نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316547
آمریکا: خریدار اول نفت داعش دمشق است
تاریخ انتشار : جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۰
یک مسئول عالی‌رتبه در خزانه داری آمریکا مدعی شد که داعش عمده نفت خود را دولت سوریه و مقداری از آن را به آنکارا می‌فروشد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، آدم شوبین، دستیار وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم گفت: داعش یک میلیارد دلار از خزانه بانک‌ها در شهرهای تحت سیطره خود در عراق و سوریه به دست آورده و نیم میلیارد دلار دیگر از عملیات فروش نفت در بازار سیاه به اموال خود اضافه کرده است.

وی گفت: داعش از فروش نفت ماهانه نزدیک به ۴۰ میلیون دلار به دست می‌آورد که بخش اعظم آن به دولت سوریه فروخته می‌شود و مقادیری نیز به ترکیه داده می‌شود.

این مسئول آمریکایی تاکید کرد: دو طرف تلاش می‌کنند تا سر هم را ببرند و همچنان در تجارتی معادل میلیون‌ها دلار دست دارند. مقادیری که از آن صحبت می‌کنیم و میزان پول‌هایی که درباره آن حرف می‌زنیم بسیار زیاد است.

وی گفت: براساس ارزیابی ما داعش سود زیادی به دست آورده است. نفتش را به مناطق مختلف انتقال می‌دهد و این مسئله با تلاش ما برای خشکاندن منابع مالی داعش جور در نمی‌آید. این مسئله زمانی اتفاق می‌افتد که ما کاملا زیرساخت‌های مالی تحت کنترل داعش را از بین ببریم.

برخی مسئولان آمریکایی پیشتر نیز سوریه را به خریدن نفت از داعش متهم کرده‌ بودند اما همواره دمشق این مسئله را تکذیب کرده است.
 
کلمات کلیدی : آمریکا، دمشق، داعش
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۰ ۱۳:۱۲:۲۳
ادعای مضحک و بی شرمانه ای است دنیا به نیات امریکا عربستان و ترکیه پی برده است و اروپا هم کم کم داره اینو متوجه می شه (3381240) (alef-11)
 
مرتضی
۱۳۹۴-۰۹-۲۰ ۱۳:۴۳:۵۳
عحیب است بلاهت اپیدمی شده از داعش نفت به سرقت رفته ار خودشان را دوباره میخرند پیداکنید پرتقال فروش را. (3381283) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۰ ۱۵:۴۱:۵۳
حتما امریکا هم مظلوم عالمه. (3381489) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۰ ۱۸:۲۳:۳۲
پس دقيق تر معلوم شد كه تركيه چرا اين روزها لگد مي اندازد و گاز مي گيرد و دندان نشان مي دهد پس دستر آخر را گرفته و دارد به وظيفه اش عمل مي كند؟
اردوغان به گمانش به پر و پاچه مردان منطقه مي پيچد و گاز مي گيرد و هاري خود را نشان مي دهد تا مورد عنايت ارباب بزرگ قرار بگيرد تا شايد دستور بدهد به تركيه اجازه ورود به اتحاديه اروپا را بدهد
چقدر خر است اردوغان وقتي كه گردن كلفتهاي اروپا مي خواهند از اين اتحاديه خارج شونو او هزاراتا نوكري و پاچه خواري مي كند و دم مي جنباند تا بهش چنين افتخاري را بدهند تا مثلا زير سايه اين عنوان هم بتواند نفت داعش ها را راحتر رمعمله كند و هم براي برپائي امپراطوري خيالي عثماني گام بر داد و خوش بشود سلطان فلان بن فلان فلان شده
آمريكا هم كه وقاحتش آنقدر زياد است كه گمان كرده چنين ادعايي بكند مردم جهان فريب خواهند خورد و براي يورش بيشتر به سوره امكانات و توافق بيشتربژي بدست خواهد آورد
آخر با چه توجيهي مي خواهد اين دروغ را به كرسي بنشاند كه داعشي هايي كه دارند با حكومت مردمي سوره مي جنگند نفت خودش را كه از اودزديده اند به نصف قيمت يابيشتر به خودش بفروشند
خب اين نفت به اين قيمت آنوقت چه بدرد سوريه خواهد خورد ؟كه دوباره با قيمتي ارزان تر به ديگران بفروشد ؟
اين آمريكائي در اين سخنش تلويحا اعتراف كرده كه از وضع موجود خيلي راضي نيستند و مي خواهند خودشان به سوريه هجوم ببند و نفت را خودشان بالا بكشند
خوب است رسانه هاي ما (ايران) اين حقيقت را بطور گسترد ه رسانه اي بكنند تا پيشدستي كرده باشندو اين نقشه شيطاني را افشا كنند (3381731) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۰:۰۹:۴۶
بیشتر نفت داعش از داخل عراق تامین میشه نه سوریه (3382407) (alef-3)
 
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۰:۵۲:۳۴
جناب چنین چیزی امکان اتفاقش خیلی زیاد است. دو دلیلش این است:
. خرید نفت برای مثلا تامین نیازش
2. خرید نفت با قیمت پایین و صادر کردن برای منبع درامد (3382441) (alef-3)
 
نادر
۱۳۹۴-۰۹-۲۱ ۱۰:۵۷:۴۰
شیطان بزرگ آمریکا مردم دنیا را احمق فرض کرده است بارسانه های صهیونیست جهانی آنقدر دروغ آن هم دروغ های شاخدار وشایعه را تکرار میکنند تا انهای که از عشق امریکا هلاک هستند قبول کنند یکی نیست از این خزانه دار احمق آمریکایی بپرسد رژیم که با تروریستها مبارزه میکند چگونه از آنها نفت میخرد در صورتی که مدارک واسناد که در دست آمریکا ترکیه ایران وروسیه است نشان میدهد نفت سوریه با تانکر ها مستقیما به ترکیه منتقل میشود. دروغ گفتن عمدی توسط آمریکا یک امری عادی شده است. (3382445) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.