توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 468549
علل بروز «آشالازی» و توصیه‌های تغذیه‌ای برای مبتلایان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۱
آشالازی از جمله بیماری‌های نادری است که با درگیر کردن سیستم عصبی مری، باعث اختلال در بلع غذا و مایعات می‌شود و هنوز علت اصلی بروز آن مشخص نشده است. یک پزشک و یک کارشناس تغذیه در ادامه توضیحات بیشتری داده‌اند.

به گزارش سلامت آنلاین، محمد علی زارعیان، افزود: در این بیماری حرکات دودی مری برای پایین راندن غذا دچار اختلال می شود و قسمت های انتهایی مری با ورود غذا متسع شده و دریچه مری به معده تنگ می ماند و ورود غذا به معده با سختی همراه می‌شود.
 
او گفت: علایم این بیماری بازگشت غذای هضم نشده به دهان، درد قفسه سینه و در بعضی از بیماران کاهش وزن است.
 
زارعیان اضافه کرد: تاکنون درمان قطعی برای آشالازی معرفی نشده است ولی برای تسکین علایم و تسهیل عبور غذا معمولا تزریق بوتاکس یا بالون زدن انتهای مری برای گشاد کردن آن و جراحی به هدف شل کردن دریچه انتهایی مری صورت می گیرد. البته درمان های دارویی نیز در بعضی بیماران مورد استفاده قرار می گیرد که تاثیرشان کم و عوارضشان زیاد است.
 
یک کارشناس ارشد علوم بهداشتی در تغذیه نیز گفت: شایعترین و مهمترین علامت بیماران مبتلا به آشالازی، بلع دردناک و سخت است که با پیشرفت بیماری ممکن است نوشیدن نیز برای این افراد دشوار شود و حتی آن ها را برای مشکلات تنفسی مانند تنگی نفس و سرفه مستعد کند.
 
سیده زهرا حسینی افزود: به دنبال ادامه روند این بیماری در اثر گشاد شدن انتهای مری و انسداد آن، غذا در آن قسمت تجمع یافته و می تواند سبب رشد باکتری ها و بروز التهاب، زخم، عفونت و ایجاد بوی بد دهان شود.
 
این کارشناس ارشد علوم بهداشتی ضمن اشاره به اینکه بیماران مبتلا به آشالازی باید غذا را در حجم کم و به دفعات بیشتر در محیطی به دور از هر گونه استرس و تنش به خوبی جویده و برای خوردن آن عجله نکنند گفت: مصرف غذاهای پر ادویه، ترش، خشک و زبر که سبب آسیب به دیواره مری می شود برای این بیماران منع شده و آنها باید بیشتر از غذاهای مایع، آبکی و نرم بدون هیچ گونه افزودنی استفاده کنند.

او تاکید کرد که مبتلایان باید مایعات را به صورت جرعه جرعه بنوشند و میوه ها و سبزیجات را به صورت پخته یا رنده شده استفاده کرده، از مصرف غذاهای داغ یا سرد خودداری کنند.
 
کلمات کلیدی : تغذیه + سلامت + بیماری آشالازی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.