توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425348
مرگ ۲۰ هزار آمریکایی بر اثر مصرف مواد مخدر در سال ۲۰۱۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۰
مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا اعلام کرد: افزایش تعداد قربانیان ناشی از اوردوز با مخدرهای غیرقانونی در سال ۲۰۱۵ در این کشور نگران‌کننده بوده است.

به گزارش ایسنا، در بررسی مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا آمده است: اوردوز با مخدرهای غیرقانونی در این سال در آمریکا نسبت به جنگ ویتنام کشنده‌تر بوده است.

در سال ۲۰۱۵ میلادی ۲۰ هزار آمریکایی قربانیِ مصرف این مواد شده‌اند در حالی که تعداد قربانیان آمریکایی جنگ ویتنام در ۱۹۶۸ میلادی ۱۶ هزار و ۸۹۹ تن بوده است.

طبق آمار فوق در سال ۲۰۱۵ میلادی ۱۲ هزار و ۹۹۰ شهروند آمریکایی به دلیل اوردوز با هروئین فوت کرده‌اند که نسبت به سال ۲۰۱۴ افزایش ۲۳ درصدی داشته است.

کارشناسان آمریکایی همچنین معتقدند احتمال می‌رود تعداد مردان و زنان جوان این کشور که در سال جاری میلادی (۲۰۱۶) به دلیل اوردوز با مواد مخدر جان خود را از دست بدهند افزایش چشمگیری داشته باشد.

به گزارش ورلد تریبون، کارشناسان آمریکایی همچنین اظهار داشتند: کنگره این کشور مبلغ یک میلیارد دلار برای درمان افرادی که در حال حاضر معتاد به مصرف این مواد هستند اختصاص داده اما نمی‌تواند از اعتیاد ده‌ها هزار نفر دیگر از مردم این کشور که تازه به گروه معتادان پیوسته‌اند و به کام مرگ می‌روند، جلوگیری کند.
 
کلمات کلیدی : اعتیاد + مصرف الکل +مواد مخدر + امریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.