توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419246
عربستان: با فریز تولید ایران در سطح قبل از تحریم‌ها موافقیم
وزیر انرژی عربستان گفت، اوپک به دستیابی به توافق کاهش تولید نزدیک است و ریاض با فریز تولید ایران در سطح تولید قبل از تحریم ها موافقت خواهد کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۵
به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت، اوپک به دستیابی به توافق کاهش تولید نزدیک است. وی افزود، ریاض با فریز تولید ایران در سطح تولید قبل از تحریم ها موافقت خواهد کرد.
 
این اظهارات می تواند نشان دهنده کوتاه آمدن ریاض از موضع هفته های اخیر خود باشد که تاکید داشت ایران باید به طور کامل در هر گونه کاهش تولیدی مشارکت کند.

به دنبال افزایش امیدواری به توافق اوپک قیمت نفت برنت بیش از 5 درصد افزایش یافته و به بالای 49 دلار رسیده است. سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) حدود ساعت 10 صبح به وقت گرینویچ نشست رسمی خود را آغاز کرده و قرار است در ساعت 15 به وقت گرینویچ (18.30 به وقت تهران) کنفرانس خبری برگزار شود.

فالح همچنین گفت، اوپک بر کاهش تولید به سقف 32.5 میلیون بشکه در روز یا کاهش بیش از یک میلیون بشکه در روز متمرکز شده و امیدوار است که روسیه و سایر تولید کنندگان غیر عضو اوپک نیز با کاهش 600 هزار بشکه ای تولید خود در این طرح مشارکت کنند.

وی در عین حال اضافه کرد که حتی اگر اوپک نتواند به توافقی دست یابد، بازار به آهستگی خود را ترمیم خواهد کرد، زیرا عوامل بنیادین بازار در حال حرکت در مسیری درست است.

وزیر انرژی عربستان همچنین به خبرنگاران گفت: «ما معتقدیم که رشد تولید کشورهای غیر عضو اوپک معکوس شده و ما بخش عمده ای از رشد تولید اوپک را نیز پشت سر گذاشته ایم.»

اختلافات بین ایران و عربستان بر بسیاری از نشست های قبلی اوپک سایه افکنده بود.

 
 
کلمات کلیدی : نفت+نشست اوپک+عربستان+فریز نفتی +تولید ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.