نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 428444
طیب‌نیا از موفقیت‌های دولت یازدهم گفت!
۶۰۰هزار میلیارد تومان بدهی، میراث احمدی نژاد برای روحانی
بخش اقتصادی الف، 06 دی95
وزیر اقتصاد گفت: دولت قبل با وجود درآمد نفتی ۸۰۰میلیارد دلاری و فروش بنگاههای دولتی به مبلغ ۱۵۰هزار میلیارد تومان چیزی برای دولت یازدهم در صندوق ذخیره باقی نگذاشت و ۶۰۰هزار میلیارد تومان برای دولت جدید بدهی بوجود آورد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۵۱
به گزارش تسنیم، علی طیب نیا که در جمع مدیران بانک قرض الحسنه مهر ایران سخن می گفت، افزود: دولت قبل با وجود درآمد نفتی 800 میلیارد دلاری و فروش بنگاه های دولتی به مبلغ 150 هزار میلیارد تومان چیزی برای دولت یازدهم در صندوق ذخیره باقی نگذاشت و بیش از 600 هزار میلیارد تومان برای دولت جدید بدهی بوجود آورد.

وی گفت: با این وجود توانستیم رشد اقتصادی منفی 6،8 درصدی را به رشد مثبت 7،4 درصدی تبدیل کنیم.

طیب نیا افزود: البته مرکز آمار رشد اقتصادی 6 ماهه امسال را 6،4 درصد بیان کرد و این تفاوت به خاطر تفاوت سال پایه گزارش بانک مرکزی از مرکز آمار است.

وی گفت: در همه زمینه ها رشد اقتصادی مثبت بوده و تنها در بخش مسکن شاهد رشد اقتصادی منفی هستیم و یکی از اولویت های دولت پرداختن به این بخش است.

وزیر اقتصاد افزود: ما برای امسال رشد اقتصادی 5 درصدی را هدف گذاری کرده بودیم که به نظر می رسد این هدف کاملا عملیاتی خواهد شد و حتی بالاتر می رود.

طیب نیا با اشاره به تشکیک آمار رشد اقتصادی امسال از سوی برخی افراد گفت: می گویند چرا به رغم افزایش رشد اقتصادی نرخ بیکاری افزایش یافته است؟

وی با بیان اینکه همیشه بین تولید و اشتغال همسویی وجود دارد، افزود: درحالیکه از سال 84 تا 92 هر سال فقط 14 هزار اشتغال در کشور بوجود می آمد ما موفق شدیم در بهار امسال نسبت به بهار سال 94 هفتصد و 45 هزار اشتغال در کشور ایجاد کنیم.

طیب نیا با طرح این سوال که چرا بیکاری افزایش یافته است، گفت: دلیل اصلی آن این است که ضریب مشارکت افراد جویای کار افزایش یافته است.

وی افزود: براساس مفاهیم بین المللی کسی که کار نمی کند و در جستجوی کار نیست بیکار محسوب نمی شود بلکه کسی که بیکار است و در جستجوی کار است بیکار محسوب می شود.

وزیر اقتصاد گفت: وقتی در کشور امید به یافتن کار وجود داشته باشد طبیعتا جستجو برای کار افزایش می یابد و به همین دلیل به خاطر روند رو به رشد تولید در کشور ضریب افرادی که در جستجوی کار هستند در سالهای اخیر افزایش یافته است.

طیب نیا افزود: بنابراین باوجود افزایش 745 هزار نفری به شاغلان کشور شاهد افزایش 500 هزار نفری بیکاران در جستجوی کار نیز هستیم.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ملت و دولت ایران توانست یک جنگ تمام عیار اقتصادی را با موفقیت به اتمام برساند، گفت: دشمنان تمام ظرفیت خود را در یک جنگ اقتصادی تمام عیار به کار گرفته اند اما ملت ما موفق شد بر آنها توفیق حاصل کند.

طیب نیا افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران توانست با تسهیلات ارزان قیمت بدون سود و صرفا با کارمزد 4 درصدی سودآور باشد که این یک گام رو به جلو است و می تواند الگویی برای دیگر بانکها باشد.
 
کلمات کلیدی : اقتصاد ایران+وزارت اقتصاد+علی طیب نیا+دولت قبل
 
علی
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۰۷ ۰۷:۴۹:۴۱
آقا شما همه چیز رو بعد یک دوره ریاست جمهوری هنوز به دولت قبلی نسبت میدی، خود این برای بی کفایتی کافی است (4085534) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.