نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508346
بادامچی: تجار ایرانی مقیم چین از غیرکارآمدی گمرک ایران گلایه دارند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۰۷
نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به سفر هیاتی از این کمیسیون به چین و برگزاری جلساتی با اتحادیه‌های کارگری ایالت گواندوم گفت که در این جلسات تجار ایرانی از غیرکارآمدی گمرک ایران گلایه داشتند.

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به سفر هیاتی از کمیسیون اجتماعی به چین گفت که این سفر برای بازدید از صنایع و نظام کارگری چین انجام شده است که در جریان آن در جریان وضعیت اتحادیه‌های کارگری ایالت گواندم و مشکلات تجار ایرانی مقیم گوانجو مرکز این ایالت قرار گرفتیم.

وی ادامه داد: از آن جا که در این سفر تجار ایرانی مقیم گوانجو از کندی و غیرکارآمدی گمرک ایران گلایه داشتند، انتظار آن ها حمایت مسئولین از فعالیت‌های تجاری آن‌ها و آموزش تجار جدید و تلاش بیشتر جهت حفظ منافع آنان است.

بادامچی به قاچاق گسترده کالاهای چینی از ایالت گواندم به ایران اشاره کرد و اظهار داشت: متاسفانه به‌خاطر بی‌توجهی مسئولین گمرک تولیدات این شهر به ویژه پوشاک و کفش به طور انبوه به بنادر آزاد ایران ارسال می‌شود و از طریق قاچاق به بازارهای داخلی ایران راه پیدا می کند که نتیجه این بی‌برنامگی و عدم نظارت بر تجارت در ایران، تولیدات گسترده این کشور آن هم با قیمت های پایین به بازار ایران است.

به گفته وی وضعیت فعلی تجارت البسه و پوشاک از چین به ایران، بیشتر برای تامین جیب قاچاقچیان مفید است و به نابودی صنایع عظیم کشورمان منجر شده است. اگر از ایران چیزی به شهرهای چین از جمله گوانجو بیاید تنها موارد اولیه و غیرفراوری‌ شده است که با قیمت ارزان از کشور خارج می‌شود.

نماینده تهران در ادامه به تشریح فعالیت اتحادیه‌های کارگری در ایالت گواندوم پرداخت و توضیح داد: اتحادیه‌های کارگری ایالت گواندوم در جنوب چین با ساختاری کاملا دموکراتیک نقش اساسی در پیگیری حقوق مشروع کارگران داشته است به طوری که این اتحادیه با ساماندهی و آموزش کارگران مهاجر از روستاها برایشان در صنایع کلیدی کار پیدا می کند. پارک های فناوری صنعتی، صنعت حمل و نقل و پروژه های کلان این ایالت زیر نظر این اتحادیه است. ساماندهی اتحادیه های محلی، ارائه سبد کالای کارگران، حل اختلافات کارگران، مدیریت صندوق های حمایتی و سیستم های ارتباطی مستقیم از جمله مسئولیت‌های این اتحادیه بزرگ کارگری است.

بادامچی افزود: اتحادیه کارگری ایالت گواندوم، روابط قومی و سازنده با کارگران دارد. نظرات کارگران را دریافت و به کارفرمایان منتقل می‌کند و در بیان و پیگیری مشکلات آنان بسیار فعال است. ارائه مشاوره‌های دائمی شغلی و حقوقی و حل و فصل مشکلات کارگران و تامین نیازهای آنان، از مهمترین برنامه‌ها و دغدغه‌های این اتحادیه است.

نایب‌رییس کمیسیون اجتماعی گفت: اتحادیه کارگری گوانجو به طور فعال در فعالیت‌های تقنینی مجلس خلق (ریاستی) مشارکت دارد. شعار «هر کس مشکل دارد بیاید» باعث شده، همه مردم اعم از کارگران روستایی و شهری در هر زمانی از جمله  زمان‌های تعطیل، برای طرح مشکلات خود به اتحادیه مراجعه کنند. این اتحادیه حتی برای دانشجویان در تابستان برنامه دارد و خدمات متنوعی را برای بازنشسته ها ارائه می‌کند.

بادامچی در پایان گفت: چین در حال گذار اقتصادی است. پیشرفت اقتصادی کشور چین حاصل تلاش کارگران و اتحادی‌های کارگری قدرتمند است که باید از این تجارب در داخل کشور استفاده شود.
 
کلمات کلیدی : تجارت آزاد + واردات + صادرات + گمرگ
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۶-۱۳ ۲۱:۲۹:۵۴
تجارایرانی نه شما ودوستانتان باواردات پدرمملکت رادراورید وتولیدرابخاک سیاه نشاندید (4546255) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.