توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 369341
ماجرای استعفای احمد متوسلیان چند روز مانده به عملیات الی بیت‌المقدس چه بود؟
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۱
تنها سه روز تا اجرای عملیات «الی‌بیت‌المقدس» باقی مانده بود که حاج احمد متوسلیان در نامه‌ای درخواست استعفا می‌کند.

به گزارش ايسنا، سه روز تا اجرای عملیات «الی‌بیت‌المقدس» باقی مانده بود اما حاج احمد متوسلیان فرمانده وقت تیپ ۲۷ محمد رسول‌الله (ص) طی نامه‌ای خطاب به شهید حسن باقری (غلامحسین افشردی) فرماندهی قرارگاه نصر استعفای خود را از فرماندهی تیپ اعلام می‌کند. حاج احمد علت این تصمیم را "ناعدالتی" و "عدم کارآیی" بیان کرده است.

ولی این استعفا پذیرفته نمی‌شود و حسن باقری فرمانده قرارگاه نصر طی نامه‌ای به بر شایستگی و کارآیی حاج احمد متوسلیان تأکید دارد و او را به تحمل فشارها در راه خدا دعوت می‌کند. در متن نامه حاج احمد متوسلیان می‌خوانیم:

«از احمد متوسلیان

به ف - ق- نصر

بعلت ناعدالتی‌ها و عدم کارآیی که بچشم می‌خورد و فشار زیادی از این بابت وارد می‌شود اینجانب قادر به انجام وظیفه در رده مسئولیت تیپ نمی‌باشم و حاضر هستم تحویل مقامات پیگیر در این رابطه بشوم.

امضا (متوسلیان)

۷/ ۲/ ۶۱»

متن استعفای حاج احمد متوسلیان

در همین روز شهید حسن باقری در جواب به نامه متوسلیان نوشته است:

«به : ف تی 27 محمد رسول‌ا... (ص) برادر احمد متوسلیان

نامه شما واصل گردید اینجانب با توجه به تذکراتی که قبلا به شما داده‌ام و گفته‌ام که بطور شکاک به قضایا نگاه می‌کنید ولی گویا مسئله حل نشده است.

درمورد کارآیی،بنده استعداد و زحمات شما را در مسولیت تیپ تأیید می‌کنم و معتقدم که برای اینکار کارآیی کافی را دارید. درمورد فشار نیز، ان‌شاء‌الله که فشارها بخاطر خدا می‌باشد و بخاطر خداوند نیز تحمل می‌شود. در سایر امور نیز در رده قرارگاه نمی‌باشد و مطلب باید با فرماندهی قرارگاه مرکزی کربلا بطور حضوری مطرح شود و شما کما فی السابق در مسئولیت فرماندهی تیپ 27 محمد رسول‌ا... مسئولیت دارید.

گیرنده: قرارگاه امضاء فرمانده قرارگاه نصر حسن باقری

مرکزی کربلا با پیوست نامه برادر احمد متوسلیان»

حسن باقری

 
 
کلمات کلیدی : احمد متوسلیان، لبنان،اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.