تا هم پوزه استکبار به زمین مالیده شود و نتواند کلاه گشادی چون توافق ژنو بر سرمان بگذارد و هم داغ بهره‌برداری‌های سیاسی به دل فرصت‌طلبان داخلی گذاشته شود و با بازی‌های سیاسی‌ای چون توافق دو مرحله‌ای و ...، ملت مظلوم ما را برای اغراض سیاسی و رقابت‌های انتخاباتی، تا دم انتخابات‌های بعدی به دنبال خودشان نکشانند.
شکر که در این مرحله توافق دائم، رهبرمان نشان داد که این‌بار، قضیه آن‌طور نخواهد شد که رئیس جمهور نامه پرطمطراق تبریک به ایشان دهد و پاسخ بشنود: "دستیابی به آن‌چه مرقوم داشته‌اید، درخور تقدیر است" تا همه بفهمند، آن‌چه در نامه مرقوم داشته‌اند با آن‌چه در واقعیت رخ داده، زمین تا آسمان فرق دارد!
البته از فرمایشات ایشان غصه هم خوردیم. غصه خوردیم که چرا اینقدر در این مدت تحقیر و ذلیل شدیم و مسئولان و دولتمردان ما از ترس عدم‌توافق، این‌قدر در برابر توهین‌ها و عربده‌کشی‌ها و رجزخوانی‌های آمریکای کثیف سکوت کردند، تا رهبرمان مجبور شود با چهره‌ای برافروخته، بارها و بارها در یک سخنرانی بر اهمیت "عزت" برای یک ملت تأکید کند، بلکه دستگاه فخیمه دیپلماسی ما پنبه‌ی "توافق به هر قیمت" را از دو گوش مبارکش در بیاورد و بفهمد که این ملت، شاگرد مکتب "هیهات منا الذله" است.
خدا را شکر که رهبرمان با زبان و کلام نافذش، باز هم غیرت آمریکاستیزی را در مردم به جوش آورد، تا بعضی‌ها بدانند قدم زدن با شیطان ننگ است و بفهمند آیة "لاتتبعوا خطوات الشیاطین" ربطی به رنگ کفش و کت و شلوار و تیپ و قیافه قدم‌زنندگان ندارد.
خدا را شکر. (2671048) (alef-10)
 
زهره
۱۳۹۳-۱۱-۱۹ ۲۳:۳۰:۳۱
اصلاح مسیر مذاکرات و جلوگیری از به دام افتادن دوباره مذاکره‌کنندگان در دامی مثل توافق دومرحله‌ای و ..، بزرگترین حمایت از مذاکره‌کنندگان بود. (2671062) (alef-11)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۰:۰۳:۵۹
درودبرحضرت آقاکه همیشه بادرایت شان مردم راامیدواری می بخشندوباپیام های هشداردهنده شان همه رابه آرامش وسعه صدریاری می دهند. (2671102) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۰:۰۹:۳۸
یا جد حضرت اقا امیدوارم امریکا هم مثل عراق دوست و برادرمان شود و به کمک جوانان ما بیاید افراد انحصار ی خور جایگاهشان را از دست بدهند و انچه بناحق خوردهها خدااوند از حلق شان بیرون کشد روز و روزگار خوشی با این ثروت باد اورده میلیاردی نداشته باشند. (2671112) (alef-10)
 
کاظم
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۱:۳۵:۰۴
رهبر حامی عزت وشرف ما ملت ایران است عده ای جاهل ابزار عده ای وطن فروش هوسباز هستند وطوری تبلیغ می کنند که امریکا هر شرایطی گذاشت ایران باید تسلیم شود.رهبری هم نهایت از سر ناچاری و درک شرایط کنونی خواست وفهم عمومی جامعه انهم تحت تاثیر تبلیغات زهر اگین لابی های صهیونیستی در کشور .نهایت نرمش را پیش گرفته ونشان داده اند.اما خاک بر سر ما و خصوصا نخبگان این مملکت اگر بگذاریم رهبری مظلومانه به هر شرایط پیشنهادات امریکا و همپیمانانش تن در دهد. (2671159) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۷:۳۵:۲۷
خدايا رهبر عزيزمان را برايمان نگهدار. (2671212) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۸:۰۹:۵۶
ژنو که اسمش را گذاشتند توافق همه اش به ضرر ایران بود هیچ بندی درش نبود که منافع کشورمان را در بر میگرفت. بلکه تعهد ایران بود که فقط منافع و خواست امریکا را در بر داشت. خواستی که اوباما همیشه ذکر میکرد. من ایران پای میز مذاکره میکشم. من برنامه هستهای ایران را برای 5 سال عقب خواهم انداخت. تحریمها هم باقی خواهند ماند. تمام اینها انجام شد و ما هیچ بدست نیاوردیم. هیچ جز چندتا عکس ظریف با طرف امریکائی برای البومهای خانوادگیش. (2671250) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۸:۱۲:۱۸
امریکائها که تا اینجا برنده بودنند امتیاز گرفتند و هیچ ندادند. تمام برنامه هستی ایران را عقب انداختند. تحریمها هم هنوز باقیست. (2671253) (alef-10)
 
اكبرحسيني
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۸:۵۵:۳۷
سلام برهمه دوستان

بنابه فرموده رهيردوست داشتني انقلابمان :
من به اين مذاكرات خوشبين نيستم ...

تيم مذاكره كننده مان بايد هيچ سستي به خودشان ندهند والا بدجور ميفتيم توي هچل ...

رهبرم سيدعلي دوستت دارم
ازتوبه يك اشارت ازمابه سردويدن (2671304) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۰ ۰۹:۱۵:۴۵
فرمایشات معظم له را با دقت گوش دادم چند بار ژرف انرا خواندم. وقتی این فرمایشات را در کنار مواضع 5+1 کنار هم میگذارم به سنگینی بار مسئولیتی که روی دوش اقای ظریف برای پنجه انداختن در پنجه 6 کشور قدرتمند است پی میبرم و مبپرسم:
چرا عده ای بجای حمایت از بچه های انقلاب دارند سنگ اندازی و به خود اجازه و یا به انها اجازه داده میشود حتی گاها با حمایت هایی بر علیه انها تجمع برپا کنند؟

مگر این تحریمها و تحقیرهادر این دولت اتفاق افتاده که مدام ائمه جماعات و افرادی که مدعی ولایتمداری هستند با رفتار و گفتاری که برای خود من مشکوک است به جنگ روانی تمام عیار با تیم مذاکره کننده انهم در این شرایط حساس رفته اند؟!!!

ایا ما مردم باید بهای بیشتری را به خاطر ندانم کاری دولت پیشین بر پیکر بیجان خود بدوش بکشیم و در تب ان بسوزیم ؟ (2671320) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۱۱-۲۱ ۲۲:۰۶:۲۶
دابل لایک به فرمایش شما... (2675019) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.