نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435941
مصلی بزرگ تهران نماد ناکارآمدی مدیریت اجرایی
دكتر على دارابى
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۵۷
در تپه های عباس آباد تهران که از نظر موقعیت جغرافیایی، دسترسی ها، آب و هوا، ظرفیت های مناسب برای ساخت و ساز ابنیه، ساختمان های جانبی چون پارکینگ و ... بسیار فراهم است قرار است مصلی بزرگ تهران برای اقامه نمازجمعه ساخته شود.این بنا از اوایل دهه ۶۰ هجری شمسی یعنی بالغ بر ۳۵ سال قبل آغاز شده است اما هنوز که هنوز است به رغم تغییرات چند دوره مدیریت این پروژه به اتمام نرسیده است.

با نگاهی به سایت مصلی و اطلاعات مندرج در آن تقویم نمایشگاه ها جلب توجه می کند! نمایشگاه صنایع دستی، قطعات و لوازم یدکی و ماشین آلات، نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی، لوازم خانگی، لوازم التحریر و ... ؟!

به راستی مصلی ، محلی برای برپایی نمایشگاه یا آنچه که برخی منتقدان از آن به عنوان محلی برای پول درآوردن یاد می کنند است یا قرار بوده است این مجموعه محلی برای برپایی و اقامه نماز جمعه کلان شهر تهران، مرکز ایران اسلامی باشد.

چندی قبل شهردار محترم تهران با قبول مسئولیت برای اتمام پروژه وارد میدان شد و مقرر گردید که در یک بازه زمانی قریب به ۳ ساله مصلی بزرگ امام خمینی (ره) به پایان برسد. اما این بار باز هم به جای استقبال از این اقدام با برخوردهای نادرست برخی عوامل مرتبط موضوع به حالت قبلی برگشت. بماند شهروندان تهرانی که هر روز از کنار این پروژه نیمه کاره عبور می کنند و آه و حسرت از نهاد آنان بلند می شود.

یکی از دوستان که در حوزه گردشگری (توریسم) فعالیت می کند می گفت: «سعی می کنیم مسیر جهانگردانی که به ایران می آیند را طوری تنظیم کنیم که حتی-الامکان از کنار مصلی نباشد؛ چرا که همواره در برابر این پرسش آنان قرار می گیریم که چرا این پروژه به اتمام نرسیده است و ما هم پاسخی مستدل و قانع کننده نداریم».

به راستی چه نهاد و مقامی پاسخگوی این مسأله است ؟ ستادنمازجمعه تهران؟ شهرداری تهران؟ فرمانداری؟ یا استانداری ؟

آیا کسی هست پاسخگو باشد؟

 
 
کلمات کلیدی : مصلی بزرگ تهران+علی دارابی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۰۹:۱۵:۵۹
فعلا که سازندگان در مورد افراط کاری ها در ساخت سدها، حفر چاها، پل ها و شاید خیلی موارد بی رویه دیگر اعتراف کرده اند. این هم روش. مبادا روزی در مورد مخالفت با برجام، آمریکا و...به طور بی رویه و افراطی اقرار گردد که دیگر دیر خواهد بود. (4121176) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۰:۵۷:۴۷
به نظر من همه روسای جمهور ایران از زمان شروع کار ساخت مصلی تا الان باید در مصاحبه مطبوعاتی حاضر شوند و به سوالات پاسخ بدهند (4121432) (alef-11)
 
منصوري
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۸ ۱۷:۰۹:۰۷
تهران به حداقل ١٢ خط مترو احتياج داره تا اين فاجعه كشنده الودگي هوا كمتر بشه، با اينحال بودجه ٢ خط مترو صرف ساخت پروژه دو طبقه كردن صدر كه يك معضل زيست محيطي است ميشه اين پروژه مصلي هم به همين منوال.... (4122192) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.